» »

PayPal

PayPal

««
56 / 76
»»

kixs ::

kixs je izjavil:

Dobil nekaj placano in me zanima kdaj bodo sredstva na voljo. Dobim tole:

Estimated funds availability Estimated funds availability

December 31, 1969


:))


Zdej gledam in pise:

This payment will be in your pending balance until undefined.


Glede na obicajen rok 21 dni, bi moral imeti sredstva na voljo ze od 3.8.2017.

shintaro ::

^^^ kliči na paypal naj ti pogledajo. Najhitreje boš rešu. So zlo ql na telefonu

shintaro ::

rabim pomoč. Če odprem račun v USD na slovenski banki (torej EUR območje) in iz paypala dvignem dolarje na ta račun, a jih bo konvertalo v EUR al bo prepoznalo da je USD račun?

leeon ::

jaz imam pri NLB EUR osebni račun. ta čisto klasični osebni račun, kamor prejemam plačo. prijatelj mi je nakazal USD. na račun sem dobil USD, torej ni pretvorilo v EUR.

če sem pogledal v nlb klik, sem videl 2 postavki. 1 za stanje v EUR, drugo za stanje v USD. s tem, da ti obeh stanj ne združi. primer: na računu imaš 1.000 eur in dobiš nakazilo 500 usd. novo stanje sta 2 postavki: prva je 1.000 eur, druga je 500 usd. vrednosti ti ne sešteva in prikazuje v obeh valutah ali karkoli drugega. vse je ločeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leeon ()

Jerry000 ::

Še mene nekaj zanima. Ali lahko iz PayPal računa nakažem denar na kartico? Slišal sem nekaj da pri nas v SLO ne moreš ravno narediti tega

OvCa77 ::

Jerry000 je izjavil:

Še mene nekaj zanima. Ali lahko iz PayPal računa nakažem denar na kartico? Slišal sem nekaj da pri nas v SLO ne moreš ravno narediti tega

Lahko "dvigneš" denar na kartico.Pogoj je le, da je Visa.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

amacar ::

Ali pa direkt na svoj TRR, na Mastercard pa ne gre.

Jerry000 ::

Ok, hvala za info. Se plača kakšna provizija če nakažem denar iz PayPal na kartico (Visa)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

bastadu ::

Jaz si iz Paypal-a nakažem na svoj TRR, provizije ni, traja 2-3 dni ...

amacar ::

Na kartico je 2€, na TRR ni provizije.

shintaro ::

leeon je izjavil:

jaz imam pri NLB EUR osebni račun. ta čisto klasični osebni račun, kamor prejemam plačo. prijatelj mi je nakazal USD. na račun sem dobil USD, torej ni pretvorilo v EUR.

če sem pogledal v nlb klik, sem videl 2 postavki. 1 za stanje v EUR, drugo za stanje v USD. s tem, da ti obeh stanj ne združi. primer: na računu imaš 1.000 eur in dobiš nakazilo 500 usd. novo stanje sta 2 postavki: prva je 1.000 eur, druga je 500 usd. vrednosti ti ne sešteva in prikazuje v obeh valutah ali karkoli drugega. vse je ločeno

kako je to možno? Bom se šel pozanimat na NLB.

Namreč Paypal mi je napisal da se to ne da, da avtomatsko pretvori ko gre na bančni račun v slo. Ne pretvori edino če je VISA v USD. Res ne morem verjet kaj berem??? Bom jaz probal pisat na NLB.

the withdrawal to local bank account will always be converted to EUR in Slovenia.

However, if you have Visa card set up in USD, you would be able to withdraw the USD balance to it without conversion.

In case you need any further assistance, do not hesitate to contact us again.

Have a lovely day.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Gabriela
PayPal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

St235 ::

To je možno zato, ker njegovemu prijatelju ni ime Paypal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

shintaro ::

St235 je izjavil:

To je možno zato, ker njegovemu prijatelju ni ime Paypal.


aja vidiš to sm spregledal lol. Sm že hotu it odpret račun na NLB. :D


Še eno vprašanje : Kako pridet do VISA kartice v USD? Na NKBM so mi napisali da to ni možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

OvCa77 ::

shintaro je izjavil:

St235 je izjavil:

To je možno zato, ker njegovemu prijatelju ni ime Paypal.


aja vidiš to sm spregledal lol. Sm že hotu it odpret račun na NLB. :D


Še eno vprašanje : Kako pridet do VISA kartice v USD? Na NKBM so mi napisali da to ni možno.

Ne rabiš USD kartice, menjava v EUR bo po tečaju Vise, če je kartica v Paypalu nastavljena na USD.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

shintaro ::

OvCa77 je izjavil:

shintaro je izjavil:

St235 je izjavil:

To je možno zato, ker njegovemu prijatelju ni ime Paypal.


aja vidiš to sm spregledal lol. Sm že hotu it odpret račun na NLB. :D


Še eno vprašanje : Kako pridet do VISA kartice v USD? Na NKBM so mi napisali da to ni možno.

Ne rabiš USD kartice, menjava v EUR bo po tečaju Vise, če je kartica v Paypalu nastavljena na USD.

nice!!!

In kako to naredim? (grem googlat)
ne najdem nč na googlu razn da pravi en da pišeš na paypal da ti zamenjajo card currency v USD.. A mi razložiš kaj si mislu oz. kako to naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shintaro ::

evo lejte to , zdej boste razumeli zakaj tolko težim s tem...
Trenutna paypal menjava, 0.805 , visa pa (oz. menjava brez feeja) 0.839

shintaro ::

sorry za spam, me ne pusti editirat posta... A je to to? Ampak to zgleda da je za plačilo, ne nakazovanje.



spet ne morem editirat.. men zgleda da to ni to. sm pisal na paypal



mislim da sm(o) ugotovili... pišeš na pp da ti spremenijo kartico v usd al neki takega , kar bom naredil.
Tle sm to prebral
https://jeangalea.com/changing-paypal-w...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

scipascapa ::

nič nimam na kartici za payoneer/paypal....kako najhitreje naložiti fizično denar na paypal zaradi nakupa na ebayu? paysafe?
pa da ni predrago preveč.

shintaro ::

Jaz sem rešil, hvala pomoči tukaj in googlanju.




Me pa zanima , a bo to tko ; Paypal nakaže USD in VISA pol pretvori v EUR, po Visa tečaju (k je dost višji k banke in paypal) , minus 2EUR na transakcijo.
Al dobim dejansko USD na kartico ? (mislim da to ni mogoče)
Ker sm ravnokar bil na banki in je Bančni tečaj nižji od VISA tečaja.
Ampak kot sm razumel ko spremenijo kartico v USD, oz. da nakažejo usd, je samo razlika da USD v eur ne pretvori paypal z feejem, ampak VISA.


scipascapa je izjavil:

nič nimam na kartici za payoneer/paypal....kako najhitreje naložiti fizično denar na paypal zaradi nakupa na ebayu? paysafe?
pa da ni predrago preveč.

smart pay card mastercard , paysafe in paypal ne deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

OvCa77 ::

shintaro je izjavil:

Jaz sem rešil, hvala pomoči tukaj in googlanju.




Me pa zanima , a bo to tko ; Paypal nakaže USD in VISA pol pretvori v EUR, po Visa tečaju (k je dost višji k banke in paypal) , minus 2EUR na transakcijo.
Al dobim dejansko USD na kartico ? (mislim da to ni mogoče)
Ker sm ravnokar bil na banki in je Bančni tečaj nižji od VISA tečaja.
Ampak kot sm razumel ko spremenijo kartico v USD, oz. da nakažejo usd, je samo razlika da USD v eur ne pretvori paypal z feejem, ampak VISA.


scipascapa je izjavil:

nič nimam na kartici za payoneer/paypal....kako najhitreje naložiti fizično denar na paypal zaradi nakupa na ebayu? paysafe?
pa da ni predrago preveč.

smart pay card mastercard , paysafe in paypal ne deluje

Najbolj je smiselno po Visa tečaju, pa požreš tista 2€, saj nekaj profitiraš na Visa tečaju napram tečaju banke. Na račun dobiš USD, ki bodo pretvorjeni po Visa tečaju v EUR.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

scipascapa ::

kaj potem hypo prepaid varianto? samo čemu hočejo osebno in davčno? je kaka fora incognito?

shintaro ::

ma ni. edino smart pay card simple mastercard. (nevem pa če lahko pogledaš za pp code) .. je pa 100% anonimno. bi mogla delovat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

scipascapa ::

tebodi ::

Pozdravljeni!

Vprašam tukaj, ker je dandanes vedno težje najt relevantne odgovore na googlu (pa še prav poseben paypalov "We're sorry, the page you're looking for is no longer available..").

Gre za Paypal Dispute, kjer mi je prodajalec ponudil PARTIAL REFUND.
Jaz sem želel full refund (ali replacement). Ob vsem tem so seveda prednastavljene opcije na paypalu pomanjkljive oz. nepopolne.
(Router po par mesecih ne dela dobro, dela počasi, prekinja, najverjetneje hardwerski problem, kar je težko dokazati, pošiljanje nazaj pa tudi predrago.)

Če zavrnem ponujeno, bo paypal "pogledal" primer in nato odločil.
Ali lahko nazadnje pridem NA SLABŠE ali velja, da je ta ponujeni "minimum" prodajalca zagotovljen tudi v najslabšem primeru?

Hvala!

OK.d ::

O kakšni vsoti govorimo?
LPOK.d

tebodi ::

OK.d je izjavil:

O kakšni vsoti govorimo?


Nižji (nakup 30 EUR, prodajalec ponuja 18 EUR, ob naročilu novega bi bil skupni strošek okrog 50 EUR).

Predvidevam, da paypalov proces ni odvisen od zneska?

Okapi ::

Vzemi in daj mir. Paypal bo rekel, da robo vrni, če ni v redu, in ni nujno, da ti bodo priznali stroške pošiljanja.

OK.d ::

Tako je;)
LPOK.d

tebodi ::

Hvala!

Glede vprašanja - drži, da lahko ostaneš tudi brez delnega vračila, če se paypalovim tako odloči?

OK.d ::

Ja
LPOK.d

LG55 ::

Imam problem s top-upom. Ko poskusam opraviti zadnji korak prijave dobim sporocilo: "Vase geslo je potrebno obnoviti, prosimo prijaveti se v spletno banko in obnovite geslo. Potem poskusite znova."

Prek klika sem spremenil geslo za spletno banko, spet probal in spet dobim isto sporocilo.

Je imel kdo isti problem oz. mi lahko pomaga?

radmannsdorf ::

Frendici sem zrihtal Paypal in z njim povezal TRR. Zdaj pa če hoče kupovati na Ebay, se odpre Paypal Direct in zahteva še vnos številke kartice. Visa Electron ne gre, Visa, ki je vezana na že dodan TRR tudi ne. Tudi če grem v Paypal, ne morem dodat nobene od teh dveh kartic.
Za predplačniško Visa Electron napiše:

Za klasično kartico Intesa SanPaolo(Banka Koper), ki je vezana na že dodan TRR pa napiše:

Pri meni zadeva deluje že par let. Se komu sanja? Paypal za odgovor samo pošlje navodila za dodajanje kartice...

Zgodovina sprememb…

stalker ::

PP ne pobira s TRR ampak s kartice. Čudno, da ti Vise Electron ne sprejme.

St235 ::

Verjetno ima na banki limit za placevanje online nastavljen na 0.

radmannsdorf ::

stalker, zakaj pa je potem linkan na TRR? zadnje leta lahko tudi slovenci linkamo direkt TRR na paypal.
lakotnik29, ima enako kartico kot jaz, ampak pri meni ni bilo treba nič nastavljati, je vse po defaultu, bo v ponedeljek klicala na banko in se pozanimala.

shintaro ::

lol a ti to resno vezat kartico od trrja na paypal haha!!!


TRR je linkan za nakazovanje, ne za porabo.
glede visa predplačniške, sm jo ravnokar linkal 1 teden nazaj.. deluje v nulo. sm dal na banki preko telefona kodo pp, mi je povedala uslužbenka in že deluje. Možno da maš neko drugo kartico. Na banki ti ne bodo znali dosti pomagat. Odpri paypal mobile, kjer maš contact opcijo, napiši jim messiđ in ti bodo odgovorili v 1-2 dneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

radmannsdorf ::

shintaro, ne razumem.
https://www.paypal.com/us/selfhelp/arti...
torej paypal ne potegne denarja direktno s trr-ja?
ne vem, zato vprašam ane.

shintaro ::

radmannsdorf je izjavil:

shintaro, ne razumem.
https://www.paypal.com/us/selfhelp/arti...
torej paypal ne potegne denarja direktno s trr-ja?
ne vem, zato vprašam ane.

tako je, paypal ne more in ne potegne noben denar iz trr-ja, v noben primeru ever. Lahko samo gor nakazuješ iz paypala (če imaš gor denar) , lahko pa tudi nakazuješ na vissa kartico ampak pomoje maš ti napačno! če pa maš primerno pa piši na paypal preko mobile app-a!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

radmannsdorf ::

A štekam, za Withdraw je torej :)
Bom konkatkiral zdej naprej izdajatelja kartice, potem še paypal. tnx.

radmannsdorf ::

Rešeno. Frendica je imela še nikoli uporabljen Paypal račun že izpred let, in je bila kartica linkana nanj.
Novi račun sem samo zbrisal in uporablja zdaj pač tistega ki je bil ustvarjen pred leti. :)

gusto ::

Je boljša prva ali druga možnost? Pri drugi pretvarja banka (NLB če je njen MasterCard)? Ponavadi je to ugodneje.

bastadu ::

Obvezno konverzijo naj dela tvoja banka, Paypalova konverzija je občutno dražja ...

OvCa77 ::

bastadu je izjavil:

Obvezno konverzijo naj dela tvoja banka, Paypalova konverzija je občutno dražja ...

Kmalu ne bo več tako ugodno, NLB uvaja 1.5% na transakcije v tujih valutah.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

shintaro ::

Ovca a veš če bo ta 1.5% šel na vse banke al je to sam NLB scena??

Drgač jaz mislim da gre po kartičnem tečaju, v tem primeru mastercardu..
Meni je banka koper napisala tole, ampak glede nakazil na visa kartico v USD



in tega emaila sm bil zelo vesel namreč je bančni nižji od visinega... vse skupaj če bi recimo zamenjal 1000$ v EUR preko paypala, namesto preko visa tečaja, zgubil nekje 35-40EUR .. Metat v luft 35EUR pa ni dobro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

OvCa77 ::

shintaro je izjavil:

Ovca a veš če bo ta 1.5% šel na vse banke al je to sam NLB scena??

Drgač jaz mislim da gre po kartičnem tečaju, v tem primeru mastercardu..
Meni je banka koper napisala tole, ampak glede nakazil na visa kartico v USD



in tega emaila sm bil zelo vesel namreč je bančni nižji od visinega... vse skupaj če bi recimo zamenjal 1000$ v EUR preko paypala, namesto preko visa tečaja, zgubil nekje 35-40EUR .. Metat v luft 35EUR pa ni dobro

Trenutno je to NLB scena, vendar se bojim, skladno z izkušnjami, da bodo veselo tudi druge banke to sprejele...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mikrohard ::

Ah... lahko to zaradi mene sprejmejo vse banke. Saj imamo možnost N26. Pa tudi Revolut je dober kot proxy... gor naložiš EUR in potem z njim plačuješ preko spleta z zelo ugodnimi menjalnimi tečaji.

OvCa77 ::

Mikrohard je izjavil:

Ah... lahko to zaradi mene sprejmejo vse banke. Saj imamo možnost N26. Pa tudi Revolut je dober kot proxy... gor naložiš EUR in potem z njim plačuješ preko spleta z zelo ugodnimi menjalnimi tečaji.

Tu niso udeleženi samo spletni nakupi, ampak tudi transakcije (nakupi) v tujini, kar stvari občutno podraža...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

Mikrohard ::

Tako N26 kot tudi Revolut ti lahko izdata fizično kartico, s katero lahko kupuješ tudi v tujini.

OvCa77 ::

Mikrohard je izjavil:

Tako N26 kot tudi Revolut ti lahko izdata fizično kartico, s katero lahko kupuješ tudi v tujini.

Res je, vendar tudi Revolut stane 6€.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mikrohard ::

6€ za kartico, ki velja 3 leta. Če v treh letih s tujimi valutami ne zapraviš več kot 400€ (kar pri 1.5% nanese 6€ provizije), potem tudi revoluta ne potrebuješ.
««
56 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106386 (33433) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311192 (9909) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329174 (7025) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120173 (17250) Kwizlord

Več podobnih tem