» »

Innovision GeForce4 4200 64MB overclock problem

Innovision GeForce4 4200 64MB overclock problem

Sydk ::

Torej pred kratkim sm si omislil tole grafo in vsaka čast, zadeva LETI v primerjavi z mojim dobrim starim Kyrom2 :) ampak ok na netu berem kako super se te titaniumke 4200 dajo OC, nekateri jo navijejo tudi do 300/650! no in sm si reku ker nimam dodatnega hlajenja ne bom naredu tako drastičnega posega ampak bom povišal frekvence samo za kak odtenek, malenkost več pa ja lahko da od sebe..in tako nastavim na 270/550 in že pri tej vrednosti se mi je v igral popačilo vse da je blo noro, dam nazaj privzete nastavitve in vse ok..nekdo mi je rekel da se to innovo kartico sploh OC ne da:( a kdo ve kako in kaj je s tem, bi bil zelo hvaležen:)

Thanatos ::

kaj pa kupuješ pocen robo. če si imel v načrtu OCjanje potm bi moral kupit Abit, Gainward ali Leadtek.

l-note ::

Jst mam toisto kartico in nimam problemov s friziranjem. Procesor gre tud do nekje 290-300Mhz, ampak stvar na tako visokih Mhzjih kmalu zafriza.RAM se pa da nabildat tud do dobrih 600Mhz.
Glede na to, kar si ti napisu, da ti full čudn prkazuje teksture, bi rekel, da imaš prešibak napajalnik. Tako da najprej povej kolk W-en je. Če ima kakšnih 200 do 230W to zagotovo ni dovolj. Ker je napajalnik prešvoh, RAM ne dobi dost štroma (ko je overclockan) in artifakti so tu.
Če imaš pa dovolj močan napajalnik, je pa problem verjetno res v kartici.
Drugače pa če boš hotel kaj bolj overclockat boš moral naredit kakšen voltmod na grafični, da bo dobila več štroma, ampak hkrati se bo tudi bolj grela.

Sydk ::

l-note: kje točno pogledam kolk W ima napajalnik pa zanima me se kolk imas ti nastavljen procesor in rame pa da ti se vedno deluje stabilno? LP

R@C@ ::

Tudi sam posedujem identično grafikuljo, ter sem solidno zadovoljen z njo..... Ugotovil pa sem slednje: Grafa se greje ko prasica, zatorej komaj čakam vodni blok, če FSB procesorja ovrednotiš s kakšno vrednostjo ki ni ravno sinhrona (sinhrono: 100,133,166) začne vertex shader spuščat krike v obliki črt in pack po zaslonu, zatorej če imaš navitprocesor s FSBjem ga spusti nazaj na 133 ali podobno....

l-note ::

Kolk W napajalnik maš, boš mogu kr pogledat na njega, gor ma eno nalepko. Če pa ohišja nočeš odpirat (zaradi garancijskih razlogov) pa poglej na račun od compa, mogoče tm kej piše.
Glede stabilnih frekvenc ti ne bi mogu odgovort, ker jih nism dost pretestiru. Tiste k sm ti jih v prejšnem sporočilu omenu so v bistvu maksimumi, no, pr tistih frekvencah se začne računalnik že redno restartat.
Mislm pa da bi brez voltmodov mogu proc delat na ene 270 - 280Mhz, RAM pa 560 - 600Mhz. Seveda so vsakršna zagotovila za stabilno delovanje pri teh Mhzjih tu odveč. Namreč odvisno je kdaj je bila narejena ta kartica, kakšen napajalnik maš, kakšno matično... Se pravi, pr enmu bo delal 100% stabilno pri višjih Mhzjih, pri drugemu na nižjih.

Če te še kej zanima, ti sam vpraši.

l-note ::

Aha, še to: Meni se ni računalnik še nikoli RESETIRU zaradi previsokih frekvenc grafične, pršlo je samo do zamrznitve aplikacije (se prav igrce, 3D Mark...), kar je znak, da procesorju na grafi primankuje štroma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936974 (5300) Goldee
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72939472 (20031) igor0203
»

athlon xp 1600+ do 1680 mhz brez odklepanja

Oddelek: Navijanje
271318 (997) bodom
»

Navijanje Celerona 400?

Oddelek: Navijanje
211284 (979) McWolf
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321104 (817) boss_y

Več podobnih tem