» »

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes

1
2
»

Spc ::

Ja in zdaj bom jaz recimo na ipodu slišal razliko med 16biti in 24biti ko bom zunaj laufal in mi bo pihal veter v ušesa.
 

lurker ::

Itak, da ne boš, ker še v življenju nisi kupil komada na iTunes.

d0rK ::

Steve Jobs: You're not hearing it right.


Hahahhaha!

rkobarov ::

16 bit 44khz in 320 marsikdaj ni dovolj, ko imas 10kw ozvocenje :)
za ipod in podobna sranja je 192 u vrh glave :)
vecina ljudi, si pa vec kot 128kbps ne zasluzi (16bit 44khz)

HeMan ::

@rkobarov: Saj novica ne govori o kbps, zakaj jih mešaš v temo? :) In kaj misliš s tem, da si nekateri ne zaslužijo več kot 128kbps? Nisem vedel da si moraš zaslužit, da lahko poslušaš poljubno kvalitene komade.

BaToCarx ::

In to pomeni nove IPlayerje? Al iPod/Pad/wat podpira 24bit fajle??

edit: Naj kdo ki ga ima naredi en par 24bit wav-ov pa testira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

zee ::

Applovi predvajalniki menda to znajo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SkipEU ::

Apple je mojster nategov in vedno zna v kupcih ustvari potrebo po nečem, česar ne potrebujejo.

rkobarov ::

ne mesam temo.
hocem sam povedat. dejstva.
pri 24bit zvoku je problem, ker ga 99.99% ljudi nima kje poslusat,
in se jim se manj sanja kaj je to :)
ce gledam iz svojega stalisca, tako glazbo nimam nikjer za downloudat, nimam jo niker za predvajat(ce izkljucimo pc)
imam pa ozvocenje, ki bi uspelo izkoristit kvaliteto. ker je v mojem problemu ozko grlo format zvoka :)
folk si pa ne zasluzi, ko omeni da ne opazi razliko med 128 in 320kbps :)

Valvoline ::

24 bitni zvok je smiseln ob glasnosti in dinamični potrebi čez 100db,saj 16bit ma dinamiko cca 90-95db. Za človeško uho je itak 120-130db max. Za vsakdajno uporabo je 24bit nesmisel. Mogoče za res profi koncertno ozvočenje,opera itn... Al pa za mastering.

rkobarov je izjavil:

ne mesam temo.
hocem sam povedat. dejstva.
pri 24bit zvoku je problem, ker ga 99.99% ljudi nima kje poslusat,
in se jim se manj sanja kaj je to :)
ce gledam iz svojega stalisca, tako glazbo nimam nikjer za downloudat, nimam jo niker za predvajat(ce izkljucimo pc)
imam pa ozvocenje, ki bi uspelo izkoristit kvaliteto. ker je v mojem problemu ozko grlo format zvoka :)
folk si pa ne zasluzi, ko omeni da ne opazi razliko med 128 in 320kbps :)

Z ustreznim profi programom za kodiranje in pravilne nastavitve se zna zgodit da dobiš 128kb mp3 z boljšo kakovost kot pr slabšem programu na 320kbs.

Zgodovina sprememb…

rkobarov ::

Valvoline je izjavil:

24 bitni zvok je smiseln ob glasnosti in dinamični potrebi čez 100db,saj 16bit ma dinamiko cca 90-95db. Za človeško uho je itak 120-130db max. Za vsakdajno uporabo je 24bit nesmisel. Mogoče za res profi koncertno ozvočenje,opera itn... Al pa za mastering.

rkobarov je izjavil:

ne mesam temo.
hocem sam povedat. dejstva.
pri 24bit zvoku je problem, ker ga 99.99% ljudi nima kje poslusat,
in se jim se manj sanja kaj je to :)
ce gledam iz svojega stalisca, tako glazbo nimam nikjer za downloudat, nimam jo niker za predvajat(ce izkljucimo pc)
imam pa ozvocenje, ki bi uspelo izkoristit kvaliteto. ker je v mojem problemu ozko grlo format zvoka :)
folk si pa ne zasluzi, ko omeni da ne opazi razliko med 128 in 320kbps :)

Z ustreznim profi programom za kodiranje in pravilne nastavitve se zna zgodit da dobiš 128kb mp3 z boljšo kakovost kot pr slabšem programu na 320kbs.


naceloma pobiram komade iz beatporta in mislim, da je teh 320kbps kvalitetnih :)
drugace pa se nebi upiral bolsi kvaliteti, vendar na klasicnih cdplayerjih (pioneer, stanton...) ne deluje :)

SuperVeloce ::

bitrate ni tako zelo relevanten, sploh zaradi različnih virov (kodiranj) in različnih formatov. Kot je bilo omenjeno višje, zapis z višjim bitrate ni nujno boljši približek lossless formatom.

Da še sam pristavim lonec... na trgu obstaja veliko (različno kvalitetnih) preampov/dock stationov za iPod. Takrat ti iPod služi le kot data source in nič druga. Ko pa se odpraviš ven, priklopiš svoje mini sennheiser/grado/akg/whatever, ne rabiš zato kupit iste zbirke glasbe manj kvalitetnega formata. Torej za tist 0,5% ljudi pri sistemih 1k+ eur (okvirno gledano, da se ne bo kdo na ceno obesu) je manjkalo le še kaj boljšega kot trenutni applov format, da stvar zares zašpila. Torej dobro.
Apple pa seveda računa na zaslužek pri vseh ostalih :))

Je pa samo in res samo razmišljanje in hiter tempo krivo za slab mastering, loudness war (ja jasno ane, kaj ti nuca 24bit globina, kdo pa se še dejansko usede pred hi-fi in ne posluša muske samo v avtu, na šihtu na mini radiu, med tekom, itd.), pa da se je tako razpasel mp3 format, pa še in še... vse skupaj samo poleni uho. Jasno, da ne slišimo več razlike. V tem modernem svetu je na žalost 16bit globina vzorčenja zvrhan koš kvalitete za veliko večino ljudi in njihove opreme. Zaboga, še prenekateri samooklicani audiofili, ki zapravijo plače za svojo opremo, ne zapravijo niti centa za akustiko sobe in niti ene ure za postavitev. Kaj nam to pove ?! Da bi 24bit morala biti naša pravica :))?
Jaz sicer še nisem imel priložnosti prepoznati razlike med 44.1kHz in 96kHz, ampak kot je rekel floyd1, neslišne frekvence tudi vplivajo na slišne, dajmo tudi tukaj torej Applu prav...

Aja da ne pozabim, malo me skrbi da apple ne bo uporabil 24bit sourca, ampak bo res vse skupi en multinacionalni nateg :| !!

gzibret ::

Nekateri tukajle mislite, da se glasbo lahko posluša zgolj preko mini slušalk, ki jih dobite zraven iGadgeta....
Vse je za neki dobr!

CaqKa ::

Jaz imam HTC legend in gor priklopljene slušalke KOSS porta pro, torej opreme za skupaj 400EUR !!!111 In ko pritisnem ob stran gumb za glasnost je zvok bolj glasen. Tako da vse je res!!! Verjamite mi!!! Moj stric ima prijatlja ki je tonski tehnik in mi je pritrdil!!!

ni mi pa všeč da se bo šlo na 24bit/96kHz, ker bo moja SD kartica naenkrat premala pa se več naum mogo pohvalit da imam x komadov na telefonu

Spc ::

rkobarov je izjavil:

16 bit 44khz in 320 marsikdaj ni dovolj, ko imas 10kw ozvocenje :)
za ipod in podobna sranja je 192 u vrh glave :)
vecina ljudi, si pa vec kot 128kbps ne zasluzi (16bit 44khz)

Tu si ga zaj malo mimo vsekal.
Ni govora o bandwidth-u ampak o bitih.
 

nOrO ::

Sam sem na svojem high-end (vključno z zvočno kartico ;) sistemu že primerjal med:
G. Mahler: 6th Symphony - part of mov. 1 - 192kHz/24Bit flac
G. Mahler: 6th Symphony - part of mov. 1 - 44,1kHz/16Bit flac

pa vam moram reči, da je zanemarljivo malo razlike!
S tem, da sem pri primerjavi upošteval vse psihološke predpriprave, priprave okolice,...

44,1kHz/16Bit je slišati predvsem bolj suhoparno. Manjkajo detajli ozadja, kot so šumi premikov rok, nog, vzdihljaji,... skratka vse skupaj je malo manj 'gladko'.

Za navadnega poslušalca, ki ne premore niti povprečnih Sennheiserc in spodobnega predvajalnika, ki ima sploh možnost predvajanja tako visoke resolucije, je to povsem neuporabna količina dodatnih podatkov s katerimi bo polnil majhne kartice, v veri, da sedaj zaradi boljše kvalitete bolj uživa...

Bo pa za tiste, ki se ukvarjajo z glasbo in potrebujejo kakšen sample iz kakega komada to pridobitev, saj ga bo možno precej bolj nadoknadno obdelovati, predelovati,...

To je točno tako, kot pri več-bitnem zapisu fotografij, kjer se dodatna količina pozna šele, ko fotografijo začneš popravljati, ''fotošopati'' ;)


Aja, da ne pozabim. Zvokovna razlika med 320kbps 44,1kHz/16Bit MP3jem in 192kHz/24Bit lossless flac-om pa je seveda ogromna!!! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nOrO ()

HeMan ::

nOrO kje si pa dobil isto skladbo različno zakodirano?

nOrO ::

HeMan je izjavil:

nOrO kje si pa dobil isto skladbo različno zakodirano?


Že kakšni dve leti nazaj sem vzorce pobral na spletušču avdiofilske založbe http://www.acousence.de/, ki pa jih sedaj očitno nima več ali pa so dostopni samo registriranim obiskovalcem?! Lahko vam jih naložim na kakšen hotfile, da zainteresirani malo stestirate.

HeMan ::

Me je predvsem zanimal kak je bil orginal. Ker nekateri radi primerjajo kodiranja pri tem ko ripajo CD, pri čemer je nesmiselno primerjat 24 in 16 bitno kodiranje, ker je že sam izvor 16 bitni.

Bi blo pa morda res zanimivo probat razliko, v primeru da sta obe kodiranji iz enakega izvora. Če se ti da, daj za hec nekam uploadi :)

nOrO ::

Že samo razlika v velikosti je gigantska :D

24/192........90MB
http://hotfile.com/dl/107453143/d18cee2...

24/96.........46MB
http://hotfile.com/dl/107443940/035f43a...

16/44.........12MB
http://hotfile.com/dl/107441263/41b7065...

Se moram tudi jaz strinjati, da bo to še ena v vrsti številnih Applovih nategavščin ustvarjanja lažnih potreb za nas, naivne potrošnike. Ni kaj, tudi za prodajo zraka moraš biti strokovnjak ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nOrO ()

pegasus ::

Ko smo že glih pri tej temi, kaj se danes obnese kot navadna zvočna kartica s 24/192 podporo na linuxu? Na trgu je cel kup hardvera, ki je primarno namenjen studijem, a bolj smrtnikom namenjenih kartic, ki preverjeno delujejo dobro z also je bolj malo. Kak nasvet?

MrStein ::

HeMan je izjavil:

@rkobarov: Saj novica ne govori o kbps, zakaj jih mešaš v temo?

Kaj bo lossless? Nisem nič zasledil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pyr0Beast ::

rkobarov je izjavil:

16 bit 44khz in 320 marsikdaj ni dovolj, ko imas 10kw ozvocenje :)
za ipod in podobna sranja je 192 u vrh glave :)
vecina ljudi, si pa vec kot 128kbps ne zasluzi (16bit 44khz)



Aja ?

10kW z 15% THD-ja ? he he heh


Plac na disku je poceni. In ne vidim razloga zakaj bi šparali. Konec koncev en 5 minutni komad ne bo 100MB zadaj.

Sedaj ko so ponudili nekaj boljšega je vse ostalo preprosto ratalo 'inferior' in obsolete.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413895 (2599) XLapse
»

Pretvorba mp3 v cd kvaliteto

Oddelek: Zvok in slika
459308 (3515) kuall
»

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7215150 (13171) Pyr0Beast
»

Napster se je vrnil

Oddelek: Novice / Ostale najave
322659 (2659) Beat-O
»

192 ali 256 kbit-na muska ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1058130 (6525) tha_man

Več podobnih tem