» »

PayPal

PayPal

««
39 / 76
»»

Maj ::

Debetna kartica(torej navadna BA kartica) kolikor vem, ni v redu za nakazilo ali se motim?

Kreditne pa samo zaradi Paypala tudi ne mislim imeti.

Pri prenakazilu pa gre kolikor vem v nič 3% denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maj ()

Maj ::

Furbo je izjavil:

Najdeš nekoga z obratnim problemom.


Ne vem, če ima kdo problem s preveč denarja;)
To bi prišlo v poštev pri kom, ki posluje malo na črno prek Paypala in bi rad "opral denar", ker ga prek paypala ne uspe toliko zapravit.
Vprašanje pa je, če bi mi bil pripravljen nakazat cca 3% več kolikor Paypal vzame provizije, da vsaj ne delam izgube.

Če obstoja kak tak se mi lahko oglasi, ampak rabim manj kot jurja letno.

St235 ::

Maj je izjavil:

Debetna kartica(torej navadna BA kartica) kolikor vem, ni v redu za nakazilo ali se motim?

Kreditne pa samo zaradi Paypala tudi ne mislim imeti.

Pri prenakazilu pa gre kolikor vem v nič 3% denarja.


Odvisno od debetne. Visa Debit deluje brez težav, maestro pa kot vem ne. Lahko da se je kaj spremenilo, ker ga že par let nimam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alamar ::

Maj je izjavil:

Furbo je izjavil:

Najdeš nekoga z obratnim problemom.


Ne vem, če ima kdo problem s preveč denarja;)
To bi prišlo v poštev pri kom, ki posluje malo na črno prek Paypala in bi rad "opral denar", ker ga prek paypala ne uspe toliko zapravit.
Vprašanje pa je, če bi mi bil pripravljen nakazat cca 3% več kolikor Paypal vzame provizije, da vsaj ne delam izgube.

Če obstoja kak tak se mi lahko oglasi, ampak rabim manj kot jurja letno.

http://www.internetmojster.com/trgovina...

OK.d ::

Maj je izjavil:

Furbo je izjavil:

Najdeš nekoga z obratnim problemom.


Ne vem, če ima kdo problem s preveč denarja;)
To bi prišlo v poštev pri kom, ki posluje malo na črno prek Paypala in bi rad "opral denar", ker ga prek paypala ne uspe toliko zapravit.
Vprašanje pa je, če bi mi bil pripravljen nakazat cca 3% več kolikor Paypal vzame provizije, da vsaj ne delam izgube.

Če obstoja kak tak se mi lahko oglasi, ampak rabim manj kot jurja letno.

A ti bi še glasbeno željo zraven8-O
LPOK.d

amacar ::

Visa electron je zastonj (ni vodenja, ni mesecnega/letnega nadomestila) js jo imam samo zaradi paypala in spletnih nakupov. Ni to nek bavbav

Maj ::

Kje dobiš Viso elektron zastonj?
Za manj kot 20 evrov letno še nisem videl kakšne kreditne kartice.

Menjavo bi se šel s kom, ki ga poznam, takole prek neta z neznanci pa ne vem, če je varno.
Jaz mu bom denar nakazal na TRR(ali dal gotovino), on nakaže meni na Paypal, potem pa jim napiše, da je bilo kaj narobe, mi poberejo denar s PP računa in ostanem brez.
Pa še cca 3% se izgubi pri prenakazilu.

Če sem pa denar nakazal iz TRR na PP, sem pa izgubil samo 38 centov.
Res mi ni jasno zakaj jim je tak problem imeti nek TRR(lahko kjerkoli v SEPA območju), kamor bi enostavno nakazovali denar, ki bi ga dodali na PP račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maj ()

St235 ::

Dobiš jo brez stroškiv vodenja in mesečnih oziroma letnih nadometil. plačaš pa one time fee mislim, da 10€ pri Banki Koper.

Maj ::

A teh 10 evrov je res celoten strošek a ti pobirajo še kakšno provizijo pri nakazilih/plačilih?
Koliko časa je pa veljavna in kako preverjam stanje na računu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maj ()

connel ::

Maj ::

Hvala za linke.
Me pa bolj zanimajo praktične izkušnje(vsi stroški, kako jo uporabljaš...)

Ampak, da najdeš cenike pa lahko rodiš.
Za cenik te predplačniške kartice pri NKBM, že vsaj deset minut ne najdem cenika.

connel ::

Daj nazaj izpit za internet prosim, ti linki zgoraj so mi vzeli manj kot minuto,...

Maj ::

Izdajatelje kartice ni težko najti, cenik in vse stroške pa je težko najti.

Tale NKBMjeva mi je všeč, ker jo grem lahko iskat na bližnjo pošto, piše, da z njo ni stroškov razen prvi nakup, pa pregled stanja preko neta imajo.
Ampak kaj, ko ne vidim koliko me stane.

Ker imaš očitno doktorat iz interneta mi pa najdi cenik za to kartico:
https://www.nkbm.si/predplacniska-visa

OvCa77 ::

Napiši nkbm cenik, edini strošek je izfaja, nakazilo pa po ceniku sepa tvoje banke, polog na nkbm pa zastonj
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

m3k ::

@Maj

Mirko tipka na radirko ////

Maj ::

Res bi moral na kak tečaj uporbe interneta ;)

Ok zdaj sem le našel cenik.
Predplačniška stane 10 evrov, virtualna predplačniška pa 5 evrov.
A sem slučajno še kakšne stroške spregledal, recimo kakšna provizija pri plačilih???

Za plačila preko neta sta koliko vem obe v redu.

A potem lahko to kartico povežem s Paypalom in mi potem avtomatično sami trgajo denar iz računa kartice?

OvCa77 ::

Nema provizije, vse to je zaenkrat zastonj.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

mojca ::

Na Banki Koper ni provizije. Celo več, viso electron dobiš kot *eno in edino* bančno kartico, lahko pa zraven dobiš še dve drugi (na eno lahko "ročno" nalagaš sredstva iz transakcijskega računa in ti nihče ne more izprazniti več kot tistega nekaj drobiža, ki si ga sproti daješ na račun). Poudarjam sicer, da to ni kreditna, pač pa debetna kartica, sredstva se odbijejo takoj namesto konec meseca.

amacar ::

Js sem na banki celje, visa electron (debetna), ni blo nic placila (mogoce 7€? je ze par let od takrat), ni mesecnega nadomestila, ni provizij pri placilu. Ce imas pa kreditno, pa mozno da so kaksni stroski ja, ampak nimam izkusenj.

Maj ::

A potem pa lahko to kartico povežem s Paypalom in mi avtomatično sami trgajo denar iz kartice ali moram še vedno vnaprej nakazovati na PP?

m3k ::

Da, in nič ti ni treba naprej nakazovati na PP.
Mirko tipka na radirko ////

Maj ::

Potem bom vzel to predplačniško Viso.

A kakšnih omejitev koliko lahko nanjo nakažem nima?
Ena Mastercard predplačniška ima samo 250 evrov limit, kar mi ne zadošča.

A nanjo lahko nakažem s katerekoli banke, mi lahko denar nanjo nakaže tudi kdo drug?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maj ()

St235 ::

Nakazila potekajo enako kot bi placal poloznico, torej lahko placas od prakticno kjerkoli. Limiti so stvar pogojev in dogovora z banko.

Maj ::

A če na PP kupim v dolarjih in plačujem s kartico, mi potem banka petvori v evre ali še vedno PP po oderuškem menjalnem strošku?

Tukaj nič ne piše, da bi imela kak limit???
https://www.nkbm.si/predplacniska-visa

Pri NLB so pa pravi oderuhi, čisto vse zaračunavajo:
22. Cenik
Nakup kartice
10,00 EUR
Nakup kartice z NFC nalepko
15,00 EUR
Polnjenje kartice
0,75 EUR
Dvig gotovine na bankomatu ali POS terminalu v
Sloveniji
NLB Predplačniško MasterCard kartico je izdalo podjetje Prepaid Financial Services
Limited v skladu z dovoljenjem MasterCard International Incorporated.
0,75 EUR
Dvig gotovine na bankomatu ali POS terminalu v tujini
2,50 EUR
Nakupi (prek POS terminala ali spleta) v Sloveniji
brezplačno
Nakupi (prek POS terminala ali spleta) v tujini
0,75 EUR
Vpogled v stanje na bankomatu
0,90 EUR
Mesečna uporaba kartice
0,50 EUR
Prejem SMS sporočil
Naročilo PIN številke ob nakupu kartice (prva izdaja
PIN številke)
Naročilo nove PIN številke na zahtevo stranke
1,00 EUR
Zavrnjena transakcija
0,75 EUR
Blokacija kartice
6,85 EUR
Neupravičena reklamacija
6,85 EUR
Prenakazilo sredstev s kartice na ustrezen račun po
navodilih stranke
0,15 EUR /
sporočilo
MasterCard in MasterCard logo sta registrirani blagovni znamki MasterCard
International Incorporated.
brezplačno
1% od zneska
prenakazila, min
1EUR, max 25
Naša spletna stran ponazarja najnovejše pogoje
in cene. Ogledate si jih lahko s klikom na
www.nlb.si/predplacniska-kartica.
EUR.

St235 ::

Max limit je ponavadi okol 3000 e oziroma kolikor imas na racunu. Tocno ti bodo povedali na banki.

Pretvorba valut je stvar nastavitev in se bolj splaca da pretvarja banka.

Maj ::

Najlepša hvala za vso pomoč, PP rabim vsaj enkrat na mesec in očitno nimam druge izbire kot, da si zrihtam to kartico.

Edino za ta že izveden nakup za cca 500 evrov, ki ga žal nisem mogel plačati, ker nisem mogel nakazati denarja me še zanima...

Napisal mi je, da jim denar lahko nakažem direktno na njihov TRR pa me zanima če je zaupanja vreden.
Ocene na Ebayu ima dobre, v sistemu Trsted shop pa kolikor vidim ni.
Gre za tega trgovca:
http://www.ebay.de/usr/stroeherwarenhan...
oziroma njihova trgovina
http://www.stroewa.com/

OvCa77 je izjavil:

Nema provizije, vse to je zaenkrat zastonj.


Prebral sem pogoje pri tej https://www.nkbm.si/predplacniska-visa
Dejansko je vse zastonj, edino vpogledni bankanet ti računajo v višini pol evra mesečno kar je v bistvu šest evrov letnega nadomestila.

Nič pa nimajo napisano o kakšnih limitih, pa o kakšnih provizijah pri nakazilih, plačilih,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maj ()

St235 ::

Provizij pri plačilih s strani banke ni. Pri nakazilih na račun pa plačaš standardne provzije za nakazilo, ki ti jih zaračuna matična banka/pošta/trafika...

Maj ::

Pol evra mesečno za vpogledni bankanet pa je ali se tudi tu motim?

OvCa77 ::

Maj je izjavil:

Pol evra mesečno za vpogledni bankanet pa je ali se tudi tu motim?

Za prepaid viso ni tega nadomestila
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Maj ::

Če ni drugih stroškov, potem jo bom vzel, da imam za nekaj časa mir s tem plačevanjem.

Ne vem pa zakaj jim je tako težko napisati en stavek o stroških.

Recimo kartica vas stane 5, 10 evrov, prav nobenih drugih stroškov z njo pa nimate!

Hvala vsem za nasvete.

Excavator ::

Če jaz to prav razumem..
Z UPN nalogom ne gre več plačati?

Kartica:

Vneseš podatke
Potrdiš z tisto kodo na spletni banki (1.5€)
dobiš denar nazaj
je račun potrjen in ti pri nakupu iz recimo ebaya trgajo denar iz kartice, ne dobiš nobenega potrdila?
torej če ti nekdo vdre v paypal lahko porabi ves tvoj denar do limita?

Maj ::

Ravno zato je pa odlična predplačniška kartica, ker lahko porabi samo toliko kot je na računu in niti centa več.
Na računu pa seveda imaš približno toliko kot rabiš.

St235 ::

Excavator je izjavil:

Če jaz to prav razumem..
Z UPN nalogom ne gre več plačati?

Kartica:

Vneseš podatke
Potrdiš z tisto kodo na spletni banki (1.5€)
dobiš denar nazaj
je račun potrjen in ti pri nakupu iz recimo ebaya trgajo denar iz kartice, ne dobiš nobenega potrdila?
torej če ti nekdo vdre v paypal lahko porabi ves tvoj denar do limita?


Z vidika plačevanja je popolnoma enako kot če imaš denar na paypal računu, tudi z vidika varnosti ni nič drugače.

Excavator ::

St235 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Če jaz to prav razumem..
Z UPN nalogom ne gre več plačati?

Kartica:

Vneseš podatke
Potrdiš z tisto kodo na spletni banki (1.5€)
dobiš denar nazaj
je račun potrjen in ti pri nakupu iz recimo ebaya trgajo denar iz kartice, ne dobiš nobenega potrdila?
torej če ti nekdo vdre v paypal lahko porabi ves tvoj denar do limita?


Z vidika plačevanja je popolnoma enako kot če imaš denar na paypal računu, tudi z vidika varnosti ni nič drugače.


Kako ne? Če imaš linkano kartico se da narediti, da dobiš obvestilo o transakciji ne? Drugače pa na paypal račun si daš določeno vsoto in ti lahko tisto pobere, če pa imaš kartico lahko pobere še vse na kartici... nimam pa na banki možnosti prepaid card

St235 ::

Excavator je izjavil:

St235 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Če jaz to prav razumem..
Z UPN nalogom ne gre več plačati?

Kartica:

Vneseš podatke
Potrdiš z tisto kodo na spletni banki (1.5€)
dobiš denar nazaj
je račun potrjen in ti pri nakupu iz recimo ebaya trgajo denar iz kartice, ne dobiš nobenega potrdila?
torej če ti nekdo vdre v paypal lahko porabi ves tvoj denar do limita?


Z vidika plačevanja je popolnoma enako kot če imaš denar na paypal računu, tudi z vidika varnosti ni nič drugače.


Kako ne? Če imaš linkano kartico se da narediti, da dobiš obvestilo o transakciji ne? Drugače pa na paypal račun si daš določeno vsoto in ti lahko tisto pobere, če pa imaš kartico lahko pobere še vse na kartici... nimam pa na banki možnosti prepaid card


ja če nisi sporoben sledit debati, kjer že tri dni govorimo o PREDPLAČNIŠKI KARTICI potem je to res upravičen strah. Pri predlačniški kartici je pa bolj kot ne vseeno ali je denar na kartici ali na paypalu. So pa tudi klasične kartice relativno dobro zavarovane v primeru zlorabe.

Maj ::

A ti pri predplačniški kartici ob nakupu v dolarjih, PP zaračuna v dolarjih in ti naša lokalna banka po ugodnejšem tečaju menja znesek ali ti ga še vedno PP po skoraj oderuškem tečaju?

amacar ::

Kaj ima veze kaksna kartica je, so ti ze zgoraj napisali, da ti zaracunava tako kot si sam nastavis v paypalu.

blackbfm ::

Na paypalu nastavis kje se dela konverzija med valutami, zadeva je recimk kar dobro skrita nekje med nastavitvami:P

Mare2 ::

blackbfm je izjavil:

Na paypalu nastavis kje se dela konverzija med valutami, zadeva je recimk kar dobro skrita nekje med nastavitvami:P


Mislim, da ni te nastavitve več. Daj PrtSCR.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c...
Se jo sicer trudijo skrit ampak nekulturni neadreatalci za razliko od zavarovalnikih agentov s tem nimamo težav.

OK.d ::

Prtsc or nothing;)
LPOK.d

Excavator ::

St235 je izjavil:

Excavator je izjavil:

St235 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Če jaz to prav razumem..
Z UPN nalogom ne gre več plačati?

Kartica:

Vneseš podatke
Potrdiš z tisto kodo na spletni banki (1.5€)
dobiš denar nazaj
je račun potrjen in ti pri nakupu iz recimo ebaya trgajo denar iz kartice, ne dobiš nobenega potrdila?
torej če ti nekdo vdre v paypal lahko porabi ves tvoj denar do limita?


Z vidika plačevanja je popolnoma enako kot če imaš denar na paypal računu, tudi z vidika varnosti ni nič drugače.


Kako ne? Če imaš linkano kartico se da narediti, da dobiš obvestilo o transakciji ne? Drugače pa na paypal račun si daš določeno vsoto in ti lahko tisto pobere, če pa imaš kartico lahko pobere še vse na kartici... nimam pa na banki možnosti prepaid card


ja če nisi sporoben sledit debati, kjer že tri dni govorimo o PREDPLAČNIŠKI KARTICI potem je to res upravičen strah. Pri predlačniški kartici je pa bolj kot ne vseeno ali je denar na kartici ali na paypalu. So pa tudi klasične kartice relativno dobro zavarovane v primeru zlorabe.
Pravim ti da nimam možnosti dobit predplačniško na svoji banki..ali je še možno nakazati denar kako drugače, naprimer preko UPN obrazca, bral sem nek old account view ampak so tudi to odstranili. Morda kakšna alternativa paypal topupu?

Modri dirkač ::

Greš pa na drugo banko samo po kartico, NKBM recimo, bolj enostavno res ne more biti, đizs ...
Everybody lies!

Maj ::

Problem z drugo banko je ta, da potem prenakazilo ni izvedeno takoj ampak običajno šele naslednji dan. Pa prenos znotraj banke je običajno brezplačen, nakazilo drugam pa stane 38 centov.

@Ficko, tudi meni ni jasno zakaj PP nima nekega TRR računa kjerkoli v SEPA območju, da bi lahko nanj enostavno nakazovali denar in bi bil problem rešen, PP bi pa še naprej lepo služil z menjavo valut(pri plačevanju s kartico mu pa očitno da dohodek odleti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maj ()

Modri dirkač ::

To je povsem odvisno od banke in paketa, ki ga imaš, meni iz Sparkasse na NKBM nakaže v največ 2 urah (seveda če je to nekje do 13h od pon. do petka), nakazilo je zastonj.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Maj je izjavil:

Problem z drugo banko je ta, da potem prenakazilo ni izvedeno takoj ampak običajno šele naslednji dan. Pa prenos znotraj banke je običajno brezplačen, nakazilo drugam pa stane 38 centov.

@Ficko, tudi meni ni jasno zakaj PP nima nekega TRR računa kjerkoli v SEPA območju, da bi lahko nanj enostavno nakazovali denar in bi bil problem rešen, PP bi pa še naprej lepo služil z menjavo valut(pri plačevanju s kartico mu pa očitno da dohodek odleti).


nakazilo z računa na račun stane enako če se nakaže na drugo banko ali pa na nek teroretičen račun Paypal, tako da ta argument je povsem brezpredmeten. Prav tako nakazilo iz banke A v banko B ni čisto nič daljše kot bi bilo če bi plačeval UPN al nakazoval direktno na paypal.

Tako, da res ne razumem v čem je težava. Denar na Paypal preko UPN pride enako hitro in za enak denar kot z enega bančnega računa na predplačniško kartico na drugi banki.

Tako, da očitno ni proble v banki ampak uporabniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojca ::

Verjetno je odvisno od Banke, ampak pri moji lahko na predplačniško Viso nakazujem tudi čez vikend oz. ponoči in mi ni potrebno čakati na "uradne ure" plačilnega prometa za koristenje sredstev na PayPal-u. Nakazilo na kartico in s kartice je (zaenkrat) brezplačno.

Nakazilo na UPN traja dlje in stane.

Pretvorba valut: meni je nekaj časa tudi podrazno ni uspelo onemogočiti pretvorbe v evro, pa sem poskušala vse živo. Pred kratkim sem spet kupovala in je šlo (nisem pa kupovala preko eBaya, tako da morda tudi to vpliva). Screenshot lahko prilepim, ko bom spet kaj kupovala, ne bom šla skozi fake proces nakupa samo zavoljo enega screenshota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

St235 ::

mojca je izjavil:

Verjetno je odvisno od Banke, ampak pri moji lahko na predplačniško Viso nakazujem tudi čez vikend oz. ponoči in mi ni potrebno čakati na "uradne ure" plačilnega prometa za koristenje sredstev na PayPal-u. Nakazilo na kartico in s kartice je (zaenkrat) brezplačno.



To deluje, če sta ob računa pri isti banki. Če gre za račune pri različnih bankah potekajo izmenjave v skaldu z urinikom bančnega prometa. Ampak isto velja tudi za plačila preko UPN.

Maj ::

V bistvu je Mojca vse povedala.

Če imaš predplačniško kartico pri drugi banki je to isti šit ali pa še slabši od tega, ki je bil doslej s topup možnostjo nakazovanja denarja.

Idealno bi bilo imeti tako predplačniško kartico pri svoji banki saj lahko denar potem nakazuješ 24 ur na dan, prenakazan je v trenutku(ne v enem dnevu ali pa celo dveh ali treh, če nakazuješ v tujino), pa še brezplačno je prenakazovanje znotraj iste banke.

Jaz bi bil še najbolj vesel, če se čimprej vrne Paypalov topup.

amacar ::

Boljša je predplačniška kot topup, ker lahko plačuješ tudi tam, kjer paypala nimajo (aliexpress...), pa ne plačuješ za provizijo pri konverziji valut, ker ti jo naredi banka ne paypal.
««
39 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134689 (14653) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106826 (33873) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311235 (9952) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329208 (7059) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120264 (17341) Kwizlord

Več podobnih tem