» »

PayPal

PayPal

««
32 / 76
»»

GabrieLeo ::

U.S naj bi bil free ostale banke (VISA only) pa naj bi bilo 2e. Torej se mi to povrne?

Tilen ::

Ne, provizija za nakazilo na Viso se ne povrne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Stipex ::

Js mam pa problem. Pred leti sem ustvaril paypal account, katerega nisem uporabljal, niti vpisal nobene kreditne kartice.
Sedaj pa želim začeti uporabljati pa se ne spomnim gesla. Varnostna vprašanja pa tudi ne primejo, ne vem zakaj...
Želim obdržati acc na trenutnem emailu, torej nova registracije odpade.

Naslednji korak naj bi bil da pokličem na + 353 1 436 9111 in rešim to po telefonu... A je že kdo počel kaj takega?
Če se ne motim je to Irska številka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

GabrieLeo ::

Kje naj v SKB spletnem bančništvu pogledam tisto 3 ali 4 mestno kodo za potrditev kartice v Paypalu? Račun naj bi mi poslali..

St235 ::

Poglej aktualen promet na kreditni kartici oziroma debetni, kristalna krogla neki zajebava in ne vidim katero uporabljaš.

Ikspe ::

Kupil bi nekaj iz nemčije zato bom na ebayu odprl paypal račun.
Zraven bom nabavil še Mastercard preko katerega se če sem prav razumel iz banke na paypal nakaže želen znesek ki potem čaka na trgovca.
Kmalu sem videl da obstaja več vrst mastercardov. Naprimer NLB ima mastercard ki ima letno članarino 21,5 € če plačuješ z direktno obremenitvijo, ali pa 41 € če plačuješ s plačilnim nalogom.
Potem sem videl da Mastercard ponujajo tudi tu: http://www.mastercard.com/si/consumer/
Mislim da moram gledati to drugo, debetno kartico.
Je Mastercard iz NLB in pa ta na linku ena in ista stvar oz. ali je tudi članarina enaka? Če ni, katero je bolje vzeti?

Tilen ::

Pri želeni banki izbereš Mastercard, ki ga potrebuješ. Največkrat je pri nas to kreditna kartica. Plačilo s Paypal je instantno in bremeni direktno Mastercard, če na Paypalu nimaš sredstev ali če sam izbereš tak način plačila.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

Za polnit račun paypal ne potrebuješ kreditne kartice. Če pa že zaradi paypala jemlješ kreditno kartico, je bolje vzeti Viso, ker deluje tudi v obratni smeri, za dvigovanje denarja s paypala.

Tilen ::

Potrebuješ sem mislil v smislu debetne ali kreditne kartice, glede na potrebo. Se pa strinjam, da je bolje vzeti Viso, če bi kdaj tudi kaj dvigoval.

@Ikspe

Paypal računa ne rabiš polniti, da z njim plačuješ. Samo avtoriziraš ga za plačevanje z izbrano kartico in to je to. Da ne boš po nepotrebnem nalagal gor denarja in potem po možnosti še kupoval v drugi valuti, ker boš imel samo več stroškov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ikspe ::

Namesto Mastercarda bom vzel Eurocard ker bom samo v Evropi kaj kupil. Poleg tega Eurocard omogoča tudi da ti nanj nakažejo denar v primeru če kaj prodajam. Mastercard omogoča samo nakupe.
Take infote sem dobil.. so pravi?

Okapi ::

Niso. Visa je tisto, kar hočeš imeti, če hočeš dvigovati s paypala. Eurocard=Mastercard in nanj ni mogoče nakazovati denarja s paypala.

bond007 ::

Ker mi nikakor ni paypal currency conversion privzeto ostal na "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" sem pisal na paypal, kje je problem... Tole je njihov odgovor:
Dear XXX YYY,

Thank you for contacting PayPal regarding currency conversion rate during the payment.

We have updated our site recently and now customers can't choose bank rate by default.

When you add a credit card to your PayPal account, it is automatically registered as denominated in your local currency EUR. This is our standard procedure as your card issuer does not inform us what the actual currency is.

To update the currency we use to charge your credit card, please reply to this email with the following information:

The last two digits of the credit card affected.
The currency you want to use for your credit card.
Until we update the currency for your credit card, you should complete the following steps when you send a payment:

Click 'Other Conversion Options' on the 'Review Your Payment' page.
Choose 'Bill me in the currency listed on the seller's invoice.' Select this option to ensure that your credit card is charged in the currency you want.
When you choose this option, you won't know which foreign exchange rate has been applied to the transaction until you receive your card statement. Your card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to the transaction. You will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees until you receive your card statement.

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Romualdas
PayPal

zaho ::

Lep pozdrav vsem.
Odkrito, malo sem bral pa ne najdem in bom kar vprašal, morda pa kdo ve 'iz glave'.
Z prodajalcem (fizična oseba) na avstijski verziji naše bolhe, se dogovarjam za nakup blaga in plačilo preko Paypal.
Do sedaj sem vedno uporabljal Paypal za nakup na znanih spletnih straneh, nikoli direktno od osebe.
Zanime me kako sprovesti zadevo? Ali imam kritje Paypal-a v primeru, da ne pošlje po mojem nakazilo?
Kdor ima izkušnje, prosim za kak info.
hvala

Alamar ::

Normalno plačaš na njegov paypal e-mail naslov in si enako zaščiten, kot pri znanih spletnih straneh. 180 dni imaš rok za pritožbo, če gre kaj narobe. Paziti moraš, da pri plačilu izbereš opcijo "I'm paying for goods or services"

zaho ::

Sem dobil na e-mail 'invoice' ampak je označen kot 'gift', kar pa lahko spremenim.
Ali bi moral invoice bit viden na mojem paypal računu ko se prijavem?
Prodajlačev status je 'not verified', morda sumljivo?

šernk ::

A država lahko pogrunta da si naložil na paypal 400eur preko topup, če plačaš preko navadnega UPNja na banki in ne iz tvojega TRRja?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

šernk je izjavil:

A država lahko pogrunta da si naložil na paypal 400eur preko topup, če plačaš preko navadnega UPNja na banki in ne iz tvojega TRRja?

Striktno teoretično da, praktično pa se s tem ne bodo ukvarjali

LordiBoy ::

Zdravo , jaz imam pa en problem. Pri Novi KBM sem dobil debitno viso, in jo povezal z paypal računom, a sedaj ko hočem kaj kupiti preko interneta mi napise tole : Card denied by the card issuer.

Kaj je tule narobe, se ne spoznam na tole ker prvič uporabljam viso.

lp

šernk ::

meni to napiše če na visi nimam dovolj denarja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LordiBoy ::

šernk je izjavil:

meni to napiše če na visi nimam dovolj denarja.

imam dovolj denarja gor...

Ikspe ::

Pravite da gre pri Visi za razliko od Mastercarda tudi v obratni smeri-denar gre na paypal in tudi dol če npr. kaj prodaš, uslužbenke na NLB niso nič vedle o tem.
Ve kdo za link na netu kjer piše da gre v obratni smeri? Ali pa je to samo za določene Visa kartice? Tu nič ne piše: https://www.nlb.si/visa
Letna članarina za Viso je 20 €. Če kaj kupiš ali pa prodaš pridejo zraven tudi kakšni procenti ki jih vzame banka in paypal?

Machete ::

Da. Če imaš Viso, lahko naložip PP cekine tudi na svoj račun.
Ne. Cena, ki jo plačaš, je fiksna in znana v naprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Če prodajaš, paypal seveda vzame svoje procente, tako da dobiš nekaj % manj, kot ti je kupec plačal.

Iz paypala gre preverjeno na kreditno Viso od NLB. Paypal si pri tem vzame svoje %.

Če torej nekomu nekaj prodaš in ti ta plača s Paypalom, ti Paypal najprej vzame nekaj %, ko pride denar na tvoj račun, in potem še nekaj, ko ta denar dvigneš (preneseš na Viso).

Točnih % na pamet ne vem.

O.

Okapi ::

Ko smo že ravno pri tem, a kdo ve, kako Paypal računa te provizije. Ker kot berem faq, naj bi bilo 3,4% + $0.30 USD (pri nakazilu na paypalov račun), ampak meni poberejo okoli 5%.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bastadu ::

Ko preneseš na viso je strošek prenosa fiksnih 2 EUR.

St235 ::

LordiBoy je izjavil:

šernk je izjavil:

meni to napiše če na visi nimam dovolj denarja.

imam dovolj denarja gor...


Pa imaš nastavljen limit za online nakupe? dostikrat ti po defaultu nastavijo 0.

Ikspe ::

- Se nakupovanje z viso ali mastercardom preko spleta pri nas ali pa v tujino kaj razlikuje?
- Na neki spletni strani vidim da omogoča plačevanje s pay-pal. Pod tem znakom je še znak od vise, mastercarda in še nekaterih. Ali to pomeni da lahko izbiraš plačevanje s paypalom ali pa z viso?
Je bolje plačevati z viso, ker paypal si vzame nekaj procentov, visa pa nič? Ali kako?

St235 ::

Je bolje plačevati z viso, ker paypal si vzame nekaj procentov, visa pa nič? Ali kako?

Oba vzameta procente prodajalcu tako, da zate kot kupca ni razlike.

- Na neki spletni strani vidim da omogoča plačevanje s pay-pal. Pod tem znakom je še znak od vise, mastercarda in še nekaterih. Ali to pomeni da lahko izbiraš plačevanje s paypalom ali pa z viso?

odvisno

- Se nakupovanje z viso ali mastercardom preko spleta pri nas ali pa v tujino kaj razlikuje?

odvisno

chucki ::

Ne razumem, zakaj moram čakati na sredstva 21 dni, če je kupec že dal pozitivni feedback ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Machete ::

Ker premalo prodaš, imaš slab feedback, si nov član ali pa nisi izpolnil vseh podatkov.
Če se včlaniš v nek PP program (sledi navodilom) to lahko zaobideš.
To sem tudi sam imel nekaj časa, niti ne vem zakaj. Ker sem imel vse 100% sem spraševal in googlal, pa niti nisem našel pametnega razloga, razen da sem pač počakal. Potem enkrat, je to izginilo in dobim sedaj takoj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

chucki ::

62 zvezdic imam, res da sem prodal samo 4 izdelke do sedaj.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Brainstorm ::

A more še kdo po 1.10.2015 pri plačilu izbrat tečaj banke, čeprav ima v nastavitvah izbrano, da naj mu paypal obračuna v originalni valuti in naj ne preračunava v evre po paypal tečaju.
Namreč v profilu imam že od vsega začetka izbran tečaj banke in ne paypalov tečaj, vendar mi predno zaključim nakup zmeraj pokaže končni znesek v evrih, namesto v originalni valuti, kot jo je podal prodajalec in potem moram zmeraj ročno izbrati "'Other Conversion Options'" da me bremenijo po tečaju moje banke, ne po tečaju paypala.

Rahuk ::

Zanima me če ima še kdo težave ko na spletni strani dam da plačam z paypalom, se mi lepo poveže s paypalom, ko pa hočem potrditi me vrže v okno kjer bi mogel dodati novo kartico. pojma nimam kaj je narobe, saj je trenutna veljavna še eno leto.

Skyman ::

Rabim eno pomoč in sicer pred dnevi sm dobil od Abanke novo kartico visa electron ker mi je stara veljala samo do 10-15 in sm dobil novo me zanima kje natanko se updata paypal kartica.Šel sm pod My account->Profile-->Add or Edit Credit card-> sedaj imam zadne 4 cifre svoje stare kartice ter pise mi da je potekel rok sedaj mam nakoncu Update expiration date or remove? je to prava pot ce dam update mam itak svoje podatke ce pa remove dam vrjetno moram spet vse od zacetka it?.Hvala za odgovore

Machete ::

Od začetka. Dodaš novo, odstraniš pretečeno.
lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Modri dirkač ::

Če ima nova enako številko kot stara, samo datum pa varnostno kodo popraviš, če ne, jovo na novo...
Everybody lies!

Skyman ::

Prve 4 so iste zadne 4 drugačne..vrjetn bom res kar mogu najprej staro na remove,pa potem jov na novo :) pod add credit card

St235 ::

Prve stiri bodo vedno enake ker pomenijo drzavo in banko (oziroma nekaj podobnega). Tako da ce stevilka ni povsem enaka, moras vnest novo kartico.

Skyman ::

Najlepsa hvala vam za odgovore.Sm na novo vnesel kartico ter ostale podatke.Samo se na banko moram it en dan predno bom kaj kupoval,da dobim ono 4 mestno kodo,ker so mi 1.50€ pobrali itd.

SergioGramoz ::

Pozdravljeni,

V podjetju sem razmišljal, da bi začeli del prodaje izvajati tudi preko ebaya
Pa me zanima kako je s poštnino ali lahko za pošiljanje naših izdelkov uporabljam najcenejšega ponudnika poštnih storitev( v mojem primeru je to GLS) ali morem obvezno uporabljat storitve Pošte Slovenije? Kakšne so vaše izkušnje s tem? Ker v "privat" življenju dosti kupujem po ebayu pa sem pošiljko vedno dobil po Pošti Slovenije.

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

Brainstorm je izjavil:

A more še kdo po 1.10.2015 pri plačilu izbrat tečaj banke, čeprav ima v nastavitvah izbrano, da naj mu paypal obračuna v originalni valuti in naj ne preračunava v evre po paypal tečaju.
Namreč v profilu imam že od vsega začetka izbran tečaj banke in ne paypalov tečaj, vendar mi predno zaključim nakup zmeraj pokaže končni znesek v evrih, namesto v originalni valuti, kot jo je podal prodajalec in potem moram zmeraj ročno izbrati "'Other Conversion Options'" da me bremenijo po tečaju moje banke, ne po tečaju paypala.

Tudi sam imam isto težavo in sem že nekajkrat PayPalu šenkal nekaj centov ker sem enostavno prehitro kliknil naprej ...

Tilen ::

173 milijonov vuporabnikov verjetno nabere precej lepo žepnino. Če vsak šenka 10 centov, je to 17.3 milijona Paypal žepnine. Sweet!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Batash ::

Pozdravljeni :)

Na PayPalu dobivam od ljudi darila (vse dobim "sent as gift") s tem da učim ljudi igranja ene igre. Ker to že delam več kot eno leto, sem že precej denara zbral. Zdaj me pa zanima naslednje. Bi moral jaz to kam prijaviti? Sicer so to darila in nevem kako je stem, saj ne prodajam nič konkretnega. Če ja, tudi če ne prenašam na TRR, in pustim denar na paypalu?

Okapi ::

Prodajaš storitev, svoje znanje.

Batash ::

Okapi je izjavil:

Prodajaš storitev, svoje znanje.

Pa tudi če, ni dokazov da prodajam storitev, glede na to da je večinoma le pogovor preko skypa. Ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Batash ()

St235 ::

Ko bo šlo za zadostne številke, bo FURS pričakoval da pojasniš od kje denar.

Mare2 ::

Batash je izjavil:

Okapi je izjavil:

Prodajaš storitev, svoje znanje.

Pa tudi če, ni dokazov da prodajam storitev, glede na to da je večinoma le pogovor preko skypa. Ali?


Če boš nehote pomagal kakemu inšpektorju, ki zadnje čase veliko kupujejo preko interneta pazi, da tega ne bo "oklasificiral" kot delo na črno.

https://www.google.si/search?q=prodajal...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Furbo ::

Batash je izjavil:

Pozdravljeni :)

Na PayPalu dobivam od ljudi darila (vse dobim "sent as gift") s tem da učim ljudi igranja ene igre. Ker to že delam več kot eno leto, sem že precej denara zbral. Zdaj me pa zanima naslednje. Bi moral jaz to kam prijaviti? Sicer so to darila in nevem kako je stem, saj ne prodajam nič konkretnega. Če ja, tudi če ne prenašam na TRR, in pustim denar na paypalu?


Ne prenašaj na trr in bodi tiho.

Koliko je to, 'precej'.

Če je več kot tista 2500 ali nekaj takega, te je že sam paypal pozval, da pokaži osebno?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Batash ::

Na mesec 200€-500€. Ko sem dosegel 2500 sem se moral verificirati in sem sedaj "Verified". :)
Do sedaj sem uporabljal debetno Visa Electron, ki je vezana na TRR in mi je avtomatsko na TRR prenašalo ko sem dvignil s paypala. Sklepam da poiščem banko kjer visa ni povezana s TRR in se držim neke meje (npr ne bom prejemal več kot 500 na mesec).

Hvala za odgovore.

N0t0ri0us ::

Preko paypala sem odprl dispute. S prodajalcem sva se dogovorila, da krijeva vsak pol poštnine (naj bi jo imel 27$ pri paketu vrednem 49$ ampak ok.. 13$ še nekako pretrpim, saj je bil delno po svoji, delno po moji krvdi brez izdelka 2 meseca. Pošiljko so mu poslali nazaj sredi septembra in trdi, da je še ni dobil nazaj.

Torej naj bi mi vrnil 35.5$ ampak pravi sledeče:

for you open the case in paypal ,the payment you send to us is freeze ,so we can not refund the payment to you ,
please close it then we refund the $35.5 to you
thanks
jessie

Če zaprem dispute, lahko upam samo na njegovo poštenje, drugače mi paypal ne bo vrnil denarja - če se ne motim?

vaše mnenje? Prvič rešujem stvari preko disputa :)

Zgodovina sprememb…

««
32 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134814 (14778) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107010 (34057) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311280 (9997) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329230 (7081) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120309 (17386) Kwizlord

Več podobnih tem