» »

The church of Apple

The church of Apple

1
2
3 4 5

kuglvinkl ::

Po moje bom Windows vs. OSX pobrisal. Že 100x slišano in popolnoma nič novega.

Dodatek: sem pobrisal.

Si pa lahko mirno odprete novo temo Winsi vs. OSX pa se tam prepucavate. Tako in tako ne eni ne drugi na koncu niste nič bliže (že že, ampak mi mamo pa time machine, že že, samo mi mamo pa system restore.. hehe).

Precej podobno situaciji na Bližnjem vzhodu.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

Edino kar bi mel od Appla je iPhone 4 =) ...
tx-z

kuglvinkl ::

Če ne poveš zakaj, nas ne zanima.
Your focus determines your reallity

guest #44 ::

Bil je primarno informativen post. Mislim, da se je potrdilo to kar sem potihem sklepal. Pri applu plačaš hype in ime precej več kot pa kvaliteto.

Preračunljiv človek bo vedu za kaj bo uporabljal PC in bo najdu sebi primernega, stavim da to ne bo Apple, ker se računica ne izide.

Nisem win fanboy al kakršnkoli fanboy, ampak demoniziranje windowsa in povzdvigovanje OSX v nebesa je očitno prazno govorjenje. Mogoče je OSX rahlo boljši od winsov, ampak tako malo da niti slučajno ne pokrije toliko večjo ceno.

Obični PC se ne servisira 20x na leto, medtem ko pa mace pa lahk v mlin vržeš in mu ne bo nič. Ob normalni uporabi overall gledano je standardna znamka boljša kot Apple. Torej nalsov "the church of Apple" je dokaj primeren.

Pa ne mislit da gledam zaničevalno na Apple uporabnike. Mogoče se mi njihovo obnašanje zdi mal nelogično, ampak dobro...dokler priznajo, da se neracionalno ravnajo me res ne moti. Drugo je če se zaradi tega imajo za več vredne oz da zagovarjajo slepo nekaj kar ni res.

Limit-sky ::

Kako to misliš "...zagovarjajo slepo..."?
Kolikor sem uspel iz te teme izluščiti, so vsi ki "zagovarjamo" Apple tudi uporabniki Apple izdekov. In upam si trditi, da je več uporabnikov OS X, ki delajo tudi z Winsi, kot pa uporabnikov Winsov, ki uporabljajo tudi OS X.

techfreak :) ::

Boš rekel, da Applovi MacBooki nimajo bolj vzdržljivega ohišja kot večina PC prenosnikov? Si že videl PC prenosnik z vgrajeno baterijo? PC prenosnik z baterijo, ki ima avtonomijo 8-9 ur?

Rabiš prenosnik na terenu? Boš sploh pomislil na kaj drugega kot MBP?

Torej ni samo hype, ampak tudi kvaliteta. Npr. OS X temelji na Unixu torej je priljubljen tudi pri programerjih spletnih strani, ker so le-te ponavadi gostovane na Linuxu, na OS X boš pa skompajlal skoraj vse, kar bi tudi na Linuxu - veliko knjižnic ima podobnih.

lurker ::

Mogoče se mi njihovo obnašanje zdi mal nelogično, ampak dobro...dokler priznajo, da se neracionalno ravnajo me res ne moti. Drugo je če se zaradi tega imajo za več vredne oz da zagovarjajo slepo nekaj kar ni res.
Pomoje se imaš ti za več vrednega, ker si Apple-free.

Btw, zakaj taka obsesija z Applom? Mogoče rabiš drugačno pomoč kot pa ti jo lahko da slo-tech? Ali pa se zdaj že počutiš bolje?

gendale ::

tx-z je izjavil:

Edino kar bi mel od Appla je iPhone 4 =) ...

še raje bi imel njihove delnice :)

CoolBits ::

+1
sedaj ko se obeta touch numpad na miški pa še kaj novega spet :D

Ramon dekers ::

techfreak :) je izjavil:

Boš rekel, da Applovi MacBooki nimajo bolj vzdržljivega ohišja kot večina PC prenosnikov? Si že videl PC prenosnik z vgrajeno baterijo? PC prenosnik z baterijo, ki ima avtonomijo 8-9 ur?

Rabiš prenosnik na terenu? Boš sploh pomislil na kaj drugega kot MBP?

Torej ni samo hype, ampak tudi kvaliteta. Npr. OS X temelji na Unixu torej je priljubljen tudi pri programerjih spletnih strani, ker so le-te ponavadi gostovane na Linuxu, na OS X boš pa skompajlal skoraj vse, kar bi tudi na Linuxu - veliko knjižnic ima podobnih.


kaj to pomeni vgrajena baterija? je sploh ne moreš zamenjati? za 1 mac lahko dobiš 2 prenosnika, pa če je garancija 3 leta imaš v 6 letih tako dva nova kompa. Ni to bolj smotrno?

guest #44 ::

techfreak :) je izjavil:

Boš rekel, da Applovi MacBooki nimajo bolj vzdržljivega ohišja kot večina PC prenosnikov? Si že videl PC prenosnik z vgrajeno baterijo? PC prenosnik z baterijo, ki ima avtonomijo 8-9 ur?

Rabiš prenosnik na terenu? Boš sploh pomislil na kaj drugega kot MBP?

Torej ni samo hype, ampak tudi kvaliteta. Npr. OS X temelji na Unixu torej je priljubljen tudi pri programerjih spletnih strani, ker so le-te ponavadi gostovane na Linuxu, na OS X boš pa skompajlal skoraj vse, kar bi tudi na Linuxu - veliko knjižnic ima podobnih.


Vrjamem, da je kvaliteta NEKAJ boljša, ampak kot sem povedal za povprečnega uporabnika je to neopazno. 8-9ur le redki res rabijo tolikšno avtonomijo. Povprečno pa leptop stoji nekje, ali se ga prenaša. Sicer pa lahko kupiš rezervno baterijo, te še vedno pride ceneje kot Apple, če je nočeš met s seboj jo pustiš v avtu ali kaj podobnega, tolko težka pa ni da je ne moreš imeti v nahrbtiku.

Sicer jz osebno pri kakem bolj prašnem ali težaškem opravilu, nebi jemal tako drage stvari s seboj, ker padec na kamenje iz primerne višine pokoplje tko Appla kot kej drugega, sam sa za prvega si dal 2x-4x več, tistih par podatkov pa že spraviš v tabelo z enim ali drugim. Nisem pa še slišal, da bi projektanti delali na Acadu medtem ko se vozijo v buldožerju.

Za faks, zdrži vsak laptop, prav tako za obično pisarniško delo, za delo na domu, in vsako delo na terenu kjer je nujna uporaba računalnika (saj je zravn sigurno že elektrika, ker se rabi še kej poleg tega), če pa se greš arheoloških izkopavanj sredi Egipta pa mogoče res je kul met 8 ur avtonomije, sam še vedno se potem bolj splača kupit tri baterije. Puščavska mivka pa itak gre povsot.

MacBook pa ni nadomestek za Philips Toughbook. Če se greš off road si kupiš Defenderja, ne pa X5. X5 je za komfortno vožnjo in oprostite izrazu "šminkarjenje po mestu".
Torej spet plačaš tisti iracionalen faktor.

lurker je izjavil:

Mogoče se mi njihovo obnašanje zdi mal nelogično, ampak dobro...dokler priznajo, da se neracionalno ravnajo me res ne moti. Drugo je če se zaradi tega imajo za več vredne oz da zagovarjajo slepo nekaj kar ni res.
Pomoje se imaš ti za več vrednega, ker si Apple-free.

Btw, zakaj taka obsesija z Applom? Mogoče rabiš drugačno pomoč kot pa ti jo lahko da slo-tech? Ali pa se zdaj že počutiš bolje?


Pogosto se mi dogaja, da naletim na kakega Applovca, predvsem mlajše osebe, ki mi govorijo kako njihov iThing zmore ovo in ono, in češ da tega moj mp3/mobi/... ne more. Že res...sam pol ga pa vprašam kolk je kej dal za njega? Že takoj se navdušenje razblini, ko mu rečem da moj zmore 3/4 tega kar njegov lahko le da je 3x cenejši.

Trendovska znamka first and foremost IMO.


P.S. Priznam, da je thread delno reakcija na pretekle provokacije Apple-ašov, delno pa mi je apple bolj neznanka ker sem ga vedno ignoriral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Gregor P ::

V vsej tej debati je morda še najbolj pomembno, da Slovenija ni ravno na Applovem zemljevidu (pa tudi še pri marsikateri drugi firmi je tako, ampak tema je pač o Applu).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

guest #44 ::

Gregor P je izjavil:

V vsej tej debati je morda še najbolj pomembno, da Slovenija ni ravno na Applovem zemljevidu (pa tudi še pri marsikateri drugi firmi je tako, ampak tema je pač o Applu).


Good point. Dejansko je to tud argument, ki ga zagovarjam. Za povprečnega slovenca, z njegovim dohodkom enostavno apple ni smotrna investicija.

Pa tud, za bogataša ni smotrna investicija. Sam da njemu se ne bo tolk poznalo. Sicer pa če bi vodu podjetje, bi blo res pametno razmislit preden it v Appla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

ST-777 ::

guest #44 je izjavil:

Materiali...vrjetno Apple uporablja, boljše materiale
Apple uporablja po mojem mnenju dobre materiale, ki so seveda tudi dražji. Mnogi, ki si sami sestavljajo comp, varčujejo pri napajalniku in izberejo, na primer, 500W napajalnik Inter Tech, ki stane le 23€, potem pa se čudijo, ko jim poceni napajalnik povzroča pogosta sesutja v Win. Dober napajalnik je precej dražji od 23€. Enermax 500W, če vzamem za primerjavo kakšno dobro firmo, stane 160€.

Apple ima dobro poslovno politiko, za svoje računalnike vsaj pri pomembnih komponentah izberejo kvalitetne izdelke. Napajalnik vsekakor je pomembna komponenta.

Uporabljam OS Win Xp. Ko sem sestavljal comp, sem izbral dokaj drag napajalnik in morda je to razlog, da z Win nimam problemov.

Ramon dekers ::

saj imaš garancijo proizvajalca, 2 leti minimalno. za računalnike v lidlu, hoferju 3. Za ceno enega jabolčka lahko kupiš dva kompa v šestih letih, oziroma tri. Apple zna nategovati ljudi, slovencev ne toliko ker smo malo bolj racionalne narod kot v zda.

guest #44 ::

ST-777 je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Materiali...vrjetno Apple uporablja, boljše materiale
Apple uporablja po mojem mnenju dobre materiale, ki so seveda tudi dražji. Mnogi, ki si sami sestavljajo comp, varčujejo pri napajalniku in izberejo, na primer, 500W napajalnik Inter Tech, ki stane le 23€, potem pa se čudijo, ko jim poceni napajalnik povzroča pogosta sesutja v Win. Dober napajalnik je precej dražji od 23€. Enermax 500W, če vzamem za primerjavo kakšno dobro firmo, stane 160€.

Apple ima dobro poslovno politiko, za svoje računalnike vsaj pri pomembnih komponentah izberejo kvalitetne izdelke. Napajalnik vsekakor je pomembna komponenta.

Uporabljam OS Win Xp. Ko sem sestavljal comp, sem izbral dokaj drag napajalnik in morda je to razlog, da z Win nimam problemov.



Sej pravim...160€ za napajalca pa tud ni smoterno in ti računalnik za normalno uporabo ne bo nič boljš delal. Najcenejši napajalnik bi mogu vsaj 2 leti zdržat. Če pa želiš nekaj bolj dolgotrajnega in zanesljivega daš 60EU in si dober za naslednjih 10 let, sam itak v tem času boš vrjetno kupu nov PC. 160€ je za navijalce in tiste ekstremneže za katere je to namenjeno.

Jz pa mislim, da apple ima tako politiko. Da ti napajalnik za 70EU (ki je itak preveč že za večino ljudi), in doda še 40 EU zato ker je pač Apple znamka in sestavljeno z ljubeznijo al kej podobnega. Skratka ja, ti ponudi nekaj nadstandardnega ampak še vedno te nategne za lep delež.

Ramon dekers ::

na zadnji strani plastike prav tako piše: made in china

Poldi112 ::

Ramon dekers je izjavil:

za 1 mac lahko dobiš 2 prenosnika, pa če je garancija 3 leta imaš v 6 letih tako dva nova kompa. Ni to bolj smotrno?


Za 1 Thinkpad tudi lahko dobiš 2 Thinkpad-a. Podobno kot za 1 BMW lahko dobiš 2 Fiata. Ali lastnikom BMW-jev tudi razlagaš, da se obnašajo neracionalno?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ramon dekers ::

s tem si samo še poudaril da gre za prestiš. Kljub temu da bmw velja za relativno varen avto, in bi si ga če bi imel denar omislil samo zaradi varnosti, ali pa kakšnega terenca.

Poldi112 ::

No, seveda je prestiž. Višji rang je to že po definiciji. Vseeno te pa tudi hitreje, varneje in bolj udobno prideš na cilj, ali pa enostavno samo uživaš v vožnji. Samo zakaj bi to smatrali kot nateg?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Ramon dekers ::

zato ker apple ni bmw

Poldi112 ::

Kaj pa je? Boš rekel da ne sodi v višji razred?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ramon dekers ::

toje tako kot bi rekel da hello kitty sodi v višji cenovni razred.

ripmork ::

Kolikšen prestiž je Apple, je odvisno od gledišča.

Če npr. nekdo kupuje resen brand workstation, bo v vsakem primeru dal par jurjev €.
Če pa že daš toliko, se definitivno splača razmislit o Mac pro-ju. Ker dobiš presneto hudo mašino.
Vsaj če bi sam kupoval v tem rangu, bi definitivno dosti raje kot kak stolp od Hp-ja ali Della to mrcino kupil.

off:
Razlika med Beemflom in Applom je, da slednji vsaj korenito izstopajo iz konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

knesz ::

Ko bom jaz direktor IT firme, si bom nabavil BMW in Macbooka.
Tako bodo moji partnerji na sestankih videli, da sem direktor uspešne firme ki nekaj da nase in si bom s tem pridobil konkurenčno prednost.

Poldi112 ::

Ne vem kako boš ti kdaj direktor IT firme, če ne moreš razumeti niti tega, da je Apple poleg šminke TUDI kvaliteta.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Keyser Soze ::

Poldi112 je izjavil:

Ne vem kako boš ti kdaj direktor IT firme, če ne moreš razumeti niti tega, da je Apple poleg šminke TUDI kvaliteta.

Vprašanje če je res tako velika kvaliteta napram drugim.

Ampak kaj bi govoril, če karkoli izrečeš v nasprotni smeri od "Äpfel über alles" itak fašeš en odziv ranga "PacificBlue". S takimi pa ni dobro češenj zobat.

P.S.: Aja, najbrž res ne bo direktor, ker ne bo kupil BMWja in Maca. To je pa po defaultu "epic fail", ki pelje v propad. Smo doumeli.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Keyser Soze je izjavil:


Vprašanje če je res tako velika kvaliteta napram drugim.


Saj ne pravim da izstopajo. Vse kar pravim je, da so primerljivi s konkurenco. Od nekaterih boljši, od drugih slabši. Definitivno pa niso 1k dražji od primerljive konkurence.

Evo, pogledam na enaa vse prenosnike, razvrstim po ceni, prvih 8 najdražjih je od HP-ja, cena med cca 2400 ni 3200, nato šele pride prvi Apple za 2400, Lenovo 2300 in Dell za 2200.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

LuiIII ::

Direktor s prenosnikom?! Pravi geek direktor pride na sestanek samo s svojim telefonom in če slučajno rabi pokazat kakšno prezentacijo ali kaj podobnega, to naredi z njim.
Apple workstation je zaradi precej omejenega poola programja običajno precej nesmela investicija. Svetla izjema je posel povezan z dizajnom in video editingom.

Okapi ::

Pravi direktor pride na sestanek s pomočnikom in tajnico. A misliš, da si sami beležijo stvari, menijo po telefonu in urejajo zadeve, kot direktorčki d.o.o.-jev?;)

Če pa že mora imeti svoj prenosnik, ima kakšnega hudega Vaiota, se jabčki vsi poskrijejo;)

O.

Ramon dekers ::

če nima jabčka ni pravi direktor!


edit: na jabčkih piše made in usa, in je plastika drugačna od tiste ki jo delajo na Kitajskem. To se res vidi da je narejeno s srcem.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Ramon dekers je izjavil:

če nima jabčka ni pravi direktor!


edit: na jabčkih piše made in usa, in je plastika drugačna od tiste ki jo delajo na Kitajskem. To se res vidi da je narejeno s srcem.

Piše designed by Apple in California, assambled in China. Preverjeno ravnokar na MBP 15 :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

Okapi je izjavil:

Pravi direktor pride na sestanek s pomočnikom in tajnico. A misliš, da si sami beležijo stvari, menijo po telefonu in urejajo zadeve, kot direktorčki d.o.o.-jev?;)

Če pa že mora imeti svoj prenosnik, ima kakšnega hudega Vaiota, se jabčki vsi poskrijejo;)

O.


Pravi direktor niti ne pride na sestanek. Zato obstaja videokonferenca :D
Vsaj tisti bolj racionalni prišparajo vsaj na letalski karti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

damjan1980 ::

vidim da veliko večino tukaj žuli cena. ja pubeci face it, apple je premium znamka, tako kot je v avtomobilizmu to mercedes in tako kot je to pri cotah recimo armani. nije žvaka za seljaka, sorry :)
in kaj dobiš za ta več?
nekaj se absolutno preplača, tako kot pri vseh fancy premium zadevah. to je kot neke vrste davek :)
dobiš fancy izdelek
dobiš tehnološko dovršen izdelek, katerega višek se ne meri v gigaramih, megahercih in podobnih natolcevanj in merjenja qurcev, kot je to pri konkurenci, ampak stvar enostavno dela in to presneto dobro
iphone je recimo zelo dober telefon, ampak zaradi applove politike, je nakup v slo nažalost brca v temo. za moje pojme moraš bit konkretno tele da daš 600 in več za tel, ko dobiš na aneks za max 300€ enak ali boljši telefon

no pri macbooku je pesmica malo drugačna. bilo kak obrneš, računalnik je superioren proti konkurenci v vseh pogledih (pustimo ceno, glej poglavje 1., 1.2 nije žvaka za seljaka) in se splača dat malo več za njega.
pa še osx; ko ga enkrat temeljito obvladaš, vidiš da je windows polizdlek, ki ima vse svoje bombone prekopirane iz osx - seveda preteklih generacij. in bistvo osxa je da enostavno dela. brez defragmentacij, antivirusov, antičrvov, antivstavipoljubno, formata 2x letno, optimajzerjev,... tega ni, ker ni potrebe po tem! marisko med nami je postal zaradi zanič windowsov geek. enostavno si moral postat, da si si jih lahko uspsobil, pa potem še celi žlahti. no pri osx tega ni. Stvar je namenjena temu da dela, da uporabniku služi, ne pa da te drka v mozak.
Ampak kot uporabnik macbooka mi še vedno ni jasno od kot enim taka obsesija s tem. na koncu je to še vseeno samo računalnik, telfon, mp3player,...

Keyser Soze ::

Vau, ti pa moraš bit živina, da tistega dobrega jurja al pa dva odcolaš za eno računalo. Cel magnat.

Ampak osnovno šolo in pravopis pa ni zneslo sfinancirat. >:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

mah če bi imel xxx.xxx.xxx plače, pa ne bi kupil appla. Že iz principa ne.
Seveda mac nima virusov ko pa 99% uporabnikov uporablja winse.

Ma daj ne bluzi no, damjan govoriš takšne traparije, da je bolje da jih obdržiš zase. 80% programja, ki ga sam uporabljam in se mi zdi da so najbolj dovršeni,ter jih jabček enostavno ni sposoben narediti, kaj šele linux.

Osebno imam windowse postavljene v 1 uri, nevem kakšen geek pa moraš biti zato da jih vspostaviš, prej obratno - retard. Mogoče je problem v uporabniku, da te sistem "drka v mozak". Kako da nekateri enostavno nimamo težav s takšnimi stvarmi drugi pa kar naprej nekaj jokate, in blatite prazno slamo. Pustimo sedaj razlikovanja med operacijskimi sistemi, ker so bili enkrat posti že brisani in nima smisla da gremo nazaj na to debato.

p.s. damjan negiraš samemu sebi, najprej govoriš kako superioren, super duper je imac, na koncu pa poveš da je samo računalnik. Večina nas še sedaj ne ve v čem je imac, iphone, superiorna zadeva, razen tega da nekatere nategnejo za dober denar, in potem izjavite da je pač znamka ki se jo preplača.

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

"Ma daj ne bluzi no, damjan govoriš takšne traparije, da je bolje da jih obdržiš zase. 80% programja, ki ga sam uporabljam in se mi zdi da so najbolj dovršeni,ter jih jabček enostavno ni sposoben narediti, kaj šele linux."

Daj raje utihni, ker takšne bedarije in neumnosti pišeš, da glava boli.
Daj za primer nekaj programov, ki jih "jabček ne zna narediti" in jih ti uporabljaš. Jaz pri svojem delu uporabljam zelo redko jabčkove programe.

Ti bomo hitro našli rešitev, če jo že sam ne najdeš, kljub temu, kakšen strokovnjak si. Glede na tvoje izkušnje z obema sistemoma si zagotovo eden redkih, ki lahko objektivno oceni uporabnost enega in drugega.
Seveda sem tvojo strokovnost ocenil iz tega "mah če bi imel xxx.xxx.xxx plače, pa ne bi kupil appla. Že iz principa ne. Seveda mac nima virusov ko pa 99% uporabnikov uporablja winse."

Ramon dekers ::

sem videl sistem, je bilo dovolj. Da pa se bom igral kateri je kompatibilen z macom, ker na winsih dela tekoče oz. iskanje tistih ki so podobni temu in tistemu programu ki so na wisnih, pa hvala lepa.

Recimo eden takšnih programov ki brez njega ne morem je screamer radio. Pač poslušanje, snemanje in shranjevanje iz radia.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Se mi samo dozdeva, ali res vsak mulček, ki se mu kolega pohvali z i-nekaj, odpre temo in začne nabijati o nesmotrnosti nakupa i-nekaj zadeve?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigWhale ::

Mene se noben Mac ni preprical v smiselnosti glede na price/performace. Too little for too much. Kakorkoli se obracas imas rit vedno zadaj. OS X sem uporabljal kake tri mesece, samo zato, da lahko sedaj recem kako bebavo je na nekaterih mestih narejen. Edina stvar, ki mi je vsec pri Macih je maglock, to bi imel na vseh napravah, ker imam ze prevec zvitih in polomljenih konektorjev.

Hardware wise je pa vse tako-tako. Meni se ze kakih 15 let ni naredilo, da bi imel kaksne probleme s kompatibilnostjo komponent na PCjih, kljub mnozici opreme, ki sem jo uporabljal. Poznam polno ljudi, ki so imeli probleme z Maci in med njimi so bili taksni, ki so imeli probleme s servisom in z dobavnimi roki.

Ja, res je, Maci lepo izgledajo in fajn jih je videti, no meni se vse skupaj se vedno zdi predrago. Poleg probavanja furanja nekega image-a.

Ce so pa komu tako zelo vsec in si tako zelo zeli Maca? Go for it! Itak vem, da brez ne bodo srecni. :)

Limit-sky ::

Ramon dekers je izjavil:

sem videl sistem, je bilo dovolj. Da pa se bom igral kateri je kompatibilen z macom, ker na winsih dela tekoče oz. iskanje tistih ki so podobni temu in tistemu programu ki so na wisnih, pa hvala lepa.

Recimo eden takšnih programov ki brez njega ne morem je screamer radio. Pač poslušanje, snemanje in shranjevanje iz radia.


Se ti iz srca opravičujem. Res se mi zdi zelo uporabna in produktivna zadeva tale screamer. Prav imaš. Taka strokovna oseba, kot si ti, vsekakor potrebuje nek takšen uporaben program.
Prav imaš. Nikar ne kupuj Maca (če ti ga podarijo, ga pa le hitro prodaj, dokler so še folije nalimane), ker boš razočaran, ker ne boš mogel snemati in poslušati radia. To je sicer na macu že dolgo hiba, ampak mi, pravi verniki, se na to sploh ne oziramo. Jaz vsakemu povem, da na macu lahko snemaš in poslušaš radio. In, verjeti ne moreš, mi vsi verjamejo na besedo. Verjetno so tudi nasedli kaki reklami, kjer se hvalijo, da vse dela. Pa tudi vsakemu razložim, da se za vsako početje najde alternativa. Spet mi vsi verjamejo kar na besedo. Noben me ne vpraša, če mu lahko pokažem, ampak se le čudijo aluminiju in osvetljeni tipkovnici. Ko bi vedeli, da sem jih dodobra nahecal, se ne bi noben več z mano pogovarjal.
Dobro, da si omenil teh 80% programov, ki ne laufa na OS X. Bom vsakemu omenil, da Super duper najboljši program screamer radio pa res ne deluje na macu. Mislim, da si nihče ne bi smel privoščiti opremo za toliko denarja, če ne moreš zagnati screamer radio aplikacije. Looserji applovski ne znajo narediti programa za streamanje radia.
Ampak me pa vsi sprašujejo koliko stane, ker je tako lep. Ups, to je bilo lani, ko sem okoli hodil še z PowerBookom G4.
Letos še pa nisem imel možnosti koga nagnit, glede uporabe in kvalitete izdelave. Sicer z novim MBP, pa vseeno.

techfreak :) ::

OS X sem uporabljal kake tri mesece, samo zato, da lahko sedaj recem kako bebavo je na nekaterih mestih narejen.

Jaz sem OS X uporabljal dve leti in pol ter sem tudi ugotovil kako bebavo so nekatere stvari narejene. Windows in Linux (RH, FC, Mandrake, Debian, Ubuntu) pa sem uporabljal še dlje in sem ugotovil, da imajo še več stvari "bebavo" narejeno.

da bi imel kaksne probleme s kompatibilnostjo komponent na PCjih

Zunanje ali notranje komponente? Kolikor vem iz izkušenj, OS X popolnoma podpira MacBook prenosnike in njihovo strojno opremo, Windows podpira skoraj vse ostale prenosnike, Ubuntu pa od vsakega nekaj.

speed machine ::

Stvar je taka. Če hočeš najboljše za price/performance si računalnik sestaviš sam (če gre za namizno kišto). Ali pa pregledaš pol interneta in izbereš notija, ki ima ustrezne specifikacije ter je najbolj poceni. Potem sam izbereš OS, si vzameš par urc in ga uštimaš tako da zdrži več let. Tako točno veš kaj boš dobil za svoj denar. Če si vse naredu korektno, more zadeva delovati več let (moj računalnik z windows XP je zdržal vsa leta računalniškega faksa ter preživel marsikatero žurko).
Če kupiš Maca je to nekdo opravil namesto tebe. Premislil je vso zadevo, izbral komponente, spoliral grafični vmesnik, avtomatiziral opravila in jih skril v odzadje, izpopolnil uporabniško izkušnjo do te mere, da ti ni treba skrbeti za nič (ne za defragment, ne za kaj drugega; kar pa ne pomeni da to ne obstaja; obstaja, samo tega uporabnik ne vidi) in kar je glavno, vse skupaj je zavito v designersko ohišje. Sedaj je vse pripravljeno za prodajo. Edino kar manjka je še visoka cena. Ker ljudje ki jih ne skrbi ravno vsak EUR, vedno kupijo dražjo stvar od cenejše. Gre se za prestiž. Tako kot se gre za prestiž pri ferrariju (še res kdo misli, da je ferrarijev avto tako drag zaradi materialov uporabljenih pri izdelavi?). Ter dober marketing ki ti zleze po kožo.

Kdo so sedaj kupci Macov? 1. ljudje, ki jim denar ni ovira, ne marajo pa se ubadat z nepotrebnimi stvarmi - kot so iskanje nastavitev ... (skratka ljudje ki so jim tehnikalije zadnja stvar v življenju), 2. moški, ki hočejo izstopati (design opravi svoje na ženskah - "u kak maš ful cortkan telefon, ne tak ko un piflar z unim Antovwidom al kua je že"), 3. ženske, zaradi tega ker jim design sede, ker je preprost za uporabo in ker je pač kul met Maca, 4. ljudje, ki ne vejo točno kaj bi radi, radi bi pa bili vsaj podobni 1. skupini (čeprav nimajo toliko denarja) ter 2. skupini (ujeti kakšno žensko čeprav niso meteroseksualci), 5. ljudje, ki vedo kaj bi radi in izberejo Maca zaradi tega ker ga rabijo za svoje delo, 6. ljudje, ki nimajo pojma o računalnikih in kupijo pač zaradi oglaševanja.
Malo oglaševanja, malo posebnosti, dosti ljudi z istimi željami in dobiš church of apple.

V osnovi je pa vse še vedno samo kup plastike in kovin, ki opravlja isto delo že desetletja.
//

Zheegec ::

Večinoma bi rekel, da Maca kupujejo pripadniki skupin 5 in največ 6. Ampak to so samo moje osebne izkušnje. Prva skupina se pa Maca dostikrat namerno izogiba.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

techfreak :) je izjavil:

OS X sem uporabljal kake tri mesece, samo zato, da lahko sedaj recem kako bebavo je na nekaterih mestih narejen.

Jaz sem OS X uporabljal dve leti in pol ter sem tudi ugotovil kako bebavo so nekatere stvari narejene. Windows in Linux (RH, FC, Mandrake, Debian, Ubuntu) pa sem uporabljal še dlje in sem ugotovil, da imajo še več stvari "bebavo" narejeno.


Stvar je seveda precej subjektivna ampak meni OS X ni dvignil produktivnosti. Ce se ga v treh mesecih nisem navadil, se ga tudi kasneje ne bi. Finder za delo z datotekami je grozn. Res.

techfreak :) je izjavil:

da bi imel kaksne probleme s kompatibilnostjo komponent na PCjih

Zunanje ali notranje komponente? Kolikor vem iz izkušenj, OS X popolnoma podpira MacBook prenosnike in njihovo strojno opremo, Windows podpira skoraj vse ostale prenosnike, Ubuntu pa od vsakega nekaj.


Karkoli sem prikljucil in namestil je vse delovalo. Nedavno se je pojavil problem z graficno kartico ampak nic hujsega kar ne bi resil. Pri Applu tega res ne bi imel, ker niti same kartice ne bi mogel zamenjati. ;>

lurker ::

Finder za delo z datotekami je grozn. Res.
Kar je res. Tist je za babe.

Ostali itak žonglirajo s fajli v Terminalu, kdo si pa tudi nabavi kakšen napreden file manager. BigWhale je pa tri mesce poskušal postat baba. Pa ni bil dovolj babe za Finderja in dovolj deca za Terminala. Kot tist vic o arhitetktu, ki ni dovolj deca, da bi bil strojnik, in dovolj pedra, da bi bil dizajner. :D

cortez ::

Tole sm "kupil" včeraj. Eat it sinners :)

china product

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ripmork ::

Kot tist vic o arhitetktu, ki ni dovolj deca, da bi bil strojnik, in dovolj pedra, da bi bil dizajner


lol, tole si moram zapomnit:))

Po mojih izkušnjah na Applu ponavadi pristanejo tisti, ki so imeli s PC-ji in Windowsi res ogromno slabih izkušenj...
ali je tu zgolj krivda samega računalnika in OS-a, je pa stvar debate :)

knesz ::

ripmork je izjavil:

Kot tist vic o arhitetktu, ki ni dovolj deca, da bi bil strojnik, in dovolj pedra, da bi bil dizajner


lol, tole si moram zapomnit:))

Po mojih izkušnjah na Applu ponavadi pristanejo tisti, ki so imeli s PC-ji in Windowsi res ogromno slabih izkušenj...
ali je tu zgolj krivda samega računalnika in OS-a, je pa stvar debate :)

In pa dizajnerji ter direktorji, ter razni bohemi.

Apple ::

ripmork je izjavil:

Kot tist vic o arhitetktu, ki ni dovolj deca, da bi bil strojnik, in dovolj pedra, da bi bil dizajner


lol, tole si moram zapomnit:))

Po mojih izkušnjah na Applu ponavadi pristanejo tisti, ki so imeli s PC-ji in Windowsi res ogromno slabih izkušenj...
ali je tu zgolj krivda samega računalnika in OS-a, je pa stvar debate :)


Podpis...

Zarad Windows Mobile 200x sem pristal na iPhoneu... in sem še vedno več kot zadovoljen...

Zarad Viste sem pristal na Macu... in sem še vedno več kot zadovoljen...

Zamenjal sem w2k3 server za Mac server - več kot zadovoljen...

V službi sem prisiljen uporabljati Windowse... upam, da bom dobil prej al slej Maca... Ker Vista sux...
LP, Apple
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8813914 (11175) opeter
»

Novi in cenejši MacBooki Air (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9622522 (17507) hojnikb
»

Mac OS X desetletnica

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
186150 (5358) Ginginova
»

Applov dobiček rekorden (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
20653177 (49270) Limit-sky
»

Nazaj k Macom, OS X

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
307446 (6594) techfreak :)

Več podobnih tem