» »

The church of Apple

The church of Apple

1 2
3
4 5

Galaxy ::

cortez je izjavil:

Tole sm "kupil" včeraj. Eat it sinners :)
 china product

china product


In kakšen je vtis? UI, kvaliteta? Je na ravni Appla?

Sicer sam tudi nisem velik navdušenec nad Applom, saj ne vidim poante v tem, da bi plačal skoraj 50% več ker je na logotipu đabuka. Marsikateri HP, Lenovo, heck še IBM-ov prenosnik je doooosti boljši od kakršnega MacBook-a. Drugač pa je Apple pravi marketinški expert, to pa moramo priznati.

FTL:

Apple ::

Kaj mi pomaga najboljši HPjev prenosnik, če mi ga postem Vista upočasni in zagreni uporabo... Da ne govorim o ventilatorjih, glasnih k fen, ko prenosnik sploh ni obremenjen... MacBook Proja imam non-stop prižganega, je hiter in odziven, pa se ga sploh ne sliši, da dela... Pa ceno držijo :)
LP, Apple

Wox ::

Vsako tele ma svoje vesele.
Commodore 64

Apple ::

Wox, prav maš... teleta so zame tisti, ki dajejo za OS po 200 EUR in več... npr. za Windows 7... Apple ponuja OS za 29 USD...
LP, Apple

CoolBits ::

Točno tako.

Take teme, kaj je bolje in zakaj... nastajajo samo, ker si nekateri nemorejo privoščit appla pol pa pljuvajo po njem in nemorejo razumet da si eni lahko privoščimo.

Če nimaš in nemoreš kupit oz ti je predrago... daj mir in živi dalje svoje...
Eni pač kupimo appla, zakaj ga kupimo pa ni vaš problem.... :) vsakemu svoje.

Neumno se mi pa zdi, da sem avtomatsko označen za fanboya, važiča al pa nooba, ker kupim applov izdelek in povem zakaj mi je ok.

trnvpeti ::

das na pcja osx, pa to ni to
das na maca windowse, in spet to ni to

cortez ::




Če Jobs misli, da živimo v 1984, se presneto moti.




Iphone4 sem kupil pod mus. Ni zame. Obhodit sem moral 5 trgovin, da sem ga sploh dobil. Če je kaj dobro pri Applu je to marketing. Kako ustvariti hype okoli nečesa; za to so mojstri, ki jim ni para. Seveda pa rabijo zato svojo legijo privržencev.

Pri Applu me moti, ker je tko zaprt sistem..Ni neke personalizacije produkta; to, kar ti kupiš za masne parce, to maš. In nič več....no lahko seveda kaj kupiš v App storu. Spet $$$ . Se pravi, da nekdo drug misli zate.

Sam sem mel pod rokama vse razne mace, mac pro, iphone, etc... Lepi produkti, sam brez vsebine. Statusni simboli, nič več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

CoolBits ::

No neboš verjel ampak s takim statusnim simbolom se da prav tako lepo delat al pa še lepše kot s poceni robo.

Zheegec ::

Apple je izjavil:

Wox, prav maš... teleta so zame tisti, ki dajejo za OS po 200 EUR in več... npr. za Windows 7... Apple ponuja OS za 29 USD...

Če grem v Bigbanga in kupim prvi leptop, ki mi pride pod roke, bom mogel dati še 200€ za OS? Waw, nisem vedel!? Kaj pa potem dela Windows licenčna nalepka na novemu netbooku za 300€ in prenosniku za 500€?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CoolBits ::

Pa veš mogoče to, da te pride dražje enak PC z inštaliranim freedos-om kot pa tisti z windows?
Zakaj je tko vprašaj pa MS.

MedusasPath ::

cortez je izjavil:




Če Jobs misli, da živimo v 1984, se presneto moti.




Iphone4 sem kupil pod mus. Ni zame. Obhodit sem moral 5 trgovin, da sem ga sploh dobil. Če je kaj dobro pri Applu je to marketing. Kako ustvariti hype okoli nečesa; za to so mojstri, ki jim ni para. Seveda pa rabijo zato svojo legijo privržencev.

Pri Applu me moti, ker je tko zaprt sistem..Ni neke personalizacije produkta; to, kar ti kupiš za masne parce, to maš. In nič več....no lahko seveda kaj kupiš v App storu. Spet $$$ . Se pravi, da nekdo drug misli zate.

Sam sem mel pod rokama vse razne mace, mac pro, iphone, etc... Lepi produkti, sam brez vsebine. Statusni simboli, nič več.

Brez vsebine? Kaj naj bi to pomenilo?

Apple ::

Mogoče je vsebina velik in glasen ventilator na CPU hladilniku in velik in glasen ventilator napajalnika... To je res... Pogrešam zvok sesalca in fena... Ker tako sploh ne vem, ali imam prižgan računalnik ali ne... :)
LP, Apple

cortez ::

CoolBits je izjavil:

No neboš verjel ampak s takim statusnim simbolom se da prav tako lepo delat al pa še lepše kot s poceni robo.


Kdo pa pravi, da je poceni roba, slabša roba ? Zato pa obstajajo taki site-i kot je naš, da lahko podebatiramo o neki zadevi, produktu... Večina tle nas pomoje kupuje po sistemu cena/kvaliteta, samo apple enači cena=kvaliteta . Pač, nekateri nočemo biti apple fools.

Pred časom je blogger M. Mazzini napisal par trpkih na računov Appla. V bistvu jih je sprovociral...kajti apple user se ne more pogledati v ogledalo oz. se nasmejati na svoj račun. Pač, tko je.

viri :
http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/...
http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/...
http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/...
http://dnevnik.si/objektiv/vec_vsebin/1...

kpkp ::

Apple je izjavil:

Wox, prav maš... teleta so zame tisti, ki dajejo za OS po 200 EUR in več... npr. za Windows 7... Apple ponuja OS za 29 USD...

1. 29€ je za update verzijo in ne retail
2. 10.6 je specifična verzija OS-a, saj za povprečnega uporabnika ne prinaša dovolj novih funkcionalnosti, da bi lahko upravičili višjo ceno (gre bolj za "under the hood update", kar je pa težje prodati kot pa pri OS 10.5 tako opevanih 300+ novih funkcij).
3. Tisti, ki ne razume da pri Applu OS plača z nakupom HW, mu tudi ni pomoči... Če bi Microsoft prodajal svoj OS le s svojimi pc-ji in to s profitom primerljivim z Applovim, bi bile cene OS-a nedvomno nižje.

trnvpeti je izjavil:

das na pcja osx, pa to ni to
das na maca windowse, in spet to ni to

Utemelji....

blackbfm ::

Pač, nekateri nočemo biti apple fools.


Jz tudi nočem bit apple fool, samo konkurenca ni sposobna narest nekaj podobnega kot je iPhone..hm?

CoolBits ::

cortez je izjavil:

Pred časom je blogger M. Mazzini napisal par trpkih na računov Appla. V bistvu jih je sprovociral...kajti apple user se ne more pogledati v ogledalo oz. se nasmejati na svoj račun. Pač, tko je.

Zdej al osebno poznaš popolnoma vse apple uporabnike, da si dovoliš tako govorit... kar malo dvomim, al pa nakladaš pač. Tko je.

Po mojem se samo tolažiš, ker si kupil poceni robo pač. :D:P

edit: Kar je pisal nek Mazzini me pa briga tolko kot lanski sneg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

trnvpeti ::

osx na pcju, ne deluje vse tko kot mora(driverji, recimo zvocna, hitrost...)
win na macu tudi tukaj ne deluje vse tako lepo(driverji, recimo grafika)
pa se cez cas je spet malo vecji problem (ko se winsi updateajo)

mazzini je pisal za ipad
naj se podobno napise za osx :)

Zheegec ::

win na macu tudi tukaj ne deluje vse tako lepo(driverji, recimo grafika)

Win na Macu dela precej slabo... In šteka, in težave so z zvokom (Apple ima notri $1 C-media zvočno namesto vsaj Realteka), pa ponekod težave z grafiko pri namestitvi. Dizaster vglavnem. Samo ne vem, kaj ima to z debato...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kpkp ::

Kako deluje OSX na Pc-ju je 99% odvisno od uporabnika in koliko se je posvetil temu in kako je izbral hardware. Vsekakor je pričakovati 100% delovanje OSX na naključnem hardverju naivno ali celo neumno. Hitrost je odvisna od strojne opreme saj je edina razlika med mac PC in PC PC emulacija apple EFI-ja in če v to nisi prepričan si poglej malo rezultate na Geekbench strani.

Glede Win na Mac pa nebom komentiral ker nimam teh izkušenj.

lurker ::

Če grem v Bigbanga in kupim prvi leptop, ki mi pride pod roke, bom mogel dati še 200EUR za OS? Waw, nisem vedel!? Kaj pa potem dela Windows licenčna nalepka na novemu netbooku za 300EUR in prenosniku za 500EUR?
Nazadnje ko sem delal nadgradnjo iz XP na Visto, mi licenčna nalepka ni pomaga ama ništa. 300+ EUR je bila cena. Sedaj me pa upgrade na Win7 pride 250+ EUR. Skaraj 600 jebenih EUR (OSX pa 150 EUR za update dveh verzij)!

Z veseljem sem kupil Mac Minija (druge itak ni bilo, ker za tak format in tišino so v PC landu takrat hoteli še enkrat več) in MacBooka, ki je bil ob predstavitvi cenejši od HPja oz. neke Toshibe, ki je bila po formatu še najbliže.

Če me tist logo, ki vam peno privablja na usta, pride pod črto cenej... bom pač tudi potrpel in ga gledal.

CoolBits ::

Win na Mac-u je prav tako odvisno od uporabnika, če si namesti prave gonilnike.
Gonilniki za nvidia kartice imajo precej težav, ati mal manj... kake c-media zvočne pa še nisem videl v macu, samo realtek.

lurker ::

Hvala bogu, da ma ALIEn3001 dostop to teh Macov. Upajmo, da se vsaj tolk znajde v Finderju, da bo znal skopirat kext-e za te eksotične zvočne kartice in jih donirat OSx86 projektu!

Zheegec ::

lurker je izjavil:

Hvala bogu, da ma ALIEn3001 dostop to teh Macov. Upajmo, da se vsaj tolk znajde v Finderju, da bo znal skopirat kext-e za te eksotične zvočne kartice in jih donirat OSx86 projektu!

Ne saj 3rd-party delajo, tisti ki jih boot-camp naloži ne delajo :) ikona je, zvoka ni :)
Pa še vedno ne vem, kaj ima sploh to z debato, kot sem že prej napisal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lurker ::

Zvok je, sam gluhi ga ne slišijo.

Btw, boš pogledal katere 'c-media' zvočne so podprte v kext-ih?

Zheegec ::

what is your point?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

techfreak :) ::

BigWhale je izjavil:

Karkoli sem prikljucil in namestil je vse delovalo. Nedavno se je pojavil problem z graficno kartico ampak nic hujsega kar ne bi resil. Pri Applu tega res ne bi imel, ker niti same kartice ne bi mogel zamenjati. ;>

Še dobro, da se zadnjih nekaj dni ukvarjam z osvetlitvijo zaslona na prenosniku na Ubuntu. Ker očitno na PCjih vse dela brez težav.

cortez je izjavil:

Pred časom je blogger M. Mazzini napisal par trpkih na računov Appla. V bistvu jih je sprovociral...kajti apple user se ne more pogledati v ogledalo oz. se nasmejati na svoj račun. Pač, tko je.

To je tisti, ki je hotel tiskati v gozdu?

lurker ::

To je tisti, ki je hotel tiskati v gozdu?
Tisti, ja.

Pa tudi tisti, ki kot edini človek na svetu zna kapacitativni zaslon uporabljat z nohtom. Tip evidentno ni stvari niti videl, kaj šele uporabljal.

Keyser Soze ::

Čudn model.

Ampak baje kar hud fan Appla. Tko da... Sej pravim, tile Jabučniki so včasih najmanj čudni.>:D
OM, F, G!

Mavrik ::

Še dobro, da se zadnjih nekaj dni ukvarjam z osvetlitvijo zaslona na prenosniku na Ubuntu. Ker očitno na PCjih vse dela brez težav.


Tako drkanje se lahko gremo celo noč - recimo jaz pa se zadnjih nekaj dni ukvarjam s tem da mi Mac Mini nikakor noče ostati v spanju, kljub vsem "rešitvam", ki mi govorijo naj Bluetooth prekonfiguriram... ki je izklopljen ;)

Bom uporabil tvojo vrstico:

Sem mislil da na OS X vse dela.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

guest #44 ::

Ni hujsega kot zapravit tono dnarja za nekaj in da ti pol še ne dela pravilno. Vprašanje kolko so Mac serviserji bolj sposobni za odpravljanje čudnih napak?!

techfreak :) ::

Sem mislil da na OS X vse dela.

Strojna oprema Mac računalnika deluje brez težav na OS X. To ti Apple garantira in veš, da s tem ne boš imel problemov.

Mogoče imaš kakšen program, ki mu ne pusti preiti v stanje spanja? Ali pa napravo, ki ti ga zbuja?

Jaz sem Windowsu že zdavnaj povedal, da ga miška ne sme zbuditi. Ampak se še vseeno, če po pomoti premaknem miško, zbudi.

guest #44 je izjavil:

Ni hujsega kot zapravit tono dnarja za nekaj in da ti pol še ne dela pravilno. Vprašanje kolko so Mac serviserji bolj sposobni za odpravljanje čudnih napak?!

Zakaj bi pa bili bolj sposobni? Enako so kot ostali serviserji.

Pyr0Beast ::


Strojna oprema Mac računalnika deluje brez težav na OS X. To ti Apple garantira in veš, da s tem ne boš imel problemov.

Saj ti tut proizvajalec drugega HW.

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Apple je "samo" nadaljevanje Microsofta. Linux je lahko ne vem kaj (pa ni), ampak ljudje imajo raje windows, ki je dražji. Enostavno so podrobnosti narejene uporabniku prijazno. Koga briga kater OS ima boljši kernel? Zakaj bi to koga sploh brigalo? Enako je apple s svojimi izdelki še en (ali pa več) korak pred Microsoftom. Seveda za tolk večjo ceno. Pa tudi nikogar ne briga kater procesor ima kater iphone not. Zakaj bi to koga brigalo?
Jaz drugač nimam nobenega apple izdelka niti ga ne nameravam met (no, nikoli ne reci nikoli), ker po moje niso vredni tega denarja, ampak razumem zakaj so nekaterim všeč. Tisti, ki ne, se pa lahko jokcate nad krivico, kot jokajo linux-ljubci (morda ste to celo isti), ampak tako je...

Furbo ::

Ravno čekiram ponudbo gsmov, počasi si bom omislil kaj novega.
Kaj imam na izbiro?
- Kup androidov, ki so si podobni kot jajce jajcu
- slabe kopije iphona (Win 7 telefoni)
- in pa iphone ki ga očitno vsi kopirajo

le katerega izbrati, original ali slabe kopije?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

i386 ::

ne vem od kod naj bi bil WP7 kopija iphona, saj je čisto drugačen OS :)

Furbo ::

Drobovje je drugačno, kopirajo pa iphone, to je ja jasno. Na žalost kopirajo 1.generacijo z vsemi njenimi napakami in še kup svojih neumnosti so dodali.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

i386 ::

s čim pa koppirajo iphone? Z vmesnikom? z integracijo z socjalnimi omrežji?

techfreak :) ::

Saj ti tut proizvajalec drugega HW.

Kaj pa za Linux? Si že videl nalepko, ki potrjuje delovanje prenosnika na Linuxu?

Keyser Soze ::

i386 je izjavil:

s čim pa koppirajo iphone? Z vmesnikom? z integracijo z socjalnimi omrežji?

Ah, pusti ga, sej ne ve kaj blebeče.

Malo flambira po forumu, ker mu je dolgcajt.
OM, F, G!

BigWhale ::

lurker je izjavil:

Finder za delo z datotekami je grozn. Res.
Kar je res. Tist je za babe.
Ostali itak žonglirajo s fajli v Terminalu, kdo si pa tudi nabavi kakšen napreden file manager. BigWhale je pa tri mesce poskušal postat baba. Pa ni bil dovolj babe za Finderja in dovolj deca za Terminala. Kot tist vic o arhitetktu, ki ni dovolj deca, da bi bil strojnik, in dovolj pedra, da bi bil dizajner. :D


S fajli se dela v terminalu? A bejz no? Res? Kje je pa user friendliness tle? Nevem no, se bos moral pa malo bolj potruditi in pokazati tisto vecino uporabnikov, ki dela v terminalu oz nabavi kak napreden file manager. Pa lahko se pojasnis, kako to mislis 'nabavi'? Kupi? Ker potem se cena OS-a ze dvigne, ker mors zgleda, da kupit filemanager.

Pa saj ni samo finder ki je grozn. Podpora za virtualne desktope je grozna (poleg tega jo je OS X dobil sele 'nedavno'), podpora vecim monitorjem prav tako. Globalni menuji in dva ali trije monitorji? Kilometrine se pri miski kar nabere. Pa aplikacije, ki se ne zavedajo vecih ekranov.

Resno, prepiras se z nekom, ki je stvari preizkusal. Ce tebi sede, pol je to fajn. Ne prepricuj me, da je tvoj prav bolj prav od mojega. :)

techfreak :) ::

Ce tebi sede, pol je to fajn.

Saj to je cilj, da uporabnik uporablja tisto kar mu omogoča najboljšo produktivnost. Če je to Apple pa naj bo Apple, če je pa Linux pa naj bo Linux.

Če mora za to dati kakšen EUR več kot pa pri konkurenci, pa ga naj da, samo da bo lahko več in boljše naredil. Saj tudi podjetja plačujejo velike vsote za programsko opremo, ki je najbolj primerna ali mogoče celo prilagojena za njih, samo da imajo večjo produktivnost.

Limit-sky ::

BigWhale, imaš popolnoma prav. Tvoje izjave so tipične izjave "naduvanih" fanbojev, ki na vse pretege branijo svoj "prav", kljub mnogim drugačnim argumentov. Kot, da bi kdo pričakoval kaj drugega.

Več monitorjev uporabljam že od časov, ko se win userji še pogovarjali niso o dveh graf. karticah v kompu.
Nikoli nobenih problemov.
Katere aplikacije se ne zavedajo dveh monitorjev?
Prav vsako okno lahko prestavim na poljubni monitor po želji.
In ti veš o čem se pogovarjaš. Ja, seveda... :))

Kaj pa misliš z globalnimi menuji pa tudi ne vem.

i386 ::

od kdaj je za več monitorjev potrebno več graf? samo tako, informativno :)

Pyr0Beast ::

Ko so imele grafe še po en vga izhod.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Limit-sky je izjavil:

Več monitorjev uporabljam že od časov, ko se win userji še pogovarjali niso o dveh graf. karticah v kompu.
Nikoli nobenih problemov.
Katere aplikacije se ne zavedajo dveh monitorjev?
Prav vsako okno lahko prestavim na poljubni monitor po želji.
In ti veš o čem se pogovarjaš. Ja, seveda... :))

Kaj pa misliš z globalnimi menuji pa tudi ne vem.


Torej, kako lahko aplikaciji povem, da se vedno zazene na drugem monitorju v zgornjem desnem kotu? Kako aplikaciji povem, da vsa svoja okna odpira na tistem monitorju in ne tam kjer je trenutno miskin kurzor? Poleg tega pa hocem, da nekatere aplikacije pa sledijo miskinemu kurzorju in popup okna odpirajo tam kjer je kurzor.

Ti mislis, da je zavedanje dveh monitorjev samo to, da lahko aplikacijo neses na drug monitor? Hihi.

Globalni menu je to, da finder okno odvleces na drug monitor, menu finderja (File | Edit | View) je pa se vedno na prvem monitorju. Sicer se ne spominjam vec, ce se je finder tudi tako obnasal ampak se mi zdi, da se je. Pac vse aplikacije uporabljajo eno samo vrstico za menu. Pri multiplih monitorjih je to nightmare.

Potem, ce se prav spomnim, nisi mogel panela (dock-a, kakorkoli se mu ze rece) imeti tudi na drugem monitorju. Se pravi si vsakic, ko si delal na drugem monitorju in si hotel pognati novo terminalno okno, nov browser, aplikacijo pac, se moral z misko sprehoditi na prvi monitor, klikniti ikono, potem pa vleci aplikacijo na drug monitor. Ali pa si si moral zapomniti zilijon nekih prste zvijajocih bliznjic preko tipkovnice.

Kako morajo delovati virtualni desktopi pa itak od FVWM naprej noben ne ve...

Tako da, ja. Vem o cem govorim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

CoolBits ::

Pri OSX je en desktop glavni... to je tisti kjer je menujska vrstica. Si pa lahko to vrstico odneseš na poljuben monitor bp.

techfreak :) ::

Verjetno misliš monitor, ker se menujska vrstica pokaže na vseh navideznih desktopih.

CoolBits ::

Ne, za navidezne desktope lahko določaš aplikacije katera se na katerem odpre bp.
Kita moti ko ni na vseh monitorjih tega.

opeter ::

Seveda da tega ni v Finderju. Zdaj pa si predstavljaj ljudi, ki imajo dva 24" ali več colarja in se morajo z miško voziti kilometer do menija, da bi dosegli meni File / Edit itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CoolBits ::

Ja seveda. Zato pa si na tistega pred katerim sediš in večinoma rabiš, preneseš menijsko vrstico.
Pač drugačna politika kot na windows, sam navadit se je treba drugač.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8813970 (11231) opeter
»

Novi in cenejši MacBooki Air (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9622614 (17599) hojnikb
»

Mac OS X desetletnica

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
186170 (5378) Ginginova
»

Applov dobiček rekorden (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
20653379 (49472) Limit-sky
»

Nazaj k Macom, OS X

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
307478 (6626) techfreak :)

Več podobnih tem