» »

PayPal

PayPal

««
3 / 76
»»

luvex86 ::

Žal sem ga zbrisal :(

mihec87 ::

Kaj pa tam kjer si zadevo kupil,drugače pa skor teško da ni v paypalu..?

luvex86 ::

Predmet sem kupil preko internetne strani ki ima sistem paypal. Saj sem že kontaktiral to internetno stran da mi pošlje račun, ampak zaenkrat še ni bilo odgovora. V paypalu sem gledal pod zgodovino za tri mesece, in notri ni bilo kaj bi še lahko bilo kje drugje?

Ali je račun obvezen da mi pošlje carinska služba?

mihec87 ::

Če ima stran spletno trgovino potem bi mogoče znal imeti kje v tvojem up.računu zgodovino nakupov..

Po pravici ne vem kako postopati v takem primeru..

Čudno da zadeve ni v paypalu aja ni nujno da je v paypalu račun pod imenom te spletne strani..

luvex86 ::

Na tej spletni strani, kjer sem kupil izdelek ni zgodovine nukupov. Saj ni skrivnost, za katero spletno stran gre. Gre za: http://www.graftconcepts.com/, to je stran kjer sem naročil etui za iPhone. Etui je že v Sloveniji, ampak moram zdaj poslati račun carinski službi da mi ga pošlje na moj naslov. Računa pa žal še vedno nisem našel, prosim za pomoč???

errhec ::

Pošlji jim link do artikla , ki si ga kupil.
dd

K0K0 ::

Je normalno da ti paypal blokira račun po prejemu večjih transakcij (2.500€+) in zahteva identifikacijo ?

Please send some additional information

We need some documents to confirm your identity.

Please send PayPal copies of the following items to help confirm your identity to comply with EU regulations:

A valid photo ID for account holder such as: National ID card, Passport, Driving License, Official government issued Photo ID (Army, Police, Diplomatic), or Residency Permit

Proof of address, such as a postal bank statement*, a postal credit card statement,* a mobile phone bill**, an online utility bill or financial statement**, a driving license issued in the last 12 months (different than the one used to confirm your identity), or a National ID Card issued in last 12 months (different than the one used to confirm your identity)

* Financial institution can differ from those listed in your PayPal account

** Must include logo of institution, your name, physical address, a valid date of issue (date may be present in recent transactions or as part of "last log in"), and transactions (if a bank account statement)

We take your privacy seriously. Any personal identifying information you submit to PayPal remains private, secure and is only shared with a third party when required by law.

St235 ::

Ja, je popolnoma normalno. Ker pri takih zneskih je velika verjetnost da gre najmanj za davčno utajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kmetek ::

katero varianto izberete ponavadi?

Conversion OptionsConversion Options

PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.

* The PayPal currency conversion process
* The MasterCard and Visa currency conversion process

Please select your option below:
Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with respect to any matter related to this conversion.
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.

Select an option above, then click Submit to complete the currency conversion process.

connel ::

Drugo, konverzija bo po tečaju tvoje banke, ki je boljši od paypalovega.
Recimo 7.6$ je po paypalu 5.88EUR, po banki je pa to nekje 5.68.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

St235 ::

Vedno drugega. Tečaj tvoje banke bo vedno bolj ugoden kot razni tečaji paypal, amazon in podobne fore.

kmetek ::

ja imam naštimano mastercard/viso kewl potem hehe.

scythe ::

Imam eno vprašanje. Npr. da naročiš eno stvar iz e-baya ZDA in potuje do tebe cca 2 meseca. Če stvari ne dobiš še lahko preko paypala zahtevaš denar? Sprašujem zato ker bom nekaj naročil in preko ladijskega prevoza hodi cca 8-10 tednov do mene.

mihec87 ::

45dni je rok v katerem se še lahko pritožiš oz odpreš primer...Sam ponavadi počakam 40dni potem kontaktiram prodajalca počakam 2-3dni in odprem primer.

TOP ::

kmetek je izjavil:

katero varianto izberete ponavadi?

Conversion OptionsConversion Options

PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.

* The PayPal currency conversion process
* The MasterCard and Visa currency conversion process

Please select your option below:
Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with respect to any matter related to this conversion.
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.

Select an option above, then click Submit to complete the currency conversion process.

Kje pa to izbereš,kaj ko naročiš blago.

connel ::

V nastavitvah nekje, so kar skrili tole. Mora biti nekje na tem forumu napisana točna pot, kako do tega. To potem velja vedno, ko kaj naročiš oz. plačaš.

scythe ::

mihec87 je izjavil:

45dni je rok v katerem se še lahko pritožiš oz odpreš primer...Sam ponavadi počakam 40dni potem kontaktiram prodajalca počakam 2-3dni in odprem primer.


Pol po domače povedano nič nemoreš ker ladijski prevoz iz ZDA traja cca 60dni v slovenijo :/

bronco40 ::

Ali lahko kdo napiše postopek, kako nastavit račun,da mi banka preračuna valuto , ne pa paypal.Hvala za odgovor

St235 ::

Točno to sem na tem forumu že napisal. uporabi search.

fosil ::

To nastavitev za preračun valute imaš na voljo ko nekaj plačaš.
Tako je!

Jazzie ::

amigo_no1 ::

http://slo-tech.com/forum/t450878/p3191...
Profile
My money
My preapproved payments - update
Set Available Funding Sources

To te potem pripelje na stran :
Manage Funding Sources

Tam imaš izpisano svojo kreditno in zraven Conversion Options, kjer lahko potem izbereš kako naj preračunava.


Drugače pa prdeš do te funkcije takrat ko kaj plačaš. Ko dobiš stran Review Your Payment imaš tam link Conversion options. Potem si paypal zapomni in dokler ne spremeniš uporablja novo nastavitev.

Iz nekega razloga tega ni med normalnimi nastavitvami in moraš imet dejansko načrtovano tranzakijo (reacurring ali trenutno) da ti ponudi menjavo tečaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Inadequacy ::

Živjo,
Nedavno sem si naredil paypal account in "linkal" svojo kreditno visa kartico na paypal. Status mam "verified" in vse dela tko k bi mogl. Ko želim komu plačat za določeno stvar, lahko plačam samo tako da mi trgajo neposredno iz moje kartice.

Je to kakšen način da bi nakazal denar najprej na moj paypal in potem iz paypala plačal brez da bi bremenil mojo kreditno kartico? Zato ker večina ljudi ne sprejme plačil z kreditno kartico, ker bi lahko kadarkoli pri moji banki zahteval "refund" plačila.

Razmišljal sem da bi mi druga oseba poslala nekaj denarja na paypal. (recimo 50€) In bi nato uporabil teh 50€ za plačilo. Saj na paypalu piše, da vedno uporabijo denar, ki ti je ostal na paypalu preden bremenijo tvojo kreditno kartico.

St235 ::

Kot sem ti že omenil, ti ko plačaš preko paypala trgovec ne ve, niti ga ne zanima od kje je prišel denar. To ali trgovec sprejme kartice ali ne nima nobene veze. Če sprejme Paypal je to to.

Drugače pa ni možno v RS direktno nakazat na Paypal z kreditne.

kmetek ::

27.11.2011 sem preko Paypala plačal kartuše na nemškem Ebayu (vzel preko angleškega, da sem sploh razumel itd). Še do danes nisem prejel kartuš, na Paypalu sem pogledal, da je bilo plačano.
Kam se najprej obrnem, na Paypal ali Ebay (tu sem probal, samo me preusmeri na nemškega-blage ne razumem).

St235 ::

Si probal kontaktirat trgovca? Ponavadi se tako začne. potem pa pač odpri dispute.

kmetek ::

2x sem mu že pisal, preko ebaya in emaila.

St235 ::

Potem pa tole:
https://www.paypal.com/helpcenter/main....!65216923?t=solutionTab&ft=homeTab&ps=&solutionId=163596&locale=en_GB&_dyncharset=UTF-8&countrycode=GB&cmd=_help&serverInstance=9006

How do I open a dispute when I haven't received my item or I've received an item which is not as described?
You can open a dispute in the 'Resolution Centre' of your PayPal account within 45 days of payment in the event that:
You don't receive the item
You receive an item but it is significantly different than the description on eBay or on the sellers website
By opening a dispute, you can communicate directly with your seller to work out a problem transaction.

If you reach an agreement with the seller you can close the dispute. If you're still not happy with the result, you can escalate the dispute into a claim. PayPal will review the claim and decide on reimbursement.

To file a dispute on a transaction sent through PayPal, follow these steps:
Log into your PayPal account at www.paypal.co.uk
Click on 'Resolution Centre' near the top of the page.
On the 'Report a Problem'.
Select 'Item dispute' then click 'Continue'.
Click 'Find transaction ID'. A new window displays your transaction history.
Click the Transaction ID you want to dispute.
Click 'Continue' then follow the onscreen instructions.

Some points to note:
Generally buyers must wait at least seven days from the date of payment to escalate a dispute for an item not received
If you don't resolve or escalate a dispute within 20 days it will be closed. When this deadline is approaching, we will remind you by email
A closed dispute cannot be reopened or escalated to a PayPal claim
Only one dispute may be opened for each PayPal payment
Where an item has not been received, please ensure you have given the seller enough time before opening a dispute, you have up to 45 days from the day of transaction to do this.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kmetek ::

Prej nikoli težav, sem kupoval kartuše pri njemu, morda poznate http://www.patronenstar24.de/...in čakam na njih 3 tedne takorekoč.

Gibbs007 ::

Začetniško vprašanje: ali si lahko na nepotrjen paypal račun (nimam kreditne) nakažem 16€ in potem nekaj kupim v trgovini. Rad bi si kupil BF3 cd key za 16€, vendar nimam kreditne.

Ice-Heki ::

Sem brskal, pa ne pridem do enotnega odgovora: Recimo da sem trgovec in artikel v trgovini stane 5 €. Kupec bo preko PayPal-a plačal 5€, koliko % bodo pobrali na PayPalu in koliko dejansko dobim na svoj PayPal račun?

St235 ::

Kje si pa brskal? V šparovih reklamah?

Ker če bi uporabil google... http://lmgtfy.com/?q=paypal+fees&l=1

MIHAc27 ::

Mal offtopic (al pa tudi ne) Na paypalu mi manjka 11€ za nakup. Nakazat si žal ne morem.

Vrnem lahko z nakazilom na TRR (preko klika) ali osebno (LJ).

Ne rabim več, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

Zoro3 ::

Imam eno vprašnje, kje bi lahko povečal limit za paypal (sedaj je 500€)?

Mesar ::

Potrditi ga moreš z CC.
Your turn to burn!

Zoro3 ::

To že imam potrjeno, nevem če Account upgrade-am če se mi potem poveča limit?

gansta ::

Zanima me naslednje;

Naročil sem eno zadevo pa je nisem dobil, zato sem sprožil postopek na PayPalu. Bo dobrem mesecu dni se je zadeva iztekla meni v prid, tako da tudi v PayPalu vidim, da je bil "refund", pod status piše "completed", poleg pa piše še:


$12.90 USD to MasterCard Card XXXX-XXXX-XXXX-....
This transaction will appear on your credit card statement as "PAYPAL *DEALEXTREME".


Zdaj pa teh 12.9$ nikjer ne vidim, ne v Kliku pod kartice, ne v paypal-u, kot recimo "PayPal balance".

Ve kdo kaj več o tem ?

Tilen ::

Pri mesečni porabi se ti mora prikazati minus. Lahko traja tudi nekaj dni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gansta ::

Aha, bom še počakal malo.. hvala

mihec87 ::

scythe je izjavil:

mihec87 je izjavil:

45dni je rok v katerem se še lahko pritožiš oz odpreš primer...Sam ponavadi počakam 40dni potem kontaktiram prodajalca počakam 2-3dni in odprem primer.


Pol po domače povedano nič nemoreš ker ladijski prevoz iz ZDA traja cca 60dni v slovenijo :/


Dosedaj je vse šlo airmail in je prišlo v nekje 3h tednih res da ponavadi naročujem bolj malenkosti večina pod 22eur...
Odpreš primer potem je nekje 12dni časa da se z prodajalcem zmenita nato še lahko odpreš escalate da zadevo preuči/vstopi vmes ebay oz paypal..

V tem sistemu si kot kupec dosti bolj zavarovan kot prodajalec,seveda še vedno se dogajajo nategi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

roko11111 ::

da ne odpiram nove teme brezveze...mi lahko kdo pove katero kartico je najbolše vzeti da bi jo imel za Paypal? trenutno imam samo NLB(Maestro) kartico-študentski račun in kokr vem s to nimam kaj iskat, je tak? tle na Paypalu(Add Credit or Debit Card) je na izbiro VISA, MasterCard, Discover in pa America Express. katero kartico bi pol js mogu dobit?

mihec87 ::

Visa electron(debetna) pri abanki+študentski račun pri njih(če ga še nimaš) je brezplačno

roko11111 ::

a lahk pol še vprašam kaka je razlika med Viso in pa Viso Electron? a pol bi pač dobil samo to Viso Electron kartico al še kako drugo kartico pri abanki? a lahko recimo pri NLB ko mam zdaj račun dobim Viso oz. Viso Electron? @mihec87: to kar si napisal ane, a pol bi pač še naprej imel račun pri NLB(Maestro kartica) kot mam zdaj in pa Viso Electron pri abanki? če lahk mal poveš več...

Alec999 ::

Visa je kreditna kartica (tako kot Mastercard), plačas 1x na mesec.
Visa Electron je debetna kartica, tako kot Maestro (plačuješ sproti/takoj).

Pri A banki dobiš samo Visa Electron kartico in TRR brez kartice.

Pri NLB lahko dobiš samo kreditno kartico Visa.

@mihec87: to kar si napisal ane, a pol bi pač še naprej imel račun pri NLB(Maestro kartica) kot mam zdaj in pa Viso Electron pri abanki?

DA

gruntfürmich ::

jst sem po vseh pretehtavanjih šel na viso (vs master) zaradi paypala.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

roko11111 ::

Alec999 je izjavil:

Visa je kreditna kartica (tako kot Mastercard), plačas 1x na mesec.
Visa Electron je debetna kartica, tako kot Maestro (plačuješ sproti/takoj).

Pri A banki dobiš samo Visa Electron kartico in TRR brez kartice.

Pri NLB lahko dobiš samo kreditno kartico Visa.

@mihec87: to kar si napisal ane, a pol bi pač še naprej imel račun pri NLB(Maestro kartica) kot mam zdaj in pa Viso Electron pri abanki?

DA


aha, a pol je najbolš da grem na abanko pa rečem za Viso Electron? oz kaj se v mojem primeru najbol splača, ker kartico bi nucal samo za Paypal in nič drugega...

Zgodovina sprememb…

Alec999 ::

V Sloveniji se zaenkrat najbolj splača to. Mesečni strošek je 0,95€ (Aračun elektronski) oz. če si dijak ali študent (Akeš) je brez stroškov. Kartico si lahko za nekaj evrov tudi personaliziraš s svojo sliko. Zelo cooool pri plačevanju ali razkazovanju kartice. :)

Pa obilo užitkov v spletnem nakupovanju.

mihec87 ::

roko11111 je izjavil:

Alec999 je izjavil:

Visa je kreditna kartica (tako kot Mastercard), plačas 1x na mesec.
Visa Electron je debetna kartica, tako kot Maestro (plačuješ sproti/takoj).

Pri A banki dobiš samo Visa Electron kartico in TRR brez kartice.

Pri NLB lahko dobiš samo kreditno kartico Visa.

@mihec87: to kar si napisal ane, a pol bi pač še naprej imel račun pri NLB(Maestro kartica) kot mam zdaj in pa Viso Electron pri abanki?

DA


aha, a pol je najbolš da grem na abanko pa rečem za Viso Electron? oz kaj se v mojem primeru najbol splača, ker kartico bi nucal samo za Paypal in nič drugega...


Odklikaj na stran abanke ter si sprintaš obrazce za odprtje računa(kerega pač boš izbral) ter vlogo za viso electron(debetno) in izpolnjeno prineseš na banko referentka pregleda podpiše.Lahko pa tudi stopiš tja ter rečeš da bo odprl račun ter zraven debetno viso electron pa tam z referentko izpolneta oz uredita zadevo.....

roko11111 ::

uf hvala res vsem za pomoč. bom zrihtal.;)

SG_101 ::

da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal, če mi bo kdo znal povedati.

mi lahko kdo prosim pove kaj naj bi to pomenilo na paypalu?



to, da je še "in progress" mi piše pri vseh naročilih od te trgovine (najstarejše naročilo je od decembra) pa čeprav je že plačano in sem že zdavnaj dobil paket(e)

če kliknem details pa pod Order Expiration Date piše 18.1.2013?
««
3 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134287 (14251) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106389 (33436) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329178 (7029) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem