» »

PayPal

PayPal

««
30 / 76
»»

Okapi ::

Da bom za drugič vedel - a je mogoče na svoj PayPalov račun nakazati drugo valuto, recimo funte, in če je mogoče, kako? Pri nakazovanju na TrustPayev račun pri NLB (za Pay-Pal Top-up) nisem opazil možnosti, da bi lahko nakazal kaj drugega kot evre.

O.

hmm23 ::

A res sedaj 180 dnevni rok, če kaj ne prejmeš (npr. z Dealextreme), da odpreš case na paypalu?

c0ck4m0u53 ::

Gomez9 na prejšnji strani imaš linke do relavantnih dokumentov in citirane pomembne izseke, vključno z datumom pričetka veljavnosti.

Kaj ::

Hej, glede paypala me nekaj zanima.

Če želim na svoj paypal z neke strani prenesti nek znesek denarja in mi na tej strani piše "paypal račun:", kaj naj tu vtipkam? e-naslov s katerim sem registriran v paypal? kakšno ID številko? Merchant account ID? Na paypalu na svojem profilu nič pametnega ne najdem?
Pri bančnem računu je pač TRR številka, kaj (in kje to piše) pa je pri paypalu?

St235 ::

je ni. Ko klikneš pay with paypal te prenese na paypalovo stran kjer se logiraš z emailom in geslom ter potrdiš plačilo.

Kaj ::

St235 je izjavil:

je ni. Ko klikneš pay with paypal te prenese na paypalovo stran kjer se logiraš z emailom in geslom ter potrdiš plačilo.


Me ne prenese na paypal stran. Takole recimo izgleda:


To je slovenska stran z anketami. Kaj naj torej tu vtipkam?


Prav tako je na istockphoto, v postopku ko moraš določiti način nakazila zaslužka:

Tu pa zahtevajo samo e-naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Machete ::

Kaj je izjavil:

Hej, glede paypala me nekaj zanima.

Če želim na svoj paypal z neke strani prenesti nek znesek denarja in mi na tej strani piše "paypal račun:", kaj naj tu vtipkam? e-naslov s katerim sem registriran v paypal? kakšno ID številko? Merchant account ID? Na paypalu na svojem profilu nič pametnega ne najdem?
Pri bančnem računu je pač TRR številka, kaj (in kje to piše) pa je pri paypalu?


Lahkotnik te je narobe razumel.
Vpišeš svoj paypal email. To je v bistvu tvoja 'tr številka' oz naslov za prejemanje sredstev.

* Pa tisto geslo na prvi sliki je gotovo geslo od tega servisa oz strani, ne paypal geslo. Ne piši notri paypal gesla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Kaj ::

Machete je izjavil:

Kaj je izjavil:

Hej, glede paypala me nekaj zanima.

Če želim na svoj paypal z neke strani prenesti nek znesek denarja in mi na tej strani piše "paypal račun:", kaj naj tu vtipkam? e-naslov s katerim sem registriran v paypal? kakšno ID številko? Merchant account ID? Na paypalu na svojem profilu nič pametnega ne najdem?
Pri bančnem računu je pač TRR številka, kaj (in kje to piše) pa je pri paypalu?


Lahkotnik te je narobe razumel.
Vpišeš svoj paypal email. To je v bistvu tvoja 'tr številka' oz naslov za prejemanje sredstev.

* Pa tisto geslo na prvi sliki je gotovo geslo od tega servisa oz strani, ne paypal geslo. Ne piši notri paypal gesla.



Ok hvala! :)
torej če je nejasno kaj hočejo, je to e-naslov.

Machete ::

Nič ne sme biti nejasno.

Faceless ::

Pozdravljeni!

Fulllll preveč postov da bi bral še enkrat.... Mene zanima če kdo posluje kot S.P. preko paypala? To pomeni če naroči nekaj iz tujine za potrebe svojega S.P.-ja kako to šteti v stroške? Imam buissness account vendar problem nastane ker Američani ne izstavljajo "original" računov temveč v potrditvenem e-mailu napišejo kar: USE THIS AS AN INVOICE (največkrat pa imajo tukaj premalo podatkov za "potrebe" naših dacarjev...) Ali je fotokopija paypal plačila ter fotokopija invoica dovolj?

St235 ::

Kaj je izjavil:

Machete je izjavil:

Kaj je izjavil:

Hej, glede paypala me nekaj zanima.

Če želim na svoj paypal z neke strani prenesti nek znesek denarja in mi na tej strani piše "paypal račun:", kaj naj tu vtipkam? e-naslov s katerim sem registriran v paypal? kakšno ID številko? Merchant account ID? Na paypalu na svojem profilu nič pametnega ne najdem?
Pri bančnem računu je pač TRR številka, kaj (in kje to piše) pa je pri paypalu?


Lahkotnik te je narobe razumel.
Vpišeš svoj paypal email. To je v bistvu tvoja 'tr številka' oz naslov za prejemanje sredstev.

* Pa tisto geslo na prvi sliki je gotovo geslo od tega servisa oz strani, ne paypal geslo. Ne piši notri paypal gesla.



Ok hvala! :)
torej če je nejasno kaj hočejo, je to e-naslov.


Ja, EMAIL naslov pri paypalu je v grobem ekvivalent številki TRR. Tako, da v takem priemru rabiš samo elektronski naslov. Še enkrat pa ne škodi opozorilo, da NIKOLI na taki strani ne vpisuješ paypal gesla. Denar na email ti lahko kdorkoli nakaže brez tega.

darkolord ::

Faceless je izjavil:

Pozdravljeni!

Fulllll preveč postov da bi bral še enkrat.... Mene zanima če kdo posluje kot S.P. preko paypala? To pomeni če naroči nekaj iz tujine za potrebe svojega S.P.-ja kako to šteti v stroške? Imam buissness account vendar problem nastane ker Američani ne izstavljajo "original" računov temveč v potrditvenem e-mailu napišejo kar: USE THIS AS AN INVOICE (največkrat pa imajo tukaj premalo podatkov za "potrebe" naših dacarjev...) Ali je fotokopija paypal plačila ter fotokopija invoica dovolj?
Jaz vedno rečem prodajalcu, ne paypalu, da mi pošlje račun. Paypal je v bistvu samo način plačila.

Oldi ::

Pri wwwmerimobiles.com sem kupil tablico in sicer iz EU skladišča. Kmalu so sporočili, da jim jih je v EU zmanjkalo in če se strinjam, da pošljejo iz HongKonga. Odgovoril sem, da bom počakal na EU dobavo, a kmalu od našega DHL a dobil info o poslani pošilki iz HK in da bo treba plačati davek in stroške. Merimobiles mi je obljubil, da bodo zadevo uredili. Po tednu pa je pošiljka prispela v Slo, Merimobiles pa se delajoč francoze obvešča, da je tablica v Sloveniji.
Ali bi lahko imel kake probleme z disputom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Alamar ::

Vprašanje, če se ti splača s tem ubadat, saj je tablica navsezadnje v SLO. Koliko je pa razlika med EU ceno in HK ceno plus davek? Še enkrat trgovino specifično prosi za vračilo dodatnih stroškov (priloži foto DHL računa, kjer sta razvidna DDV in manipulativni stroški). Če ne bodo reagirali v par delovnih dneh, sproži dispute in zahtevaj refund v znesku dodatnih stroškov, ki si jih imel zaradi njihove napake.

Zajec123 ::

Lep pozdrav
Na email sem dobil pošto.Nevem zakaj sem takšno pošto sploh dobil,če niti nimam paypala ali česa podobnega.

Ali je to fake ali kaj?

St235 ::

Scam

Zajec123 ::

Hvala.
Linka nisem kliknil,ampak bi bilo kaj narobe če bi ga*?

St235 ::

Ja, lahko si namestiš kako sranje od malware/spyware. Lahko ger pa tudi za navaden fishing kjer bi od tebe potem pričakovali da vpišeš email in geslo.

Zajec123 ::

Najbolje je pa samo spregledati email,ne?

GTX970 ::

PP mail bo vedno vseboval tvoje ime priimek, ne "dear member" oz kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Zajec123 ::

Se si me je zdelo ja,da bo tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zajec123 ()

Oldi ::

Alamar je izjavil:

Če ne bodo reagirali v par delovnih dneh, sproži dispute in zahtevaj refund v znesku dodatnih stroškov, ki si jih imel zaradi njihove napake.

Super, nisem vedel, da je možen tak dispute. Sicer so pa že privolili v vračilo.

RED_line ::

ojla

res je malo veliko vse za brat. zanima me, ali si lahko iz pay pala nakažem na račun ali pa na mastercard kartico. vize pač nimam.

hvala za odgovor

lp

St235 ::

mogoče boš zmogel prebrat tole: Odgovor je ne, razen če imaš US TRR.

RED_line ::

torej se še ni nič spremenilo. hvala

Tilen ::

Ne vem, zakaj ne bi imel (virtualne) Visa kartice, če jo potrebuješ, glede na to, da stane ravno 5 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Oktan ::

Živjo,

že 3x sem uspešno nakazal denar na PayPal preko Topup storitve. Vsakič zvečer ali za vikend, vendar sem potem dobil takoj ko se je začel delovni čas (2x ob 6ih zjutraj in 1x ob 11ih). Včeraj sem si zvečer ponovno nakazal, in do sedaj še vedno nisem dobil nič. bi me moralo skrbeti?

Na Topup Help strani sem sicer našel:
- If you have made the transfer during weekend or Bank holiday(s) the amount will be sent to your PayPal account on the first work day after the weekend or Bank holiday(s).
- Although the transfer is executed instantly through TopUp, it may take up to 15 minutes for your transaction to be displayed on your PayPal account.


Predvidevam da bi potem že moral dobiti?

lp

scythe ::

Rabim en odgovor glede Paypal in Resolution Center.

Trenutno imam odprt spor glede prodajalca na stopnji :Being reviewed by PayPal. Ali še lahko posredujem dodatno dokumentaciji glede spora? Prodajalec se izmika krivdi da mi je prodal pokvarjen izdelek in je kar spor dvignal na višjo stopnjo.



lp

Niko_ ::

Imam eno vprašanje, danes sem na ebay-u preko Paypala kupil en izdelek z kartico Mastercard. Narejeno imam, da mi banka (nkbm) avtomatsko pošlje sms ko plačam s kartico. To se je zgodilo tudi tokrat, ampak dobil sem 3 sms-e. Prvi je bil 0.93 €, nato drugi dejanska cena izdelka malo manj kot 10 €, 3 sms pa je bil ponovno 0,93 €. Zanima me kaj naj bi to pomenilo? Ali to pomeni, da sem dejansko plačal dvakrat po 0.93 € več kot pa je bila dejanska cena izdelka ali kako? Na paypalu piše pod podrobnostmi plačila le dejansko ceno izdelka, ki je enaka kot tista, ki sem jo dobil v 2 sms-u.

SMS pa je zgledal nekako tako:
Uspesen nakup , stevilka kartice/ PAYPAL / LUX / 0,93 € ...
Zanima me kaj naj bi ta LUX pomenilo in ali sem dejansko dal več kot pa je bila cena na spletu?

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Machete ::

To boš dobil nazaj, ko boš vtipkal geslo zraven te transakcije vidne pri tvoji banki. Lux je Luxemburg, kjer ima PayPal za EU svoj sedež. Gre se za verifikacijo računa. Ker bi radi preverili ali imaš dejansko pregled in lastništvo nad to kartico. Torej vprašaj na banki, počakaj na izpisek ali poglej na ebanki. Ne vem, ampak mogoče je celo v tem SMSu napisana ta koda, samo mislim da ne. Poleg te transakcije je na koncu neka mislim da 4 mestna koda, to vpišeš v nekih korakih na v svojem PP računu za verifikacijo. Edino zdi se mi, da je nek rok, ko moraš to narest (preveri). Sej je simpl, ti samo sledi korakom na PPju..

Več:
https://www.paypal.com/us/webapps/helpc...
http://www.wikihow.com/Verify-a-PayPal-...

jakagode ::

Zanima me ena zadevca. Torej vsak mesec zaslužim nekaj drobiža 5-10€ na mesec, ki jih potem prejmem na paypal račun. Zdej me pa zanima kako imamo v Sloveniji z davki to urejeno. Glede na to, da gre za tako majhno vsoto, ki vrjetno ne bo nikoli narasla na nič več. Je treba kaj prijavit? Drugače pa bi denar zadržal na paypalu in ga pač porabu po internetu ali vseeeno lahko DURS izvoha???

HighBane ::

Hočem si nakazat denar na paypal prek (fizičnega) UPN obrazca pa rabim še naslov. IBAN SI56 2410 4901 0842 719, BIC/SWIFT KREKSSI22. Na strani imajo nek naslov v Gorici naveden, pa če ima kdo naslov, ki deluje? da ne bom na slepo nekaj vrgel noter

Sem pozabil, dodat da prek Trustpaya.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

Okapi ::

Ta naslov v Novi Gorici je čisto OK, kaj mu manjka?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

WaterBoy ::

Pozdravljeni

Konec mesec mi poteče visa electron. Danes sem dobil novo, ki pa nima iste številke kot stara. Torej lahko dodam novo kartico pod Profile -> credit card mi bo spet trgalo nekaj dol in nazaj naložlo pri prvem nakupu. Kot pri prvi kartici? Staro pa zbrišel ko poteče in to je to?

Hvala

shmandi ::

jakagode je izjavil:

Zanima me ena zadevca. Torej vsak mesec zaslužim nekaj drobiža 5-10€ na mesec, ki jih potem prejmem na paypal račun. Zdej me pa zanima kako imamo v Sloveniji z davki to urejeno. Glede na to, da gre za tako majhno vsoto, ki vrjetno ne bo nikoli narasla na nič več. Je treba kaj prijavit? Drugače pa bi denar zadržal na paypalu in ga pač porabu po internetu ali vseeeno lahko DURS izvoha???


Kolikor je meni znano v EU Paypal posreduje informacije pristojnim službam nad zneskom 2400€ v koledarskem letu.

jakagode ::

Hvala za odgovor :)

skysorceress ::

Vprašanje, ker nikjer ne najdem nekega točnega odgovora ... Koliko je minimalni znesek, ki ga lahko s paypala preneseš na viso in OD KJE se vzameta 2 evra za transakcijo? Paypal balance ali visa? Ker imam na visi trenutno manj kot 2 evra in limit je 0, tak da je pomembno ... :/

Tilen ::

2 eur se vzameta tam, kjer sta na voljo. Najprej balance, potem kartica. Dvomim, da obstaja minimalni znesek, če si le pripravljen plačati 2 eur provizije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

skysorceress ::

Najlepša hvala! :)

Ajnstajn` ::

Okapi je izjavil:

Da bom za drugič vedel - a je mogoče na svoj PayPalov račun nakazati drugo valuto, recimo funte, in če je mogoče, kako? Pri nakazovanju na TrustPayev račun pri NLB (za Pay-Pal Top-up) nisem opazil možnosti, da bi lahko nakazal kaj drugega kot evre.

O.

enako zanima tudi mene.
//

skysorceress ::

Evo, denar je nazaj na kartici, na paypal balance vse stima (2 evra za transakcijo tudi), na kartici pa mi zdaj kaze neko bremenitev za 3 evre. O.O Mogoce kdo ve, kaj bi lahko bilo to? Ker skupna 50% trabsaction fee, bi pa bila ze malo too much ...

shmandi ::

Ajnstajn` je izjavil:

Okapi je izjavil:

Da bom za drugič vedel - a je mogoče na svoj PayPalov račun nakazati drugo valuto, recimo funte, in če je mogoče, kako? Pri nakazovanju na TrustPayev račun pri NLB (za Pay-Pal Top-up) nisem opazil možnosti, da bi lahko nakazal kaj drugega kot evre.

O.

enako zanima tudi mene.


Če dobiš od nekoga nakazano v drugi valuti (od teh, ki jih paypal podpira) se ti avtomatsko odpre balance v tej valuti. Verjetno pa iz naše banke ne moreš kar tako nakazati funtov. Lahko si pa potem na Paypalu pretvoriš iz evrov v funte. Samo paypalov tečaj je ponavadi slab.

Okapi ::

Ja, saj v tem je problem. Jaz sem ravno danes okoli 12 evrov vrgel stran. Toliko je bilo namreč razlike pri Paypalovi pretvori evrov v 250 funtov.;(

O.

shmandi ::

Še najbolj se splača zapravit v isti valuti, kot jo imaš na računu. Kar pa seveda ni vedno mogoče.

Okapi ::

Ja seveda. Ampak problem je, če kupuješ nekaj v dolarjih ali funtih, limit na kreditnih karticah za tisti mesec si pa že porabil. Naložit denar na paypalov račun iz transakcijskega računa ni problem (v delovnem času traja dobre pol ure, da pride), problem je, ker lahko naložiš samo evre.

Kako je pravzaprav z deviznimi računi? A je sploh mogoče pri NLB imeti bančni račun in na njem dolarje ali funte?

O.

Machete ::

Ja je možno ja.

Ajnstajn` ::

Bi mi kdo bil zmožen kupiti nekaj v vrednosti nekje približno 7000$. Predvsem, če ima kdo večji znesek na paypalu($) in se ga hoče znebit. Lahko tudi manj, vendar ne manj kot 1000.
Jaz bom dal v zameno gotovino.
Več na ZS.
//

Zgodovina sprememb…

BoomBoom ::

V eni spletni trgovini so mi preko paypala vrnili denar zarad reklamacije, oni pravijo, da jim je denar odštelo ampak jaz še vseeno nimam nobenega zahtevka oz denarja na paypal računu. Je že par dni od tega...

Machete ::

Denar je stornirana transakcija na tvojem tr, na keterega imaš vezano kartico. Torej bo na izpisku recimo -100 in potem +100 torej izničena teansakcija. Tega zneska ne dobiš na stanje v paypalu.

Tilen ::

Poleg tega, da takšna transakcija včasih traja tudi do enega tedna, da se prikaže.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
30 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134800 (14764) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106998 (34045) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311273 (9990) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329227 (7078) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120299 (17376) Kwizlord

Več podobnih tem