» »

PayPal

PayPal

««
4 / 76
»»

listje123 ::

Zanima me če se da paypal računa napolniti s paysafecard.
Hvala

Lp

Mesar ::

listje123 je izjavil:

Zanima me če se da paypal računa napolniti s paysafecard.
Hvala

Lp


Odvisno če payfatcard to potpira.
Your turn to burn!

bdoxx ::

listje123 je izjavil:

Zanima me če se da paypal računa napolniti s paysafecard.
Hvala

Lp


http://www.paysafecard2paypal.com/paysa...

:)

listje123 ::

Hvala, zdaj si bom končno kaj naročil z dealextreme!!!

bdoxx ::

svetujem ti, da poguglaš/preveriš če je stran kredibilna :)

Bezukhoff ::

Je kdo za exchange?

Na PP imam nekje 45 €, ki bi ji izmenjal v razmerju 1:1 na TRR :).

Anybody interested?

Volk| ::

haha
1:1
;)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Bezukhoff ::

Itak.

Ti pa argumentiraj svoj haha ;).

clix ::

Od dealextreme sem dobil refund v vrednosti dobrih $20 in v mailu piše, da gre to direkt na kreditno kartico. Kako to zgleda? Naslednji mesec namesto da mi bo kreditna kartica trgala iz TRRja mi bo prištela nanj, ali to ostane na kreditni?

listje123 ::

ali je mozno narediti paypal racun brez mastercard kartice?

St235 ::

Naredit ga ni problem, zatakne se pri vertifikaciji.

NoXy ::

Danes sem malo premišleval in ugotovil... Da če nekdo ve moje uporabniško ime in geslo od PayPala, lahko naroči kar hoče, na svoj naslov. To se mi sploh ne zdi varno, saj velika večina ljudi uporablja neumna gesla(ime ali kaj podobnega)

mihec87 ::

Pač ne uporabljaš neumnih gesel...tako kot ne nosiš bančne kartice in zraven listka z pin kodo..

NoXy ::

Sprememba gesla je rešitev ja, Potem bi lahko biv edino problem še kak keyloger.

NoXy ::

Zanime me ali si lahko nekdo odpre nov račun na PayPalu če najde mojo Mastercard kartico, oz da si samo prepiše številko kartice? Ter potem trga denar iz mojega računa?

Magic1 ::

Sej zato pa paypal pobira tako visoke provizije, da lahko garantira za zlorabe(vsaj mislim, da tudi take). Disputaš lahko vse.
Magic

mihec87 ::

NoXy je izjavil:

Zanime me ali si lahko nekdo odpre nov račun na PayPalu če najde mojo Mastercard kartico, oz da si samo prepiše številko kartice? Ter potem trga denar iz mojega računa?


Nekaj malega lahko potem pa mora vnesti št. za vertifikacijo ki jo dobiš na izpisku iz banke.

NoXy ::

Torej nekdo samo vidi številko Mastercard kartice in si sutvari račun paypal ter mi nese 100€ iz računa ?

Tilen ::

NoXy je izjavil:

Torej nekdo samo vidi številko Mastercard kartice in si sutvari račun paypal ter mi nese 100€ iz računa ?


To si še malo rekel.

Pa saj niti Paypala ne rabi. Če najde tvoj Mastercard lahko brez podpisa in brez pin kode kupuje kjerkoli, ker je koda za nakupe z MC zadaj na kartici.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

NoXy ::

To skoraj ne more bit res. Zdaj pa ja ima mastercard PIN kodo.
Če bi lahko vsak kar tako kupil vse potem pa ja ni varno sploh kartice sabo nosit.

NoXy ::

Sem malo pobrskav in ugotoviv, da se lahko odpre samo EN paypal račun na eno Mastercard kartico. Tako da si ne more kar nekdo narediti še en račun. Za plačevanje v trgovinah oz petrol itd, pa je potrebno vedno vpisati PIN. Ki ga pa tisti ki bi našel kartico tako nebi vedel in ne more zlorabiti kartice.
Drži?

mihec87 ::

Odkrivate toplo vodo drugače..

In ja drži..

Če se kartica zgubi je prva stvar preklic le te..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

NoXy ::

Najprej sem mislil da bi se lahko kartica zlorabila, pa sem se hotel prepričat. Zdaj bom bol mirno spav :)

Tilen ::

NoXy je izjavil:

Sem malo pobrskav in ugotoviv, da se lahko odpre samo EN paypal račun na eno Mastercard kartico. Tako da si ne more kar nekdo narediti še en račun. Za plačevanje v trgovinah oz petrol itd, pa je potrebno vedno vpisati PIN. Ki ga pa tisti ki bi našel kartico tako nebi vedel in ne more zlorabiti kartice.
Drži?


Ne drži. Drži pa to, da kartice ni varno zraven nosit. Eden od varnostnih mehanizmov je ta, da zadaj "odstraniš" kodo s kartice na poljuben način. Pobrusiš, podrgneš, karkoli in s tem onemogočiš najditelju da takoj začne spletne nakupe.

 CVC

CVC



S kodo na sliki lahko kupuješ povsod. Da, na kartici je.


 Mastercard nakup

Mastercard nakup



Vsi podatki za spletne nakupe z Mastercardom so prisotni na sami kartici.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mihec87 ::

Če ne zaupaš.. si pri abanki odpreš trr ter zaprosiš za debetno visa electron kartico(ni letne članarine) in uporabljaš ta račun samo za spletne nakupe in nanj daješ denar po potrebi..

Tilen ::

mihec87 je izjavil:

Če ne zaupaš.. si pri abanki odpreš trr ter zaprosiš za debetno visa electron kartico(ni letne članarine) in uporabljaš ta račun samo za spletne nakupe in nanj daješ denar po potrebi..


Tudi to je ena od možnosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

NoXy ::

Takšen nakup kot je na sliki, bi lahko brez problema opravil najditel izgubljene mastercard kartice. :8)
Si me že prepričal da je ne bom nosil s sabo.

Tilen ::

NoXy je izjavil:

Takšen nakup kot je na sliki, bi lahko brez problema opravil najditel izgubljene mastercard kartice. :8)
Si me že prepričal da je ne bom nosil s sabo.


Vsekakor ti odsvetujem še dvigovanje gotovine z Mastercardom, če le ne gori voda. Sem se na zelo grd način poučil o tem, ko so mi za dvig 400 EUR zaračunali 25 EUR provizije. Sem vedel, da je provizija, nisem pa vedel, da je tako oderuška.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bias ::

Tilen je izjavil:

NoXy je izjavil:

Takšen nakup kot je na sliki, bi lahko brez problema opravil najditel izgubljene mastercard kartice. :8)
Si me že prepričal da je ne bom nosil s sabo.


Vsekakor ti odsvetujem še dvigovanje gotovine z Mastercardom, če le ne gori voda. Sem se na zelo grd način poučil o tem, ko so mi za dvig 400 EUR zaračunali 25 EUR provizije. Sem vedel, da je provizija, nisem pa vedel, da je tako oderuška.


a ni provizija 12€??

Tilen ::

Ne vem koliko je zdaj. Leto ali 2 nazaj sem kot komitent NKBM opravil to transakcijo in ne, ni bilo 12 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Machete ::

Kakor sem videl na lastni koži je dvig z trja preko mastercarda brez provizije. Dvig gotovine z kartičnega računa pa stane 20€. Sam nisem tega vedu in sem dvakrat brezveze dvignil 20€ z kartičnega računa za to pa plačal 40€ :S..

Volk| ::

Eden od varnostnih mehanizmov je ta, da zadaj "odstraniš" kodo s kartice na poljuben način. Pobrusiš, podrgneš, karkoli in s tem onemogočiš najditelju da takoj začne spletne nakupe.


To pa ni tako slaba ideja, da pobrusiš zadevo.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

St235 ::

NoXy je izjavil:

Takšen nakup kot je na sliki, bi lahko brez problema opravil najditel izgubljene mastercard kartice. :8)
Si me že prepričal da je ne bom nosil s sabo.


Kako pogosto pa ti ukradejo denarnico, da je to tak problem? Drugače so te zlorabe kot vem zavarovane, samo javit moraš čim prej banki, da je do zlorabe prišlo. CVV kodo pa ne škodi zbrisat, sam pozabit jo ne smeš:)

bajsibajsi ::

Saj ni nujno, da ti ravno ukradejo denarnico. Dovolj je da ima nekdo za moment dostop do tvoje (Visa, MC) kartice in jo npr. slika s telefonom; recimo hotelski natakar v tujini.

Alamar ::

Če najde tvoj Mastercard lahko brez podpisa in brez pin kode kupuje kjerkoli, ker je koda za nakupe z MC zadaj na kartici.
Kupuje lahko le preko spleta. Za plačilo v fizičnih trgovinah seveda potrebuje pin kodo.

Sicer pa ne vidim problema. Pač daš razumno nizek mesečni limit in ob morebitni izgubi takoj prekličeš kartico.

Volk| ::

Na NKBM imaš možnost sms obveščanja ko naredis transakcijo, tako da če bi zgubi kartico pa bi nekdo uporabil, bi dobil takoj sms.
Tudi če žena uporabi brez tvoje vednosti. Pol te samo šokira znesek na telefonu :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tilen ::

To imam že aktivirano. Od prvega dne. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

bajsibajsi je izjavil:

Saj ni nujno, da ti ravno ukradejo denarnico. Dovolj je da ima nekdo za moment dostop do tvoje (Visa, MC) kartice in jo npr. slika s telefonom; recimo hotelski natakar v tujini.


Če je tako paranoičen, da sploh ne ve ali bi kartico sabo nosil jo zagotovo ne bo dal iz rok:)

gazibo ::

je ze kdo od vas, ki poslujete mal z vecjim cifram ( 500EUR< ) dobil kdaj 21 day hold ?

Venum ::

Mene zanima če se mam kaj za bat če tisti, ki mi bo nakazal denar potrebuje isti email, ki sem ga uporabil na paypalu za registracijo?

Magic1 ::

Doživel sem, kar se naj bi se ti zgodilo vsaj enkrat na paypalu. Limited account. Račun postane neuporaben dokler se ne razreši, kot pa sem zasledil, niso ravno hitri pri reševanju. A se je že komu to zgodilo, kakšen je bil postopek/trajanje?
Magic

St235 ::

Meni se je to zgodilo par let nazaj. Postopek je bil tak, da sem jim poslal kopijo izpiska za kreditno kartico in kopijo osebnega dokumenta. Potem so me pa še po telefonu klical, da so preverili podatke. Trajalo je cc 10 dni, pri tem, da tudi jaz nisem ravno isto sekundo odgovarjal.

gazibo ::

BTW Banka Koper je dobila nove predplacniske kartice Visa Electron

bajsibajsi ::

Venum je izjavil:

Mene zanima če se mam kaj za bat če tisti, ki mi bo nakazal denar potrebuje isti email, ki sem ga uporabil na paypalu za registracijo?


Kako drugace pa ti lahko nakaze denar na PP? Email je v bistvu user name, tvoja PP identifikacija.

jest10 ::

gazibo je izjavil:

BTW Banka Koper je dobila nove predplacniske kartice Visa Electron

In med novo in staro je razlika v čem?

gazibo ::

to da je predplacniska in ne debetna, plus to da ne rabis bit komitent banke da jo lahko prejmes.

gazibo ::

danes sem prejel mojo predplacnisko Visa Electron kartico.

btw do 1.9. je izdaja kartice brezplacna

bajsibajsi ::

Ali moras iti fizicno na banko, ce nisi komitent?

bajsibajsi ::

S cim pa banka sluzi pri uporabi te predplacniske Activa Visa Electron kartice? Letne clanarine ni, dvigovanje na njihovih bankomatih je seveda free, na drugih se placa. Ampak uporabnik itak to kartico ne vzame ravno zaradi dvigovanja gotovine. Na ceniku edino nikjer ne pise, ce zaracunavajo placilne transakcije.

Je s to kartico mozno imeti mesecno narocnino (subscription) na online storitve? Enako kot to omogoca klasicna VISA.

Gandalfar ::

3-5% denarja ki ga ti das trgovcu gre Visi.
««
4 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134276 (14240) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106387 (33434) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329175 (7026) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120174 (17251) Kwizlord

Več podobnih tem