» »

PayPal

PayPal

««
61 / 76
»»

seba993 ::

Kaj morem izbrat pod State ka so sam neke čudne kratice?
http://prntscr.com/k01hx9

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba993 ()

_Denny_ ::

Nič, ker si na napačni registracijski strani (USA namesto Slovenije). Če bi pred klikom na Continue izbral Slovenia, bi na naslednji strani videl to.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

seba993 ::

JSt sem sam paypal upisal v googl pa se hotu prjavt. Bom šu an slovenskiga.

Hvala

seba993 ::

Pa je kaka možnost da naložiš dnar na Paypal brez kreditne al pa bančniga nakazila?

Jan50 ::

Da še jaz povem svoj problem. V Nemčiji sem naročil in preko PayPal plačal nek izdelek v vrednosti ca 250€. Drugi dan so mi sporočili, da mi izdelka ne morejo dostaviti in mi vrnili denar na PayPal balance. Sedaj bi si rad preko Withdraw funds nakazal denar na svojo MasterCard kartico, pa zahtevajo IBAN številko. Ko odtipkam IBAN številko od NLB (SI56 0290 0000 0200 020) mi javi, da le-ta ni veljavna. Morda kdo ve v čem je problem?

amacar ::

Na mastercard ne moreš nakazati. Dodaj svoj trr ali viso.

Jan50 ::

Če grem v opcijo Add funds using Trustly mi ponudi samo banke Intesa Sanpaolo, SKB in Nova KBM. Tako da ne vem, kje lahko vpišem svoj TTR račun, ki ga imam pri NLB.

amacar ::

Jan50 ::

Hvala za info. Na prikazani povezavi sem še prej poskušal dodati TTR račun, pa mi ni ratalo, ker tudi tu zahteva IBAN banke in ga zavrne. Sem pa sedaj vnesel številko svojega TTR (brez presledkov) in mi je začuda uspelo. Dobil sem sicer obvestilo, da traja odobritev dva delovna dni, vendar mislim, da bo sedaj delovalo. V glavnem zakompliciran sistem do amena.

valdo ::

Zdravo!

Kako varovati(blokirati) paypal račun, da ne more biti izvedeno plačilo?
Obstaja kje opcija, kot je na karticah da blokiraš online plačila?
Vzrok:dobil sem pošto da sem na ebay-u nekaj kupil in da bo plačilo preko paypala... to sem dobil od ebay-a, pa potem tudi od neke nemške trgovine da bodo dostavili kupljen izdelek na naslov v nemčiji.

Nisem bil na ebayu niti sem kaj tam kupoval.

1.) Odogovril sem (replay) tej trgovini da jaz nisem naročil niti kupil pri njih nič.
2.) Na ebay se ne morem logirat ker nimam gesla, kam naj pošljem opozorilo na "prevaro"?

Hvala!
Lp

bastadu ::

Predlagam, da čim prej odstraniš kreditno kartico iz Paypal-a ...

valdo ::

bastadu je izjavil:

Predlagam, da čim prej odstraniš kreditno kartico iz Paypal-a ...

ok, hvala
Lp

kloko ::

Preveri, kdo ti je sploh poslal pošto, ki je kot praviš od Ebaya, da ne boš dejansko s paničarjenjem naredil škodo. Klikanje na v pošti dane linke je lahko dejanski nateg, ne pa neki izmišljeni nakupi...

L.p., Kloko

valdo ::

kloko je izjavil:

Preveri, kdo ti je sploh poslal pošto, ki je kot praviš od Ebaya,
L.p., Kloko

mail naslov zgleda takole
ebay@ebay.de
od njih sem dobil 2 maila,
potem pa še 2 od trgovine ki je dejansko na ebay hobbypower24.de
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

kloko ::

Ja seveda izgleda tako, a si preveril v glavi sporočila, pusti ti tisto kar vidiš kot "From"...?

L.p., Kloko

valdo ::

kloko je izjavil:

Ja seveda izgleda tako, a si preveril v glavi sporočila, pusti ti tisto kar vidiš kot "From"...?

ja sem - saj koliko jaz poznam - klikneš na detajli iz zgleda tako
od: eBay ebay@ebay.de
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

kloko ::

Če si preveril, seveda je lahko čisto legitimen mail. Praviš, da nisi registriran na Ebayu, lahko je kdo drug s tvojim mailom. Lahko se je kakšen Hans zatipkal v tisti trgovini, ko je pisal pošto, če imaš kakšen enostaven mail.

Kot so ti napisali zgoraj, odstrani kartico iz Paypala, zamenjaj še geslo za vsak slučaj, da ne bo res kaj narobe.

L.p., Kloko

valdo ::

kloko je izjavil:

Kot so ti napisali zgoraj, odstrani kartico iz Paypala, zamenjaj še geslo za vsak slučaj, da ne bo res kaj narobe.

Hvala, sem naredil, takoj ko sem prebral.
Lp

simnov ::

Enostavno si ne morem iz Klika nakazat na Paypal. Kako si to nakažeš , ko je bila Nlb v Topup je bilo čisto enostavno.

PgSurfer ::

Jan50 je izjavil:

Da še jaz povem svoj problem. V Nemčiji sem naročil in preko PayPal plačal nek izdelek v vrednosti ca 250€. Drugi dan so mi sporočili, da mi izdelka ne morejo dostaviti in mi vrnili denar na PayPal balance. Sedaj bi si rad preko Withdraw funds nakazal denar na svojo MasterCard kartico, pa zahtevajo IBAN številko. Ko odtipkam IBAN številko od NLB (SI56 0290 0000 0200 020) mi javi, da le-ta ni veljavna. Morda kdo ve v čem je problem?

Vpisati moraš svoj IBAN in ne od NLB, saj menda nočeš, da gre tvoj denar na NLB?

amacar ::

simnov je izjavil:

Enostavno si ne morem iz Klika nakazat na Paypal. Kako si to nakažeš , ko je bila Nlb v Topup je bilo čisto enostavno.

In zakaj bi nakazoval. Poveži TRR, pa lahko direkt od tam plačaš.

simnov ::

amacar je izjavil:

simnov je izjavil:

Enostavno si ne morem iz Klika nakazat na Paypal. Kako si to nakažeš , ko je bila Nlb v Topup je bilo čisto enostavno.

In zakaj bi nakazoval. Poveži TRR, pa lahko direkt od tam plačaš.


Imam povezan in potrjen račun pa noče na ebay z paypal plačat.

connel ::

Mhm, lahko potrdim, meni tudi ni hoteli potegniti iz računa. Moral prej nakazat na paypal.

simnov ::

Meni na Ebay vedno izbere kreditno na Paypal zdaj sem odstranil kreditno pa še vedno ne potegne direkt in računa. Connel kako si pa nakazal na PayPal.

connel ::

Trustly. Malo se načakam, pa druge ni, če noče potegnit direkt iz računa, kartico sem pa tudi že odstranil prej. Mogoče finta v tem, da moraš imeti linkano kartico, potem pa deluje? Pojma nimam.

simnov ::

Edina rešitev je , da povečam limit na kreditni.

simnov ::

tole mi nekaj piše kaj z tem naredit

About your direct debit authorization

The direct debit authorization is required by regulations in the European Union. By accepting it, you authorized PayPal to automatically pull funds from your bank account to make PayPal payments.
SEPA Direct Debit Mandate

Account owner:
Mat
Pra
1
Po
Slovenia

IBAN:
x-273..

Bank name:
Nova Ljubljanska bka

BIC:
LJBASI2X

Date:
18/5/2018

Location:
Slovenia

Creditor:
PayPal (Europe) S.? r.l. Et Cie, S.C.A.
22-24 Boulevard Royal
Luxembourg
LU

ID:
LU96ZZZ00..............

MRN:
4K4J............

This authorization allows (A) PayPal to send instructions to your bank account and (B) your bank to debit your account in accordance with the instructions from PayPal. As part of your rights, you are entitled to a refund from your bank under the terms and conditions of your agreement with your bank. A refund must be claimed within 8 weeks starting from the date on which your account was debited. Your rights are explained in a statement that you can obtain from your bank.

amacar ::

To moraš sprejeti, da boš lahko plačeval s TRR. Oz ti bo paypal poslal direktno obremenitev ob nakupu.

simnov ::

In kje to sprejmeš , ker se mi zdi , da sem že sprejel nijer nobenega gumba.

connel ::

Paypal - bank account, klikni nanj, se odpre okno on spodaj desno se ti pokaže gumb (sedaj piše accepted).
 gumb

gumb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

cresh ::

Jaz imam eno težavo. Potekla mi je Visa Credit in dobim novo, a mi jo paypal noče sprejeti. Kdo kakšno idejo?

simnov ::

Imam Accepted in še vedno ne vzame denarja direkt in računa.

connel ::

Mhm, z ebay-a noče, sem poskusil random trgovino in normalno potegne z računa.

Matevzs1 ::

Imam eno vprašanje glede poročanja prihodkov FURSu.. Več kje sem prebral, da PayPal do 2.500€ letnega prometa nič ne sprašuje, danes pa sem prejel ta email:

You have received 1,800 EUR or equivalent in total payments to your PayPal account.

To comply with regulations, we are required to collect and verify information about our customers. As you are approaching the level of activity where we may have to limit your account capability, we encourage you to provide this information now. In doing so, you will still be able to use your PayPal account to send or withdraw money as normal.

Torej, zahtevajo mojo identifikacijo. Se je letna omejitev znižala ali pač to zahtevajo že zdaj, da že imajo vse podatke, ko dosežem mejo?

Prav tako bi naj bila neka omejitev enotne transakcije do 1000€? Tokrat sem prvic prehel malce vecji znesek in sicer nekaj manj kot 1100$, kar je po pretvorbi še precej manj kot 1000€, torej ima to kakšen vpliv za mene?

Hvala za vse informacije.

seba993 ::

seba993 je izjavil:

Pa je kaka možnost da naložiš dnar na Paypal brez kreditne al pa bančniga nakazila?

connel ::

Seveda, pošlji denar z golobom na sedež podjetja,...

Lahko ti kakšen prijatelj pošlje z njegovega računa, to je pa tudi to.

leeon ::

zdravo. na paypal račun sem dobil 2 nakazili, prvo v evrih, drugo v ameriških dolarjih. tako imam na računu 100 eur in 500 usd. na spletni strani, ki ponuja plačilo s paypal sem želel kupiti izdelek za 300 eur. plačal sem s paypal. vendar pa mi je paypal s paypal računa odbil le 100 eur, preostalih 200 eur mi je pobral s kreditne kartice. lahko kaj spremenim, da mi bo v prihodnje s s paypal računa pobral 100 eur + preostalih 200 eur preračunal v usd in pobral s paypal računa, kjer imam ameriške dolarje? hvala

bastadu ::

Pred vsakim plačilom imaš opcijo spremeniti funding source ... mi pa običajno, v kolikor imam na Paypalu stanje v valuti, katero ravno plačujem, vedno najprej predlaga plačilo iz tistega stana + morebitno doplačilo iz kreditne kartice, pa nisem tega nikjer posebej nastavljal ...

trancer01 ::

Si bom še jaz sposodil temo o PayPalu, ker mislim, da moja težava najbolj spada sem. Devetega marca letos sem preko eBaya kupil PS2 v vgrajenim HDD in še nekaj pritiklin. Prodajalcu sem plačal na eBay platformi z Mastercardom, ker PayPal računa takrat niti nisem imel. Prodajalec me je že pred potrditvijo naročila opozoril, da bo dostava robe trajala vsaj dva do tri tedne, ker se mora najprej vrniti iz tujine, hkrati pa v vsako konzolo vgradi modbo čip šele po naročilu. Z dobavnim rokom sem se strinjal in do tu ni bilo nobenih težav. No, po enem mesecu pa me je prodajalec obvestil, da je pri vgradnji čipa prišlo do težave in je skuril matično ploščo v konzoli. Pri tem mi je ponudil dve možnosti, ali počakam na nov čip, ki ga mora šele naročiti in počakati, da pride, ali pa mi povrne denar za nakup. Odločil sem se za drugo možnost in prodajalec je še isti dan izvedel vrnitev denarja s svojega PayPal računa na moj TRR oz. Mastercard račun pri SKB. O izvedenem vračilu denarja za nakup izdelka na zahtevo prodajalca sem bil obveščen z uradnim mailom PayPala, katerega vsebino prilagam:

Buyer,

Seller just sent you a full refund of ?170.00 GBP for your purchase.

We're currently processing your refund. However, depending on your card issuer, it may take up to 30 days for the money to be available in your card balance.

This refund will appear on your credit card statement as credit from PAYPAL *******LL16.
If you have any questions about this refund, please contact Seller.

Seller
Name Surname
email@googlemail.com
Note from seller
Refund
Original transaction details
Description Unit price Qty Amount
Region free ps2 reconditioned laser and mod chip modbo 5.0 chip fitted+ 5 disks
Item #: 132506791974
?145.00 GBP 1 ?145.00 GBP

Shipping and handling: ?25.00 GBP
Insurance: ?0.00 GBP
Total: ?170.00 GBP

Refund to MasterCard Credit Card XXXX-XXXX-XXXX-2652: EUR199.72 EUR
Refund to PayPal Balance: EUR0.00 EUR
From amount: EUR199.72 EUR
To amount: ?170.00 GBP
Exchange rate: 1 EUR = 0.851200 GBP
Invoice Number: Refund
Yours sincerely,
PayPal

-----------------------------------------------------------------------

Ker sem imel smrt v družini in kup drugih obveznosti, do včeraj nisem preverjal, če se je transakcija res izvršila. Včeraj pa sem se spravil pregledovati vse bančne transakcije v zadnjih mesecih na svojem TRR in sem ugotovil, da na bančnem izpisku ni bilo nobene označene kot credit from PAYPAL *******LL16. Na seznamu transakcij sem imel 19.3.2018 knjiženo plačilo računa za kreditno kartico v breme v skupnem znesku 209,41 EUR in sklepam, da je to obračunan nakup preko Ebaya z dne 9.3.2018 skupaj z verjetno provizijo PayPala. Ker mi ni bilo jasno, zakaj nisem dobil na TRR povrnjenega denarja, za katerega sem bil s strani PayPala obveščen, da bi moral biti nakazan na moj račun pri SKB v roku največ 30 dni, sem se ponovno obrnil na prodajalca, ki mi je danes poslal dokazilo o izvršeni transakciji z njegovega PayPal računa, ki ga prilagam spodaj:

Seller
Name Surname
email@googlemail.com
Note from seller
Refund
Original transaction details
Description Unit price Qty Amount
Region free ps2 reconditioned laser and mod chip modbo 5.0 chip fitted+ 5 disks
Item #: 132506791974
?145.00 GBP 1 ?145.00 GBP

Shipping and handling: ?25.00 GBP
Insurance: ?0.00 GBP
Total: ?170.00 GBP

Refund to MasterCard Credit Card XXXX-XXXX-XXXX-2652: EUR199.72 EUR
Refund to PayPal Balance: EUR0.00 EUR
From amount: EUR199.72 EUR
To amount: ?170.00 GBP
Exchange rate: 1 EUR = 0.851200 GBP
Invoice Number: Refund
Yours sincerely,
PayPal
---------------------------------------------------------------

Hkrati mi je prodajalec zagotovil, da po izvedbi transakcije nima več pregleda nad tem, kako PayPal obdeluje zahtevek in kje točno se je moj denar zataknil. Predlaga, da pokličem PayPal in razčistim zadevo z njimi. Tukaj pa se zadeva zatakne, ker PayPal nima nobene za tujce primerne podpore uporabnikom. Nisem našel nobenega kontaktnega maila ali spletnega obrazca, preko katerega bi lahko sprožil reklamacijo oz. preverbo transakcije. Danes sem si celo odprl PayPal račun in ga povezal s svojim Ebay računom v upanju, da bom imel možnost sprožiti kakšno preiskavo, a žal ni opcije, ker v času naročila in izvedbe refundacije nisem imel PayPal računa. Prosim za pomoč nekoga, ki ima več izkušenj z birokratskim kolesjem korporacij PayPal in eBay, jaz imam namreč natanko nič izkušenj. Se mi pa zdi absurdno, da obračajo težke denarje, niso pa sposobni ponuditi neke podpore uporabnikom, ampak imajo vse avtomatizirano, kar je v mojem primeru povsem neuporabno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Okapi ::

Na ebayu imaš 180 dni časa za pritožbo. Sporoči, da nisi dobil robe, niti vrnjenega denarja.

Paypal tudi nima samo avtomatizirane podpore, lahko jim pišeš ali jih pokličeš po telefonu.
https://www.paypal.com/us/smarthelp/con...

trancer01 ::

Hvala, sem pa že ugotovil, kje leži problem.

Okapi ::

Lahko tudi poveš, mogoče bo komu kdaj koristilo.

trancer01 ::

Lahko povem, saj me je kar malce sram. :D Transakcija je bila zabeležena med transakcijami kreditne kartice, ločeno od vseh transakcij na TRR. Zanimivo pa je, da je bila transakcija za 209,41 EUR tudi na seznamu transakcij na TRR, refundacija v višini 199,72 EUR od PayPala pa le na ločenem seznamu transakcij za Mastercard. Je že tako, da kreditno kartico uporabim morda nekajkrat na desetletje mobilno banko pa uporabljam šele nekaj mesecev in mi najprej sploh na misel ni padlo, da so lahko transakcije ločene.

St235 ::

Vse kar placujes s kredit je vedno na locenem izpisu in se potem enkrat mesecno v celoti poracuna na trr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

predi ::

A se da kako paypal payment linke preusmerit v Paypal App na Androidu, v kolikor kupujem preko telefona? Bilo bi namreč zelo prikladno, če bi se lahko identificiral samo s prstnim odtisom in se izognil uporabi password managerja vsakič, ko želim kaj kupit. V čem je sploh fora Paypal aplikacije? Sem mislil, da bo njo odprlo, ko probam plačat pa gre vsakič na webpage preko browserja..

Nesta ::

Kdo ve se da "povečat" limit koliko lahko plačas preko paypala? Ali je to domena banke?
Namreč hotel sem plačat na gearbestu za en telefon cca 450€ pa mi je ravilo da ni dost denarja oz je limit..

kixs ::

Ce nimas dovolj sredstev na PayPalu, ti bo sel denar iskat na kreditno kartico ali TRR. Kreditne kartice imajo navadno neki dnevni ali mesecni limit, ki si ga nastavil ob odprtju racuna. Verjetno je tu hakeljc.

Nesta ::

A je to to?

our account limits
For security reasons, initial limits are set on the amount you can send, receive, and withdraw from your PayPal account. To lift your limits, select all you want to lift and click the Lift Limits button.

Limits are denominated in your primary currency. If you use a different currency, the limit will be reduced by the primary currency equivalent of the transaction amount.

Type of Limit Amount of Limit Remaining Reset date
Debit or Credit Card Daily Withdrawal Limit €500.00 EUR €500.00 EUR Daily

amacar ::

Ne, to ni to. To je limit za dvig. Pokliči na banko.

predi ::

predi je izjavil:

A se da kako paypal payment linke preusmerit v Paypal App na Androidu, v kolikor kupujem preko telefona? Bilo bi namreč zelo prikladno, če bi se lahko identificiral samo s prstnim odtisom in se izognil uporabi password managerja vsakič, ko želim kaj kupit. V čem je sploh fora Paypal aplikacije? Sem mislil, da bo njo odprlo, ko probam plačat pa gre vsakič na webpage preko browserja..
Nevermind. Ne gre samo v primeru, da ima aplikacija, v kateri hočeš plačat, narobe implementiran Paypal support. En primer je ravno Gearbest app. Če plačuješ preko web browserja (Chrome), je link pravilno poslan, daš prst in je to to.
««
61 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134299 (14263) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106391 (33438) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329179 (7030) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem