» »

Kako hudiča naj človek v teh časih postavi hišo

Kako hudiča naj človek v teh časih postavi hišo

Temo vidijo: vsi

Gregor P ::

Sam sem domneval, da zato ker so delali po nekem njim tujem načrtu s katerim nimajo "serijskih" izkušenj (drugi koncepti, materiali itd.), torej kjer morajo delavci že malo razmišljati z lastno glavo, kar jim v glavnem pri lastnih (večkrat preizkušenih, torej izvedenih) montažnih načrtih ni toliko treba (zato naj bi bilo tudi napak manj oz. se jih iz gradnje v gradnjo sproti odpravlja) - tisto "po želji", je verjetno strogo omejeno na njihove načrte, ki se jih seveda lahko malo modulira po želji, a znotraj omejitev proizvajalca.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

FlamE#7 ::

Fizikalko je izjavil:

Jaz sem ravno dobro vseljev v novo (montažno) hišo podobne kvadrature (137 m2, če neštejem podstrešja)...

Brez parcele sem za 5. fazo (brez parketov, ploščic, kopalniške opreme, kuhinje, itd) dal cca 125.000 EUR, s top materiali in izolacijo.

Grajena je kvečjemu cenejša.


Hvala za ta podatek, Zakaj pa misliš da bi bila grajena cenejša? In pa koliko misliš? Ali ni tako, da so montažne hiše načeloma cenejše zaradi standardiziranja?
Nevem pa tudi če so te tamale opeke (če veš kakšne zgledajo v murglah) kaj dražjih od onih ta velikih, (se opravičujem za neznanje a sem pravkar prišel v tako situacijo, da razmišljam o tem).

janez007 ::

Da še jaz odgovorim, gradim hišo, oziroma jo dokončujem, montažno. Trenutno smo v fazi kjer manjkajo samo še centralna, vodovod in kanalizacija pa seveda estrih. Če odštejem parcelo sva s punco prišla do te faze z 110.000 evri. Imava pa hiško v dveh etažah (pritličje in mansarda) 130 m2 plus še klasično pozidana klet. Hiša je bila narejena popolnoma po najinih željah. Upam da se bova vselila že letos. Za več info na PM.

RejZoR ::

Jah, ne leži ravno dost fulku 110k evrov na kupu, kredite pa itaq veste da če nimaš zelo dobre plače sploh ne dobiš. Sploh problem montažnih je v tem, da moraš denar imet takoj. Pri navadnih pa lahko počasi pacaš ko dobivaš sredstva. Najprej plata, pol v luft pa inštalacije pa izolacija itd itd... vse je povsem ločeno in lahko delaš po segmentih. Tko da je skoraj najbolj odvisno od tega kako se ti mudi in kako si s financami.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Aston_11 ::

20000 je bil material za klet (temelji, plošča, betonski zunanji zidovi, dimnik do P, notranji opečni zidovi 25 cm, izolacija hidro in stirodur, gombasta folija, ter plošča betonska čez vse, v kar je vključena izposoja opažnih elementov za stene in opažnih elementov za ploščo + za par 100 EUR lesa za opaž).

15000 so bili ytong cegli 40 + 25 do mansarde.

5000 je bila plošča med P in M.

Enih 17000 je bila streha komplet z enim oknom in nadaljevanjem dimnika pod streho in nad streho.

5500 okna + 300 police.

1200 vrata.

700 vodovod po bajti.

1200 elektrika + 500 delo + 100 omarica + 250 kabel do omarice.

4000 komplet ogrevanje - toplovodna peč, 2 črpalki, mešalni ventil, cevi, itd itd, 1600 m talne cevi, 3x mešalna baterija in 3x omarica

700 ometi P + M.

800 izolacija pod estrihi, ki jih še ni.

800 izolacija mansarda.

500 knauf mansarda (od oka- plošče so bile 200, ostalo prčkarije od nosilcev).

Komplet kvadratura 270 m2.

-----
Od oka do sedaj pred estrihi 60 k (iščem napako, je nekam malo). Ajde, naj bo 70k.

Delal vse sam, razen strehe in elektrike. Pa pomagali ta stari pri kleti. M v celoti sam, razen venca.

xCore ::

koliko so te pa prišli papirji in vso ostalo razmetavanje denarja državi če ni skrivnost?
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Aston_11 ::

7000 komunalni
7000 arhitekt
1000 elektro
500 vodovod
500 DURS
27000 parcela 1000 ali 1200 m2, ne vem prav točno
400 geodet - hišna številka, vris bajte, in ne vem kaj še vse

pa še kaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Gregor P ::

... in potem želijo uvesti še poseben davek na nepremičnine?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Aston_11 ::

...in na kmetijska zemljišča - v mojem primeru mi ni bilo potrebno dati enih 10 k zaradi spremembe namembnosti.

kmetek ::

suma sumarom je potem 150k? kako to naredita 2 delovno sposobna človeka oba po 600, ajd 700€ neto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

jype ::

kmetek> kako to naredita 2 delovno sposobna človeka oba po 600, ajd 700€ neto?

Najameta enosobno za 400 na mesec.

krneki0001 ::

Sej ne daš vsega naenkrat, gradiš po fazah in počasi. Pa čimveč moraš sam narest.
Drugače danes ne gre.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gregor P ::

Edino tako, da nekako prideta še do več denarja, z dodatnim delom, ali izobraževanjem ob delu, karkoli, obenem znižata stroške (se preselita kam, kjer je cenejša najemnina ipd.) najslabše je, da se kar do smrti zakreditirata, obenem pa ne vesta, če bosta drug mesec še imela službo:8) + kot pravite ostali, da vložita še lasten trud v takšen projekt.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

krneki0001 ::

Pa plata za 5000 evrov se mi zdi draga. Zelo draga. Plata pride jurčka, če se malo obrneš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Aston_11 ::

krneki0001 je izjavil:

Pa plata za 5000 evrov se mi zdi draga. Zelo draga. Plata pride jurčka, če se malo obrneš.


Monta plata od ytonga.

Postavljena v 4 urah.

Rad bi te videl narediti plato za jurja, kjer imaš samo za 20 m3 betona.

Magic1 ::

Preprosto, ne naredita.
Magic

Aston_11 ::

kmetek je izjavil:

suma sumarom je potem 150k? kako to naredita 2 delovno sposobna človeka oba po 600, ajd 700€ neto?



Dobiš parcelo od staršev.

Vse narediš sam.

Še beton mešaš sam.

Materiali ta poceni. Klasika.

Gaberiti bajte - samo P - pa se da.

Matako ::

Očitno je zidarjenje pri nas še vedno prepoceni saj se še vedno očitno nadaljuje "urbanizem prostega sloga". Mogoče z zmanjšanim tempom ampak ... serje se naprej po deželici.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Aston_11 ::

Odvisno, kaj s tem misliš - kdo da serje in kako in na koga to leti.

Buggy ::

krneki0001 je izjavil:

Sej ne daš vsega naenkrat, gradiš po fazah in počasi. Pa čimveč moraš sam narest.
Drugače danes ne gre.


ne vem kako si to predstavljate. Se pravi si v podnajemu, delas do 18ih in po vase imas se finance za sprotno gradnjo hise in seveda cas ter znanje za delati na tej klasicno grajeni hisi ki jo potem delate 5-10 let in se nikoli ni dokoncana (fasada, etaza,...)

Pri montazni sem sel iz najema stanovnaja direktno v svojo hiso v roku 6 mesecev in za vsak dan zamude vselitve roka sem dobil penale. Ni delovala centralna kurjava tako kot je bilo domenjeno in sem zaradi zamude 14 dni dobil 1k€ penalov...tako smo se domenili v pogodbi.

se pravi od kleti do vselitve 6 mesecev... s klasicno grajeno hiso po fazah ljudje mislijo, da ko jo spravijo pod streho da so ta hudega mimo...pa niso se niti na tretjini vseh stroskov...in tacas lepo placujejo se najem v neskoncnost.

Matako ::

Aston_11 je izjavil:

Odvisno, kaj s tem misliš - kdo da serje in kako in na koga to leti.


Govorim o povprečni razpršitvi količine betona na km2. Posamezniki mi niso pomembni, ker posplošujem. Urbanizem je že po definiciji posploševanje - v tem je trik.
/\/\.K.

Aston_11 ::

Sem že slišal podobno stališče (@buggy). Tisti s soldi naj imajo hiše in kar si zmislijo, ostali naj se jebejo in naj se niti ne lotijo, ker tistim s soldi to ni prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Matako ::

Mislim, da so bili kar vsi dokaj aktivni pri pozidavi vsakega drugega kuclja, ki jim je padel pod mešalec.

Ampak da se razumemo - posamezniki NISO pomembni. Gre za skupni učinek.

EDIT: govorim seveda o legalnih gradnjah, tako da če smo že pri krivdi... je treba pogledati tam, kjer se izdajajo dovoljenja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Furbo ::

Pa skenslajte garaže v hiši, mislim folk je nor, za avto dela bajto in mu nameni najlepši prostor v pritličju. Butasto do konca.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

imagodei ::

Kontejnerske hiše, anyone?
- Hoc est qui sumus -

Aston_11 ::

Furbo je izjavil:

Pa skenslajte garaže v hiši, mislim folk je nor, za avto dela bajto in mu nameni najlepši prostor v pritličju. Butasto do konca.



x2

En kup soldov dati za to, da je pleh pod streho, je bolano.

imagodei je izjavil:

Kontejnerske hiše, anyone?


Jaz ti jo naredim iz ilovice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

noraguta ::

krneki0001 je izjavil:

Pa plata za 5000 evrov se mi zdi draga. Zelo draga. Plata pride jurčka, če se malo obrneš.

sam želez mogoče ja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Buggy ::

Aston_11 je izjavil:

Sem že slišal podobno stališče (@buggy). Tisti s soldi naj imajo hiše in kar si zmislijo, ostali naj se jebejo in naj se niti ne lotijo, ker tistim s soldi to ni prav.


zakaj s soldi, jaz jih nisem imel nic in tudi mamic in tascic ki bi me filale ne? Govorim o tem, da si nakateri prevec utopicno predstavljajo gradnjo hise in nemalo je takih ki jih potem na sredi obupa in proda pa se kaksen spetir v hisi rad nastane, da ne govorim kaj vse zamujas takrat ko bi ravno moral uzivati v tem kar gradis in si vrgel cas in denar.

bluefish ::

imagodei je izjavil:

Kontejnerske hiše, anyone?
Pravzaprav obstajajo ponudniki montažnih hiš, ki omogočajo modularno postavitev - na začetku si privoščiš dnevni modul s sobo ali dvema, pozneje glede na finance širiš.

D3m ::

Jaz trenutno doma nadaljujem obnavljanje stare bajte (več kot 60 let) in mi je prav v veselje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

krneki0001 ::

Aston_11 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pa plata za 5000 evrov se mi zdi draga. Zelo draga. Plata pride jurčka, če se malo obrneš.


Monta plata od ytonga.

Postavljena v 4 urah.

Rad bi te videl narediti plato za jurja, kjer imaš samo za 20 m3 betona.


noraguta je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pa plata za 5000 evrov se mi zdi draga. Zelo draga. Plata pride jurčka, če se malo obrneš.

sam želez mogoče ja.


Mene je stala plata 140 kvadratov:
- 25 kubikov betona 700 evrov,
- železo za plato je bilo 200 evrov,
- za podložit sem si pa sposodil štange in dile za tistih par dni, dal pa 60 evrov za sposojo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Aston_11 ::

Dobro si šel skozi. Verjetno pa ni bila hruška. železo ni bilo po redni ceni. par mrež dobiš za 200 EUR.

Dajmo vsaj enaka merila uporabiti, če že.

Okapi ::

Pa čimveč moraš sam narest.
Če ne znaš delat (oziroma nimaš) ničesar, kar je plačno bolje od zidarskih poslov (5-7 evrov na uro).

O.

noraguta ::

Aston_11 je izjavil:

Dobro si šel skozi. Verjetno pa ni bila hruška. železo ni bilo po redni ceni. par mrež dobiš za 200 EUR.

Dajmo vsaj enaka merila uporabiti, če že.

po moje niti to ne. Po projektu ner dobiš za plato železja za ta denar. Ne pri nas ne baleč naokoli. Razen če ne gre za uto cca 40 kvadratov.

Okapi je izjavil:

Pa čimveč moraš sam narest.
Če ne znaš delat (oziroma nimaš) ničesar, kar je plačno bolje od zidarskih poslov (5-7 evrov na uro).

O.

To ni vedno res. Pri detajlih se stvari podražijo. Pa glede nato da nimasš nadzora, ti prihrani kar nekaj evrov pri zaključnih delih. Ker potem stvari praviloma bol klapajo. Ima pa asthon kar realne cene kolikor jih je napisal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

IceIceBaby ::

Okapi je izjavil:

Pa čimveč moraš sam narest.
Če ne znaš delat (oziroma nimaš) ničesar, kar je plačno bolje od zidarskih poslov (5-7 evrov na uro).

O.


Nekateri govorijo o ljudeh, ki imajo 700 eur neto na mesec. To znese dobre 4 eur na uro. Torej, se bolj splača delati hišo kot delati nadure v službi.

Okapi ::

suma sumarom je potem 150k?
Za novo bajto blizu centrov. Na Mostu na Soči lahko recimo kupiš lepo bajto, primerno za takojšnjo vselitev, staro nekih 40 let, za 70k.

To ni vedno res. Pri detajlih se stvari podražijo.
Ja, ampak tam pa lahko narediš tudi več škode kot koristi, če misliš, da si mojster, pa v resnici niti nisi.;)

Torej, se bolj splača delati hišo kot delati nadure v službi.
Ja, in to ne samo zase, ampak tudi za druge.;)

O.

IceIceBaby ::

Ja, in to ne samo zase, ampak tudi za druge.;)


Zato pa še vedno mislim, da je moja prva trditev v tej temi pravilna.

Najboljši način je, da enostavno več zaslužiš :)


S 700 neto je gradnja hiše zelo mučno opravilo, ki zahteva, da praktično celo življenje posvetiš tisti betonski kocki. Nekaterim sicer uspeva, ampak IMHO je to še precej slabše kot nakup za 2 razreda prevelikega avtomobila. Veliko ljudi pozablja, da hiša potrebuje konstantno vzdrževanje in ogrevanje, ki je vsako leto dražje.

noraguta ::

Ja in ogrevnje ter hişnik sta sicer cenejša?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

Z ogrevanjem sem ciljal na prevelike hiše, ki si jih nekateri gradijo. Hišnik pa nima veze. V mislih sem imel vzdrževanje hiše, ki stane par 100 eur mesečno na dolgi rok za neko povprečno hišico.

Okapi ::

Ja in ogrevnje ter hişnik sta sicer cenejša?
Ja, in to marsikdaj precej.
vzdrževanje hiše, ki stane par 100 eur mesečno na dolgi rok za neko povprečno hišico.
OK, pretiravati ni treba. 100 evrov mesečno bi moralo biti za solidno grajeno hišo dovolj, vsaj prvih 100 let.

O.

IceIceBaby ::

OK, pretiravati ni treba. 100 evrov mesečno bi moralo biti za solidno grajeno hišo dovolj, vsaj prvih 100 let.


Odvisno seveda od velikosti, gradnje, luksuza, ki ga želiš itd. Lahko je 100 eur lahko je jurja. Točna številka niti ni važna. Ponint je v tem, da se stroški precej hitro seštevajo.

Magic1 ::

Streha menjana na 20 let te stane 60€ na mesec...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

noraguta ::

Okapi je izjavil:

Ja in ogrevnje ter hişnik sta sicer cenejša?
Ja, in to marsikdaj precej.
vzdrževanje hiše, ki stane par 100 eur mesečno na dolgi rok za neko povprečno hišico.
OK, pretiravati ni treba. 100 evrov mesečno bi moralo biti za solidno grajeno hišo dovolj, vsaj prvih 100 let.

O.

niti ne, če imaš količko kaj alternative. drva napram olju so trenutno poceni. za redno vzdrževane pa če imaš dvoe roke katere ne prodaš za 6k€+ ne dobiš majastra, kateri ti opravi storitev. smo jih že prakrat iskali po forumu za drobiž pa jih ni.hišnik je pa še dražji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

Streha menjana na 20 let te stane 60€ na mesec...
Ja, če si bil na začetku tako škrt in si naredil streho iz papirja ;) Strehe nimaš 50 let kaj menjat. Se pravi 25 evrov na mesec. Fasada bi prav tako morala zdržati 50 let. Okna tudi ...

drva napram olju so trenutno poceni.
In? Premog v toplarni je še cenejši.

O.

Magic1 ::

Povej vsem mojim sosedom. Jih je že večina menjal strehe iz 70. let. Oni, ki so bili na valovithah pa že dvakrat. Moja pa kar drži in bo še nekaj časa. Je treba vzdrževat, drugače gre vse prej v maloro.
100€ na mesec te pride, če znaš kaj sam naredit. Drugače je hitro veliko več.
Sam da to ne zgleda kot v bloku, vsak mesec položnica, vendar kako leto, ali dve nič, pol pa par jurjev v kosu:D
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IceIceBaby ::

Malo posplošujete kaj vse je treba menjati in koliko stane. Streha ima lahko 50m2 ali 200m2. Kako pogosto jo menjaš je odvisno od kritine. Niso vse kritine primerne za vse strehe, zato spet ni mogoče posploševati.

Sicer si pa lepo napisal Okapi. Streha, fasada, okna... Potem so tukaj še razni parketi, ograje, ploščice, vrt, dovoz, garažna vrata, nova centralna... Tudi, če te stvari stanejo samo 10 ali 20 eur na mesec se na koncu nabere.

noraguta ::

IceIceBaby je izjavil:

Malo posplošujete kaj vse je treba menjati in koliko stane. Streha ima lahko 50m2 ali 200m2. Kako pogosto jo menjaš je odvisno od kritine. Niso vse kritine primerne za vse strehe, zato spet ni mogoče posploševati.

Sicer si pa lepo napisal Okapi. Streha, fasada, okna... Potem so tukaj še razni parketi, ograje, ploščice, vrt, dovoz, garažna vrata, nova centralna... Tudi, če te stvari stanejo samo 10 ali 20 eur na mesec se na koncu nabere.

ja samo sta tudi zasebniost in nekaj m^2 vrta nekaj pomembna. Drugim manj. Ampak cena vzdrževanja hišie ni nujno precej višja od stanovanja. V osnovi pa jje nekoliko vi§ja. Če pa kaj piostoriš sam smo pa tam tam...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

Če pa kaj piostoriš sam smo pa tam tam...
Pod pogojem, da te veseli kaj postoriti sam. Mene recimo ne (od teh hišno-vzdrževalnih del).;)

O.

guest #44 ::

Ugh mene je prav groza, ker nepremišljena gradnja mojih staršev bo sedaj prešla v leta, ko jo bo treba resneje vzdrževat. Starši pa seveda brez keša. Joj, tok tipično slovenceljnato logiko imajo, da bi se najraje zjokal.
Sej se nameravam odselit, ampak to me ne bo ognilo nenapisane odgovornosti do vzdrževanja hiše. Edini smisel življenja, ki sta ga imela se jim bo počasi podiral pred očmi. What a sad life.

Magic1 ::

Sej jo boš na koncu ti dobil, bo to že povrnilo tvoje stroške.
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241979 (11446) edi123
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153736 (29001) Matejjjjj
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421765 (18071) borut_p
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43275395 (61194) damirj79
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13245223 (27369) Aston_11

Več podobnih tem