» »

PayPal

PayPal

««
64 / 76
»»

Jerry000 ::

amacar je izjavil:

Če si dobil potrditveni mail o refundu potem bo prišlo. Ponavadi pride v roku par dni (2-5 dni), odvisno tudi od bank...

Ok, hvala, toliko da vem. Dobil pa sem potrditveni mail od PayPal, tudi v accountu mi šiše +, samo pod balance ni nič. Je pa zanimivo a hktari bedno, da nič ne piše to na paypalu v smislu statusa.

amacar ::

Če si plačal s kartico/trr preko paypala potem itak dobiš tja, če si pa plačal z balance na paypalu potem pa bi že moral imeti znesek viden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Jerry000 ::

amacar je izjavil:

Če si plačal s kartico/trr preko paypala potem itak dobiš tja, če si pa plačal z balance na paypalu potem pa bi že moral imeti znesek viden.

S kartico preko paypal. Aha ok, hvala za info. Potem mislim da bo kar 5dni nržalo na žalost (po izkušnjah)

hp98 ::

Se da nastavit, da ti konverzijo valut vedno dela banka in ne paypal (baje je njihov tečaj manj ugoden) ali moraš to ob vsakem nakupu znova nastavljat?

Bye ::

Vsekakor si nastavi, da ti konverzijo valut opravlja banka.

Klikni na lastnosti (kolesce zgoraj desno):

Payments / Manage automatic payments / (povezava spodaj levo) = "...manage automatic payments..." / Set available funding sources / Conversion options / Bill me in the currency listed on the seller's invoice / na koncu stisni "Submit". Za vsak slučaj se odlogiraj, in ponovno preveri, če je sedaj opcija izbrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

flameir ::

Koliko časa imaš za refund na paypalu, če sem kupil na gerbeastu telefon in ga po 7 tednih še zmeraj nisem dobil? (Saj bi mi bilo vseeno, če bi šlo za 10€, vendar je bil telefon 275€. Hvala.

bastadu ::

Včasih je bilo 45 dni od nakupa/transkacije, sedaj je pa že nekaj časa mislim da 180 dni ...

Tomay ::

Je kaka varianta nakazat z trr na paypal preko topup?
Moja banka ni navedena, spodaj pa piše: 2. Transfer of bank account balance to PayPal account (takes about 1-2 days)
Nikjer pa nisem našel navodil kako to narediti.

Spomnim se, da je nekaj let nazaj še šlo.
Voodoo 4Ever

mulc007 ::

Nakup preko ebay ni bil uspešen zato je ebay od trgovca izterjal znesek nazaj na moj paypal. V paypalu vidim znesek zelene barve in zraven je znak plus. Če to kliknem potem je v zelenem kvadratku napis Refund this payment Če to kliknem se bo znesek takoj prenesel nazaj k pošiljatelju al kaj?

Mare2 ::

mulc007 je izjavil:

Nakup preko ebay ni bil uspešen zato je ebay od trgovca izterjal znesek nazaj na moj paypal. V paypalu vidim znesek zelene barve in zraven je znak plus. Če to kliknem potem je v zelenem kvadratku napis Refund this payment Če to kliknem se bo znesek takoj prenesel nazaj k pošiljatelju al kaj?


Kaj pa bi želel narediti s tem zneskom? :)

mulc007 ::

zaenkrat nič. Sprašujem zato ker se mi zdi napis precej izpostavljen. Angleščina pa mi ni huda zato za vsak slučaj vprašam ker paypala do zdaj še nisem gledal.

Mare2 ::

Meni, ko so so nazadnje vrnili, je čez par dni denar padel na Mastercard N26. :) Počakaj in ne klikaj.

Če pa ni kot vračilo, potem pa ... je več možnosti. :)

Mare2 ::

Se opravičujem, ni postalo, pa sem ponovil vpis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

__Devil__ ::

@Mare: Pošiljatelj se ni držal dogovora.

MrStein ::

Mare2 je izjavil:

Se opravičujem, ni postalo, pa sem ponovil vpis.


-------->

MrStein je izjavil:



JAVNA OBJAVA:

Sporočilo se briše (v celoti, da ni več vidno) s tem preprostim postopkom:
- klikneš "popravi"
- klikneš "polni popravi"
- izbrišeš vso besedilo (hekerji: ctrl-a , DEL, ostali: držiš tipko DEL ali backspace, dokler ni vse izbrisano, umetniki: z miško označiš vso besedilo, klikneš desni gumb miške in izbereš "Delete/Briši")
- klikneš "pošlji"

(pišem spet, ker očitno folk še vedno ne pozna te preproste operacije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fireX88 ::

Zanima me, če je možno dobit nazaj nakazilo, če nekomu nakažeš preko pay pala (send money)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

St235 ::

Če je bilo poslano kot friends and family in ne kot plačilo storitve/blaga, potem nimaš možnosti.

fireX88 ::

ni bilo še nič, zato predhodno sprašujem.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Okapi ::

Če je res prijatelj ali sorodnik, ti bo sam poslal nazaj, če bo kaj narobe. Če hočeš na ta način ogoljufati paypal za provizijo, te pa v primeru spora s prejemnikom denarja seveda ne bodo ščitili.

fireX88 ::

Ne ne gre za to. Rad bi prodal igro in mi je opcija nakazilo preko paypala. Sprašujem pa zaradi tega, ker ko kupec dobi kodo, da ne bo potem zahteval še denar preko paypala in tudi dobil nazaj. Ogoljufat nočem nikogar, pa tudi nočem, da sem potem jaz brez igre in hkrati tudi brez denarja.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Mare2 ::

fireX88. Kupec lahko odpre Dispute preko papala. Če bo predložil prepričljive dokaze, lahko doseše, da mu paypal vrne denar. :)

fireX88 ::

tudi v primeru, če gre za nakazilo "friends and family", tako kot je napisal Lakotnik29?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Meiniken ::

Pri prodajanju intangible (neopredmetene) stvari gre vse na zaupanje kupca (in ja, tud če preko friends and family pošlje).

Problem je da bo vse steklo kot po maslu. On ti dnar nakaže, ti mu pošlješ kodo in stvar je rešena. Potem ima kupec 6 mesecev časa, da se pritoži. Nima veze na kakšen način ti je on poslal denar, ker če se on preko banke pritoži, da je neka tretja oseba opravila nakup na njegovem računu bo banka težila paypalu. Ker paypal tu nima moči jim ne ostane drugega kot da mu dnar nazaj pošljejo. Majmun seveda laže, ampak ti nimaš kej, ker tud nimaš dokaza, da je pošiljka res do njega prispela (npr. tracking number). Na koncu si brez kode in ob dnar.

Tovrstnih zgodb je na guglu malo morje. Zelo redki so primeri v katerih so prodajalci zmagal.
Spomnim se še celo, da so nekateri kodo sprintali na listek, dali v škatlo in mu jo preko pošte poslal in tako imel dokaz, da je zadeva res prispela na naslov.

Hočeš riskirat? Sicer ne vem če bi se zarad 20-30 eur nekdo v to zapenjal ampak vseeno, nikoli ne veš :) Aja, pa LIVE IN FEAR FOR THE NEXT 6 MONTHS >:D

Ravno jutri bo poteklo 6 mesecev odkar sem nek in-game account prodal za 150 eur. Riskiral sem zato, ker lahko originalni lastnik dobi svoj račun nazaj brez problema, tako da tud če bi se moj kupec odločil, da bi si ta denar spet prilastil jst mirno grem na uredno stran igre in dobim račun nazaj. Oziroma, po teh šestih mesecih bi lahko jst kupca nategnil in račun nazaj vzel brez izgube denarja :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

fireX88 ::

ok, razumem, tnx
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

St235 ::

Meiniken je izjavil:

Pri prodajanju intangible (neopredmetene) stvari gre vse na zaupanje kupca (in ja, tud če preko friends and family pošlje).



ne bo držalo, pri tem nakazilu ni mogoče sprožit disputa.

DA bi se pa nekdo za 20EUR spravil cashback delat je pa precej malo verjetno, ker ima lahko resne probleme na banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Meiniken ::

If someone pays you via family / friends then they can't open a paypal dispute for non receipt OR SNAD.

However they can still open an unauthorised transaction or a chargeback. This is because an unauthorised transaction is someone saying their paypal account was hacked and used without their consent. If paypal investigates and thinks that that is true then of course the account holder has to have his money back.

However you would be covered and reimbursed if you met all the criteria of seller protection. HOWEVER unfortunately f/f payments are not covered by seller protection as they are not sent for purchase of goods.


Live in fear :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Alamar ::

Za par deset EUR dvomim, da bi se kdo s tem ubadal. Poleg tega je možno le, če je nakazano preko kartice ali banke. Če je plačano s paypal balance, je denar izgubljen.

__Devil__ ::

Po mojih izkušnjah z dvojnim nakazilom v Indonezijo skupaj 340$ način plačila "send money as friends/family" lahko v tem primeru lahko kar pozabiš na denar, ki ga si nakazal, razen, če res osebno poznaš osebo, ampak nevem zakaj bi te družinski član ogoljufal :D no, če pa te pa je že samo prvi korak nemogoč, in to je - dobiti dober kontakt s paypalom, nakar še sledi kup dokazovanja, ki ima slabe rezultate oz. nobenih. Najboljše, da ti plačuješ preko "pay for goods and services" (so tudi manjši stroški zate), Zahtevaš pa denar preko "money and friends", saj v temu primeru stranka težje dobi denar nazaj, v primeru da ga želi na nepošten način. So pa male razlike v ceni, saj paypal zahteva svoj davek, tudi odvisno od višine plačila. Pa veliko sreče. Sam uporabljam paypal za spletno plačevanje, wish ipd in je odličen, tudi za prejemanje denarja.

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Pozdravljeni,

Na Ebayu sem kupil izdelek, ki je do mene prišel poškodovan. Prodajalec je sprejel "return" vendar mi ne izda "return label" pravi da naj pošiljanje uredim jaz in bo kril poštino.

Posredoval sem mu ceno za pošiljanje preko GLS kar je zavrnil zaradi previsoke cene, sedaj sem mu poslal ceno za pošiljanje preko pošte Slovenije on pa je prenehal komunicirati, imam kakšno možnost da dobim denar nazaj?
#hooldthedoor

MrX ::

Ali se da z paypalom plačevati položnice? Kaj pa naprimer kakšna njihova prepaid kartica, ali obstaja?

Mare2 ::

MrX je izjavil:

Ali se da z paypalom plačevati položnice? Kaj pa naprimer kakšna njihova prepaid kartica, ali obstaja?

Položnice? Nekatere storitve zagotovo lahko plačaš s paypalom, pogoj je, da prejemnik to omogoča.

Sicer pa je za take primere idealno uporabiti N26, ki je za take strvari popolnoma brezplačen. :)

XLapse ::

MrX je izjavil:

Ali se da z paypalom plačevati položnice? Kaj pa naprimer kakšna njihova prepaid kartica, ali obstaja?

kaj bolj enostavnega kot mobilna banka upn pa res ne poznam, vsaj pri intesi san paolo ti več k polovico sam izpolni ful izi provizija 40 centov. Drugače paypal sprejmejo VSI, tudi pošta slovenije online trgovina (moj paket) .. Samo mimovrste še naprej trmast da ne.

Paypal kartica obstaja , tudi Paypal Credit obstaja, ampak v ZDA. Tukaj ne
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

MrX ::

Fora je, da mi stoji gor nekaj denarja in nebi rad linkal gor svojega bančnega računa, da poberem dol... lahko bi pač kupil kakšno bedarijo online, ampak raje bi imel za kakšne stalne mesečne stroške. Recimo idealno bi blo, če bi lahko kupoval hrano ali tankal benz.

Škoda, da je njihova kartca samo za ZDA. Ali obstaja še kej podobnega in da omogoča polnjenje preko paypala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrX ()

alkoo ::

Imam odprt dispute, ki je bil eskaliran že pred kakšnim mesecem, status je "in review by paypal". Medtem je prodajalec "odobril" vračilo kupnine (so dobili povrnjeno od pošte - imam dokaz). Sedaj pa mi je sporočil, da so sredstva zamrznjena in ne more vrniti denarja dokler ne zaprem ticketa.

To mi je bilo malo sumljivo in sem danes klical na PP support kjer pravijo, da ni nobenih "zamrznjenih" sredstev in da lahko prodajalec kadarkoli naredi refund, in s tem se primer avtomatsko zaključi (logično). To pomeni, da me hoče prodajalec ...? Najbrž je najboljše, da počakam na razplet primera? Ali se sedaj sploh še splača ukvarjat z njim? Kaj svetujete?

CleanPower ::

Eno vprašanje :)

Če nakažem iz paypala na n26 120 €, kakšni so stroški transakcije?

staar ::

Na NLB sem žal moral skenslati Viso in dobil Mastercard (pač, prehod na novi zloglasni paket "Mladostni").
Sedaj na Paypalu ugotavljam, da si sredstev iz Paypal balance ne morem več nakazati na kreditno kartico. Prej je to šlo iz Paypala na Viso in iz Vise direktno na TRR (v roku max 2 dni), sedaj pa teh sredstev ne morem nakazati niti na Mastercard (kjer bi se potem odštevala od porabe). Na TRR sem že prej vedel da ne bo šlo, a vsaj na Mastercard sem upal da bo šlo, kot je šlo včasih.
Je to res tako, ali jaz česa ne znam?

St235 ::

Na MC se nikoli ni dalo nakazat iz PP. Bi pa moral imet možnost direktno povezat TRR in potem tja nakazat.

staar ::

Ja, to direkt na TRR sem sedaj nekaj raziskoval. In čakam, da bom lahko potrdil TRR....

Imam pa v spominu, da se je včasih dalo iz Paypal balance nakazat na Mastercard in s tem zmanjševat porabo na kartici.

St235 ::

Po mojem vedenju so na MC šli samo refundi.

staar ::

Nisem si mislil, da je Visa torej toliko bolj napredna in uporabna od MC....

St235 ::

v tem ni nič naprednega, zgolj in le dogovor med PP in viso.

staar ::

Ob dodani novi kartici (MC) in odstranitvi stare (Visa) se mi je očitno podrla tudi nastanitev menjalnega tečaja, da le tega vedno določi banka (in ne PP konverzija, ki je precej slabši).
Sedaj, v novi "preobleki" PP enostavno nikjer ne najdem, kje naj to nastavim nazaj (menjalni tečaj vedno določi banka).
Kdo ve?

m3k ::

staar je izjavil:

... Sedaj, v novi "preobleki" PP enostavno nikjer ne najdem, kje naj to nastavim nazaj(menjalni tečaj vedno določi banka). Kdo ve?
🙃
https://slo-tech.com/forum/t450878/p614...
Mirko tipka na radirko ////

hojnikb ::

nic ne koristi, paypal sam prestavi na svojo konverzijo pri naslednjem nakupi (vsaj na ebay je tko)...
#brezpodpisa

staar ::

m3k je izjavil:

staar je izjavil:

... Sedaj, v novi "preobleki" PP enostavno nikjer ne najdem, kje naj to nastavim nazaj(menjalni tečaj vedno določi banka). Kdo ve?
🙃
https://slo-tech.com/forum/t450878/p614...


Hvala! :)

Totalno skrita in precej spremenjena zadeva od takrat, ko sem to spreminjal nazadnje.

comabanana ::

Je možno dodati PayPal račun v Google Pay? Kolikor gledam je možnost za US, pri nas zgleda da ne gre ker nimam te možnosti.

mulc007 ::

Kateri podatek moram dati nekomu da bo lahko na moj paypal račun nakazal znesek? Email s katerim sem se registriral na paypal?

Mare2 ::

email, da. :)

MrStein ::

Lahko pa generiraš payment request in mu pošlješ (kot URL, če se prav spomnim).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mulc007 ::

Paypal vleče iz VISA.

V paypalu vidim imam za plačevanje dvoje:
-EUR (Primary)
-USD

Ali to pomeni da moram na Aliexpress izbrati da mi cene kaže v EUR?
Enako tudi na Ebay?
««
64 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134808 (14772) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107004 (34051) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311279 (9996) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329230 (7081) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120309 (17386) Kwizlord

Več podobnih tem