» »

PayPal

PayPal

««
31 / 76
»»

Okapi ::

Predvsem pa od paypala dobiš sporočilo z naslovom "Your PayPal payment has been refunded" in vsebino, podobno tej:
Hello Janez Kranjski,
Trotters Independent Trading Co.(only_fools_and_horses@delboy.com) has issued a refund for 3.60 GBP of your original payment.

See Refund Details below for more information.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Vrocipes ::

Okapi je izjavil:

Predvsem pa od paypala dobiš sporočilo z naslovom "Your PayPal payment has been refunded" in vsebino, podobno tej:
Hello Janez Kranjski,
Trotters Independent Trading Co.(only_fools_and_horses@delboy.com) has issued a refund for 3.60 GBP of your original payment.

See Refund Details below for more information.


Malo offtopic, ampak Delboy verjetno ne bi nikoli dal refunda :D

Tydek ::

Zdravo mene pa zanima. Kar pozabil sem in ne razumem zakaj nimam denarja na paypalu.

Sem na abanki - imam 2 kartici. Maestro ter Visa Electron ali niso ti dve kartici med seboj povezani? Zakaj mi denarja ne kaže na paypalu. Prikazuje mi da imam 1,59€. Hvala za pomoč

Matevz96 ::

Zato ker denarja nimaš na paypalu, imaš samo 1.59 EUR (verjetno od potrditve kartice?). Ko boš opravil nakup ti bo paypal sam trgal iz kartice.

PS: če kupoješ v tuji valuti naj ti pretvorbo dela banka in ne paypal.

bond007 ::

A so še komu nazaj spremenili currency conversion na paypal? Dajte preveriti...Sem si že ohoho časa nastavil, da moja banka opravi konverzijo in še mesec nazaj je bilo to res. Danes pa gledam mail potrdilo nakupa in opazim tečaj (6% slabši od banke), so mi lisjaki zgleda nazaj na paypal dali konverzijo... In tako je zgleda že vsaj mesec - oz 1x med 26.4 in 17.5 so zgleda to spremenili.

In ne nisem si sam po pomoti spremenil, ker tudi sedaj sem moral googlati, kako do tega - so se prav potrudili skriti:
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (for card you'd like to change this option)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

St235 ::

Si mogoče menjal kartico? odaljššal rok veljavnosti al kaj takega? Ker meni se je to zgodilo pri tem.

bond007 ::

Nisem menjal kreditne kartice, je že 3 leta enaka in še veljavna 2 leti...

Alamar ::

Ravnokar preveril in ni nič spremenjeno.;)

bosmla ::

Jaz sem imel nastavljeno "Use PayPal's conversion process to complete...", ko sem videl post od bond007 sem sel nastavit na "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" - shranil se odjavil ponovno prijavil in je bilo vse ok. Vceraj kupil nekaj preko PP in vidim, da je spet PP zamenjal valuto!!! Preverim nastavitve in so bile spet na "Use PayPal's conversion..."!?!?!?! Sedaj sem spet nastavil na "Bill me in the currency..." pa da vidimo naslednjic.

Machete ::

Meni se tudi ni nič spreminjalo, pri nobeni kartici.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tilen ::

Tudi meni ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mare2 ::

Menjal sem Mastercard. Ali bodo tudi to kartico hoteli verificirat?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tilen ::

Stari ti je potekel in si samo vpisal novega? Ali si prav zamenjal banko? Sicer pa verifikacija tako ali tako ne stane nič, ker dobiš denar vrnjen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SanAndreas ::

A se je komu zgodilo isto kot jaz?

Glej sliko spodaj:

 Paypal

Paypal

SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Paypal zdaj dela normalno, ali kdo ve kaj je bilo v tistem trenutku, kar sem pokazal na sliki?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

šernk ::

se mi podobne stvari zgodijo občasno na kakšnih straneh, ponavadi po refreshu dela zadeva normalno spet, tako da predvidevam da občasno browser kaj zjebe zadevo in narobe prikaže.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cegu ::

bond007 je izjavil:

A so še komu nazaj spremenili currency conversion na paypal? Dajte preveriti...Sem si že ohoho časa nastavil, da moja banka opravi konverzijo in še mesec nazaj je bilo to res. Danes pa gledam mail potrdilo nakupa in opazim tečaj (6% slabši od banke), so mi lisjaki zgleda nazaj na paypal dali konverzijo... In tako je zgleda že vsaj mesec - oz 1x med 26.4 in 17.5 so zgleda to spremenili.

In ne nisem si sam po pomoti spremenil, ker tudi sedaj sem moral googlati, kako do tega - so se prav potrudili skriti:
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (for card you'd like to change this option)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit


Paypal ne dovoli več, da bi ti tvoja banka delala konverzijo. Čeprav ti sedaj piše da imajo oni "najboljšo", praktično služijo na tem, da ti menjajo denar. Tudi pri nakupih ti mislim da že kar sami spremenijo valuto v Evro (sodeč po tvojem naslovu) in poberejo direktno evre z banke.

Sem bil cepec in sem prejel plačilno pa Paypal, nato pa izgubil 6% zaradi teh konverzij.

Sedajt ti računajo ti tudi pošiljanje denarj prijateljem.

Če želiš boljši paypal in imaš prijatelja v Španiji ali VB (državi, kjer je Paypal bolj podprt, tudi uporabniški vmesnik je drugačen), potem odpri nov paypal s tem naslovom in ga poveži s svojo banko. Zadeva je popolnoma legalna, ker si EU državljan.

St235 ::

Paypal ne dovoli več, da bi ti tvoja banka delala konverzijo.

Imaš za tole kak vir? Ker meni čisto lepo vleče v "lokalni" valuti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

toplakd ::

Jaz sem lihkar čisto lepo plačal 84 GBP in je banka naredila konverzijo.
Paypal je ponudil opcijo da on naredi konverzijo za 123,32€, ampak sem pustil mojo
privzeto opcijo da banka naredi konverzijo. SMS za bremenitev kartice pa je pokazal 118,05€
Torej dobrih 5€ razlike.

cegu ::

St235 je izjavil:

Paypal ne dovoli več, da bi ti tvoja banka delala konverzijo.

Imaš za tole kak vir? Ker meni čisto lepo vleče v "lokalni" valuti.


V smeri paypal -> TRR, ne obratno. Te opcije ni več.
Poskusi si na TRR (oz prek Vize) na TRR nakazati 5EUR. Če imaš valuto na paypalu v dolarjih, potem konverzijo dela Paypal in ne več banka.

Po domače: naši banki s paypala ne moreš poslati več dolarjev ali valute, ki ni evro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

Tilen ::

Mislim, da denarja, ki ga že imaš na Paypal računu nisi mogel nikoli spremeniti po tečaju banke. Tako tudi ne moreš USD naložiti na TRR, ker takšnega računa najverjetneje nimaš in ti pretvori Paypal balance v EUR po Paypalovem tečaju.

Ti lahko samo denar, ki gre direktno iz banke (Mastercard, Visa, ...) pretvarjaš po tečaju banke. VSe ostalo gre po Paypalovem tečaju in ne spomnim se, da bi kdaj bilo kaj drugače.

So izjeme, ko del sredstev v USD ob nakupu v EUR ne zadostuje in ti izbereš plačilo s kartico - v tem primeru gre afaik celoten znesek s kartice po tečaju banke in ne samo razlika.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cegu ::

Jaz si nakazujem direktno na TRR, ne preko kartice.

Okapi ::

Meni tudi ni uspelo ugotoviti, kako bi lahko na paypalov račun iz svojega TRR nakazal dolarje. Naložiš lahko evre, potem ti jih pa paypal pretvori v dolarje, ko plačuješ.

Tilen ::

Cegu, saj. Nimaš takšnega računa, da bi lahko nakazoval USD. Ali pač? Jaz govorim za prenos USD iz Paypala na TRR. Kako bi nakazal USD iz TRR na Paypal, ne vem.

V primeru, ko imam na Paypalu na voljo samo EUR in bi me njihova konverzija prišla bistveno dražje, plačam s kartice v USD in pustim balance nedotaknjen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

Tole, kot vem ni nikoli delovalo. Torej nakazila preko TRR v EUR v drugo valuto, po tečaju banke. Edini način za kaj takšnega bi bil TRR, ki omogoča poslovanje v dolarjih. Samo to ni problem paypala ampak banke. Torej moraš na strani banke zagotovit, da je možno nakazilo neposredno v dolarjih.

Pri karticah je druga zgodba, tam ti v bistvu izbiraš v kateri valuti ti bremenijo kartico. Potrebno pa je vedet, da je to precej slovenskai in deloma evropski privilegij, da ti kreditno kartico lahko bremenijo v katerikoli valuti brez dodatnih provizij. Pri ameriških karticah je nekaj povsem normalnega, da ti za vsako plačilo, ki ni v dolarjih upalijo še par doalrjev provizije in potem Paypalova konverzija dobi smisel.

cegu ::

Gospa na banki mi je rekla, da pri dvigu z Visa Debetno kartico (če npr dvignem Japonske Jene v na Japonskem) konverzijo regulira Visa in ne moja matična banka.

Tako sklepam da, ko plačam preko Paypala in mi keš preko Visa Debetne kartice pobere s TRR-ja, mi prav tako konverzijo naredi Visa.

Nakazati dolarje na moj TRR zgleda res ne gre direktno (čeprav bi lahko bila nekakšna avtomatizacija). Ampak če Paypal preko moje Vise zahteva dolarje, Visa pa mu da Evre, zakaj ne bi šlo tudi obratno? Zakaj mi Paypal ne pusti preko moje Vise na moj TRR nakazati dolarjev in pustiti Visi, naj naredi konverzijo?

St235 ::

Zato ker TRR in kreditna akrticva ni isto. Pri TRR tvoja banka ne omogoča odlivov in prilivov v drugih valutah, pri kreditnih karticah pa je to dodatna storitev, ki jo omogočajo in lahko tudi zaračunajo (v Sloveniji po mojih informacijah tega ne počnejo). Visa elektron je v tem smislu dvoživka, saj se po eni strani obnaša kot kreditna kartica (plačila) po drugi strani pa prilivi ne pridejo na račun kreditne kartice ampak neposredno na TRR.

Tehnično je to kar predlagaš seveda izvedljivo in je pogojeno zgolj s politiko poslovanja bank.

cegu ::

Mogoče kdo ve, če Paypal pade pod regulacijo bank? Banke načeloma ne smejo diskreditirati med državljani EU, kar paypal počne po defaultu.

St235 ::

? Kaj točno misliš z diskreditiranjem? Ker ne razumem kako točno Paypal napada tvoj ugled.

SSKJ:
diskreditirati diskreditírati -am dov. in nedov. (i?) odvzeti veljavo, ugled: s temi izjavami so ga popolnoma diskreditirali; njegovo ravnanje ga je diskreditiralo v očeh tovarišev; s svojim nastopom so se diskreditirali / ta gledališka interpretacija je delo diskreditirala diskreditíran -a -o: vodstvo stranke je bilo takrat že močno diskreditirano


Drugače pa paypal ni banka ampak posrednik v plačilnem prometu (podbno kot Visa, MasterCard)

neon21 ::

Kak dolgo približno traja da pride denar iz spletnega bančnega nakazila na paypal. Nakazal sem malo prej.

kixs ::

Nakazal si verjetno na kaksno prepaid kreditno kartico. Vsaj iz TRR-ja tezko direktno nakazes na PayPal.

neon21 ::

Ja tako kot si rekel kixs. Nakazalo se je na kartico katera je bila sprejeta s strani paypal (odobritev kartice) . Denar je že na računu.

blblb ::

kixs je izjavil:

Nakazal si verjetno na kaksno prepaid kreditno kartico. Vsaj iz TRR-ja tezko direktno nakazes na PayPal.

https://www.paypal-topup.si/Help

Tudi to ni vec problem :)

lp, blbl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

JeanLuc ::

Zdravo. Pred nekaj časa sem spremenil geslo na paypalu ker sem pozabil da sem nekaj plačal in sem mislil da ima še nekdo dostop do mojega računa. Zdaj je pa težava da sem pozabil novo geslo in ko na paypalu zahtevam email za spremembo gesla tega emaila sploh ne dobim pa sem poiskusil večkrat probal sem tudi tisto foro da te pokičejo in moraš vpisat 4 mestno številko v telefon pa tudi ne deluje. Na paypal sem poslov email in so mi pač sporočili da jih moram poklicat med tednom.

Zdaj mene zanima če je že kdo klical na paypal za povrnitev gesla in če ta klic kaj ful košta?

Ali pa če kdo ve za foro kako zbrisat račun do katerega nimaš dostopa. Vem da se to verjetno ne da iz razloga varnosti. Zanima me pa tudi če lahko naredim nov račun z novim mailom in isto številko kartice (vem da bi lahko probal ampak bom počakal da dobim odgovore da ne bom na koncu imel kup paypal računov).

St235 ::

Ne, če boš probal naredit nov račun z isto kartico boš fasal ban na obeh računih.

cabac ::

Zdravo,

imam nekaj denarja na paypalu, pa bi ga sedaj rad dvignil.

Včasih sem imel s paypalom povezano viso, ampak sem menjal banko in sedaj vise nimam. Ali obstaja še kakšna druga opcija, kjer so stroški nakazila denarja minimalni? Zasledil sem predplačniški smartpaycard (http://www.smartpaycard.net/si/default.... in me zanima, če lahko tja prenakažem denar in ga s to kartico normalno dvignem (brez stroškov dviga)?
Če ima kdo kakšno drugo rešitev oz. nasvet, bom zelo vesel.


Hvala in lp!

gazibo ::

1.) Ce imas kasnega kolega, ki uporablja Paypal z Viso, mu prenakazes solde kot friend & family al karkol je ze, on potegne na Viso in ti cez par dni da solde. To je "minimalni stroski" nacin.
2.) Potegnes lahko samo na Viso, na Mastercard ne bo slo, zato lahko kar pozabis na Smartpaycard
3.) Gres do banke, si castis novo Viso kartico, linkas z Paypal racunom, si potegnes na Viso.

kodsiti1 ::

JeanLuc je izjavil:

Zdravo. Pred nekaj časa sem spremenil geslo na paypalu ker sem pozabil da sem nekaj plačal in sem mislil da ima še nekdo dostop do mojega računa. Zdaj je pa težava da sem pozabil novo geslo in ko na paypalu zahtevam email za spremembo gesla tega emaila sploh ne dobim pa sem poiskusil večkrat probal sem tudi tisto foro da te pokičejo in moraš vpisat 4 mestno številko v telefon pa tudi ne deluje. Na paypal sem poslov email in so mi pač sporočili da jih moram poklicat med tednom.

Zdaj mene zanima če je že kdo klical na paypal za povrnitev gesla in če ta klic kaj ful košta?

Ali pa če kdo ve za foro kako zbrisat račun do katerega nimaš dostopa. Vem da se to verjetno ne da iz razloga varnosti. Zanima me pa tudi če lahko naredim nov račun z novim mailom in isto številko kartice (vem da bi lahko probal ampak bom počakal da dobim odgovore da ne bom na koncu imel kup paypal računov).


ce bos napravil nov acc bos najebal ce te dobijo oz. ti jih bojo zaprli

morda je email v junk folderju?poglej še tam, sicer pa jih lahko pokličeš... in ja ta javna številka, če pokličeš z mobitelom mislim da je tarifa kar mastna, lahko pa prek skypa pokličeš zastonj - številke nevem na pamet, pa tudi na uradni strani ni objavljena ker oni tudi nočejo častiti pogovora, tako da boš moral malo pobrskat.

cabac ::

gazibo je izjavil:

1.) Ce imas kasnega kolega, ki uporablja Paypal z Viso, mu prenakazes solde kot friend & family al karkol je ze, on potegne na Viso in ti cez par dni da solde. To je "minimalni stroski" nacin.
2.) Potegnes lahko samo na Viso, na Mastercard ne bo slo, zato lahko kar pozabis na Smartpaycard
3.) Gres do banke, si castis novo Viso kartico, linkas z Paypal racunom, si potegnes na Viso.


Hvala! Bo očitno treba najti nekoga z viso, pri moji banki lahko vzamem samo mastercard.

Alamar ::

Viso Electron lahko dobiš recimo pri Banki Koper, tudi če nisi komitent za 10 EUR, če se ne motim.

erkgheoruugh ::

Ali je mogoče kako spremeniti paypal limit, da bi bil večji kot 500 €?
Nekaj sem namreč kupil, nameravam plačati preko paypala, pa vidim, da imam to omejitev. Tam pri opciji "lift limit" pa nimam možnosti popravljati.

Okapi ::

Saj imaš navodila tam, ne? Poslati moraš sken osebne in še en dokument (bančni izpisek, recimo) s svojim naslovom.

erkgheoruugh ::

Ja to ja, sam je možnost samo za letni dvig 2500, ne pa tudi za enkratnega dnevnega nad 500€.

Tilen ::

Inside Paypal, če koga zanima.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

erkgheoruugh je izjavil:

Ja to ja, sam je možnost samo za letni dvig 2500, ne pa tudi za enkratnega dnevnega nad 500€.
AFAIK lahko mirno plačaš več, če imaš več na računu.

O.

tx-z ::

A ma mogoče kdo kej več informacij glede sledečih vprašanj:
*imaš premier personal account - gor dobiš 2500$ kolikor je limit; a je ta denar kakorkoli povezan z davki v Sloveniji, a moram karkoli prijavit od kje je ta denar itd,...?
*enak account le da imaš avtorizirane večje prihodke - recimo da imaš gor sedaj 50.000$, a je kej drugače od tega na 1.?
*imaš business account (brez podjetja v slo), enaka vprašnja kot zgoraj
*imaš business account (z registriranim podjetjem v slo), enaka vprašanja kot zgoraj

Če ma kdo izkušnje s tem in lahko deli odgovore, se že vnaprej zahvaljujem!
tx-z

Faceless ::

Denar direktno ni povezan z davki, niti ga davcna ne more odkriti. Naceloma bi moral javit davcni da si denar dobil in bi te obdavcili. To velja za vse primere ki si jih nastel.

Naceloma (v skladu z zakonodajo) ce izvajas neke storitve bi moral imeti s.p., doo,popoldanski sp,.. Za vse storitve bi moral izdati racun in to prikazati DURSU

Davcna nima vpogled v paypal in naceloma pregleduje samo TRR s.p.jev. tako da ce bi si denar nakazal na svoj osebni racun in te nihce nebi prijavil ki vr kaj pocnes bi pac zasluzil na crno (podobno kot ce oddajas stanovanje na crno in ti nekdo nalazuje denar na tvoj racun)

Edino kar moras paziti je da enkratni znesek nakazila ni visji od xxx vsote denarja in da mesecno nakazilo ni visje od xxx vsote denarja (mislim da 7.500€) ker drugace avtomatsko pades v nek sistem evropskih bank ki preprecuje terorizem - pac pregledajo te da nisi ta denar dobil od kaksnih dvomljivih zdruzb. Glede stevilk nisem siguren najdes pa vse na internetu.

GabrieLeo ::

a) Bi mi lahko kdo pojasnil kako nakazati iz PayPala na moj TRR?
b) Ali Refund takoj povrne ves denar brez trganja na banko tistega, ki je denar nakazal?

Tilen ::

a) Bi mi lahko kdo pojasnil kako nakazati iz PayPala na moj TRR?

Potrebuješ Viso, klikneš withdraw funds, plačaš fee, to je to.

b) Ali Refund takoj povrne ves denar brez trganja na banko tistega, ki je denar nakazal?

Ne. Počakati moraš tudi do 5 delovnih dni, da se ti pokaže refund na npr. Mastercard izpisku / porabi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Faceless ::

a) Iz paypala na svoj TRR lahko nakažeš le če imaš kartico VISA (ni važno katero). Potrdiš jo v paypalu tako da ti trgajo 1€ in s tem pošlejo kodo na izpisek. To kodo vpišeš in kartica j potrjena 1€ pa ti povrnejo. Nato pritisneš WITHDRAW in si nakažeš denar na to VISO ki pride v cca 3eh dneh.

b) Refund naj bi povrnil sredstva v polnosti. Nevem kako je z banko, vendar če imaš ti na paypalu denar in nekaj plačaš ter nato dobiš refund je znesek v polnosti povrnjen brez trganja.
««
31 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134702 (14666) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106852 (33899) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311238 (9955) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329213 (7064) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120277 (17354) Kwizlord

Več podobnih tem