» »

V kratkem na PlayStation 3 možno shranjevanje v oblak

V kratkem na PlayStation 3 možno shranjevanje v oblak

nVidiina 3D rešitev za osebne računalnike

vir: engadget
engadget - Naročniki na PlayStation Plus bodo verjetno že z jutrišnjim dnem dobili možnost shranjevanja poteka igranja v igrah na PlayStation 3 v oblak, kar bo Sony omogočil s svojim oblakom make.believe. Podpora bo prispela z novo različico firmware-a, 3.60, za shranjevanje pa bo vsak naročnik dobil 150 MB prostora, kar ni ogromno, a bi moralo zadoščati za shranjevanje poteka igranja. Prednost je, da s seboj po svetu ne bo več potrebno prenašati svoje konzole, saj bo igro mogoče nadaljevati na katerikoli konzoli, kjer se bo igralec prijavil s svojim računom.

Če je že govora o konzola lahko omenimo še nVidiine napovedi, da bo 3D prikaz slike ena izmed ključnih lastnosti osme generacije konzol, ki počasi prihajajo v resnejše razvojno obdobje. 3D na osebnih računalnikih ni in ni zaživel, po mnenju predstavnika nVidie pa bi bile za širšo popularnost lahko ključne prav konzole - ko bo 3D razširjen v dnevni sobi, se bo razširil še na osebne računalnike, s tem pa na vse naprave po svetu. Sony sicer te poteze nekoliko prehiteva s podporo v PS3, a ključna bo še vedno razširjenost 3D televizorjev v dnevnih sobah, kjer pa stanje za proizvajalce zaenkrat ni najbolj rožnato.

10 komentarjev

MajorM ::

Odlično.
Škoda da je (upam samo sprva) na voljo samo PS+ uporabnikom....
...in da ni bilo to na voljo že 5 mesecev nazaj, ko mi je crknil PS3 in sem izgubil vse save. :(

BigFoot ::

Jaz bom danes popoldan sprobal zadevo. :p
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Mordecai ::

Seveda se ni prijel za pc, če potrebuješ 700 eur za pošteno grafiko, 450 eur za blesav monitor in 150 eur za očala...

jazbec ::

marcek ne nakladaj
nvidian grafa za 100 evrov ima 3d podporo tako , da ne rabiš 700 evrov za grafo(solidna grafa pa stane 230 evrov) , monitor je 350 in očala so 150
je pa res dobra njihova 3d tehnologija-sam si lastim in deluje perfektno

KaRkY ::

@jazbec Seveda je to drago, 230EUR + 350EUR +150EUR = 730EUR za 730EUR dobim 3 solidne monitorje ki mi pridejo prav ša pri drugem delu kot igre ali pa 2 monitorja in dodatni ram ali kakršno koli drugo konfiguracijo.

Sem igral 3D igre lani na CEBI-tu in me niso impresionirale, saj če se dovolj intenzivno poglobiš v igro ni razlike med 3D in 2D saj ti možgani pričarajo 3D izkušnjo(no vsaj meni). Že ko grem v kino vidim 3D učinek da izstopa samo kake 10min dalje pa izstopajoči učinek zbledi in mi postane čisto normalna slika z razliko da me pri 3D boli nos:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

PARTyZAN ::

150MB je premalo za nekatere igre. V Valkyria Chronicles en save zasede 4.5MB. Pa še plačljiv servis je -.-

jazbec ::

KaRkY je izjavil:

@jazbec Seveda je to drago, 230EUR + 350EUR +150EUR = 730EUR za 730EUR dobim 3 solidne monitorje ki mi pridejo prav ša pri drugem delu kot igre ali pa 2 monitorja in dodatni ram ali kakršno koli drugo konfiguracijo.

Sem igral 3D igre lani na CEBI-tu in me niso impresionirale, saj če se dovolj intenzivno poglobiš v igro ni razlike med 3D in 2D saj ti možgani pričarajo 3D izkušnjo(no vsaj meni). Že ko grem v kino vidim 3D učinek da izstopa samo kake 10min dalje pa izstopajoči učinek zbledi in mi postane čisto normalna slika z razliko da me pri 3D boli nos:)


nisi me razumel
seveda je malo drago ampak spet ne tako kot je rekel marcek
pa štej samo monitor+očala, ker če si gamer je grafa obvezna
očala+3d monitor pa ne

meni je pa 3d prva liga

3furious ::

PS3 je kot kaže spet zaščiten

"As for those glaring security holes? Noted PS3 hacker Youness Alaoui (aka KaKaRoToKS) posits, "For now, it looks to me (at first glance) that the PS3 has been re-secured, but it doesn't mean it can't be broken again from scratch." DigitalFoundry explains that while Geohot's reveal of the "mtldr" key irrevocably broke the PS3's "chain of trust," Sony's solution effortlessly sidesteps this seemingly insurmountable breach: "According to Alaoui's quick analysis, Sony simply doesn't use mtldr any more, opting for a new security system that could possibly require a completely new exploit to be uncovered."
In the age of information, ignorance is a choice.

skika ::

Škoda da še vedno ni za SLO accounte ta PS+.

BigFoot ::

No sem sprobal tale cloud storage... zadeva je simpl in dela super. :)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre za PlayStation 3 prihajajo na osebne računalnike

Oddelek: Novice / Konzole
257794 (4855) Machete
»

Tretja generacija Xboxa je... One?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
12038403 (31618) LuGi
»

Prihaja nov PlayStation Portable

Oddelek: Novice / Konzole
175202 (4007) PrimozR
»

Optični ploščki bodo z nami še vsaj naslednje desetletje

Oddelek: Novice / Igre
296800 (6028) PrimozR
»

Portal 2 v letu 2011, na PS3

Oddelek: Novice / Igre
265265 (4265) Bananovec

Več podobnih tem