» »

PayPal

PayPal

««
«
1 / 76
»»

turkx90 ::

Prodal sem določeno stvar in sprejel plačilo po paypalu. In zdaj krnaenkrat je ta kupec brez razloga, zahteval refund. Kljub temu da je tisto ze dobil in ima doma in je vse vredu.

Ima kdo izkusnje s tem, kako in kaj?

Stisnu sem deny refund in se mi pojavijo te opcije:

Escalate this dispute to a PayPal claim.
Deny this refund request but continue communicating with ...

Seveda ta stvar ni bila prodana preko ebaya...torej ce dam prvo opcijo...so vecje moznosti da js zmagam al on? Verjetno je tko narjeno, da kes ostane pri meni?
  • spremenil: Tilen ()

bluefish ::

Imaš kako dokazilo, da si zadevo poslal?

turkx90 ::

Ne, kot je on nima, da ni prejel.

matejmesar ::

Torej kupec ima potrdilo, da je blago plačal, ti pa nimaš nobenega dokaza, da si poslal oz. je on to prejel?

Rezultat spora je precej jasen IMHO.

misek ::

Kako pa veš, da jo ima doma in je vse ok? Imaš kakšen mail ali kaj podobnega?

turkx90 ::

Pa če ko je on plačal sem jaz poslal on tega sploh še ni dobil, pšrodukt je komaj na poti.

Torej bom zdej vsako stvar kupoval preko paypala(ne preko ebaya) in jo plačal in ko bom dobil stvar reku, da je nisem dobil in dobil povrnjen denar al kako?!

LuGi ::

Tako je.. kupec te lahko gladko nategne ce nisi poslal priporoceno (referenca stevilka - tracking)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

turkx90 ::

Nima veze, sem našel, da je paypal na strani trgovca, še posebej če ta ne kupuje preko ebaya, ker si lahko kupec izmisli bilo kaj..:)

_Dejan_ ::

Pač napiši v komentar kdaj si poslal, če je bilo pred novim letom potem reči da so bili vmes prazniki in naj še malo počaka, če pa je bilo poslano pred nekaj dnevi potem pač napiši da tako hitro ne more biti pri njemu.
Čimveč komentirej in ne zaključuj dispute. Če se ne boš mogel dogovoriti z kupcem potem pač daj reševanje problema PayPalu. Če nisi poslal priporočeno in nimaš potrdila o pošiljanju potem vprašanje kako se bodo odločili. Če imaš skeniraj in prilepi v priloge. Prav tako napiši če kupec ni želel da pošlješ po dražji poti(tracking) ...

Good luck...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

gruntfürmich ::

turkx90 je izjavil:

Nima veze, sem našel, da je paypal na strani trgovca, še posebej če ta ne kupuje preko ebaya, ker si lahko kupec izmisli bilo kaj..:)

to pa mislim da so samo tvoje mokre sanje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

_Dejan_ ::

Če se gre za software, licence, internetne storitve potem je v večini primerov na strani prodajalca...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

turkx90 ::

gruntfürmich je izjavil:

turkx90 je izjavil:

Nima veze, sem našel, da je paypal na strani trgovca, še posebej če ta ne kupuje preko ebaya, ker si lahko kupec izmisli bilo kaj..:)

to pa mislim da so samo tvoje mokre sanje...



Ni res, paypal je narejen predvsem za kupovanje preko ebaya. In tam lahko najvec krat ukrepa. Kar je kupljeno izven ebaya, so kupci sami odgovorni.

bluefish ::

Niti ne. Preko PayPal lahko sprožiš dispute za vsako transakcijo.

turkx90 ::

Lahko ja,ampak sem ta dispute dobil brez nic vpisat. Samo decline vračilo sem dal. Nevem no verjetno odvisno od primera, dispute je logicno da lahko das pousod, s tem da je zdej njegova beseda proti tvoji. Po tej logiki bi lahko vsako plačilo vrnili nazaj, ker potrdilo o priporocenem pismu, ali paketu ni tezko ponaredit.

LuGi ::

Močno dvomim da se bo stvar kar zakljucila ker si ti zavrnil dispute kolikor sem seznanjen se pri dispute vklopi PP in resuje zadevo. No well good luck ;)

Apple ::

bluefish je izjavil:

Niti ne. Preko PayPal lahko sprožiš dispute za vsako transakcijo.


Pozoren je treba bit, ker daš lahko za posamezno transakcijo samo en dispute...
LP, Apple

_Dormage_ ::

Če si zadevo poslal bi moral met potrdilo pošte ?
Nevem točno me pa zanima kako urgirat v takem primeru.
Bi moralo biti dovolj, da imaš potrdilo, da si paket poslal ?
Če kljub temu zateva refound potem je dolžan zadevo vrniti ko jo dobi ?

gruntfürmich ::

Glej turk. Jst sem že za par stvari kot kupec zahteval denar nazaj, ker jih ni bilo poslanih. In dobil brez problema. Zato pa večina trgovcev tudi na ebayu pošilja kot usps express int, ne pa usps priority int, ker pri slednjem ni potrdila, da je pošiljka prispela in trgovec nima kritja. To mi je ravno zadnjič eden povedal, da mi ne bo cenejše poštnine dal, ker ni sledljivosti.
Tko da se zna zgodit, da če nimaš potrdila da si pošiljko oddal ali da jo je moč slediti, te bo kupec nategnil. Ker tega paketa nobena 'pošta' ni prejela. Jst mislim da boš ob denar, če je kupec nepošten.
Seveda pa poročaj, kako bo na stvari.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

turkx90 ::

Seveda ce je stvar prodana preko ebaya....ampak to ni...bom sporocal. Sedaj sem govoril z enim ki je mel isti problem in mi je rekel, da če prodaja ni povezana z ebayem, bo paypal bol malo pomagal kupcu.

gruntfürmich ::

aja, pozabil sem povedat da sem imel 2 claima mimo ebaya, in še zdaj se eden obeta (ampak srčno upam da ne), in pri nobenem primeru niti nisem pomislil, da ne bi dobil denarja nazaj - kot kupec!
ne vem pa kaj so prodajalci zapisali v pritožbo, če so se sklicevali da so poslali ali ne... ker poslali pa niso!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Tale dispute meni traja že precej časa, oni so si rezervirali da bodo rešili do 13 januarja, danes smo 20 pa še ni nič, sem jim pisal pa nekej jamrajo da naj še malo počakam. Zna pa biti da bodo rešili meni v škodo, ker sem se žalil na ipmart in oni imajo od njih verjetno precejšnje prihodke, tko da sem mal v dvomih in že iščem alternativo za paypal, o ipmart pa niti slišat več nočem.

Qcube ::

Ker vidim, da je ravno zdaj debata o paypalu imam eno vprašanje. Zanima me, če je že kdo kupoval nekaj, kar je presegalo limit na kartici. Namreč bi rad kupil nekaj na ebayu in znesek presega moj limit in sem dobil idejo, da bi lahko kolega nakazal meni na paypal in bi dal njemu denar in nato kupil izdelek. Polega tega me zanima, če paypal si zaračuna kakšne stroške, če mi kolega nakaže na paypal kot Gift. Hvala za odgovore.

Gandalfar ::

ja, 3% al neki taksnega, ce bo iz kreditne nakazoval

gendale ::

lahko greš tud na banko in zaprosiš da ti zvišajo limit na kartici

j3rn3jk ::

Mi lahko kdo pove, kako je z prijemanjem denarja na paypal?
Je možno, da bi si denar nakazal na bančni račun? Zanima me ker bi rad nekaj prodal v nemčijo (300EUR), kupec pa želi samo paypal.
Če denar ne morem nakazat na svoj BA, bi bilo možno to, da bi denar imel na paypal računu (PayPal balance:300EUR) nato bi pri naslednjem nakupu (400EUR), porabil teh 300EUR iz paypal računa, razliko (100EUR) bi mi pa obremenil bančno kartico. Gre to tak? :)

Good Guy ::

nakazuješ si lahko samo če maš viso. drugače odpade

j3rn3jk ::

Ja viso electron imam, torej bi naj to šlo?

gruntfürmich ::

ampak kako pa lahko porabiš oz. dvigneš denar, če imaš mastarcard?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Good Guy ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak kako pa lahko porabiš oz. dvigneš denar, če imaš mastarcard?


ne moreš.. denar ki ga imaš na paypalu pač daš naprej za nekaj kar boš kupu.. če maš viso, pa lahko denar withdrawaš na kartico

oz če imaš račun v ameriki lahko denar nakažeš na ta račun

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

fosil ::

Če denar ne morem nakazat na svoj BA, bi bilo možno to, da bi denar imel na paypal računu (PayPal balance:300EUR) nato bi pri naslednjem nakupu (400EUR), porabil teh 300EUR iz paypal računa, razliko (100EUR) bi mi pa obremenil bančno kartico. Gre to tak? :)

Ja tak gre.
Tako je!

PikM5 ::

Iskal sem po forumu pa nisem našel odgovora na moje vprašanje, nisem pa nameraval odpirati nove teme zato bom vprašal kar tukaj.
In sicer, nameravam kupiti neko blago iz kitajske, ker pa plačilo ni mogoče opraviti z mastercardom sem si ustvatil paypal, račun. Paypel račun sem aktiviral, vnesel 4-mesno kodo in ko sem hotel poslati denar mi napiše: This transaction cannot be completed...
Kje je problem?

Dr_M ::

Verjetno si ze dosegel mesecni limit na kartici.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

turkx90 ::

Ja al nimaš denarja na kartici, drugače nevem kaj bi lahko bilo. Pošlji email supportu.

PikM5 ::

Denar je na kartici , limita pa tudi nisem presegel.

PikM5 ::

Že cel dan si param živce s tem PayPal-om in še vedno noče poslati denarja. Vendar ko poskusim poslati 10.50 in pritisnem continues pa bi lahko plačal, če pa izberem kaj več kot to pa ponovno napiše : This transaction cannot be completed... Zakaj??

mihec87 ::

Enostavno lahko gre za več stvari in najboljši odgovor boš verjetno prejel na supportu.

Si vpisal v paypal kodo ki jo dobiš na izpisku od banke ob transakciji cca 1,5eur ki jo paypal odtrga ob registraciji?

Drugače pa če lahko pošlješ 10,5eur kaj več pa ne nakazuje da ni dovolj denarja..vsaj pri meni viso electron(debetno) zavrne v primeru da ni gor dovolj denarja(ponavadi vrže da nakup ni možen z to kartico in da naj vpišem drugo..).

PikM5 ::

Sem vpisal kodo. Supportu sem tudi že pisal samo še nisem dobil odgovora. Ne denarja je dovolj na kartici, tudi ko sem probal na neki trgovini plačati za 85€ mi je normalno sprejelo paypal račun.

PikM5 ::

Naredil sem si še en paypal račun brez kartice in sem probal nakazati na ta rečun denar. Nakazal bi lahko 50.9 več ne ( neglede na bilanco ). Nevem zakaj imam omejene nakazila, ker račun imam potrjen se previ bi moral biti limit neomejen

St235 ::

ali je tvoj račun v paypalu označen kot vertificiran? ker takšne omejitve so ponavadi na računih ki niso vertificirani, torej ni vpisana 4 mestna koda.

fosil ::

A bi ti rad opravil plačilo, torej te iz strani trgovca preusmeri na paypal stran, kjer so že vpisani vsi podatki.
Ali bi rad denar nakazal direktno z računa na račun na podlagi emaila?
Tako je!

alpha1 ::

Koliko je % provizije če preneseš denar iz paypala na viso?

amigo_no1 ::

2E ne glede na znesek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

simonsimon ::

Imam naslednje vprasanje
Vidm da paypal menja EUR v ostale valute po smesno nizkih cenah (si uzame ogromn provizije), zato me zanima, ce se bolj splaca na racunu odpret ostale valute in potem gor nakazat te ostale valute (USD, GBP)? In ce/ko to naredis ti paypal avtomaticno uzame od valute s katero se na strani placuje al gre in use iz EUR jemle in pretvarja?
npr. 500EUR = 438 GBP, paypal ti da samo 427 GBP
500EUR = 710 USD, paypal ti da samo 700 USD

Se pravi...ce mas vec valut na racnu ali jemlje avtomatico od tiste valute k je na strani kjer kupujes, al gre usakic jemat in menjat iz eurov?

hvala
simon

fosil ::

Ne komplicirat.
Pri plačilu imaš možnost da ti paypal zaračuna v original valuti.
V tem primeru tvoja banka potem izvede menjavo, po tečaju ki je veliko bolj ugoden.
Za to ne rabiš imet večvalutnega računa.
Tako je!

turkx90 ::

Fosil, kaj to se da, tudi če ti prodajalec pošlje invoice? Mislim pač da ti on pošljem koliko moraš plačati? Kje to izbereš?

simonsimon ::

Je ta moznost placila v originalni valuti stvar paypala al usake posamezne strani...ce slednje, potem verjetno nimajo use te moznosti?
Ce pa paypala pa potem kot pravis sploh ni panike...placam k placam in menjal bo po tecaju banke?

gruntfürmich ::

"Bill me in the currency listed on the seller's invoice."

to je pravi način do boljšega menjalnega razmerja.

Sem naredil placilo v USD in pod opcijo "Payment method" ter spodaj "other conversion options" kjer je tale tekst (privzeto imam drugo opcijo The MasterCard and Visa currency conversion process):


Conversion OptionsConversion Options

PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.

* The PayPal currency conversion process
* The MasterCard and Visa currency conversion process

Please select your option below:

Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with respect to any matter related to this conversion.

* Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.

Select an option above, then click Submit to complete the currency conversion process.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

turkx90 ::

Ma če ne izberes tega ti paypal sam preračuna, vsaj meni tako. Me pa zanima kje je ta možnost da izberes da ti banka naredi menjavo.

#000000 ::

Kje nastaviš tole :Bill me in the currency listed on the seller's invoice ?

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
«
1 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134287 (14251) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106389 (33436) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329178 (7029) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120176 (17253) Kwizlord

Več podobnih tem