» »

PayPal

PayPal

««
41 / 76
»»

estons ::

Mimogrede, za tiste, ki se navdušujete nad NKBM predplačniško Viso: ja, obstaja razlika med tisto najcenejšo za 10€ in "pravo" Viso, saj tisto najcenejšo lahko uporabljaš samo za virtualne (spletne) nakupe in naj ne bi delovala v fizičnih trgovinah/bankomatih ipd. Vsaj tako oglašujejo.

buttplugs ::

Za Abankino Viso Electron to ne velja.

Maj ::

Kolikor sem jaz prebral imajo dve kartici, eno samo virtualno za 5 evrov, drugo fizično, ki omogoča nakupe povsod kjer se lahko plačuje z Viso pa za 10 evrov-če tega ne omogoča potem je fizična kartica čisto brezveze in je povsem dovolj že virtualna za pet evrov.

Lahko kdo potrdi, da je že normalno plačal v trgovini/lokalu s to NKBM(ki jo dobiš na vsaki pošti) fizično predplačniško kartico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maj ()

estons ::

Aha, pardon, potem sem mislil na to za 5€ in ne 10.

OvCa77 ::

Jo imam, dela tudi v trgovini na POSu, vendar mi je enostavnejše v trgovini potegnit Viso od bankomata
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kixs ::

Fizicna je kot normalna VISA. Virutalna je pa samo za spletne nakupe.

marjan_h ::

Mene zanima kako je v Sloveniji urejeno prejetje plačila preko paypal?

Ne gre za prodajo izdelka na ebayu, ampak za opravljeno storitev ki ni redna zaposlitev. Gre za ocenjevanje/kritiko/opis za podjetja ki se ukvarjajo z gamersko industrijo za katerega v tujini je možno le prejetje plačila preko paypal.

1) Ali je to možno v Sloveniji?
2) Ali lahko prejmem donacije v Sloveniji iz tujine?
3) Kako je z davkom in ali je to v skladu z zakonom, seveda da se slednje ne tretira kot delo na črno. (Te opise bi jaz pisal v prostem času)

marjan_h ::

Kaj res noben ne ve? :(

Glede na to koliko je na tem forumu registriranih freelancerjev.

Red_Mamba ::

prijavis na DURS kar si dodatno zasluzil pa te olupijo pri dohodnini, mislim da se glede tega ni nic spremenilo.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Mare2 ::

marjan_h je izjavil:



Ne gre za prodajo izdelka na ebayu, ampak za opravljeno storitev ki ni redna zaposlitev.



Tole je zelo draga kršitev. :)
Zakon o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

marjan_h ::

Mare2 je izjavil:

marjan_h je izjavil:



Ne gre za prodajo izdelka na ebayu, ampak za opravljeno storitev ki ni redna zaposlitev.



Tole je zelo draga kršitev. :)
Zakon o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno.


No še nisem začel. Ampak naj poudarim da gre za prosti čas, tako kot je pisanje e-knjige in objava na Amazonu.

Machete ::

Hehe, pisal v prostem času.. Jih pa pokate. Kot ti je Red Mamba napisal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mare2 ::

marjan_h je izjavil:



No še nisem začel. Ampak naj poudarim da gre za prosti čas, tako kot je pisanje e-knjige in objava na Amazonu.


Jaz ti bom oprostil. Ne rabiš se izgovarjat. :) Vprašal si. Dobil si odgovor. Pogooglaj za navedeni zakon.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Miha 333 ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima kako je v Sloveniji urejeno prejetje plačila preko paypal?

Ne gre za prodajo izdelka na ebayu, ampak za opravljeno storitev ki ni redna zaposlitev. Gre za ocenjevanje/kritiko/opis za podjetja ki se ukvarjajo z gamersko industrijo za katerega v tujini je možno le prejetje plačila preko paypal.

1) Ali je to možno v Sloveniji?
2) Ali lahko prejmem donacije v Sloveniji iz tujine?
3) Kako je z davkom in ali je to v skladu z zakonom, seveda da se slednje ne tretira kot delo na črno. (Te opise bi jaz pisal v prostem času)


Paypal tu nima veze, to kar sprašuješ je povsem enako kot če bi šlo za TRR ali drug način prejema plačila.

Da pa ne bi šlo za delo na črno, moraš to delo spraviti v neko legalno obliko in seveda plačati davke in prispevke. Npr. (normiran) s.p., avtorska pogodba, odvisno od narave dela.

marjan_h ::

Sem površno prebral ta zakon.

@Mare2 glede na to, da se spoznaš na zakonodajo v Sloveniji me zanima če tudi veš kako je recimo to urejeno v Angliji. Recimo da pišemo knjigo, in ker Amazon omogoča da lahko naložimo knjigo na stran, kjer tudi piše da dobiš 70% od prodaje. To pomeni da vsi ti pisatelji kršijo zakon. Nisem pa nikoli slišal, da bi kdo bil poklicni pisatelj ne v Sloveniji ne v Angliji.

Razen, kot je v zakonu omenjeno da gre za dopolnilno delo, če je to kar vsi mislimo.

Pa sorry ker je že ta stvar offtopic.

Red_Mamba ::

marjan_h je izjavil:

Sem površno prebral ta zakon.

@Mare2 glede na to, da se spoznaš na zakonodajo v Sloveniji me zanima če tudi veš kako je recimo to urejeno v Angliji. Recimo da pišemo knjigo, in ker Amazon omogoča da lahko naložimo knjigo na stran, kjer tudi piše da dobiš 70% od prodaje. To pomeni da vsi ti pisatelji kršijo zakon. Nisem pa nikoli slišal, da bi kdo bil poklicni pisatelj ne v Sloveniji ne v Angliji.

Razen, kot je v zakonu omenjeno da gre za dopolnilno delo, če je to kar vsi mislimo.

Pa sorry ker je že ta stvar offtopic.


Angleske zakone lahko studiras k bos odjavil davcno rezidenstvo v sloveniji.
In ja takrat ti bo veliko lazje, ker nimamo glupih zakonov o delu na crno.
Glihtko prijavis svoj (dodatni) dohodek in mirna bosna.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Mare2 ::

marjan_h je izjavil:

Nisem pa nikoli slišal, da bi kdo bil poklicni pisatelj ne v Sloveniji ne v Angliji.


Eno je, ko delaš (zrihtaš si npr. podjemno pogodbo + prijava na ZZZS za poškodbe pri delu) drugo pa plačilo prispevkov.

Pri nas je kaznivo že oglaševanje. Ampak smo res v napačni temi, da nas ne bo moderator ven vrgel. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

marjan_h ::

Saj jaz nisem napisal, da ne bi prijavil dodatnih prihodkov.

Jaz sem samo informativno vprašal, kakšen je postopek v Sloveniji.

No če smo že pri plačilu preko paypala, me zanima ali lahko samo pri osnovnem računu nakažejo denar, ali pa da narediš gumb za donacije? Ali je to že domena računa premium, ali več. Oziroma mislim na račune kjer moraš plačati.

St235 ::

marjan_h je izjavil:

Sem površno prebral ta zakon.

@Mare2 glede na to, da se spoznaš na zakonodajo v Sloveniji me zanima če tudi veš kako je recimo to urejeno v Angliji. Recimo da pišemo knjigo, in ker Amazon omogoča da lahko naložimo knjigo na stran, kjer tudi piše da dobiš 70% od prodaje. To pomeni da vsi ti pisatelji kršijo zakon. Nisem pa nikoli slišal, da bi kdo bil poklicni pisatelj ne v Sloveniji ne v Angliji.

Razen, kot je v zakonu omenjeno da gre za dopolnilno delo, če je to kar vsi mislimo.

Pa sorry ker je že ta stvar offtopic.


V katerikoli normalni državi moraš imet nekakšno obliko statusa, ki ti omogoča pridobitno dejavnost (pa naj bo to barvanje ograje ali pa prodajanje knjige). To, da ti še nisi slišal, da obstaja poklicni pisatelj pa je predvsem tvoja nevednost. Tudi pri nas imamo samozaposlene kulturne delavce in je to posebna oblika, ki ti omogoča, da s svojim umetniškim delom legalno služiš. Je pa v danem primeru treba ločit med tem, da ti pišeš knjigo in založništvom ter prodajo knjig. To pač ni eno in isto.

marjan_h ::

Seveda ni eno in isto, vendar amazon omogoča samozaložništvo, prodaja pa se na spletu.

Zdej Red_Mamba je omenil da samo prijaviš dodatni dohodek na FURS. Nekateri pa trdite, da je potrebno imeti neko vrsto statusa. Kot je Mare2 omenil zakon o preprečevanju dela in dela na črno, kaj se tukaj šteje kot "dopolnilno delo" ali podobno.

Pa glede Paypala mi še noben ni odgovoril.

Okapi ::

Glede paypala je enako kot glede vseh drugih načinov plačila.

O.

Furbo ::

marjan_h je izjavil:

No še nisem začel. Ampak naj poudarim da gre za prosti čas, tako kot je pisanje e-knjige in objava na Amazonu.

Jaz znam delati gips in če bom to počel v prostem času in to zaračunal, kaj misliš da bo na to porekel inšpektor?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

marjan_h ::

Okapi je izjavil:

Glede paypala je enako kot glede vseh drugih načinov plačila.

O.


Ja ampak je več različnih računov pri paypalu kot je recimo osnovni, kjer nič ne plačaš. Kaj pa potem drugi omogočajo če lahko že pri osnovnem narediš gumb za donacije, prejmeš plačilo ali pa plačaš izdelek.

Glede drugega vprašanja pa se vrtimo v krogu. Kaj pa recimo ta forum, kjer g. Matej Huš prispeva veliko člankov, pa zaslužek od obiska strani. Vsi imajo verjetno službe, ta forum pa je njihov prosti čas. Ja vem, vendar ali imajo vsi popoldanski s.p odprt, da lahko legalno služijo.

Ker če imajo oni odprt s.p ga bom pa tudi jaz, seveda če zahteva to slovenska zakonodaja.

St235 ::

Ja ampak je več različnih računov pri paypalu kot je recimo osnovni, kjer nič ne plačaš. Kaj pa potem drugi omogočajo če lahko že pri osnovnem narediš gumb za donacije, prejmeš plačilo ali pa plačaš izdelek.

To moraš pogledat na paypalu, načeloma zahtevajo dražje (business račune) za podjetja oziroma za izvajanje tržne dejavnosti. In ti kadar ocenijo , da gre za to tudi zatežijo za spremembo računa. Nima pa to nikakršne veze z davčno ali delom na črno.

Glede drugega vprašanja pa se vrtimo v krogu.

V krogu se vrtiš samo ti. Ostali smo ti že povedali kako je z zadevo. Imeti moraš ustrezno pravno obliko in FURS moraš ustrezno prijavit prihodke. Kako konkretno imajo rešeno na tem forumu pa je vprašanje za Primoža. Nenavsezadnje imajo lahko društvo.

BivšiUser2 ::

Na pp računu imam nekje 1,5 €. Pa bi rad malo doniral za en app. Ko se prijavim na paypal preko M$ računa mi teži za vnos kartice, ki pa jih nimam. Opcije?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

IcyFox ::

Mene pa zanima, kakšne so opcije izplačila iz paypala? Imam predplačniško kartico od Paysafecard, a v mailu so mi odgovorili da je polnjenje te kartice možno le preko paysafecarda. Kako bi lahko spravil denar iz paypala? Imam pa samo maestro kartico, tako da izplačilo na to ni mogoče.

Mare2 ::

Mastercard. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

IcyFox ::

Kot sem rekel, imam paysafecardovo predplačniško mastercard, ampak se baje na njo ne da nalagati iz paypala. je to res?

amacar ::

Lahko povežeš svoj osebni trr na paypal, pa si tja nakažeš brez provizije.

IcyFox ::

za osebni račun piše samo US Bank account...

amacar ::

S tem se da tud slo račun.

matko77 je izjavil:

Gremo v Wallet.
Help and Contact.
Help Topics.
My Money.
My bank account.
How do I choose my Primary bank account?

Tu so nato 3 točke, mi gremo na 2 točko:Go to http://www.paypal.com/bankaccount.
Morate iti preko svojega paypala, ta link drugače ne deluje!

Pojavi se napis: Add a Bank Account- tu vpišete svoj iban, se pravi si56 in tako naprej.

To sem danes slučajno odkril, ko sem odstranil prejšni in račun in hotel dodati novega, pa nisem našel starega računa. Lahko dodate več kot en račun. Srečno.

delfinus ::

IcyFox je izjavil:

za osebni račun piše samo US Bank account...

Hoj, poglej ta post. https://slo-tech.com/forum/t450878/p522...

Dodaj celotno stevilko SI56...........
lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

IcyFox ::

ok, to je bilo preprosto :D imam pa zdaj brezplačen transfer iz paypala na kartico ali moram kaj plačati?

amacar ::

Brezplačno. Najprej je potrebno račun še potrditi (vsaj včasih je bilo potrebno).

IcyFox ::

kako se pa potrdi?

amacar ::

Na trr dobiš dve majhni nakazili, ta dva zneska vneseš v paypal.

IcyFox ::

a to je potrebno tudi za račun, ki je namenjen za prenos sredstev iz paypala? kako dolgo pa traja oz. kako veš kdaj si prejel ta dva zneska?

amacar ::

To narediš za ta trr, ki si ga nazadnje dodal, torej na katerega boš dobil nakazilo iz paypala. Zneska sta na izpisku/spletni banki ponavadi v roku par dni.

IcyFox ::

A če ne zahteva, tega ne rabim nardit? Če bo potrebno verjetno samo zahteva?

delfinus ::

Js sem registriral svoj TRR cez vikend pa do danes se nisem dobil nobenega nakazila na svoj racun. Cekiram preko Klika. Imam pa Checking account in account je Confirmed.



nimam pa se zal izkusenj s premikanjem denarja iz TRR na Paypal in obratno. Do sedaj sem vedno to pocel na Viso.
lp, d.

hmm23 ::

Če plačaš s paypalom je potrebno nastaviti vsakič posebej, da konverzije valut ne dela paypal, kot je nekdo pisal nekje na tem forumu?

Maj ::

delfinus je izjavil:


nimam pa se zal izkusenj s premikanjem denarja iz TRR na Paypal in obratno. Do sedaj sem vedno to pocel na Viso.
lp, d.


Kolikor vem iz slovenskega TRR računa ni možno premikati denarja na Paypal in tudi ne nastaviti, da bi se denar avtomatično trgal iz TRR računa ali se motim?

Okapi ::

Ne. Gre samo iz paypala na trr.

stara mama ::

hmm23 je izjavil:

Če plačaš s paypalom je potrebno nastaviti vsakič posebej, da konverzije valut ne dela paypal, kot je nekdo pisal nekje na tem forumu?

Je nekje notri zadaj skrita nastavitev in sem jo imel nastavljeno, vendar ne vem kako to zdaj funkcionira, ker se mi je že vsaj ene 3x spremenila na prvo opcijo.
Seveda se paypal na vse pretege trudi zaslužit s to provizijo.
Sj je fino, 3x klikneš na bayu in kupiš zadevo (hitro, dokler še lahko) sam je pa v mnogih pogledih to zelo zavajujoče. Prvič o samem izdelku in če ga sploh potrebuješ, drugič pa nisi pozoren na take stvari, kot so te konverzije ipd..
Impulzivno kupovanje, naštudirano v nulo!

marjan_h ::

St235 je izjavil:


V krogu se vrtiš samo ti. Ostali smo ti že povedali kako je z zadevo. Imeti moraš ustrezno pravno obliko in FURS moraš ustrezno prijavit prihodke. Kako konkretno imajo rešeno na tem forumu pa je vprašanje za Primoža. Nenavsezadnje imajo lahko društvo.


Pa navsezadnje tudi youtube. Večino youtuberjev nima pravne oblike pa služijo z delom "v prostem času". Tako da ne vem kje je potrebno imeti pravno obliko in kje ne.

St235 ::

Povsod kjer se ukvarjas s pridobitveno dejanostjo. Vprasanje je kdaj se v zgodbo vtakne FURS ali kaka druga inspekcija, oziroma kdaj te bo kak sosed prijavil.

Ajnstajn` ::

Zgleda da je paypal malo spremenil Policy. Donacije naj nebi bile več refundable:

https://www.paypal.com/se/webapps/mpp/u...
//

Mare2 ::

marjan_h je izjavil:


Pa navsezadnje tudi youtube. Večino youtuberjev nima pravne oblike pa služijo z delom "v prostem času". Tako da ne vem kje je potrebno imeti pravno obliko in kje ne.


Saj te nihče ne sili. Torej, lahko se odločiš za ali pa ne. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

loveJDM ::

Mogoče kdo ve kako velik znesek lahko plačaš preden potrdiš kartico?do 10€ predvidevam da gre ker sem že nekaj plačal do zdaj,sedaj pa imam izpisek in bi lahko potrdil samo mi je kr všeč da je neka blokada nastavljena ker sam trenutno oziroma večinoma ne plačujem s paypalom kaj druga kot kake ovitke ali pa kaj takšnega :)

Maj ::

Pri predplačniški Visi NKBM, lahko poljubno nastaviš limit.

Problem blokade je, ker potem pa enkrat želiš kupiti nekaj za par sto evrov pa sploh ne moreš;(
Sam si nisem nastavil blokade, si bom sproti nakazoval samo toliko denarja kot ga rabim na kartici.
««
41 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134689 (14653) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106824 (33871) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311235 (9952) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329208 (7059) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120264 (17341) Kwizlord

Več podobnih tem