» »

The church of Apple

The church of Apple

1 2 3
4
5

BigWhale ::

Hja, jaz nimam primarnega/sekundarnega/terciarnega monitorja. Ajd, ok tretji je ponavadi 'sekundarne narave' ampak drugace so enakovredni. Ce delam na enem in me prime, da bi kopiral dve datoteki potem mi je zguba casa hoditi na drug monitor.

CoolBits ::

Zakaj pa ne uporabiš bližnjic na tipkovnici? Večina ukazov z menijske vrstice ima svojo bližnjico.
Al pa si preneseš menijsko vrstico na ta monitor kjer delaš... drugi je očitno predaleč, če ne moreš z miško do tja :P

Limit-sky ::

In zakaj v winsih nimaš Start gumba na vseh monitorjih?
Je prav tečno, če imaš dva 24" in moraš kilometer potegniti, da prideš do control panela?

Panele raznih programov pa je imel mac rešeno veliko bolje kot wins. Pri photoshopu sem že od nekdaj navajen, da imam orodja na enem monitorju, sliko, ki jo urejam pa na drugem. Že od mac os 8 dalje. To sem probal tudi na prvi verziji winsov, ki so podpirali več grafičnih. In sploh nisi mogel potegniti panela ven iz osnovnega okna photoshopa. To je šele bila bedarija na kvadrat.

In ja, nekateri uporabljamo računalnike malo dlje in se še spomnimo tudi grafičnih z 1 Mb rama. :D

Mavrik ::

In to da imajo Windowsi tudi to slabo rešeno kako točno podpira argument da pa podpora večim zaslonom na OS X ni zanič?

Sam zato ker ti znaš kazati na konkurenco ne bo naredilo OS X boljši in brez napak.
Zakaj pa ne uporabiš bližnjic na tipkovnici? Večina ukazov z menijske vrstice ima svojo bližnjico.


Torej priznavaš da je taka rešitev slaba za uporabo z miško.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Očitno je KDE edini desktop, ki danes (sicer že od 3.0 naprej) kontekstualno in semantično razume razlike med virtualnimi namizji na enem ali virtualnimi namizji na več monitorjih.

BigWhale ::

Limit-sky je izjavil:

In zakaj v winsih nimaš Start gumba na vseh monitorjih?
Je prav tečno, če imaš dva 24" in moraš kilometer potegniti, da prideš do control panela?


Ja, je tecno. Saj, kje sem pa rekel, da je v Windows to v redu reseno?

Limit-sky je izjavil:

In ja, nekateri uporabljamo računalnike malo dlje in se še spomnimo tudi grafičnih z 1 Mb rama. :D


Verjetno si mislil 1 MB? Veseeno, to je argument, ker? Mislim, jaz se spomnim racunalnikov BREZ graficnih kartic in z 1 kB RAM-a. In graficno locljivostjo 64x44 pixlov? Zmaga~!!!1!11 Al kako?

Limit-sky ::

Rad bi slišal, kako bi ti rešil to stvar s kilometrskimi potegi miške, da prideš do željenega na več monitorjih?

Mavrik ::

Recimo daš menijsko vrstico na samo okno programa, si zapomniš kje so in omogočiš kopijo docka/start vrstice (lahko je tudi drugi dock/vrstica) na sekundarnem zaslonu.
The truth is rarely pure and never simple.

pegasus ::

jype je izjavil:

Očitno je KDE edini desktop, ki danes (sicer že od 3.0 naprej) kontekstualno in semantično razume razlike med virtualnimi namizji na enem ali virtualnimi namizji na več monitorjih.

Try Enlightenment. E17 me je glede tega čist impresioniral.

blackbfm ::

keri težki problemi...

Furbo ::

...ki seveda nimajo nič s to temo. Vsak od nas se lahko zapiči v eno malenkost, ki nas moti pri določenem sistemu, kar pa še ne pomeni, da so vsi zanič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigWhale ::

Jaz sem opisal en kup stvari. :)

Limit-sky ::

BigWhale je izjavil:

Jaz sem opisal en kup stvari. :)

Tipična fanboyevska izjava. Ima pa res sprane možgane do kraja. Še kar trdi svoje.

BigWhale ::

Limit-sky je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Jaz sem opisal en kup stvari. :)

Tipična fanboyevska izjava. Ima pa res sprane možgane do kraja. Še kar trdi svoje.


Jaz nisem kriv za tvojo pol pismenost ampak, bom napisal se enkrat, a cem napisat z velikimi tiskanimi crkami, da bos razumel? No, po vrsti:

- HW superiornost? Meni ze deset let (al kaj vem kolk) ves PC hardware dela in nisem imel problemov z njim
- Superioren servis in User support? Povprasaj tiste, ki se jim Maci in Iphoni kvarijo, ena kolegica ima ze tretjega iphona. Dva pred njim sta ji crknila. Tudi na servis cakas tako dolgo kot za katerikoli drug HW, za kaksno bolj exoticno stvar, ki je pri nas ni na zalogi pa se vec.

- OS X? Finder? Grozota upravljanja z datotekami, tukajle v tejle temi so mi nekateri rekli naj raje kar terminal uporabljam! Bravo!
- Podpora za virtualna namizja? Do 'nedavnega' je ni bilo, potem je prisla in izvedena je slabse kot je bila narejena v FVWM leta 1993. Ja eni smo ze tolk stari, da smo leta 1993 uporabljal virtualne desktope....
- Podpora vecim fizicnim zaslonom? Zate je ocitno vec kot dovolj, da lahko samo aplikacijo neses na drug zaslon. Meni je premalo. Jaz hocem, da se aplikacija tam sama odpira, da se popupi odpirajo tam, da se neko tocno doloceno okno aplikacije odpre pa na primarnem zaslonu. Jaz hocem, da je File | Edit | View menu v oknu aplikacije in ne na sosednjem monitorju. In na koncu, jaz hocem, da je ikona za zagon terminala ali pa browserja na tistem monitorju kjer je miskin kurzor.

- Dostopnost programske opreme? Se ne more primerjati z Windows, kaj sele s kaksnim Ubuntu.
- Instalacija programske opreme iz APT repositorijev? Ja, seveda. Lahko! Ampak, ker stvar ni apple pozegnana ze hodis po trhlih tleh.

Ce je kje kak fanboy, potem se bos moral pogledati v ogledalo, da ga bos videl. Tam kjer je Apple res precej boljsi od ostalih bom to povedal. Aja saj sem. Maglock je fantasticen.

CoolBits ::

Ja BW... sej tudi avta ne kupiš, če ti ni všeč. Zate je očitno windows ali pa linux ok, osx pa pač ne.
Očitno ti je pa dovolj všeč, da si ga preizkušal.

Meni je finder popolnoma dovolj, slike mi upravlja iphoto, glasbo pa itunes... datotek skoraj niti ne vidim... predogled datotek je super, še na windows ne vidiš .docx datotek dokler ne inštaliraš cel office... jaz jih v finderju vidim in berem... pa pdf pa še kaj...

Furbo ::

BigWhale je izjavil:

Jaz sem opisal en kup stvari. :)


Kateri sistem je torej popoln? Povej, pa si ga kupim.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigWhale ::

CoolBits je izjavil:

Ja BW... sej tudi avta ne kupiš, če ti ni všeč. Zate je očitno windows ali pa linux ok, osx pa pač ne.
Očitno ti je pa dovolj všeč, da si ga preizkušal.


Preizkusal sem ga zato, ker rad pocnem te stvari in ker me zanima kako stvari delujejo. In jasno, da se lahko argumentirano spustim v flamewar. ;>

CoolBits je izjavil:

Meni je finder popolnoma dovolj, slike mi upravlja iphoto, glasbo pa itunes... datotek skoraj niti ne vidim... predogled datotek je super, še na windows ne vidiš .docx datotek dokler ne inštaliraš cel office... jaz jih v finderju vidim in berem... pa pdf pa še kaj...


Takrat, k se gres razvoj je s fajli kr precej dela in zongliranja. Vsaj pri meni. Nevem, mogoce kej narobe delam. :>

Furbo je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Jaz sem opisal en kup stvari. :)


Kateri sistem je torej popoln? Povej, pa si ga kupim.


Sej ga ni. Vsi so sranje. A sem kje kar drugega trdil? Ampak eni se obnasajo, kot da je OS X tak in da so Maci popolni. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Kenpachi ::

Hence the name of the topic...
Zaraki Kenpachi.

Limit-sky ::

"Ampak eni se obnasajo, kot da je OS X tak in da so Maci popolni."

Kdo? Citat or STFU!

The church of BigWhale is back.

guest #44 ::

Popolnih itak ni, ampak postrani pogledamo lahko že tiste ljudji, ki zagovarjajo da je sistem vreden svojega denarja, kjer se že od daleč vidi, da that is not the case. Sej vsak ima svoje subjektivne poglede to razumem...ampak verniki se ločijo po temu, da nočejo vidit težav, ponavadi zato ker so predrago plačali in nočejo slišat, da so se mogoče nategnili.

CoolBits ::

Nategnili? Nekatere pač ene stvari motijo, druge ne.
Recimo težave, ki jih je imel BW... jaz tega še opazim ne ker ne rabim. Zakaj nebi hotel slišat?
Datotek ne prenašam po sistemu tako masovno, priklopljeno imam pa samo lcd tv kot dodaten monitor za občasno gledanje.

Subjektivno je ja, ene moti ene ne, ne moreš posploševat, da pa zdej neka stvar kar vsakogar moti, če moti tebe.

Limit-sky ::

jverne, pokaži mi, kje je nazadnje kdo na ST to trdil. Jaz trdim, da mi vsi plusi finderja, kot sem jih že parkrat omenil, odtehtajo vse minuse finderja. Verjetno je pri win userjih isto. Predvidevam, da pred nakupoma preverijo oba sistema in se na podlagi lastnih referenc odločijo za Win OS. Kar je zelo pohvalno.

In kot sem tudi že napisal. Verjetno je več mac userjev, ki moramo uporabljati tudi Winse, kot obratno.

Kar se pa tiče denarja. Zdaj, če ti počneš to, da potem, ko te enkrat nategnejo pri ceno, greš ponovno v isto trgovino, potem je to tvoj problem. Jaz nikakor ne kupim več izdelka firme, ki me je razočarala. Dokler pa izdelki popolnoma "meet my requirements" je pa nakup Apple v prvi vrsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

BigWhale ::

Limit-sky je izjavil:

"Ampak eni se obnasajo, kot da je OS X tak in da so Maci popolni."

Kdo? Citat or STFU!
The church of BigWhale is back.


A samo v tej temi? No prav...

Hecn, se tebe sem citiral. Sem sam prvi dve strani pregledal, do mojega posta... Sej dost.
----------------------------

damjan1980 je izjavil:

vidim da veliko večino tukaj žuli cena. ja pubeci face it, apple je premium znamka, tako kot je v avtomobilizmu to mercedes in tako kot je to pri cotah recimo armani. nije žvaka za seljaka, sorry :)
in kaj dobiš za ta več?
nekaj se absolutno preplača, tako kot pri vseh fancy premium zadevah. to je kot neke vrste davek :)
dobiš fancy izdelek
dobiš tehnološko dovršen izdelek, katerega višek se ne meri v gigaramih, megahercih in podobnih natolcevanj in merjenja qurcev, kot je to pri konkurenci, ampak stvar enostavno dela in to presneto dobro
iphone je recimo zelo dober telefon, ampak zaradi applove politike, je nakup v slo nažalost brca v temo. za moje pojme moraš bit konkretno tele da daš 600 in več za tel, ko dobiš na aneks za max 300€ enak ali boljši telefon

no pri macbooku je pesmica malo drugačna. bilo kak obrneš, računalnik je superioren proti konkurenci v vseh pogledih (pustimo ceno, glej poglavje 1., 1.2 nije žvaka za seljaka) in se splača dat malo več za njega.
pa še osx; ko ga enkrat temeljito obvladaš, vidiš da je windows polizdlek, ki ima vse svoje bombone prekopirane iz osx - seveda preteklih generacij. in bistvo osxa je da enostavno dela. brez defragmentacij, antivirusov, antičrvov, antivstavipoljubno, formata 2x letno, optimajzerjev,... tega ni, ker ni potrebe po tem! marisko med nami je postal zaradi zanič windowsov geek. enostavno si moral postat, da si si jih lahko uspsobil, pa potem še celi žlahti. no pri osx tega ni. Stvar je namenjena temu da dela, da uporabniku služi, ne pa da te drka v mozak.
Ampak kot uporabnik macbooka mi še vedno ni jasno od kot enim taka obsesija s tem. na koncu je to še vseeno samo računalnik, telfon, mp3player,...


Yohan del Sud je izjavil:

Ajs. Bi ti rad resen odgovor, ali samo trolaš? Ampak ja. Jobs et. al. ti ponuja samo že itak znane, ne pa nujno uveljavljene izdelke. Brez njega bi se midva sedaj tapkala po dosu ali sličnih zadevah. Brez mišk, ikonc, ipd.


klinker je izjavil:

Mene je pri Aplle-u preprical lih software. Stvar pac dela :)


Poldi112 je izjavil:

r0ker je izjavil:

bravo, Avenger, ravno o tem govorimo! Mindles idiots bodo šli po 120 EUR kavbojke ker bojo zato en tedn bol kul, drugi pa si grejo po kavbojke za 12EUR, zraven pa si kupijo še gate, majico in pulover.


Primerjava z jeansom je v bistvu precej na mestu. Ene poceni kitajske kavbojke se ti bodo hitro razbarvale, tudi obraba bo hitrejša - tako tekstila kot zadrge, manj udobne bodo - tako kroj kot material, ... in ne bodo kul.

Zdaj če rad vsakih par mesecev hodiš po trgovinah (oz. si punca), potem je to v bistvu dobro, da MORAŠ spet po nove hlače. In imaš ponovno lep popoldan. Če pa si pravi dedec pa kupiš kvaliteto in imaš potem mir.


Limit-sky je izjavil:

Jaz ima iPhone 2G in se mi drugi uporabniki (ki nimajo ravno gaaxyja) smejejo, ko jaz 3D igrice poganjam tekoče, na 6 mes. starem samsungu z androidom pa je no go. Pa vsakemu povem, da je telefon star več kot 3 leta.
Nehajte nabijati v prazno.


Gregor P je izjavil:

V glavnem to, da uporabnik lahko praktično (intuitivno) brez kakršnegakoli posebnega predznanja enostavno in takoj v celoti namensko uporablja neko napravo (dobro, to je sedaj idealen opis, v resničnem svetu, naprave bolj ali manj odstopajo od tega).


Bananovec je izjavil:

Gregor P je izjavil:

V glavnem to, da uporabnik lahko praktično (intuitivno) brez kakršnegakoli posebnega predznanja enostavno in takoj v celoti namensko uporablja neko napravo (dobro, to je sedaj idealen opis, v resničnem svetu, naprave bolj ali manj odstopajo od tega).

Tako!
Imel iPhone 3GS 10 minut v roki in doživel to, česar pri Spici nisem v 4 mesecih. Imel možnost ogleda Samsung Galaxy S in še vedno preferiram iPhona, pa magari 3GS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Limit-sky ::

Ja, ja, saj vem, da boli, če so drugi uporabniki zadovoljni s svojimi kupljenimi izdelki.

Je pa zanimivo, koliko časa so nekateri pripravljeni porabiti za iskati nekaj linij, ki sploh ne govorijo o tem, da so izdelki Appla najboljši.

Verjetno isto časa nameniš kopiranju fajlov in premikanju orodnih vrstic po kompu. Nekateri ne uporabljamo finderja za kreativnost, ampak so nam glavni programi s katerimi lahko sproduciram vsebine, ki jih lahko prodam. In to zadnjih par let počnem bolje in hitreje.

Dokler pa ne bo Quick looka in spotlighta na drugih OS-ih, ostajam na OS X.

thramos ::

Fanboy ne bo nikoli dojel da je ... fanboy. Bob ob steno.

Limit-sky ::

Thramos, se strinjam.
Bigwhale ne bo nikoli pogruntal, da nekateri uporabljamo izdelke, ker smo z njimi zadovoljni. On bi me rad prepričal, da je zame bolje, da ne uporabljam finderja, ker ne moreš globalne "vrstice" prestaviti na vse monitorje itd... :)

Res ne moreš prestaviti fanboya.

Mavrik ::

Limit-sky je izjavil:

Thramos, se strinjam.
Bigwhale ne bo nikoli pogruntal, da nekateri uporabljamo izdelke, ker smo z njimi zadovoljni. On bi me rad prepričal, da je zame bolje, da ne uporabljam finderja, ker ne moreš globalne "vrstice" prestaviti na vse monitorje itd... :)

Res ne moreš prestaviti fanboya.


Prosim da v debatah nehaš drugim podtikati izjav - to ni bila nikoli rečeno in mlatenje slamnatega moža gre v nasprotje z našimi pravili.

Druga stvar - če debatiramo o kvaliteti neke stvari (v tem primeru operacijskega sistema) prav tako izjava "tega jaz ne uporabljam" ni veljaven argument - to da ti ne uporabljaš Finderja veliko še ne pomeni da je le-ta dober (kar je nekaj o čem govori BigWhale).

Tako da prosim nehaj z osebnim označevanjem drugih s fanboyi če nisi sam sposoben sestaviti argumentiranega posta - še enkrat ponovim "meni dela", "jaz tega ne uporabljam", niso argumenti v prid kvalitete OS X v primerjavi s konkurenco.
The truth is rarely pure and never simple.

guest #44 ::

Kiri operacijski je boljši kot sem že povedal je bolj stvar navade, tej komercialni so itak vsi na dovoljšnem nivoju za vsakršno uporabo.

Če pa meni kdo proda nek drugi izdelek (npr hardver) za katerega trdi, da je boljši od drugih (in dražji), a izkaže se da je čist enak kot vsi ostali, poem je to nateg ja (vsaj v mojem pogledu).

Npr: proizvajalci baterij izdelujejo baterije tako za priznane znamke (Duracell) kot za neke bolj neznane. Mogoče quality control je malce boljši, ampak spet preplačaš ime kot pa vse drugo.
Plačevanje za znamko, ki nas je nekoč zadovoljila, nam dobro dene za dušo...a racionalno (in kapitalistično) gledano je stupid (and consequently dangerous).

Pripravljen sem plačati večjo kvaliteto ja, ne pa toliko imena...sicer nevem točno kako si proizvajalci določajo marže, ampak neka manjša donacija zaradi imena, bi še šla. Let's say 10%?

CoolBits ::

Niso argumenti? Če jaz neke "napake" ne vidim oz ne opazim pol to zame ni napaka, da smo si na jasnem.
Napaka je to za tistega in tistemu, ki to opazi in rabi. Zdej pa na podlagi enega takega nemoreš posploševat.

Večina uporabnikov osx je na vse to navajena... take stvari motijo predvsem take, ki so navajeni na windows...

Zame je napaka, da v windows explorerju nemoreš mape kompletno zamenjat ampak ti datoteke v mapi premeša... pa da nimaš nobenega predogleda datoteke s tipko space...

Wox ::

Limit-sky je izjavil:

Nekateri ne uporabljamo finderja za kreativnost, ampak so nam glavni programi s katerimi lahko sproduciram vsebine, ki jih lahko prodam. In to zadnjih par let počnem bolje in hitreje.

Eni ste že smešni z to samozvano "produktivnostjo". Koliko let si porabil, da si prišel na to stopnjo "produktivnosti"? Si že kdaj razmišljal, da bi pa mogoče bil bolj produktiven brez računalnika?

CoolBits je izjavil:

Zame je napaka, da v windows explorerju nemoreš mape kompletno zamenjat ampak ti datoteke v mapi premeša... pa da nimaš nobenega predogleda datoteke s tipko space...

O čem ti govoriš? Zakaj bi nekdo pri zdravi pameti hotel mapo kompletno zamenjat in kaj to sploh pomeni?
Commodore 64

techfreak :) ::

Če jaz neke "napake" ne vidim oz ne opazim pol to zame ni napaka, da smo si na jasnem.

Če se ti ne strinjaš, potem to ni napaka? Napaka je takrat, ko je napaka. Če tebe ne moti še ne pomeni, da je ni.

kpkp ::

CoolBits je izjavil:

Napaka je to za tistega in tistemu, ki to opazi in rabi. Zdej pa na podlagi enega takega nemoreš posploševat....

Pravtako kot ne moreš posploševat na podlagi enega "CoolBits-a".
Saj se pogovarjamo o +/- OS-a, ne pa o +/- OS-a za določenega uporabnika.
In to, da se navadiš na slabo prakso, jo ne naredi dobre.

Pa ne me narobe razumet, uporabljam OSX že skoraj 3 leta in sem zadovoljen z njim, nedvomno pa se bi dalo veliko stvari izboljšat. Najbolj pa me skrbi to, da so postali Applova ciljna skupina uporabniki, ki "uporabljajo iPhoto za slike in iTunes za muziko" in zato nisem preveč optimističen glede konkretnih izboljšav OSa.
PS: Finder + TotalFinder je še kar prebavljivo :P

Limit-sky ::

Mavrik je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Thramos, se strinjam.
Bigwhale ne bo nikoli pogruntal, da nekateri uporabljamo izdelke, ker smo z njimi zadovoljni. On bi me rad prepričal, da je zame bolje, da ne uporabljam finderja, ker ne moreš globalne "vrstice" prestaviti na vse monitorje itd... :)

Res ne moreš prestaviti fanboya.


Prosim da v debatah nehaš drugim podtikati izjav - to ni bila nikoli rečeno in mlatenje slamnatega moža gre v nasprotje z našimi pravili.

Druga stvar - če debatiramo o kvaliteti neke stvari (v tem primeru operacijskega sistema) prav tako izjava "tega jaz ne uporabljam" ni veljaven argument - to da ti ne uporabljaš Finderja veliko še ne pomeni da je le-ta dober (kar je nekaj o čem govori BigWhale).

Tako da prosim nehaj z osebnim označevanjem drugih s fanboyi če nisi sam sposoben sestaviti argumentiranega posta - še enkrat ponovim "meni dela", "jaz tega ne uporabljam", niso argumenti v prid kvalitete OS X v primerjavi s konkurenco.


A ne znaš brat? Quick look in spotlight sta mi svetlobna leta pred drugimi rešitvami. A je dovolj tehten argument? Pa izgled ikon, ko lahko v ikoni (???) listaš PDF ali gledaš film. Ponavljam - v ikoni. Ali pa pritisnem space in pogledam v quick look-u. Pa widgetov in spaces sploh nisem omenjal. Jasno?
Pa BTW, kar sem omenil dela in so zame argumenti, da je OS X boljši od alternativ. Jasno?

In zdaj komaj čakam, da pride nek BW in me začne prepričevat, kako je finder crap. Yeah, right.

ST-777 ::

CoolBits je izjavil:

Zame je napaka, da v windows explorerju nemoreš mape kompletno zamenjat ampak ti datoteke v mapi premeša... pa da nimaš nobenega predogleda datoteke s tipko space...
Windows explorer ima po mojem mnenju mnogo premalo funkcij, da bi bil uporaben. K sreči je v Win okolju na voljo Power desk, ki odlično opravlja svojo funkcijo.

Sem pogledal video predstavitev programa Finder za Mac-a. Če bi uporabljal Applov računalnik bi Finder zamenjal za kakšen drugi bolj uporaben program za delo z datotekami, zagotovo za mac-a kakšen takšen program obstaja, pa čeprav plačljiv.

techfreak :) ::

V ikoni lahko listaš PDF? Seveda, kdo si ne bi želel listanja PDFjev in gledanja filmov v ikoni v velikosti 100x100px. Uporabnost quick looka je pa tudi na nivoju tistih ikon. Je ravno tako hitro, kot pa če bi dvakrat kliknil na datoteko in bi se odprla v novem programu.

Spaces niso nič boljši kot tisti od Ubuntuja ali tisti v Windowsu, ki jih pridobiš z 3rd party programom.

kpkp ::

techfreak :) je izjavil:

V ikoni lahko listaš PDF? Seveda, kdo si ne bi želel listanja PDFjev in gledanja filmov v ikoni v velikosti 100x100px. Uporabnost quick looka je pa tudi na nivoju tistih ikon. Je ravno tako hitro, kot pa če bi dvakrat kliknil na datoteko in bi se odprla v novem programu....

Če pustimo branje dokumentov in gledanje filmov v ikoni ob strani, je QuickLook precej prijazna zadeva za predogled. Naprimer velik psd pogledaš v sekundi, če bi pa pognal photoshop bi trajalo najmanl 10s, isto velja za vse "težje" programe. QuickLook je priročna zadeva in dvomom, da lahko z argumenti to spodbiješ.

techfreak :) ::

Če že delaš kaj z psd dokumenti, potem verjetno tako že imaš Photoshop zagnan. Drugače pa nastavi Preview za privzet program za psd in se ti bo odprlo takoj.

Če ti pa je res tako všeč in ti koristi pa lahko najdeš alternativo za ostale OSe. Ampak se strinjam, je boljše, če je že vse prednameščeno in se ti ni potrebno ukvarjati z iskanjem in nameščanjem dodatnih programov.

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

techfreak :) je izjavil:


Če se ti ne strinjaš, potem to ni napaka? Napaka je takrat, ko je napaka. Če tebe ne moti še ne pomeni, da je ni.

Če to na osx moti samo windows uporabnike in tiste na osx ne... pol to ni napaka žal.
To je navajenost windows uporabnikov na politiko windows... ne pa napaka sistema.

techfreak :) ::

Mogoče pa OS X tega ne pogrešajo, ker ne vedo, da bi jim to koristilo. V tem primeru pa ni nujno napaka, ampak missing feature.

CoolBits ::

Zakaj si tako siguren, da bi jim koristilo?
Jaz sem navajen da ko zamenjam mapo, se mapa dejansko zamenja... na windows me vedno zmoti ko se datoteke v tej mapi pomešajo. Če hočem datoteke menjat grem na datoteke... ne na mape.
Pač drugačen način dela, ni pa to zato napaka.

Ziga Dolhar ::

CoolBits je izjavil:

Niso argumenti? Če jaz neke "napake" ne vidim oz ne opazim pol to zame ni napaka, da smo si na jasnem.
Napaka je to za tistega in tistemu, ki to opazi in rabi. Zdej pa na podlagi enega takega nemoreš posploševat.


Ah, "kar se ne ve, ne boli" filozofija. Če ne vidiš, da te punca vara, pol je punca zvesta. Čari objektivnosti.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

techfreak :) je izjavil:

V ikoni lahko listaš PDF? Seveda, kdo si ne bi želel listanja PDFjev in gledanja filmov v ikoni v velikosti 100x100px. Uporabnost quick looka je pa tudi na nivoju tistih ikon. Je ravno tako hitro, kot pa če bi dvakrat kliknil na datoteko in bi se odprla v novem programu.

Spaces niso nič boljši kot tisti od Ubuntuja ali tisti v Windowsu, ki jih pridobiš z 3rd party programom.


Mislim, da niste dosti uporabljali quicklooka, da bi videli vse njegove dobrote. To da lahko gledaš preview fajla na ikoni ali z QL dela tudi v vseh import/export/save/younameit oknih. Meni je zelo uporabno, da pred importiranjem nekega movieja ali PDFja pogledam če je pravi. Ponavadi imam veliko PDFjev na kupu in je tole zelo priročna zadeva, ki mi zelo olajša delo. Zate pa res ne vem. In me pravzaprav sploh ne zanima, kaj uporabljaš in kako. Če ti sede, good for you.

techfreak :) ::

Jaz sem navajen da ko zamenjam mapo, se mapa dejansko zamenja... na windows me vedno zmoti ko se datoteke v tej mapi pomešajo. Če hočem datoteke menjat grem na datoteke... ne na mape.

O čem govoriš?

To da lahko gledaš preview fajla na ikoni ali z QL dela tudi v vseh import/export/save/younameit oknih.

Na Windowsu ti pa na desni strani teh oken pokaže predogled datoteke.

kpkp ::

@techfreak
Skakanje med Photoshopom in Finderjem je zguba časa, če pa dam preview za privzet moram pa stalmo "open with" za odpret s Photoshopom. Nemoreš reč da QuickLook ni priročen, če se da to funkcijo vspostavit tudi v drugih OS-ih pa sploh nima veze...

techfreak :) ::

Očitno je za določene ljudi priročen, ampak vseeno se mi zdi, da bi morali popraviti kar nekaj drugih Finderjevih pomanjkljivosti preden bi se lotili stvari kot je quick look ali pa recimo cover flow.

CoolBits ::

techfreak :) je izjavil:


O čem govoriš?

Na osx je aplikacija ali pa knjižnica ali framework v bistvu mapa (bundle), ki vsebuje vse potrebno in se v finderju prikazuje kot datoteka.
Sedaj pa si predstvljaj, da hočeš zamenjat en framework ali aplikacijo, pa ti samo pomeša datoteke dveh...

Mavrik ::

O čem govoriš?


On misli na (meni sicer izjemno motečo in problematično lastnost) Finderja, da če potegneš mapo na mesto, kjer mapa z istim imenom že obstaja ti jih ne bo združil (torej skopiral datotek v teh mapah skupaj kot to naredi Windows Explorer in Linuxovi filemanagerji) ampak ti staro mapo kar zbriše in zamenja z novo.

Kar je izjemno bilo zabavno ko sem probal z zunanjega diska skopirati mapo z imenom "Photos" v moje "Photos" na OS X in sem pogruntal da so slike, ki so bile na računalniku ne pa na zunanjem disku šle neznanokam :\
The truth is rarely pure and never simple.

Limit-sky ::

Mavrik je izjavil:

O čem govoriš?


On misli na (meni sicer izjemno motečo in problematično lastnost) Finderja, da če potegneš mapo na mesto, kjer mapa z istim imenom že obstaja ti jih ne bo združil (torej skopiral datotek v teh mapah skupaj kot to naredi Windows Explorer in Linuxovi filemanagerji) ampak ti staro mapo kar zbriše in zamenja z novo.

Kar je izjemno bilo zabavno ko sem probal z zunanjega diska skopirati mapo z imenom "Photos" v moje "Photos" na OS X in sem pogruntal da so slike, ki so bile na računalniku ne pa na zunanjem disku šle neznanokam :\

Lahko bi vsaj prečital, kaj ti je napisal finder, ko si hotel mapo prestaviti. Nisem ti jaz kriv, niti finder, če ti je naredil točno to, kar si mu odgovoril.
An item already exists in this location. Do you want to replace it with the one you're moving?
Stop Replace

Kaj si ti odgovoril, da se ti je potem zdelo zabavno?

Wox ::

Ampak to je že debata o file managerjih, ki nimajo z OS kaj preveč veze saj so samostojne aplikacije, še manj pa s sekto imenovano Jabolček.
Commodore 64

techfreak :) ::

On misli na (meni sicer izjemno motečo in problematično lastnost) Finderja, da če potegneš mapo na mesto, kjer mapa z istim imenom že obstaja ti jih ne bo združil (torej skopiral datotek v teh mapah skupaj kot to naredi Windows Explorer in Linuxovi filemanagerji) ampak ti staro mapo kar zbriše in zamenja z novo.

Zanimiva zadeva. Sem dvakrat izgubil vsebino mape, ker sem upal, da Finder deluje tako kot vsak normalen file manager. Poleg tega pa še Cmd+Z ni deloval.;((

Na osx je aplikacija ali pa knjižnica ali framework v bistvu mapa (bundle), ki vsebuje vse potrebno in se v finderju prikazuje kot datoteka.
Sedaj pa si predstvljaj, da hočeš zamenjat en framework ali aplikacijo, pa ti samo pomeša datoteke dveh...

Še kar ne vidim problema oz. zakaj je to veliko bolje kot drugje.

@Wox: Finder ima zelo veliko veze z OS X in ga ni potrebno zanemarjati.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8813812 (11073) opeter
»

Novi in cenejši MacBooki Air (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9622358 (17343) hojnikb
»

Mac OS X desetletnica

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
186119 (5327) Ginginova
»

Applov dobiček rekorden (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
20652637 (48730) Limit-sky
»

Nazaj k Macom, OS X

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
307401 (6549) techfreak :)

Več podobnih tem