» »

PayPal

PayPal

««
74 / 76
»»

marjan_h ::

MrStein je izjavil:

Če s to kartico plačaš na internetu, moraš plačilo potrditi v aplikaciji NLB Pay.
Sicer se plačilo ne izvede.


Tudi če plačaš preko paypala? Plačaš preko paypala in še potrdiš v NLB pay aplikaciji?

delavec44 ::

Prvič, ko kartico dodajaš v paypal ja, potem pa vprašanje. Mene je potem nehal spraševati, kar me malce moti. Recimo, da nekdo vdre v paypal račun...

Vaseer ::

Je že kdo koristil "Return Shipping on Us" opcijo - https://www.paypal.com/si/webapps/mpp/r... ?
So kakšne posebnosti, na katere je treba biti pozoren?
Če prav berem pogoje, storitev ni posebej plačljiva (je zastonj za kupca), kar mi je kar malo čudno.

Izak ::

Da, večkrat. Dobro poslikaj paket ko ga vračaš. Naj bo viden prejemnik. Zraven naj bo dobro viden tudi račun z višino poštnine.

Racunalnik ::

Ce od privat osebe kupis nekaj in to recimo ni prek ebay portala ki ima navezo s paypalom, ampak je prek portala ki nima nikakršnega protect programa, ali si zasciten?
Torej prek paypala nakazes neki privat osebi denar, potem pa izdelka ne dobis?

Tidule ::

Pomembno je kako nakažeš. Če gre za plačilo storitev/blaga potem ja, če gre za family&friends (brez provizij) potem ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Ermenc ::

Pozdravljeni,
sem nova na tem forumu in vas lepo prosim za nasvet.
Prodajam avto in kupec iz druge države želi plačati preko paypala. Želi , da se registriram in mu pošljem paypal email adress in moj bančni račun. Ali je to v redu ali gre za potegavščino. Avto bi prevzel transporter s pooblastilom.
Najlepša hvala vnaprej za vsak nasvet.

fikus_ ::

Imaš kakšen starodobnik, da avto zanima kupca iz tujine?! :D

To je nateg!


Lep dan.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Ermenc ::

Hvala za hiter odgovor. Ja, za starodobnik gre. Ali lahko pride do zlorabe, če mu pošljem te podatke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ermenc ()

Tidule ::

Teoreticno da, ampak je verjetnost majhna in naceloma resljiva.

Ce gre za nateg se bo praviloma zadeva nadaljevala na nacin, da bos dobila fake potrdila o nakakzilu z obrazlozitvami, da denar caka in bo sproscen ko bido avto prevzeli.

So pa seveda mozne tudi variacije na temo.

Ermenc ::

Hvala lepa,
če prav razumem, če samo pošljem podatke je "varno", naprej pa zelo previdno. Avto pa dam, ko imam nakazilo. Pa lahko potem denar brez problema prenesem na svoj TRR?

Tidule ::

Ermenc je izjavil:

Hvala lepa,
če prav razumem, če samo pošljem podatke je "varno", naprej pa zelo previdno. Avto pa dam, ko imam nakazilo. Pa lahko potem denar brez problema prenesem na svoj TRR?

Predvsem dobro razmisli, ali je res avto, ki ga prodajaš tako zanimiv, da se bo nekdo iz druge države zafrkaval s tem. Načeloma denar ni problem prenest, ampak če se boš to res šla je prvo vprašanje kaj je z kupoprodajno pogodbo? Če kupec ne pričakuje overjene kupopraodajne pogodbe, potem je zadeva nateg, ker brez tega ne bo mogel avta registrirat v noramalni državi. Drugo kot drugo pa se zmeni za nakazilo na TRR in ne paypal, je bistveno bolj varno.

Ermenc ::

Razumem. Še enkrat najlepša hvala.

matobeli ::

Poglej malo cene podobnih avtomobilov v kupčevi državi. Mogoče ni nateg ker cene po evropi precej variirajo, če je pa kakšna zastava pol pa čist možno da je tujcu bolj zanimiva kot našim.

edit: če je kupec iz države kjer imajo euro je to nateg. Če je kupec iz države s tujo valuto pa je paypal prenos sredstev še nakak smiseln.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

celje ::

nateg.

rkobarov ::

Živjo,

imam težave s paypal-om, koristim visa prepaid in debetno kartico od banke Intesa Sanpaolo in nikakor ne morem likant kartic na paypal.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

loliconsense ::

Zdravo!

Imam NLB debit kartico povezano na paypal in večino stvari plačam brez problema ampak sedaj imam eno zadrego kjer ne morem izbrati debitno kartico kot plačilo na palpalu za eno določeno Japonsko stran. Mislil sem, da bom enostavno naložil denar na paypal račun z debitna kartice in tako z 'ovinkom' pretental zadevo ampak opažam da se sploh ne da naložit denar na račun z kartice.

Ko na paypalu kliknem za denar naložit me vrže na Trustly kateri pa mi da sporočilo ''Unfortunately, we have had to temporarily deactivate instant top-ups with PayPal in your country. Please use alternative options available in your country to add funds to your PayPal account.''

Je kakšen enostaven postopek za nalaganje denarja na PP račun?


Lp
Uroš

Tidule ::

načeloma ne, ker paypal primarno ni namenjen temu. Če poznaš koga, ki ima paypal in ti lahko pošlje denar. Ne razumem pa zakaj točno ti ne sprejme obstoječe kartice, če drugje vse normalno deluje. Kadar plačuješ s paypal trgovec zadaj namreč ne ve kako ti dejansko poplačaš paypal (trr, debetna, kreditna, dobroimetje...)

janezvalva ::

loliconsense je izjavil:


Je kakšen enostaven postopek za nalaganje denarja na PP račun?

poskusi z AdvCash https://wallet.advcash.com:443/referral...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Meiniken ::

Vidim da je na paypalu končno opcija za withdraw denarja na bančni račun. Mogoče kdo ve če mora biti bančni račun vezan na paypal ali se da tudi kar tako (unlinked)?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

matobeli ::

Sej je že skoz ta opcija, sam mal bolj skrita je bila. Rabiš pa en račun povezat v paypal.

xseki ::

Jaz sem ga moral povezati. Lahko pa tudi greš na Xoom, ki je v lasti PayPal in si tam nakažeš na unlinked račun. Jaz recimo withdrawam na NLB račun iz paypala (linked), na moj Revolut pa withdrawan preko Xoom (unlinked).

Meiniken ::

Hvala za odgovore :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

ScottDJ_ ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč. Včeraj okoli 19.00 so hackinili v moj PayPal acc. Hvala Bogu, od NKBM dobivam SMSe, kadar kaj plačam. V roku 10s je bilo opravljenih 6 transakcij. Med tem časom sem se prijavil v PayPal, izbrisal kartico in v NKBM blokiral TRR. Uredil sem tudi policijski zapisnik, na banki pa so dejali naj s prijavo počakam nekaj dni, saj ni nujno, da bodo transakcije res uspele. Po nekaj minutah sem opazil, da so na PayPalu spremenili moj mail, telefonsko številko, geslo. Do svojega acc. ne morem dostopati. Tudi ne morem stopiti v kontakt s PayPalom. Je že kdo imel takšno izkušnjo? Je potrebno storiti še kaj? Se ponavadi € vrnejo?

Hvala in lep pozdrav

DINAMIK ::

Kakšno kartico pa uporabljaš za PayPal?

kixs ::

ScottDJ_ je izjavil:

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč. Včeraj okoli 19.00 so hackinili v moj PayPal acc. Hvala Bogu, od NKBM dobivam SMSe, kadar kaj plačam. V roku 10s je bilo opravljenih 6 transakcij. Med tem časom sem se prijavil v PayPal, izbrisal kartico in v NKBM blokiral TRR. Uredil sem tudi policijski zapisnik, na banki pa so dejali naj s prijavo počakam nekaj dni, saj ni nujno, da bodo transakcije res uspele. Po nekaj minutah sem opazil, da so na PayPalu spremenili moj mail, telefonsko številko, geslo. Do svojega acc. ne morem dostopati. Tudi ne morem stopiti v kontakt s PayPalom. Je že kdo imel takšno izkušnjo? Je potrebno storiti še kaj? Se ponavadi € vrnejo?

Hvala in lep pozdrav


Kako je to mozno ob vseh two-way preverjanjih. Sam uporabljam dva racunalnika na dveh omrezjih in mi na enem stalno mece ven potrditvene SMS-e. Vcasih tudi na prvem. Skratka nikoli ne vem ali bom lahko v prvo kaj placal. Mi gre grozno na zivce :lol:

one too many ::

Zdravo,

nameravam kupiti rabljeni prenosnik. Prodajalec je predlagal, da plačam preko PayPal Family&Friends. Kar sem bral, tega ne priporočajo, ker kupec in prodajalec nista zaščitena, na primer, če izdelek ne prispe oziroma prispe drug izdelek. Toda v mojem primeru bom nakup opravil osebno. Je to varno?

PayPal sem povezal z mojim bančnim računom. Je morda kak limit koliko lahko naenkrat plačam?

Tidule ::

Kako točno boš opravil nakup osebno, če boš plačal preko PP? Tranzakcija Family&Friends je v bistvu dokončna in ne glede na to kaj se zgodi s prenosnikom, PP ne bo posegel v tranzakcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Furbo ::

one too many je izjavil:

Zdravo,

nameravam kupiti rabljeni prenosnik. Prodajalec je predlagal, da plačam preko PayPal Family&Friends. Kar sem bral, tega ne priporočajo, ker kupec in prodajalec nista zaščitena, na primer, če izdelek ne prispe oziroma prispe drug izdelek. Toda v mojem primeru bom nakup opravil osebno. Je to varno?

PayPal sem povezal z mojim bančnim računom. Je morda kak limit koliko lahko naenkrat plačam?

Če se izkaže, da je s prenosnikom kaj narobe, pozabi na kako pomoč od PP.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

k4vz0024 ::

Meni Paypal zavrača nakazila na predplačniški Master Card, medtem ko gre na debetno brez problema. V čem je problem?

Apple ::

Predplacniska ni nujno izdana na ime in priimek, debetna pa je.
LP, Apple

one too many ::

@tidule, @furbo: Zato pa hočem opraviti nakup osebno, da preverim če je s prenosnikom vse v redu. Če ga konkretno pregledam, preizkusim vse tipke tečaje in preverim battery report, kaj gre potem še lahko narobe?

Glede PP, ko opravim transakcijo, drugi takoj vidi nakazilo? Razmisljal sem, da bi lahko prodajalec rekel, da ne vidi nakazila in mi ne bi predal prenosnika, samo nakazilo pa bi s potem izvedlo dan kasneje, kot je po navadi pri bancnih nakazilih.

A ja, saj na isti način lahko naredim business transakcijo, ne? Le da placam provizijo, vendar sem malo bolj zaščiten?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

PP nakazilo pride takoj, lahko daš biznis transakcijo in plačaš provizijo. Ampak kaj boš napisal v pritožbo? "Leptopa ni hotel dat iz rok". Če ne bosta oppravila celega posla pred kamero bo bolj švoh vse skupaj, nekaj je tud paypalu treba dat kot dokaz.

Itak da večje nakupe, kot je recimo prenosnik, opraviš v živo in pogledaš če kaj ne štima.
Sicer pa, kaj pa če bi mu dal keš v roke in bi rekel da ga ni dobil?

Paypal ni ravno nek lame ass nigerijski provajder.

delavec44 ::

Tudi čedalje več bank podpira sepa instant payments. Če pa imata isto fintech banko, pa sploh ni problema.

kixs ::

Placaj z gotovino.

Z laptopom je lahko marsikaj narobe, kar ne bos ugotovil takoj.

k4vz0024 ::

Apple je izjavil:

Predplacniska ni nujno izdana na ime in priimek, debetna pa je.


Kaj ima to opraviti s transakcijami?

Posredoval sem jim kopijo potnega lista in lastno fotko, da sem res jaz uporabnik predplačniški kartic.

Pa še, se iz številke vidi, da je predplačniška?

Pred 6 meseci so mi trajno banalni moj PalPay račun, vendar ga sedaj lahko uporabljam, če mi kdo nakaže denar, ki pa ga moram prenesti na debetno kartico.

MrStein ::

kixs je izjavil:

Placaj z gotovino.

Z laptopom je lahko marsikaj narobe, kar ne bos ugotovil takoj.

Če plača z PP, ima vsaj dokaz, da je plačal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kixs ::

Ce ze hoces, naredis kupo-prodajno pogodbo. Sicer pa vedno osebno kupujem in prodajam v gotovini. Itak vidis kaj kupis. PayPal je dober samo za prodajo/nakup na daljavo in se to samo kot "goods". Razen, ce osebo poznas in ji zaupas, potem lahko kot "prijatelj".

one too many ::

Da se oglasim po slabem mesecu.
Preko PayPala ni šlo, ampak sem se na koncu spomnil, da verjetno zato, ker sem si na banki znižal limit za enkratno plačilo (originalno je bila meja 10.000 €) ;((. Ko je gospod ugotovil, da imava isto banko, je predlagal, da naredim nakazilo kar v bankini aplikaciji.

Kar se tiče gotovine: če je z izdelkom kaj narobe, bo gotovina še kvečjemu težje vrnjena. Poleg tega pa ni najbolj varno srečavati neznance, ki vedo, da imam pri sebi veliko gotovine.

Da vem za prihodnjič:
@Matobeli: Torej PP nakazilo prijateljem je takojšnje (< 5 min)? Če druga oseba ne vidi, ne bi smelo biti zabeleženo tudi pri meni?

matobeli ::

Tako je, paypal nakazilo pride praktično v sekundah. Bi moral bit prodajalc precej pogumen da bi paypalu trdil da ni dobil nakazila, čeprav njihov sistem vidi denar na njegovem računu.

Če bi skupaj gledala v oba telefona bi to moglo bit dovolj dobro. Razen če bi se začel prodajalec izmotavat da npr. nima interneta vklopljenega, ali pa da nima paypala na telefon povezanega... Vse to pa seveda lahko preiskusiš vnaprej z zneskom 0.01eur.

edi123 ::

Če ti kdo preko xooma poslje densr iz paypala na trr ali lahko zahteva kaksen refund? Ali ko je denar na mojem trr je to fiksno?

Vanich ::

Paypal, njihova kazen 2500.-€ za: "Misinformation". In potem sanacija škode - z laganjem, dezinformacijami in pa brisanjem sledi.

Tidule ::

edi123 je izjavil:

Če ti kdo preko xooma poslje densr iz paypala na trr ali lahko zahteva kaksen refund? Ali ko je denar na mojem trr je to fiksno?

Ko je denar enkrat na TRR potem Paypal ali xoom v tako tranzakcijo ne more poseči.

cias ::

Vanich je izjavil:

Paypal, njihova kazen 2500.-€ za: "Misinformation". In potem sanacija škode - z laganjem, dezinformacijami in pa brisanjem sledi.



Ja, jaz sem že pobrisal kartico s Paypala. Gor mam še nekaj drobiža, ampak že par let praktično ne uporabljam Paypala. Sploh ker se mi je zmeraj dogajalo da je preklapljalo na Paypal konverzijo valute ne na bančno.

Machete ::

Paypal best. klik klik klik plačano.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

cias je izjavil:

Sploh ker se mi je zmeraj dogajalo da je preklapljalo na Paypal konverzijo valute ne na bančno.

Ene 2x v zadnji 10 letih se je pa res to zgodilo.

OK.d ::

Vanich je izjavil:

Paypal, njihova kazen 2500.-€ za: "Misinformation". In potem sanacija škode - z laganjem, dezinformacijami in pa brisanjem sledi.

Očitno bo to postal vzorec velikih, če nisi po njihovih normativih sledi kazen - denarna, brisanje računa, ipd.
Paypal je samo prvi, kateri tipa teren.
LPOK.d

Vanich ::

OK.d je izjavil:

Vanich je izjavil:

Paypal, njihova kazen 2500.-€ za: "Misinformation". In potem sanacija škode - z laganjem, dezinformacijami in pa brisanjem sledi.

Očitno bo to postal vzorec velikih, če nisi po njihovih normativih sledi kazen - denarna, brisanje računa, ipd.
Paypal je samo prvi, kateri tipa teren.


Pa ja da nisi pravkar šimfal čez PayPal z dezinformacijami in pa teorijami zarote???!!! Tole bo pa kar lepo minus 2 x 2500.-$ dol s tvojega PayPal računa.

Wrop ::

Uvaja se socialne točke. Zaenkrat si ob 2500 $, če se nekomu v Paypalu zameriš. Prebegli Kitacji v ZDA bodo imeli prvi jajca na tnalu, saj se ve od kje se pripravljajo novi pogoji.

mtosev ::

Jaz uporabljam PP od leta 2006 in nikoli nisem imel težav z njimi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
74 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134805 (14769) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107003 (34050) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311278 (9995) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329229 (7080) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120305 (17382) Kwizlord

Več podobnih tem