» »

Navijanje Celerona 400?

Navijanje Celerona 400?

imott3791 ::

Ima kdo kaj izkušenj s Celeroni ali je bolje vzeti Pentiuma II? Od katerih Celeronov in Pentiumov II dalje so množilniki zaklenjeni? Na kakšni voltaži dela?

THx TomazK
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

msmiha ::

Množilniki na Intelovih so zaklenjeni že od Pentiuma II dalje se pravi od 233MHz. Pomoje se ti bolj splača kupit Pentiuma, ker pri Celeronih je že to zgorna meja in ga ne boš mogel kaj dosti navit.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Tomi ::

Jaz imam doma C400, in gre na 500 brez problema, več se mi pa niti ni dalo, ker se ne splača. Če imaš možnost, raje vzami P3.
metrodusa.blogspot.com

Loki ::

Alpa se raje celerona 1200; tega pa lahko spravis na 1600.
I left my wallet in El Segundo

ni3t ::

Meni je delal celery 400Mhz stabilno na 630Mhz z orbom, v winse pa je prišel tudi pri 672Mhz, kar ni slabo, vsaki pa bi mogu it vsaj na 600Mhz.


LP

Flamer ::

Kerim ORBom?

ni3t ::

Crome orb

imott3791 ::

Kero plato pa si imel? Si lahko spreminjal voltažo? Si pobarval pin B21? Je to res učinkovito kljub temu da v BIOSu lahko nastavim 100MHZ FSB?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Spajky ::

Pazi, Ni3t je mel sreco /jaz s prejsnjim tudi!/; ne gredo vsi na 600 in vec! Mora bit Boxed Malay jesen99 dalje, da gre takorekoc sigurno na 600 vsaj...z zracnim samo! :\

MITT007 ::

Za C majo zaklenjen mnozilnik frekvence, da se pa spreminjat frekvenco.

Men dela ena kista z C366 (5.5*66MHz) navita na 550(5.5*100MHz) brez problemov, s serijskim coolerjem je se vedno na 36-38 stopinjahC in se nc ne obesa. Spili skoz laufajo gor.
Je blo pa zanimiv, da se ga ne da navit z 75 in 83 MHzji - samo z 66 in 100... Ker se mi je zdel prevec navito - 366 na 550, ampak ker drugo cefre nisem mogel dobit, mam pac zdej to, in (zacuda) masina dela!!

xpozed ::

Zanimivo tole, jst sm mel C400 pa ga nism mogu niti za mal navit! Na plati BH6 kr ni slo pa ni slo... zdej mam C433 in ga mam namen v kratkem navit, sam k nimam vec BH6 plate in se bom mogel s jumperji zajebavat...

rogi ::

Imam C400 na plošči Abit BH6 in mi deluje brez dodatnega hlajenja in 100% stabilnostjo na 500 MHz.
FSB: 83 MHz, deljitelj: 1/2, faktor množenja: 6 0:)

imott3791 ::

Si probal z win2000? Meni se pri 83 FSB vse sesuje in nato me čaka ponovna inštalacija. Zakaj tako? V win98 tega ni.l
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

mgermo ::

Mam par vprašanj in upam da mi znate odgovorit. 400 celerona sm na plošči MS 6178 naviu na 450- več ni šlo- pol sm flasho (Zakaj se imenuje flashanje?) bios in mi ga je ratalo spravt na 500. V nekem članku sem prebral, da če zvišuješ hitrost CPU brez spreminjanja voltaže, da se procesor ne greje več kot normalno. Je to res??
Zdej mam v biosu naštimano 6,5 * 75 pa vendar mi na startupu piše 6*83. Fora je v tem da ta bios sploh ne podpira te frekvence. Zakaj razlika v frekvencah?? In kakšna je resnična frekvenca??
Odkar sem ga naviu se pojavlja tudi problem namreč raćunalnika ne morem vgasnt-shutdown tak da je edina rešitev restart pa medtem ko melje vgasnt al pa izklop iz el. Omrežja. Ka je zdravo za comp če ga tako vgasevaš in ali lahko to nekak popravim??
Zanima me tudi če obstajajo programi s katerimi bi lahko večal voltažo (bios ne podpira) in ali lahko potem res recimo na mojem primeru potegneš še 100Mhz??
Hvala za vaše odgovore

TESKAn ::

Se bl greje, ko navijaš, tut če ne spreminjaš voltaže. Je pa z tem gretjem tko, kolkr vem:
- pri navijanju brez višanja voltaže se gretje spreminja linearno
- pri navijanju z višanjem voltaže pa eksponentno
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

agm65 ::

js bi rabu NATANCNO vedet, kok bi ouvrkloku proc c400 na plati chaintech ct-6wiv, socket 370, ram 64 pc100+138 pc133, pa bi ga rad spravu na enih 500... plata nj bi podpirala do 466 mhz, ma pa i810 cipovje pa graficno, pa avdio kodek tud kr iz plate izkoriscam (ceprav sux). kva nardit?

agm65 ::

pa v biosu nj bi nastavu do 550 mhz (ja, kao da dela...:|)

McWolf ::

Ti na chaintechovi pa še na i810 bureka ne boš navil! :D
Jst mam na abit bx133 celly 400@600 na 2,3v zdele sm navil na to, pa sm laufu Stability test, cpu warming pol ure pa je blo max 37°C.Zdle bom pa mal Flashpointa pržgal de vidm kako bo :D>:D
Go tell it on the mountains!

perci ::

Imam BH6 + c400 pa me zanima sledeče: če naštimam fsb na 100, na kolk morm pol voltažo povečat? Ne bi rad skuru česa :)

LP Pero

+biglove+ ::

jest mam tud eno vprasanje?

MITT007: 5.5*66 = 366
mam genau isti procesor...
Plata mi omogoca spreminjanje že nastimanih kompletov hitrosti, ki sicer pri ponovnem zagonu ne pokazejo efekta, mam pa tudi funkcijo user define kjer lahko spreminjam tako množilnik kot frekvenco (60,66,75,83), ampak nimam stotke...
zakaj ne ?
Kiro plato mam zdele ne vem ker vse to pisem napamet drugje....
Sam ce množilni faktor spreminjam ni efekta (to menda tak mora bit tak kot je ne?) tak da lahk sam s frekvenco navijem max.:458 al neki tu bliz....
obstaja se kak druk enostaven ali pa mogoce tudi bolj drasticen nacin da se kej vec iztisnem iz njega....( neke pine barvat al kaj.....)
drugace laufa stabilno z original propelerjem...
kdorkoli z idejo........... hvala mu
8-)
Misli globalno, deluj lokalno...

neo ::

Celeron 300 Mhz, dela with no problemos na 450 Mhz, pa je samo neki shiptarski kuler gor, pa dela sistem stabilno.
Neo's

McWolf ::

Jst mam Malay '98 proc, pa kurbeš noče na 600 niti na 2,3v pa z volcano II pa z silver pasto ;( jeboga. Se je pol use usul. NA 95 FSB dela pa bp.
Go tell it on the mountains!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje celeron 400

Oddelek: Navijanje
131212 (1027) ABX
»

Množilnik

Oddelek: Navijanje
6838 (721) Dami
»

Prvi overclock!

Oddelek: Navijanje
281319 (951) Riccio_
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231548 (1300) Loki
»

Kako naviti Celerona 400

Oddelek: Navijanje
131102 (950) Ark4nge|

Več podobnih tem