» »

PayPal

PayPal

««
55 / 76
»»

stara mama ::

Snail je izjavil:

služi od prodajalcev, ki uporabljajo to, ker se vse provizije prenesejo nanje. Mene še vedno stane 0 centov ...

Zdaj včasih prodajalec ta strošek prenese na kupca, kar je tvoja stvar, če tam kupuješ in izbereš ta način plačila, ampak dejstvo je da je nekaterim to nepotreben strošek in imajo raje druge načine plačila.
Večinoma če zaupaš prodajalcu je ok, in se da ceneje skozi kot s PP.
Ekologija™ in Trajnost™

shmandi ::

Snail je izjavil:

shmandi je izjavil:

Snail je izjavil:


Če pametno uporabljaš PP te stane točno 0 centov :D

In od česa potem po tvoje PayPal služi? Nobena storitev ni brezplačna, pamet gor ali dol.
služi od prodajalcev, ki uporabljajo to, ker se vse provizije prenesejo nanje. Mene še vedno stane 0 centov ...

Če nič ne prodajaš, potem res PayPal ne služi neposredno od tebe. Služi pa od tebe prodajalec in posledično tudi PayPal, ki ga prodajalec plačuje. Prodajalec ne da nič iz svojega žepa ampak zgolj provizijo od zaslužka, ki ga je dobil od tebe. In verjemi, da je ta provizija vedno vkalkulirana v ceno.

Okapi ::

Točno tako. Vedno vse (provizijo, davke, poštnino ...) plača kupec.

no comment ::

shmandi je izjavil:

In verjemi, da je ta provizija vedno vkalkulirana v ceno.

Kako kot prodajalec vkalkuliraš provizijo v npr. eBay avkcijo?

shmandi ::

In kako karkoli vkalkuliraš v avkcijo?
Verjetno v začetno ceno ali pa celo pošiljanje.

Modri dirkač ::

no comment je izjavil:

shmandi je izjavil:

In verjemi, da je ta provizija vedno vkalkulirana v ceno.

Kako kot prodajalec vkalkuliraš provizijo v npr. eBay avkcijo?

S tem da se zaveš, da bruto ni enako neto, sploh na ebayu.
Everybody lies!

no comment ::

shmandi je izjavil:

In kako karkoli vkalkuliraš v avkcijo?
Verjetno v začetno ceno ali pa celo pošiljanje.

A bejž. Potem mi pa zračunaj koliko moram postavit začetno ceno in poštnino, da bo kupec pri neznani končni ceni "pokril" točno znesek PayPal provizije.

Okapi ::

Provizija je vedno %, vnaprej znan. Če hočeš za stvar, ki jo prodajaš, dobiti najmanj X evrov, nastaviš začetno ceno pri dražbi na X+% provizije od ebaya in paypala+vsi ostali stroški prodaje (pakiranje, poštnina ...). Če boš prodal za več, toliko bolje. Namesto začetne cene lahko postaviš rezervirano ceno, samo tisto nekaj stane, tudi če ne prodaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

no comment ::

Se pravi, nimaš pojma koliko PayPal provizije dejansko lahko prevališ na kupca.

No, se strinjam.

Okapi ::

Kaj ti ni jasno? Vso provizijo vedno plača kupec, tudi če gre denar preko tebe do paypala.

no comment ::

Obratno. Nikoli ne boš vedel, če bi kupec plačal zlicitirano ceno + PayPal fee, ki ga plača prodajalec.

Pri "Buy it Now" je pa drugače. Če kupec kupi je plačal tvojo ceno + fee. Če ne uspeš dobit kupca pri taki ceni pa spet ne veš, če bi mogoče kdo kupil pri BIN - fee.

Okapi ::

Provizija je vključena v zlicitirano ceno, če ti ni jasno. Kupec plača bruto, ti dobiš neto.

leeon ::

zdravo. je kdo že nabavil paypal prepaid mastercard? klikam po strani in ne pridem do strani, kjer bi ga lahko naročil. ali je to samo za USA? hvala

superpika ::

Mi lahko ena dobra duša pomaga, ker moj oče prodaja neko staro pohištvo na bolhi, oglasil se je nek tujec, zbiratelj, ki bi to rad kupil. Piše v polomljeni angleščini. Želi pa plačati a Paypal-om. Oče računa nima, zato bi plačal na moj račun. Sama veliko plačujem s Paypalom, nikoli pa še nisem dobila kaj nakazano. Sedaj me pa zanima če me lahko po domače povedano na kakršenkoli način "nat...." ali nima kaj iti narobe? Sem raje zelo previdna pri teh zadevah ... Hvala vnaprej za odgovore :)

amacar ::

Scam 100%.

superpika ::

amacar je izjavil:

Scam 100%.

Hvala, sem si kar mislila da bo kaj podobnega ...

no comment ::

Če ti na PayPal nakaže kot gift (oz. kot nakazilo "prijatelju" in ne kot plačilo dobrin/storitev), ti PayPal ne bo blokiral sredstev oz. jih vrnil, če si bo "prijatelj" premislil.

Scam se začne, ko začne "kupec" pošiljati fejkane slike iz katerih je razvidno, da je nakazal po PayPalu in te prepričevat, da PayPal potrebuje nekaj dni, da ti vidiš denar na svojem PayPal računu...

amacar ::

Še vedno lahko prijavi "breach in account" in bo paypal vrnil sredstva, tudi friends ni 100%.

Okapi ::

Ni "100% scam". Številni zbiratelji vedo, da se do zanimive robe najceneje pride na različnih krajevnih "bolhah", ne na ebayu, kjer cel svet preži na ugodne priložnosti.

Če je res zbiratelj in mu je kaj do tega pohištva (kar je sicer precej malo možnosti), bo z veseljem nakazal tudi na bančni račun, ali poslal z Western Unionom.

OK.d ::

Če je res pravi zbiratelj, se bo pripeljal v Slovenijo naložil pohištvo in plačal keš na roke;)
LPOK.d

no comment ::

OK.d je izjavil:

Če je res pravi zbiratelj, se bo pripeljal v Slovenijo naložil pohištvo in plačal keš na roke;)

Pošta je lahko včasih 10x cenejša od lastnega cijazenja...

stara mama ::

Prilepi sporočilo pa bomo takoj videli.
Scamerji ponavadi grejo površno.
So mi poslali enako sporočilo da kupijo, tako za bicikl kot BCS kosilnico in jih naj kontaktiram na mail.
Hitro vidiš ko človek ne ve kaj sploh kupuje, ti pošilja pošto ki konča v spamu, ti plača več kot si sploh zahteval, potem pa še zahteva da neki nekam plačaš, da dobiš tisti denar.
In pa seveda fejkane paypal maile in na konc te še straši, da je US military man :P
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

no comment je izjavil:


Pošta je lahko včasih 10x cenejša od lastnega cijazenja...


eh...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jimyboy ::

Se da nastavit v PP, da moreš ti sprejeti nakazilo, preden se pojavi na tovem računu. Ker mi gre na živce da se zmeni z enim da ti nakaže kot personel in mu ne zaračunam Pp fee-ja, ono budalo pa pol nakaže kor goods, tako da jaz plačam fee.

Zanima me če dam tam refund this payment mu vrne nazaj celo vsoto + fee iz mojega žepa. Primer nakaže 100 eur, dobim 97 EUR, če mu vrnem pa mu vrne 100, 97 teh ki sem jih res dobil + 3 eur ki jih je dobil PP, zdaj pa grejo iz mojega žepa ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

eric_cartman ::

Pozdravljeni!

Ali se mogoče v Paypalu da naštimat SMS verifikacijo za plačilo? Gor imam verificiran Mastercard in mi ni všeč, ker je vezan na osebni TRR. Sicer je super, ko plačujem stvari preko Mastercarda (brez Paypala), ker dobim na SMS enkratno geslo, ki ga vpišem in potrdim. To se mi zdi varno oz. veliko bolj varno kot samo geslo Paypala.

toplakd ::

@jimyboy

Če daš refound, mu paypal vrne celoten znesek. Ti si pa v minusu za transaction fee, kateri mislim da je 0,35€

Alamar ::

eric_cartman je izjavil:

Pozdravljeni!

Ali se mogoče v Paypalu da naštimat SMS verifikacijo za plačilo? Gor imam verificiran Mastercard in mi ni všeč, ker je vezan na osebni TRR. Sicer je super, ko plačujem stvari preko Mastercarda (brez Paypala), ker dobim na SMS enkratno geslo, ki ga vpišem in potrdim. To se mi zdi varno oz. veliko bolj varno kot samo geslo Paypala.
Pojdi na settings (kolešček desno zgoraj) - security - security key

Sicer bi pa moral dobiti SMS od banke tudi ob plačilu s paypalom, plus za mastercard imaš dnevni in mesečni limit tako, da je tudi tukaj varovalka.

amacar ::

eric_cartman je izjavil:

Pozdravljeni!

Ali se mogoče v Paypalu da naštimat SMS verifikacijo za plačilo? Gor imam verificiran Mastercard in mi ni všeč, ker je vezan na osebni TRR. Sicer je super, ko plačujem stvari preko Mastercarda (brez Paypala), ker dobim na SMS enkratno geslo, ki ga vpišem in potrdim. To se mi zdi varno oz. veliko bolj varno kot samo geslo Paypala.

Za plačilo ne vem če se da, se pa da nastaviti sms verifikacijo za prijavo v paypal, kar pa je itak vsakič preden plačaš, razen če imaš izbrano v browserju, da si te zapomni (kar je itak varnostna luknja).

mulc007 ::

Če sem kupoval kaj rabljenega iz tujine sem šel nakazat na nlb kjer je provizija malenkost čez 2 EUR.
Prejšnji teden sem prvič plačal preko pay pal, preko *prijatelji in sorodstvo* .
Nakazal sem 130EUR, zraven mi je vzelo še 4.77 EUR Fee.
Tisti ki mi je prodajal se je čudil, ker sam še ni imel te provizije.
Danes sem nakazal nekomu drugemu 194 EUR in je zraven vzelo 4.04 Fee.

Zanima me kaj je ta Fee in od česa je odvisna višina. Pri manjšem nakazanem znesku je bil Fee večji kar ni logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

shintaro ::

mulc007 je izjavil:

Če sem kupoval kaj rabljenega iz tujine sem šel nakazat na nlb kjer je provizija malenkost čez 2 EUR.
Prejšnji teden sem prvič plačal preko pay pal, preko *prijatelji in sorodstvo* .
Nakazal sem 130EUR, zraven mi je vzelo še 4.77 EUR Fee.
Tisti ki mi je prodajal se je čudil, ker sam še ni imel te provizije.
Danes sem nakazal nekomu drugemu 194 EUR in je zraven vzelo 4.04 Fee.

Zanima me kaj je ta Fee in od česa je odvisna višina. Pri manjšem nakazanem znesku je bil Fee večji kar ni logično.


to je odvisno od države v katero nakazuješ, če je iz slo v slo friends&family je fee 0.00. če je drugam je nek fee. Mislim da vse v EU vs EU ni fee-ja.

aja, če si nakazal iz kartice, je fee v vsakem primeru. če nakažeš iz paypal balance v EU / slovenijo, ne bi smelo bit fee-ja.

mulc007 ::

Logiral sem se na PayPal in nakazal preko *friends&family*
V Avstrijo je bil Fee 4.77 €, v Nemčijo pa 4.04 €.

Kako to misliš s kartico?
Spodaj je bila na koncu res omenjena Visa.

Kako narediš da gre preko *balance* oz. kaj to sploh je? Kakšne so prednosti/slabosti balance?

zunno ::

Če nakažeš denar na Paypal (v balance) ga imaš na Paypalu in ti drugje ni dosegljiv. So pa provizije pri plačevanju iz "balance" precej manjše, kot če ti Paypal vsakič vleče denar dol s kartice.

mulc007 ::

Obstaja kak video youtube ali pa kaj da vidim kako se to naredi? V nastavitve paypal še nisem posegal.

shintaro ::

mulc007 je izjavil:

Obstaja kak video youtube ali pa kaj da vidim kako se to naredi? V nastavitve paypal še nisem posegal.


to zgleda tko , ko imaš dnar gor



ti more kdo nakazat gor, recimo ko kaj prodaš, al ko ti kdo plača za kakšno storitev in tako dalje

če ne, sm tle bral da nek folk si nakaže gor keš, ampak jaz še nism tega delal (nek top up al neki takega) , nevem če je to na razpolago v sloveniji - bo sigurno kdo prišel pa povedal .. ampak pomoje je spet nek fee , možno da manjši kot če direktno iz kartice
evo če dam komu kot friends and family nimam feeja, ker ne vleče iz kartice. razen če je človek ven iz eu, pol je nek fee ampak dost manjši kot preko kartice. za nakaza na banko tudi ni fee-ja
ko dobim kakšno donacijo iz UK, tud ponavadi ni fee-ja. čeprav to nism 100% glede anglije

na žalost je paypal standard in ne moreš brez da si kaj poberejo, recimo meni poberejo nek majhen procent za zamenjavo USD v EUR.

ti priporočam da se ne sekiraš za tistih par €.

Dimnik ::

Seveda gre nakazat denar iz kartice ozbančnega računa na paypal in obratno, brez obresti. So pa določene banke: nkbm, nlb,...

In če nakažeš s paypalom iz kartice oz bančnega računa ti računajo obresti zraven, če pa iz dobroimetja na paypalu pa ni obresti. Sem se tudi sam nasankal, ker sem nakazal z paypalom iz kartice v slovenijo 230eur in so mi zaračunali 7 ali 9eur, tako da sem moral še enkrat dodatno nakazat razliko do 230eur. Sedaj če kaj nakažujem si najprej naložim iz bančnega računa na paypal in potem nakazilo.

shintaro ::

Dimnik je izjavil:

Seveda gre nakazat denar iz kartice ozbančnega računa na paypal in obratno, brez obresti. So pa določene banke: nkbm, nlb,...

In če nakažeš s paypalom iz kartice oz bančnega računa ti računajo obresti zraven, če pa iz dobroimetja na paypalu pa ni obresti. Sem se tudi sam nasankal, ker sem nakazal z paypalom iz kartice v slovenijo 230eur in so mi zaračunali 7 ali 9eur, tako da sem moral še enkrat dodatno nakazat razliko do 230eur. Sedaj če kaj nakažujem si najprej naložim iz bančnega računa na paypal in potem nakazilo.


sm mislu da tega v slo. ni , nice.

scipascapa ::

nikakor ne morem povezati shopto in paypal.

Tastar ::

Zdravo,

Vprašanje...verjetno že kje nazaj..sam kdo bo to sedaj našel.

Na Paypal imam eurocard iz katerega sem naredil depozit. Sedaj mi bodo ta depozit vrnili (dobim denar nazaj) in me zanima kako bi ga lahko dobil na tekoči bančni račun namesto na eurocard? Avtomacko pošljejo denar od tam kjer so ga dobili. Sploh mi pa ni jasno kje je ta denar ko ti ga vrnejo.
Ali ga jaz po tem iz eurocarda dobim na tekoči račun?

Upam, da je razumljivo.
tnx

shintaro ::

Tastar je izjavil:

Zdravo,

Vprašanje...verjetno že kje nazaj..sam kdo bo to sedaj našel.

Na Paypal imam eurocard iz katerega sem naredil depozit. Sedaj mi bodo ta depozit vrnili (dobim denar nazaj) in me zanima kako bi ga lahko dobil na tekoči bančni račun namesto na eurocard? Avtomacko pošljejo denar od tam kjer so ga dobili. Sploh mi pa ni jasno kje je ta denar ko ti ga vrnejo.
Ali ga jaz po tem iz eurocarda dobim na tekoči račun?

Upam, da je razumljivo.
tnx


dobiš na eurocard

leeon ::

zdravo. je kje kakšen seznam trgovin, ki sprejemajo paypal v sloveniji. našel sem samo tega, ki pa ni ravno obširen, oz. so na njem bolj neuporabne trgovine (vsaj zame):

http://paypal.tadic.si/paypal-trgovine/

sam sem peš našel še par štacun, npr. myprotein.si, zato me zanima, če je še kaj 'uporabnih'. npr. kakšna hrana ali kaj takega. hvala

Magic1 ::

Samo da ne bo kdo v AGT računalnikih kaj kupoval!
Magic

Nesta ::

Magic1 je izjavil:

Samo da ne bo kdo v AGT računalnikih kaj kupoval!


Zakaj pa ne AGT? So Dragi?

Bizkit45 ::

kar eni cenejših na svojem področju. baje se je pa folk veliko zapletal z njimi. glede garanciji ipd.
jaz sem kupil 2 računalika pri njih in nisem imel problema.

Machete ::

Nesta je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Samo da ne bo kdo v AGT računalnikih kaj kupoval!


Zakaj pa ne AGT? So Dragi?


AGT Računalniki, AGT Trgovina
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Dobil nekaj placano in me zanima kdaj bodo sredstva na voljo. Dobim tole:

Estimated funds availability Estimated funds availability

December 31, 1969


:))

amacar ::

Verjetno odvisno od osebe. Js sem prodal na ebayu 20.7, pa pise da bodo sredstva 10.8 na voljo.

harmony ::

Imam problem pri menjavi oziroma brisanju mobilne stevilke na paypalu. Ko jo zelim izbrisati oziroma editirati mi napise "You must have a confirmed mobile phone."

To je nemogoce, saj ta stevilka ne obstaja.

Sistem v paypalu je resnicno tako neumno narejen, da ne razumem te njihove "kao velke" zascite. Najprej sem imel tezavo pri ebayu in me ni pustilo v paypal. Potem mi napise paypal, kao da morajo verificirati account....to pa je mozno, tako da mi sendajo sms na stevilko, ki ne obstaja...

Pa grem na foro, da sem kao pozabil geslo in naredim vse korake in izberem da mi posljejo kodo na mail naslov. To je bilo poslano, kasneje sem moral verificirati se z vnosom VISA kartice. To sem naredil in glej ga zlomka, kar naenkrat sem lahko prisel v account brez te hude verifikacije preko telefona.

No in sedaj ne morem zbrisat cifre niti dodat nove.

Anykdo, enak problem?

Furbo ::

Greš v nastavitve, dodaš novo telefonsko, označiš kot primary, zbrišeš staro, kje je problem?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

harmony ::

Furbo je izjavil:

Greš v nastavitve, dodaš novo telefonsko, označiš kot primary, zbrišeš staro, kje je problem?

Ocitno ali nisi prebral mojega posta ali si ga prebral povrsno.

Ob teh poskusih mi vedno zatezi z napako:

You must have a confirmed mobile phone
Glupi suport iz pejpala mi po mailu ne more kao zamenjati cifre. Mislim, kater idiotizem se ti bedaki gredo okrog sekjuritija.

Vnesel VISO, vnesel geslo, kaj tocno se zelijo mi ni jasno. Mislim, ce jim odgovarjam iz message centra direkt iz paypala, sem ocitno lastnik tega racuna, oziroma ce bi bil potencialni heker, mi ne bi bila cifra sploh potrebna, saj imam cifro VISA kartice.

Ocitno jih moram poklicati. Jutri se bo pa bralo, kako je ukradeno 1mil kreditnih iz paypala...grejo se nek sekjuriti tam, kjer to sploh ni potrebno. Mogoce rabjo se sliko mojga penisa zravn.

harmony ::

Haha. Poklical jih. Pravi, imeli ste account v Sloveniji, sedaj ko ste v Avstriji, morate zapreti star racun in odpreti novega. Jaz pa racun uporabljam ze cel cas, odkar sem v Avstriji.

Obolevanje...
««
55 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134837 (14801) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107027 (34074) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311287 (10004) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329235 (7086) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120321 (17398) Kwizlord

Več podobnih tem