» »

PayPal

PayPal

««
5 / 76
»»

bajsibajsi ::

To ze, ampak zanimalo me je dejanski strosek/fee, ki jih dobi Banka Koper. Ker potem takem, je lahko uporaba nekomitenta te kartice zgolj za online placevanje povsem brezplacno. Razen provizije (npr. SKB 0.35 evra), ki jo placa svoji banki, ko nakazuje na to kartico od Banke Koper. Kaj ima od tega, da ponuja brezplacne predplacniske Visa kartice? Ali pa sem kje v ceniku kaj spregledal.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Banka ima verjetno pogodbo z Viso, da trži njihove kartice v zameno za določen delež provizije, ki jo pobira Visa.

Nwanko ::

A mi lahko kdo pove če bo plačilo šlo skozi.

Namen imam kupiti grafično pri hoh.de, imam paypal račun,na njo linkano Viso Electron(Abanka). Se pravi če jaz denar nakažem na svoj račun Akeš,Visa je vezana na moj Akeš račun. Ima Abanka kakšne limite glede tega? Paypal sem si dal limit na letno 3k€ mislim da je nastavljeno.
Tak da bi paypal dnar kr pobral iz računa brez kakih komplikacij.

Hvala v naprej.

Cena je okol 350€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

St235 ::

če boš imel stanje na računu ne bo problema. Sam limit na visi elektron sicer je in ga določiš sam ko dobiš kartico. Absoluten limit je pa mislim, da 3k € na dan.

Nwanko ::

Aja pol pa mislim da sn največ takrat označo kolk je blo možno,ravno zaradi takih stvari. V bistvu tak lahko spremenim na banki a ne,ko grem denar nakazat.

bajsibajsi ::

Visa ima zagotovo omejitev, minimalno je bilo vcasih 300 evrov. Tako da to le preveri predno se spravis v narocilo. Sam imam limit zgolj par 100 evrov ravno zaradi spletnih transakcih in s tem povecanim tveganjem za moznost zlorabe. Verjetno tvoja banka omogoca povisanje limita tudi zgolj zacasno; npr. pri vecjem nakupu ali pri potovanju v tujino.

Nwanko ::

Sem vse zrihtal,3k€ na dan je limit,sem takrat označil tak ko sem se prijavil. Me pa ne skrbi saj na ta račun nimam nobenih prelivov,nakažem gor ko rabim prav za take stvari.

amigo_no1 ::

bajsibajsi je izjavil:

S cim pa banka sluzi pri uporabi te predplacniske Activa Visa Electron kartice? Letne clanarine ni, dvigovanje na njihovih bankomatih je seveda free, na drugih se placa. Ampak uporabnik itak to kartico ne vzame ravno zaradi dvigovanja gotovine. Na ceniku edino nikjer ne pise, ce zaracunavajo placilne transakcije.

Je s to kartico mozno imeti mesecno narocnino (subscription) na online storitve? Enako kot to omogoca klasicna VISA.

Strošek vodenje trr-ja ?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

predplačniške kartice ne rabijo TRR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

amigo_no1 ::

Ravno berem faq
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

in mi nekaj ni jasno, gre za predplačniško kartico brez trr-ja kot pravi lakotnik29, kako potem napolniš račun kartice ?

St235 ::

Pomoje neposredno preko kartičnega računa. V tujini je to precej stalna praksa, da dobiš refilable kartice, ki niso vezane na specifično banko oziroma specifičen TRR.

Ponavadi jih filaš preko spleta in/al iposlovalnice. Ne vem pa konkretno kako ima to banka koper urejeno.

bajsibajsi ::

Jaz si domisljam, da se gor polaga normalno, kot na vsak drug racun (mislim online). Gres na e banko od svoje banke (ki ni nujno Banka Koper) in naredis prenos. Bi bilo smiselno?

Glede na to, da v ceniku res ne vidim nikakrsnih stroskov za to predplacnisko Visa, si jo bom verjetno v kratkem ustimal.

gregyk ::

St235 je izjavil:

Ne vem pa konkretno kako ima to banka koper urejeno.


Zadaj na kartici je napisan TRR kartičnega računa pri Banki Koper in sklic (ki je za vsako kartico drugačen), ki ga uporabiš pri nakazilu preko UPN-ja. In to je to. Nobenih stroškov vodenja računa, ipd ... Osnovna limita sta samo za dvig na bankomatu (200€/dan) in za dvig na POS-u (200€/dan). Limita za plačevanje preko spleta/POS-a ni. Se pa limita za dvig denarja lahko po želji spremeni.

amigo_no1 ::

V sami banki ne moreš nakazati na kartico ?

gregyk ::

amigo_no1 je izjavil:

V sami banki ne moreš nakazati na kartico ?


Lahko preko UPN-ja.

Desty ::

Kako pa je z linkanjem na Paypal? Glede na to, da ti samo 1x mesečno pošljejo "izpisek" na mail... Očitno je potrebno čakat na kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Desty ()

gregyk ::

Desty je izjavil:

Kako pa je z linkanjem na Paypal? Glede na to, da ti samo 1x mesečno pošljejo "izpisek" na mail... Očitno je potrebno čakat na kodo.

Jaz sem naslednji dan po vnosu na PayPal poklical na banko in mi je uslužbenka pogledala na izpisek in mi povedala kodo.

oggctopus ::

Na PayPalu imam 95€, ki bi mi veliko bolj prav prišli v gotovini ali na TRRju.

Če kdo potrebuje denar na PayPal in bi mi lahko nakazal na račun menjam 95€ na paypalu za 90€ na trr.

mail: ales.ogorevc@gmail.com

Tilen ::

Veliko sreče. Si pogledal kakšno provizijo plača prejemnik? Vsota gre tudi v dohodnino, če bi hotel biti pošten.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

oggctopus ::

Poskusim, mogoče bi pa koga zanimala menjava, če namerava kaj kupovati na ebayu. Sicer je provizija pri nakazilu na Viso 2€, vendar je sam nažalost nimam.

Magic1 ::

Če kdo rabi ta denar na paypalu, je to dobr deal. Provizija iz paypala na paypal je nič, razen če bo valuto menjal.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jest10 ::

oggctopus je izjavil:

Poskusim, mogoče bi pa koga zanimala menjava, če namerava kaj kupovati na ebayu. Sicer je provizija pri nakazilu na Viso 2€, vendar je sam nažalost nimam.

Glede na to, da sedaj dobiš pri banki Koper predplačniško Viso... Kaj še čakaš?:P

Ajrina ::

Magic1 je izjavil:

Če kdo rabi ta denar na paypalu, je to dobr deal. Provizija iz paypala na paypal je nič, razen če bo valuto menjal.


Ne bo držalo. Kak mesec "Personal Transfer" stane 3,4% + 0,35&#8364 za transfer do 2500$;. Torej bi nekdo, ki bi sklenil zgornjo kupčijo dobil 91,42$ namesto 95$. Še skoz nekaj malega v plusu :)

Vir: https://www.paypal.com/si/cgi-bin/websc...

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

oggctopus ::

Zgoraj napisano velja za nakupe z PayPalom in ne za transakcijo med uporabniki je jasno napisano.
Ponudba še vedno velja. Vise zaenkrat ne bi naročeval, mi zadostuje Mastercard.

chinko ::

oggctopus je izjavil:

Zgoraj napisano velja za nakupe z PayPalom in ne za transakcijo med uporabniki je jasno napisano.


Bo kr držalo za "personal transfer"! Provizija iz paypal na paypal ni nič!

Free when the money comes from PayPal balance or bank account: 3.4% + €0.35 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chinko ()

djforever ::

lp,zanima me nekaj in sicer,sem narocil maticno plosco preko ene spletne trgovine ki je zahtevala PAYPAL, zdaj pa sem preko mastercard cakal na banki na 4mestni pin,in danes pridem na bankomat in vidim da so mi že
potegnili dol denar za maticno plosco brez verifikacije mastercard z 4pin


a bo prisla maticna do mojega naslova ali je denar šel kam drugam?


lp

amigo_no1 ::

Načeloma lahko z ne-verificirano kartico plačuješ do neke vsote, potem jo moraš verificirati.
Če si kupoval pri kaki znani trgovini nebi smelo biti težav.

djforever ::

ja na tem linku sem tole narocil

http://www.buymotherboard.net/hp-4411s-...

82e,upam da me niso okrog prnesli

napisala pa mie je tole

Hi dear Mihael Muršič,
Thank you so much for your support.
Have Refunded for the Motherboard 583077-001. For now it's Out of stock. I'm so sorry. Pls check your account.
Thanks a lot. Nice day!

amigo_no1 ::

Googlaj "buymotherboard.net scam".

djforever ::

malo je prepozno,kaj čem naredit

Alamar ::

Lol, na strani je zaloga 87 kosov, napisala ti pa je, da ni zaloge. In napisala je, da naj bi dobil denar nazaj. Počakaj par delovnih dni, če se bo kaj prikazalo na paypal računu ali v spletni banki pod mastercard. Če ne, prijavi.

Človek se sprašuje, kje popolni novinci glede spletnega nakupovanja v tujini najdejo tovrstne usrane štacune?

djforever ::

ja kaj pa sem vedel da bo tak,, kje pa bi naj narocil maticno plosco?

bluefish ::

eBay in poglej rang prodajalca.

Alamar ::

Prvo pravilo ti je že gor napisal - Vedno preveriš na googlu mnenja o trgovini, kjer misliš naročat. Razen seveda, če gre za megaznane trgovine.

guest #44 ::

Ali je možno potrdit sekundarni "shipping address" na paypal?

Želim prejemati pošiljke na drugo lokacijo in ne na dom, vendar bi blo fanj da je ta naslov potrjen zaradi večje varnosti.

Alamar ::

Kolikor mi je znano itak ne moraš imeti potrjen naslov izven ZDA, Kanade in še par držav. Tu je treba biti pozoren, saj sta dve stvari. Potrjen račun (verified), ki ga potrdiš s tisto kodo, ki jo dobiš od banke in potrjen naslov. To ti zraven tvojega naslova piše (unconfirmed).

guest #44 ::

To vem ja da sta dve različni stvari.

Sem bral help pa mislim, da so bli naslednji pogoji za dodaten confirmed naslov:

-90 dni član paypala
-veryfied account in billing address

štiri so bli, se ne spomnem dveh, ampak nič ni omenjalo zgolj za ZDA, mogoče jim je blo samoumevno. Sm upal, da ima mogoče kdo že izkušnje.

A je mogoče že omogočeno pretakanje denarja na paypal račun iz svoje visa (electron) kartice?

amigo_no1 ::

Ne, ker PP ni banka.Ko kaj kupuješ bo PP potegnil iz kartice.

Magic1 ::

Ni čisto res, lahko pretakaš na nek drug paypal račun. Npr, narediš še punci acount in ji lahko nakažeš denar na njen račun. Seveda izgubiš 2.9%+0,3€ na izvedbo.
Ona ti pa potem brezplačno prenakaže denar na tvoj paypal račun.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

guest #44 ::

Bleh, škoda, da ne omogočijo tega v slo že enkrat. Sploh nevem v čem je point.

Alamar ::

guest #44 je izjavil:


Sem bral help pa mislim, da so bli naslednji pogoji za dodaten confirmed naslov:

-90 dni član paypala
-veryfied account in billing address

štiri so bli, se ne spomnem dveh, ampak nič ni omenjalo zgolj za ZDA, mogoče jim je blo samoumevno. Sm upal, da ima mogoče kdo že izkušnje.
Poanta je, da tudi osnoven, se pravi tisti, ki je na kartico vezan, ne moraš imeti potrjen in ga tudi ti nimaš. Kaj šele dodaten.

guest #44 ::

Aha, niti glavnega. Eh, bo že.

guest #44 ::

A paypal provizija (prejemanje) za mednarodni promet je:

3,9% + provizija za valuto?

guest #44 ::

Pa še neki, če jaz izdam račun v evrih on pa želi plačati v dolarjih, a se meni odtrga provizijo za plačilo v drugi valuti?

Magic1 ::

On plača, ker ti zahtevaš plačilo v evrih, torej dobiš evre. Torej njemu menja, razno če ti on naredi nakazilo kar v dolarji, ti pa nimaš nastavljene $, kot hranljive valute in ti avtomatično menja.
Jaz imam tri valute aktivirane, funt, evro in dolar.
Magic

Desty ::

gregyk je izjavil:

Desty je izjavil:

Kako pa je z linkanjem na Paypal? Glede na to, da ti samo 1x mesečno pošljejo "izpisek" na mail... Očitno je potrebno čakat na kodo.

Jaz sem naslednji dan po vnosu na PayPal poklical na banko in mi je uslužbenka pogledala na izpisek in mi povedala kodo.


Evo, klical na banko zaradi te kode in mi jo uslužbenka ne more povedati po telefonu. WTF?

Magic1 ::

Enako je bilo pri meni, boš moral kar na banko skočit.
Magic

Desty ::

Problem je, da je banka oddaljena 60km stran. Bom poskušal še gnjavit po telefonu, ker očitno je nekomu le uspelo.

Magic1 ::

Dvomim, zadnje čase je toliko problemov v bančništvu, da ne bo nihče reskiral službe. Sploh pa za enga tipa na telefonu. Sem tudi jaz probal mal pritisnit, da mi jo le pove pa se ji je začel glas trest(cca 55 letni gospe) in sem takoj nehal.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Desty ::

Aha. No, tole piše na spletni strani, ne vem pa, če so tile bančni izpiski po mailu že po defaultu vklopljeni ali ne.

Kako vem, koliko porabim?

Imetniki predplačilne kartice MOJA Activa Visa Electron so o stanju denarnih sredstev na kartičnem računu obveščeni preko:
-elektronske pošte (enkrat mesečno bodo imetniki kartice prejemali izpiske o prometu s kartico po elektronski pošti),
-Banke IN (uporabniki spletne Banke IN bodo pregledovali promet po kartici preko Banke IN),
-bankomatov.
««
5 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134329 (14293) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106393 (33440) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329179 (7030) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem