» »

PayPal

PayPal

««
57 / 76
»»

bastadu ::

Mikrohard je izjavil:

Ah... lahko to zaradi mene sprejmejo vse banke. Saj imamo možnost N26. Pa tudi Revolut je dober kot proxy... gor naložiš EUR in potem z njim plačuješ preko spleta z zelo ugodnimi menjalnimi tečaji.

Tudi sam sem bil do prejšnjega tedna istega mnenja, da je menjalni tečaj Revoluta najugodnejši, ampak ko sem hotel plačati 2410 funtov, bi Revolut bil za več kot 100 EUR dražji od menjalnega tečaja Vise, ne vem ali so zadnje čase kaj spremenili al kako ...

polpo ::

OvCa77 je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

Tako N26 kot tudi Revolut ti lahko izdata fizično kartico, s katero lahko kupuješ tudi v tujini.

Res je, vendar tudi Revolut stane 6€.


Izbereš pač N26, ker ima brezplačno poštnino za kartico in ta velja 5 let ;)

shintaro ::

bastadu je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

Ah... lahko to zaradi mene sprejmejo vse banke. Saj imamo možnost N26. Pa tudi Revolut je dober kot proxy... gor naložiš EUR in potem z njim plačuješ preko spleta z zelo ugodnimi menjalnimi tečaji.

Tudi sam sem bil do prejšnjega tedna istega mnenja, da je menjalni tečaj Revoluta najugodnejši, ampak ko sem hotel plačati 2410 funtov, bi Revolut bil za več kot 100 EUR dražji od menjalnega tečaja Vise, ne vem ali so zadnje čase kaj spremenili al kako ...

to je normalno!

Namreč VISA je višji od bančnega! Isto je na Banki Koper in drugih bankah!

hvala VISi je več denarja za manj

delfinus ::

OvCa77 je izjavil:


Trenutno je to NLB scena, vendar se bojim, skladno z izkušnjami, da bodo veselo tudi druge banke to sprejele...


Hoj, je to ze uraden vir ali insajderska informacija? Prosim navedi povezavo do vira, ce lahko. Hvala
lp, d.

OvCa77 ::

delfinus je izjavil:

OvCa77 je izjavil:


Trenutno je to NLB scena, vendar se bojim, skladno z izkušnjami, da bodo veselo tudi druge banke to sprejele...


Hoj, je to ze uraden vir ali insajderska informacija? Prosim navedi povezavo do vira, ce lahko. Hvala
lp, d.

Evo, vir: https://www.nlb.si/nlb/nlb-portal/slo/p...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mirkuma ::

@OvCa77
Konkretno: Ali to pomeni da če z NLB Mastercardom plačaš na Amazon.uk, da ti prpalijo zraven 1.5% ker je znesek v GBP? Ali pa velja to le za Maestro kartice v primeru nakupa/dviga v tuji valuti (npr. v Kunah na Hrvaškem)?
Ker ne razumem ravno ali nakup z MC spada v kategorijo "NLB Plačilne kartice: Nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v EUR: 1,5% od zneska dviga ali nakupa"
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

bastadu ::

OvCa77 je izjavil:

delfinus je izjavil:

OvCa77 je izjavil:


Trenutno je to NLB scena, vendar se bojim, skladno z izkušnjami, da bodo veselo tudi druge banke to sprejele...


Hoj, je to ze uraden vir ali insajderska informacija? Prosim navedi povezavo do vira, ce lahko. Hvala
lp, d.

Evo, vir: https://www.nlb.si/nlb/nlb-portal/slo/p...

Če je tole res, se bo res treba prestaviti na eno drugo banko ...

OK.d ::

Pa imaš kakšno pametno alternativo, to seveda mislim allinclussive?
LPOK.d

OvCa77 ::

mirkuma je izjavil:

@OvCa77
Konkretno: Ali to pomeni da če z NLB Mastercardom plačaš na Amazon.uk, da ti prpalijo zraven 1.5% ker je znesek v GBP? Ali pa velja to le za Maestro kartice v primeru nakupa/dviga v tuji valuti (npr. v Kunah na Hrvaškem)?
Ker ne razumem ravno ali nakup z MC spada v kategorijo "NLB Plačilne kartice: Nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v EUR: 1,5% od zneska dviga ali nakupa"

Tudi na Amazonu v GBP računajo 1.5%
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mirkuma ::

OvCa77 je izjavil:


Tudi na Amazonu v GBP računajo 1.5%

Samo če pustiš da amazon opravi konverzijo iz GBP v EUR. Če pustiš da to naredi MC, je ugodneje.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

OvCa77 ::

mirkuma je izjavil:

OvCa77 je izjavil:


Tudi na Amazonu v GBP računajo 1.5%

Samo če pustiš da amazon opravi konverzijo iz GBP v EUR. Če pustiš da to naredi MC, je ugodneje.

Kaj pametuješ, če nimaš pojma o čem govorimo. Govorimo o tem, da tudi NLB zaračuna 1.5% po novem(oz. bo)
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mirkuma ::

Kdo pametuje? Ne vidiš dlje od prstov na rokah, ali pa se ne razumeva.
Če po novem NLB zaračunava 1,5% (oz bo od 1.11 dalje) za plačila v tujih valutah in to velja tudi za MasterCard in ne samo za Maestro, to pomeni, da z MC kupovati na amazon.uk ne bo več ugodno, ker bo oddatni strošek 1,5%.
Iz tvojega odgovora "Tudi na Amazonu v GBP računajo 1.5%" sem razumel, da misliš da si amazon vzeme 1,5% zaradi konverzije (tudi ta opcija obstaja da plačaš v EUR in ti amazon pretvori valute).
Torej v tem primeru da bo tudi za MC veljalo da če plačaš v GBP, vzamejo 1,5% pri NLB, se bolj splača iz NLB naložiti denar (EUR) na npr. N26 račun in z N26 plačevati na amazonu v GBP valuti, saj pri N26 ni dodatnih stroškov zaradi plačil v drugi valuti.

Upam da, da je sedaj jasno okrog česa je tekla najina debata (podobno je tudi za Paypalom in plačilom v GBP).
Če pa ni jasno, in če @OvCa77 še vedno misliš, da je dabata izven konteksta, potem se umikam iz debate, je škoda časa, za oba...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

OvCa77 ::

mirkuma je izjavil:

Kdo pametuje? Ne vidiš dlje od prstov na rokah, ali pa se ne razumeva.
Če po novem NLB zaračunava 1,5% (oz bo od 1.11 dalje) za plačila v tujih valutah in to velja tudi za MasterCard in ne samo za Maestro, to pomeni, da z MC kupovati na amazon.uk ne bo več ugodno, ker bo oddatni strošek 1,5%.
Iz tvojega odgovora "Tudi na Amazonu v GBP računajo 1.5%" sem razumel, da misliš da si amazon vzeme 1,5% zaradi konverzije (tudi ta opcija obstaja da plačaš v EUR in ti amazon pretvori valute).
Torej v tem primeru da bo tudi za MC veljalo da če plačaš v GBP, vzamejo 1,5% pri NLB, se bolj splača iz NLB naložiti denar (EUR) na npr. N26 račun in z N26 plačevati na amazonu v GBP valuti, saj pri N26 ni dodatnih stroškov zaradi plačil v drugi valuti.

Upam da, da je sedaj jasno okrog česa je tekla najina debata (podobno je tudi za Paypalom in plačilom v GBP).
Če pa ni jasno, in če @OvCa77 še vedno misliš, da je dabata izven konteksta, potem se umikam iz debate, je škoda časa, za oba...

Se opravičujem, sem se zgleda narobe izrazil. Res je, ne bo več tako ugodno, upam da se ideja ne bo preveč hitro razširila na druge banke, potem je konec z slovenskim bančništvom in nakupi v tujini.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mirkuma ::

Jaz iz NLB objave cenika nisem 100% ali zapisano velja tudi za Mastercard transakcije ali le za Meastro transakcije (s katero pa se tako ali tako ne da plačevati na amazonu). Ker trenutno je plačevati v GBP valuti ugodneje kot v EU. Ravno tako so nekatere e-nakupi (PSN, Nintendo shop itd ugodnejši izven EUR valutnega sistema, kar je do sedaj z Mastercardom bilo lahko "zaobiti" ali z direktnim nakupom ali pa z nakupom različnih polnilnih kartic za polnjenje računa v drugi valuti". Sedaj bo banka kot kaže pristavila svoj lonček tudi tu.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

OvCa77 ::

mirkuma je izjavil:

Jaz iz NLB objave cenika nisem 100% ali zapisano velja tudi za Mastercard transakcije ali le za Meastro transakcije (s katero pa se tako ali tako ne da plačevati na amazonu). Ker trenutno je plačevati v GBP valuti ugodneje kot v EU. Ravno tako so nekatere e-nakupi (PSN, Nintendo shop itd ugodnejši izven EUR valutnega sistema, kar je do sedaj z Mastercardom bilo lahko "zaobiti" ali z direktnim nakupom ali pa z nakupom različnih polnilnih kartic za polnjenje računa v drugi valuti". Sedaj bo banka kot kaže pristavila svoj lonček tudi tu.

Gre tudi za Mastercard nažalost, citiram:
"NLB Plačilne kartice
Nadomestilo za procesiranje transakcij, ki niso v EUR 1,5% od zneska dviga gotovine ali nakupa "
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

OK.d ::

Unicredit bo tudi enako kasiralhttps://www.unicreditbank.si/content/da...
LPOK.d

lopov ::

Glede na naslov "Napovednik uvedbe novih nadomestil v NLB Tarifi za prebivalstvo za NLB Plačilne kartice s 1.11.2017" vsekakor to velja tudi za MC.

https://www.nlb.si/placilne-kartice-pri...

NLB plačilne katice: MC, Visa, Karanta + variacije

Pa ne pozabit, ko greste na hrvaško in pri dvigu z Maestro na bankomatu izberete obdelavo domače banke -- dvigujete kune :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

OvCa77 ::

lopov je izjavil:

Glede na naslov "Napovednik uvedbe novih nadomestil v NLB Tarifi za prebivalstvo za NLB Plačilne kartice s 1.11.2017" vsekakor to velja tudi za MC.

https://www.nlb.si/placilne-kartice-pri...

NLB plačilne katice: MC, Visa, Karanta + variacije

Pa ne pozabit, ko greste na hrvaško in pri dvigu z Maestro na bankomatu izberete obdelavo domače banke -- dvigujete kune :)))

S Karanto ne moreš plačevati izven Slovenije, tako da tarifa ne velja :). Bodo pa tudi dvigi dražji, za 1.5% poleg že provizije za dvig.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

drekodovce ::

kako sem sit paypala in njihovih konverzih valut -.-"

najprej je bilo tako, da se je jasno videlo v kateri valuti boš plačal. Plačal 1$ in si tudi plačal 1$ po valuti banke. Nato so spremenili, da ko si plačal 1$ si plačal 1$ po valuti paypala. Ko sem to spremenil na bančno konverzijo in je pisalo v kateri enoti ti bodo trgali iz kartice, nato so vmes spet spremenili da piše v kateri enoti boš plačal in ti paypal pretvori.. Na vsak način hočejo "uturit" te njihove bedne pretvorbe denarja. Par dni nazaj spet prestavim da mi zaračunajo v originalni valuti, ker se to nenehno spreminja v nastavitvah, da ne rečem tudi da je vedno kako to spremeniti drugačen način. Danes hočem poslat nekomu denar v €. Na paypal balance imam tudi v € in oni na vsak način hočejo to poslat v dolarjih in spet pobrati 5% pri njihovi pretvorbi valut. Nikjer niti pod razno ne najdem kje nekomu poslat denar v €...

drekodovce ::

edit: Prodal nekaj v €, kupec plačal v € in mu je paypal avtomatsko pretvoril v $, Jaz sem dobil $, čeprav sem prodal v €, napisano imam stanje v €, čeprav imam na računu $, ko pa hočem plačat nekaj v € pa imam spet na računu $ čeprav sem prodal v € in hočem nekaj kupit v €, pa paypal spet hoče plačat v €, katere bom plačal z $.

Pa naj reče, da je to normalno...

Racunalnik ::

na revolut kartici imam nekaj malega eur in vec(kolikor potrebujem) usd, plačat moram usd prodajalcu, ali bo paypal iz revolut kartice vzel dolarje? Nastavljeno imam paypal v eur ker to najveckrat seveda uporabljam.

Ali moram predno plačam nastavit v paypal my balance in usd? Skratka po njihovem tecaju itak nocem menjavat valute ker je oderuski.

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Na Paypalu izbereš, da ti konverzijo naredi ponudnik kartice, potem ti bo na Revolutu tako avtomatsko dol cuknilo $$$ ...

Racunalnik ::

v manage curencys nimam tega za nastavit. Kje se ze to nastavi?

Bo tole? Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Bill me in the currency listed on the seller's invoice. Bo to ok?

bastadu ::

Racunalnik ::

hvala

bastadu ::

Imam nekaj USD na Paypal računu, kako jih z čim manj izgubami dobiti na moj TRR? Si lahko kot USD nakažem na VISA-o in bi se pretvorilo v EUR po VISA tečaju?

shintaro ::

bastadu je izjavil:

Imam nekaj USD na Paypal računu, kako jih z čim manj izgubami dobiti na moj TRR? Si lahko kot USD nakažem na VISA-o in bi se pretvorilo v EUR po VISA tečaju?


Ja, da se to, odvisno kok maš. Za kakih 200 al manj se mi ne bi dalo to delat, za več pa narediš začasno in sicer takole:

Greš na Paypal mobile app, daš contact paypal iz svojga računa. Napišeš 'please set my visa card in USD' in daš zadnje 4 številke kartice zraven.

Ti bodo dali kartico v usd in ko boš nakazal USD na kartico, bo po visa tečaju kateri je ful dober (boljši od bančnega), paypal menjava je pa ROP. Kot je itak rop pri paypalu fee-jih več al manj non stop.

Potem ko si si nakazal dolarje, spet jim pišeš in sicer naj ti dajo nazaj v € (če ne misliš več dolarjev dvigovat)

Druge opcije NI! Sm že probal vse možno, ali tako al pa po njihovi menjavi oz fee.

Visa tečaj dolar danes 0.85 cca , paypal = 0.82 cca..

mulc007 ::

Na ebayu bi prodal nekaj rabljenih stvari. Baje je paypal dolžan pri določeni višini stanja na paypalu to stanje javit davčni. Zanima me kakšna je ta dovoljena višina stanja pri kateri še nisi obdavčen.

shintaro ::

mulc007 je izjavil:

Na ebayu bi prodal nekaj rabljenih stvari. Baje je paypal dolžan pri določeni višini stanja na paypalu to stanje javit davčni. Zanima me kakšna je ta dovoljena višina stanja pri kateri še nisi obdavčen.


20.000$ + 200 transakcij na leto je za USA
Za Evropo bo kakšnih 17.000EUR + 200 transakcij

za Evropo jim bom pisal v kratkem me tudi mene zanima, sam pomoje je isto kot za US (In to za US, piše na njihovi strani uradno)

Limit je 2.500EUR dokler ne daš dokumentov drgač, upam da to veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

mulc007 ::

Če te prav razumem je trenutno limit 2.500 €, v prihodnje pa bo 17.000 €.
Kakšne dokumente in komu jih odnesem, Ali pa sami zaprosijo za dokumente ko dosežeš limit...

shintaro ::

mulc007 je izjavil:

Če te prav razumem je trenutno limit 2.500 EUR, v prihodnje pa bo 17.000 EUR.
Kakšne dokumente in komu jih odnesem, Ali pa sami zaprosijo za dokumente ko dosežeš limit...


neeee...

Limit kolko denarja lahko sprejmeš na svoj račun je 2.500EUR, brez dokumentov. Če daš dokumente in proof of adress je neomejeno.
Greš na account limits in tam daš lift limit 2.500 in te vpraša za dokumente itd, skeniraš seveda.
Boljše da predn limit dosežeš, to urediš. Ja ko dosežeš 2500 itak da sami vprašajo


To je ena stvar,

Tisti limit 17.000EUR pa je čisto druga stvar nima veze s tem 2.500EUR limitom

V US je 20.000$ na leto + 200 transakcij in potem oni poročajo davčni,
V Evropi predvidevam da je okoli 17k EUR .. za ameriko sm 100% za evropo pa nevem.
Če hočeš bit 100% greš na mobile paypal app, in jih vprašaš (daš help, contact)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shintaro ::

edit: jim jaz zdej pišem, pa javim. ponavadi 1 dan in odgovorijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

mulc007 ::

Ca 17000 EUR je dovoljeno brez da bi se plačalo davek?? No ja če denar ostane na paypal potem verjetno res. Kaj pa bi se zgodilo če bi zadevo iz paypala spravil na VISA ali pa na bančni račun.....potem bi se pa vsak evro prištel k dohodku in s tem k davku kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

shintaro ::

mulc007 je izjavil:

Ca 17000 EUR je dovoljeno brez da bi se plačalo davek?? No ja če denar ostane na paypal potem verjetno res. Kaj pa bi se zgodilo če bi zadevo iz paypala spravil na VISA ali pa na bančni račun.....potem bi se pa vsak evro prištel k dohodku in s tem k davku kajne?


a me hecaš... fora je v tem da dokler ni na bančnem al visi, ta denar koda ne obstaja, če nisi šel čez letni limit.

ko enkrat nakažeš, pa dohodnina in te scene , kot urediš pač in odvisno od česa $.

Sm jim pisal kolko je limit predn posredujejo davčni, do jutri bodo odgovorili.

Ti pravim v ameriki je 20.000$ tko da kej podobnega tle verjetno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

bastadu ::

shintaro je izjavil:

bastadu je izjavil:

Imam nekaj USD na Paypal računu, kako jih z čim manj izgubami dobiti na moj TRR? Si lahko kot USD nakažem na VISA-o in bi se pretvorilo v EUR po VISA tečaju?


Ja, da se to, odvisno kok maš. Za kakih 200 al manj se mi ne bi dalo to delat, za več pa narediš začasno in sicer takole:

Greš na Paypal mobile app, daš contact paypal iz svojga računa. Napišeš 'please set my visa card in USD' in daš zadnje 4 številke kartice zraven.

Ti bodo dali kartico v usd in ko boš nakazal USD na kartico, bo po visa tečaju kateri je ful dober (boljši od bančnega), paypal menjava je pa ROP. Kot je itak rop pri paypalu fee-jih več al manj non stop.

Potem ko si si nakazal dolarje, spet jim pišeš in sicer naj ti dajo nazaj v € (če ne misliš več dolarjev dvigovat)

Druge opcije NI! Sm že probal vse možno, ali tako al pa po njihovi menjavi oz fee.

Visa tečaj dolar danes 0.85 cca , paypal = 0.82 cca..

Super, bom poskusil. Imam itak še Revolut kartico, katero lahko uporabljam za EUR Paypal plačila, VISO si lahko pa pustim v USD ...

WallSreet ::

Da ne odpiram nove teme...Zanima me ali paypal deluje po principu paysafe kartice? Se pravi da greš in si denar naložiš na račun preko kode? Zanima me ali se na paypal lahko naloži samo preko bančne kartice oziroma me zanima ali je treba podati bančno šifro??

hvala

shintaro ::

zakaj zdej na novo, ko grem kaj kupit s paypalom.. Mi kr napiše moj bančni račun kot opcija, poleg kartice in balance?? Kaj zdej na novo lahko kr iz TRRja se bremeni??? Wtf je to??
Če mi kdo sheka račun kr lepo na TRR zdej??

Kaj za izklopit to, edina varjanta je odstranit trr iz paypala???

ponavljam to je novo, prej tega ni bilo... Ni mi všeč niti malo !

aja .. bom kr pisal na paypal in vprašal wtf je to čudo zdej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Tilen ::

Kako je tvoj IBAN sploh pristal v Paypalu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

amacar ::

Ja, po novem očitno znajo trgati s TRR. Js sem poizkusil in se pojavi kot trajnik v spletni banki (tudi provizija je enaka kot pri plačilu s trajnikom). Glede na to, da so stroški provizije, se še vedno bolj splača plačevati z viso.

Lahko pa še vedno ob plačilu izbereš od kod naj trga, tako da načeloma ni problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

shintaro ::

Tilen je izjavil:

Kako je tvoj IBAN sploh pristal v Paypalu?


Ja vpisal sem ga precej cajta nazaj že.

amacar je izjavil:

Ja, po novem očitno znajo trgati s TRR. Js sem poizkusil in se pojavi kot trajnik v spletni banki (tudi provizija je enaka kot pri plačilu s trajnikom). Glede na to, da so stroški provizije, se še vedno bolj splača plačevati z viso.

Lahko pa še vedno ob plačilu izbereš od kod naj trga, tako da načeloma ni problema.


Ja, je ta problem da zdej mi en Hacker ne sheka balance / predplačniško , ampak mi lahko vse kar je na trr računu pobere...

In vprašanje če slučajno nimaš ne Paypal balance, ne nič na kartici, da ti da neumen paypal ne trga iz trr-ja avtomatsko!

Jaz ga bom kr umaknil, oz. sm pisal na paypal kako izklopit bremenitev v nobenem primeru. Dislike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

WallSreet ::

Če lahko kdo odgovori na moje vprašanje zgoraj???

janezvalva ::

WallSreet je izjavil:

Da ne odpiram nove teme...Zanima me ali paypal deluje po principu paysafe kartice? Se pravi da greš in si denar naložiš na račun preko kode? Zanima me ali se na paypal lahko naloži samo preko bančne kartice oziroma me zanima ali je treba podati bančno šifro??

hvala


preko kode ne gre

lahko nakažeš preko trustly nakazila, temu pravijo "top up"
greš na banko pa izpolneš upn obrazec, ali preko spletne banke
nakazilo je v tvojem paypal računu v nekaj minutah
ves postopek je tukaj:
https://www.paypal-topup.si/

obstajajo še druge variante: s svojo plačilno kartico, s swift nakazilom ter razne "šušmarske" variante

Zgodovina sprememb…

WallSreet ::

janezvalva je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Da ne odpiram nove teme...Zanima me ali paypal deluje po principu paysafe kartice? Se pravi da greš in si denar naložiš na račun preko kode? Zanima me ali se na paypal lahko naloži samo preko bančne kartice oziroma me zanima ali je treba podati bančno šifro??

hvala


preko kode ne gre

lahko nakažeš preko trustly nakazila, temu pravijo "top up"
greš na banko pa izpolneš upn obrazec, ali preko spletne banke
nakazilo je v tvojem paypal računu v nekaj minutah
ves postopek je tukaj:
https://www.paypal-topup.si/

obstajajo še druge variante: s svojo plačilno kartico, s swift nakazilom ter razne "šušmarske" variante


Naj drugače vprašam. Ali obstaja kakršnakoli verjanta, da naložiš denar na paypal brez da bi pri tem uporabil svojo bančno kartico in seveda bančno številko? Predvsem me zanima zaradi varnosti. Recimo če imam ogromno denarja na bančni kartici in se potem kaj zgodi (recimo da ti kdo vdrle) zna biti cela štala.

amacar ::

-imaš recimo debetno viso, ki ni vezana na tvoj račun,
-daš kolegu denar na roke, pa ti nakaže s svojega računa
-opcija, ki jo je že janezvalva predstavil.

Za preprečitev vdiranja si vklopiš, da je potrebno vsako plačilo potrditi s kodo, ki jo dobiš na sms.

WallSreet ::

amacar je izjavil:

-imaš recimo debetno viso, ki ni vezana na tvoj račun,
-daš kolegu denar na roke, pa ti nakaže s svojega računa
-opcija, ki jo je že janezvalva predstavil.

Za preprečitev vdiranja si vklopiš, da je potrebno vsako plačilo potrditi s kodo, ki jo dobiš na sms.


Ok super. hvala...

mulc007 ::

Iščem opis kako se paypal poveže z ebay?

shintaro ::

mulc007 je izjavil:

Iščem opis kako se paypal poveže z ebay?


na 'My Ebay' al 'My Account' najdi gumb paypal.. tam povežeš. Te preusmeri na paypal kjer se vpišeš in poveže

mulc007 ::

Ko se registriram na paypalu reče da je račun odprt. Takoj zatem vpraša še za račun (Visa) ampak ali je res nujno da ga vpišem? Ker če naprimer na ebayu prodam neko stvar potem dobim znesek s katerim lahko kupim stvar na ebayu.

shintaro ::

mulc007 je izjavil:

Ko se registriram na paypalu reče da je račun odprt. Takoj zatem vpraša še za račun (Visa) ampak ali je res nujno da ga vpišem? Ker če naprimer na ebayu prodam neko stvar potem dobim znesek s katerim lahko kupim stvar na ebayu.

to je neki čudno... kaj za vraga ti delaš? si vprašal kako povezat ebay na paypal..

Če ti kaj prodaš, dobiš paypal balance (pripravi se na rop iz strani paypala), ne pa na kartico. na kartico daš ti sam naknadno al pa trr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()
««
57 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134299 (14263) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106391 (33438) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329179 (7030) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem