» »

PayPal

PayPal

««
75 / 76
»»

Malcolm_Y ::

Zanimiva debata, ampak saj ni PP edini, ki to lahko stori. Kdo pravi, da vam vaša banka ne more blokirati denarja (za začetek). Če dobi zahtevo od FURSa ali policije, vam takoj odtegnejo denar. Zakaj ne bi isto naredili na podlagi kake druge uredbe? Ali mislite, da banke pa tega ne morejo narediti? Da je samo PP tak?

Vanich ::

Malcolm_Y je izjavil:

Zanimiva debata, ampak saj ni PP edini, ki to lahko stori. Kdo pravi, da vam vaša banka ne more blokirati denarja (za začetek). Če dobi zahtevo od FURSa ali policije, vam takoj odtegnejo denar. Zakaj ne bi isto naredili na podlagi kake druge uredbe? Ali mislite, da banke pa tega ne morejo narediti? Da je samo PP tak?


Oni ukrepajo na podlagi zakona in odločb, finančne in kriminalne zadeve. PayPal je pa hotel ukrepati na podlagi tega, da mu ni všeč kaj ti misliš.

Tidule ::

Malcolm_Y je izjavil:

Zanimiva debata, ampak saj ni PP edini, ki to lahko stori. Kdo pravi, da vam vaša banka ne more blokirati denarja (za začetek). Če dobi zahtevo od FURSa ali policije, vam takoj odtegnejo denar. Zakaj ne bi isto naredili na podlagi kake druge uredbe? Ali mislite, da banke pa tega ne morejo narediti? Da je samo PP tak?

Ce mesas samovoljo komercialnega ponudnika s sodnimi odredbami, potem je boljse, da si tiho. Da o idiotizmu da lahko policija karkoli taksnega odredi niti ne zacnemo.

In ne, banka dobesedno ne sme naredit kaj takega kar si je poskusil privoscit paypal, ce noce izgubit licence.

delavec44 ::

Banka ti lahko začasno blokira marsikaj, če preverja sum pranja denarja ali kaj drugega njim sumljivega. Je precej odvisno tudi od osebe, ki to izvaja.
Vzeti ti ga pa samovoljno ne smejo, to je res.

staar ::

Iz Paypala sem si prenakazal manjši znesek na Mastercard. Imam NLB.
Po 2 dneh je bil ta isti znesek viden na Mastercardu najprej kot priliv, nato pa kot odliv oz. prenos nakazila na TR. To nakazilo na povezanem TR, pa je trenutno vidno kot odliv in ne priliv.

Ali se prenakazan znesek iz Paypala praviloma poknjiži samo na Mastercardu (in se tam za ta znesek pač zmanjša poraba v tekočem mesecu), ali se iz Mastercarda "prelije" na povezan TR? Seveda v plus in ne v minus (kot meni kaže trenutno)....

bastadu ::

Drugič si nakaži direkno iz PP na TRR, je brez provizije ...

Racunalnik ::

Ce placam preko paypala tretji privat osebi recimo preko send as friend za nek izdelek, ali sem varen oziroma lahko zahtevam kupnino nazaj če nekega izdelka ne dobim? Ali je treba kaksno drugo funkcijo izbrat?

Kako sploh paypal ve kaj je kdo palcal in kaj kdo poslal?

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ce hoces varstvo, potem moras placat "for goods". Prijateljem ali tistim, ki jim zaupas, pa lahko nakazes kot "friends".

Ce placas kot goods, potem bo prodajalec dodal tracking info, ko bo paket poslan. Ce ne dobis ali dobis kaj drugega, lahko odpres spor - dispute. Navadno kupec dobi povrnjeno kupnino in postnino, ni pa to cisto vedno avtomatika.

Racunalnik ::

Ok hvala. Pa vrjetno pri tej opciji treba plačat še kakšno provizijo?

xseki ::

Pri Friends & Family ti plačaš provizijo. Pri Goods & Services pa ne. Ponavadi pa trgovine zaračujano provizijo same ob koncu naročila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

matobeli ::

Family in Friends nimajo provizije če si v isti državi oziroma v isti valuti.
Nrkatere trgovine imajo res doplačilo za PP, ampak so relativno redke.

jocoj ::

Za slovenske velja, da bolj pogosto na tebe prenesejo provizijo, kot ne.

matobeli ::

Kere pa? Kar je večjih trgovcev nisem opazil da imajo provizijo.

xseki ::

Anni ima okrog 1€ provizije če plačaš preko PayPal, printink.si tudi, emundia.si pa 3,40% provizije za PayPal.

Route66 ::

Živjo imam eno vprašanje in sicer mi nekdo želi poslati invoice za 10€ pa ne gre skozi ker na drugi strani pošiljatelj dobi tole sporočilo:

https://imgur.com/KwVwGSC

Predvidevam da moram za zneske ki so večji od 10$ oziroma 10€ posodobiti paypal račun in podati svoj ID? Do zdaj sem uporabljal paypal predvsem pri zares nizkih vsotah 5€ max. Ali je problem kje drugje? Ko se prijavil v paypal račun me pozivajo naj posodobil račun da "odprem" večje prenose. Kar se tiče ID ali je osebna dovolj ali moram dati bančni račun? Prosim če kdo pozna odgovor, bi bil zares hvaležen hvala.

matobeli ::

Kolkor vem rabiš sam kreditno/debetno visa/MC dat.

kixs ::

Naj ti da svoj PayPal naslov in mu direktno poslji teh 10eur.

Route66 ::

kixs je izjavil:

Naj ti da svoj PayPal naslov in mu direktno poslji teh 10eur.


Obratno, on želi poslati denar meni.

delavec44 ::

Ko presežeš ca. 1000€ prometa, se moraš identificirati z osebnim dokumentom. Povezava kartice ali TRRja nima veze.

Route66 ::

matobeli je izjavil:

Kolkor vem rabiš sam kreditno/debetno visa/MC dat.


Se mi je zdelo da je v tem trik, osebno bi dal raje ID ker kreditne nebi vezal na ta račun ki ga imam za majhne porabe in je precej malo aktiven.

Ko si ravno tu morda veš ča imaš lahko več kot en Paypal račun? Rad bi odprl še en paypal business račun pa me zanima če je možno imeti več kot enega ali moram najprej tistega zapreti in odpreti novega? Čeprav ne vem kako je s telefonsko številko potem ali jim moram poslati tudi novo tel število ali bo stara veljavna?

Kar bi rad storil je da bi dobil teh 10€ na ta račun (mislim nekaj kupiti za teh 10) potem bi račun zaprl in odprl novi business račun. Ali je možno?

delavec44 je izjavil:

Ko presežeš ca. 1000€ prometa, se moraš identificirati z osebnim dokumentom. Povezava kartice ali TRRja nima veze.


Hmm, to potem ne velja za ta primer ki sem ga objavil saj sem s tem računom opravil za manj kot 15€ prometa. Verjetno je potrebno priložiti nek dokument za teh 10€...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

kixs ::

Route66 je izjavil:

kixs je izjavil:

Naj ti da svoj PayPal naslov in mu direktno poslji teh 10eur.


Obratno, on želi poslati denar meni.


Napisal si, da ti zeli poslati invoice. To je racun za placilo.

Sicer pa ne vem zakaj tebi ne bi mogel poslati 10eur. Sredstva imas lahko potem na PP in jih ne rabis prenesti na kreditno ali TRR.

Route66 ::

kixs je izjavil:

Route66 je izjavil:

kixs je izjavil:

Naj ti da svoj PayPal naslov in mu direktno poslji teh 10eur.


Obratno, on želi poslati denar meni.


Napisal si, da ti zeli poslati invoice. To je racun za placilo.

Sicer pa ne vem zakaj tebi ne bi mogel poslati 10eur. Sredstva imas lahko potem na PP in jih ne rabis prenesti na kreditno ali TRR.


Se opravičujem, on želi poslati meni. Moja napaka.

Drugače se pa ravno tega želim izogniti da jim ne dajem TRR-ja za tako majhen znesek poleg tega račun uporabljam redko morda 1x na mesec. Ko se prijavil v paypal me opozori na ta dva problema:

https://imgur.com/taFoFfQ

Verjetno je to povezano s tem da ne morem prejemati željenega zneska 10 evrov. Ko kliknem na tisto prvo rumeno zastavico me pošlje na tole stran:

https://imgur.com/RoWbzM4

Kjer zahteva osebni dokument. Zdaj me zanima če jim ga pošljem in potem recimo kmalu potem izbrišem račun, ali bom lahko potem odprl novega ali bo to nemogoče glede nato da bodo zdaj že imeli moje podatke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

Route66 ::

Okay mislim da sem ugotovil kje je problem in sicer sem našel tole:

You need to upgrade your account to business account first.
For example, if you are from India it is necessary to upload at least one document that proves that you are citizen of India (ex. pan card).
When you upload your identification details your PayPal account will be upgraded to business account. Then you can receive international payments.
Some countries still doesn't have an option to receive payments however (we know this about Ukraine for now).
Please, if you know how to upgrade PayPal account to business account in your country share your experience with us.

Se pravi bom moral dati sliko osebne. Ali ste ostali tudi dali kakšen osebni dokument? Verjetno sem paranoičen samo me vseeno zanima kako je s tem osebnim dokumentom...

Tidule ::

Paypal zaradi anrave njihovega dela zavezuje veljavna zakonodaja držav v katerih poslujejo. In za takšne in drugačne finančne inštitucije že dolgo veljajo zelo striktna pravila glede postopkov KYC (know your customer) in jim nalagajo obveze glede identifikacije uporabnikov. Če tega nočeš naredit ti pač ne smejo omogočit uporabe njihove storitve.

Glede odpiranja in zapiranja PP računov boš pa moral pogledat njihove pogoje uporabe. Nedvomno pa bo to lahko enkrat problem, če boš odpiral in zapiral račune, ker je to anomalija, ki jo bo njihova avtomatika slej kot prej zaznala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Route66 ::

Živijo ponovno torej ravnokar sem dal sliko svoje osebne ter naslov (kopija bančnega računa) vendar zdaj zahtevajo še povezavo mojega bančnega računa s paypalom pa me zanima ali ne velja to samo v primeru če je znesek transakcije nad 1000€ oziroma če je promet presegel 1000€? V mojem primeru ne pridem niti do 20€ pa me zanima ali je res potrebno vezati račune za pičlih 10€ ki jih želim prejeti na paypal? Naj mi nekdo odgovori lepo prosim.

Osebne podatke sem dal, osebni ID sprednji in zadnji del tudi, in zdaj še naslov iz bančnega računa. Paypal potrebuje podatke da odprem povečanje limita transakcije vendar jaz tega pri tako majhnih zneskih resnično ne potrebujem? Ali imate ostali pri tako nizkih transakcijah tudi svoj bančni račun vezan na paypal?

Route66 ::

Zdaj sem pa v kurcu. Ravnokar odprem paypal da preverim če so moje podatke preverili in dobil tole sporočilo:

After a review, we've decided to permanently limit your account due to potential risk. You'll not be able to conduct any further business using PayPal.

Pojma nimam zakaj so mi flagal račun, vsi podatki na računu so pravi. Berem tule da ima veliko ljudi podoben problem in da prihaja do nerazumljivih izbrisov računa za stalno. Včasih ti blokirajo vse že če narediš nekoli večjo transakcijo, vsaj tako pravijo ostali spodaj na linku :8)

https://www.paypal-community.com/t5/Sec...

Je kdo že doživel kaj podobnega? Res koliko smole imam jaz s tem paypalom to je neverjetno.

starfotr ::

Ne uporabljaj več tega sranja.

Route66 ::

starfotr je izjavil:

Ne uporabljaj več tega sranja.


Verjetno je prišlo do blokade ker nisem resident ZDA, ker ko berem komentarje je v večini to problem ker algoritem zazna da nisi iz ZDA in avtomatsko posumi da gre za kršitev. Nekomu so blokirali račun ker je potoval v Kenijo in se je vpisal v račun in algoritem je to takoj zaznal in izbrisal vse skupaj. Je pa bolano da ljudje izgubljajo po tisoče dolarjev in da sploh ne dobiš obrazložitve oziroma razloga kje je problem. Sicer sem naše in tale video in je proces kar zahteven tako da ne vem če bi šel skozi tole.



Tole je res sranje do dna, pa ni pomembno koliko časa uporabljaš račun, sem bral primere kjer izbrišejo račun tudi tistim ki ga uporabljajo že več kot 10 let brez obrazložitve samo ugasnejo.

Kako to da se ostalim to še ni zgodilo tule v temu? Saj verjetno se je samo vseh 75 strani ne bom bral ane. To je res bolano kaj se gredo. Imam srečo da sem imel gor samo 5€ ampak vseeno ga zdaj ne bom mogel več uporabljati pri določenih spletnih straneh kjer je edina opcija ta jeban paypal.

Xstem ::

Meni so prav tako blokirali račun in zasegli 3000 EUR brez razloga !!! . Vsak dan je vec takšnih primerov s strani paypala.
Lahko samo recem avoid paypal for all cost!

You can't use PayPal anymore
At PayPal, we value a safe community for our customers to do business. We noticed activity in your account that's inconsistent with our User Agreement and we no longer offer you PayPal services.


Any bank or credit card information that's linked to your PayPal account cannot be removed nor can it be added to another account. You can still log in and see your account information, but you can't send or receive money. Any money in your PayPal balance will be held for up to 180 days.

https://www.trustpilot.com/review/www.p...

ce pogledas paypal feedback ti je vse jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xstem ()

Route66 ::

Xstem je izjavil:

Meni so prav tako blokirali račun in zasegli 3000 EUR brez razloga !!! . Vsak dan je vec takšnih primerov s strani paypala.
Lahko samo recem avoid paypal for all cost!

You can't use PayPal anymore
At PayPal, we value a safe community for our customers to do business. We noticed activity in your account that's inconsistent with our User Agreement and we no longer offer you PayPal services.


Any bank or credit card information that's linked to your PayPal account cannot be removed nor can it be added to another account. You can still log in and see your account information, but you can't send or receive money. Any money in your PayPal balance will be held for up to 180 days.

https://www.trustpilot.com/review/www.p...

ce pogledas paypal feedback ti je vse jasno.


Ravno zaradi tega sem spraševal če je potrebno dati svoj bančni račun ker sem pri takšnih stvareh vedno skeptičen in hvala bogu da nisem posredoval svojih bančnih podatkov ker tole je res kurac od bančne storitve.

Pa se to kje so našli 180 dni? To je dobesedno pol leta, kot da bi se namerno norca delal. Je pa res prav sramotno da nimajo nekega normalnega servisa in da jih sploh ni možno kontaktirati. Kako je lahko takšno podjetje na ameriškem delniskem trgu mi pa tudi ni jasno. Se ko se z boti pogovarjaš je vse skupaj katastrofalno.

Tidule ::

Saj to veš, da to da jim nisi posredoval TRR je lahko eden od razlogov zakaj so ti blokirali račun? Kakorkoli obračaš zadevo tvoji vzorci prilivov in odlivov so sprožili določena opozorila. Posledično so od tebe zahtevali podatke in ker jih niso dobili so se pač odločili, da je manj dela, da ti preprosto blokirajo račun, kot da se ukvarjajo s tabo. Ravno računi brez verifikacije in brez povezave z konkretnimi plačilnimi sredstvi (kartica, TRR...) so vedno najbolj sumljivi in tudi največkrat zlorabljeni in je posledično paypal še posebej zatežen okrog njih.

Pač ne uporabljaj storitve, če nisi zadovoljen z njo.

Je pa skrajno zabavno brat reviewje in hitro ugotoviš, da 3/4 nima nič z Paypalom. Zmaga pa folk, ki naseda scamom in potem krivi paypal zakaj tega ne prepreči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Route66 ::

Tidule je izjavil:

Saj to veš, da to da jim nisi posredoval TRR je lahko eden od razlogov zakaj so ti blokirali račun? Kakorkoli obračaš zadevo tvoji vzorci prilivov in odlivov so sprožili določena opozorila. Posledično so od tebe zahtevali podatke in ker jih niso dobili so se pač odločili, da je manj dela, da ti preprosto blokirajo račun, kot da se ukvarjajo s tabo. Ravno računi brez verifikacije in brez povezave z konkretnimi plačilnimi sredstvi (kartica, TRR...) so vedno najbolj sumljivi in tudi največkrat zlorabljeni in je posledično paypal še posebej zatežen okrog njih.

Pač ne uporabljaj storitve, če nisi zadovoljen z njo.

Je pa skrajno zabavno brat reviewje in hitro ugotoviš, da 3/4 nima nič z Paypalom. Zmaga pa folk, ki naseda scamom in potem krivi paypal zakaj tega ne prepreči.


Ne bodi kreten, niti ne veš zakaj so mi ukinili račun nekaj projeciraš stfu. Dejstvo pa je da moraš narediti 3 korake in sicer je bil prvi ID front and back, to sem poslal, drugo je bilo naslov stalnega prebivališča to sem tudi poslal, potem sem počakal ne več kot 10 minut in dobil odgovor da je račun ukinjen. Počakal sem da vidim če bo to dovolj, lahko bi me pač opozorili da je potrebno dati še TRR in bi se potem moral odločiti ne pa da mi takoj blokirajo račun.

kixs ::

Ste me rahlo ustrasili in sem hitro zagonil 300eur iz PayPal-a, da ne bom imel prevec gor :lol:

Tidule ::

Route66 je izjavil:

Tidule je izjavil:

Saj to veš, da to da jim nisi posredoval TRR je lahko eden od razlogov zakaj so ti blokirali račun? Kakorkoli obračaš zadevo tvoji vzorci prilivov in odlivov so sprožili določena opozorila. Posledično so od tebe zahtevali podatke in ker jih niso dobili so se pač odločili, da je manj dela, da ti preprosto blokirajo račun, kot da se ukvarjajo s tabo. Ravno računi brez verifikacije in brez povezave z konkretnimi plačilnimi sredstvi (kartica, TRR...) so vedno najbolj sumljivi in tudi največkrat zlorabljeni in je posledično paypal še posebej zatežen okrog njih.

Pač ne uporabljaj storitve, če nisi zadovoljen z njo.

Je pa skrajno zabavno brat reviewje in hitro ugotoviš, da 3/4 nima nič z Paypalom. Zmaga pa folk, ki naseda scamom in potem krivi paypal zakaj tega ne prepreči.


Ne bodi kreten, niti ne veš zakaj so mi ukinili račun nekaj projeciraš stfu. Dejstvo pa je da moraš narediti 3 korake in sicer je bil prvi ID front and back, to sem poslal, drugo je bilo naslov stalnega prebivališča to sem tudi poslal, potem sem počakal ne več kot 10 minut in dobil odgovor da je račun ukinjen. Počakal sem da vidim če bo to dovolj, lahko bi me pač opozorili da je potrebno dati še TRR in bi se potem moral odločiti ne pa da mi takoj blokirajo račun.


Edino dejstvo tukaj je, da če se z njimi pogovarjal v takem tonu kot na tem forumu, potem se te že zato odjebal kot gumb od gat. Kretene se blokira, ne opozarja.

kixs ::

Pocasi zacenjam prav sovrazit to two-way-authentication. Ne da skoz tezi s temi SMS-i, zdaj jih se dobim vec ne in se ne morem prijaviti v PayPal!

Tidule ::

Kako to da uporabljas sms za 2fa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kixs ::

Tako je ocitno po defaultu, ker nisem nicesar vklapljal ali spreminjal. Najraje bi imel nic.

Tidule ::

nič bo težka :) Osebno imam OTP authenticator in do sedaj še ni bilo težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Tody ::

Meni tudi danes ne deljo SMS --- na status strani seveda piše da vse dela. Mi je pa neka ameriška stran tudi zavrnila obe kartici... Something has gone wrong... Pa SMS z zavrnitvijo plačila.

Spet so nekoga odpustil, ker je hotel preveliko plačo :)

VIP58 ::

Nekaj malega denarja bi moral dobit iz tujine, kam in kako naj mi nakažejo? Pay pal, N26, NKBM predplačniška, NLB
Too much of everything is just enough.

Hovdra ::

Kako naj mi vemo kam naj ti nakažejo...najbolje tja, kamor tebi najbolj ustreza, če s tem nimajo težav.

Malcolm_Y ::

"Kako naj mi vemo...". S-T v vsej svoji veličini... :)

Med ponujenimi možnostmi imam/poznam samo PayPal, in do zdaj nisem imel težav. Lahko bi si nakazal na banko, če bi hotel, ampak tiste dnarje, ko dobim tja, pač zapravim preko PP, zdaj ga jemljejo že marsikje, za koncerte, domene,... pa se zapravi.

VIP58 ::

Meni je načelno vseeno kam, samo ne bi rad da me dacarji jahajo za par eurov. Bom poskusil na pay pal, a to dam zahtevek za nakazilo z mailom?
Too much of everything is just enough.

kixs ::

Lahko zahtevek, lahko pa ti posljejo direktno na tvoj email naslov, ki ga imas vezanega na Paypal. Kot friend ali goods. V prvem primeru ne placas provizije, v drugem ti PayPal pobere cca 4% - ce se ne motim in se PayPal zascito ima placnik. Ce bos poslal zahtevek (invoice), bo to avtomaticjo kot goods.

Machete ::

Nihče te ne bo jahal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

VIP58 ::

Ok, hvala vsem :D
Too much of everything is just enough.

grumpyanže ::

Živjo!

Naletel sem na podoben primer kot zgoraj. Paypal uporabljam že 10+ let. Sedaj pri prodaji nekega izdelka oz. karte za večjo vsoto so mi omejili račun (limited account). Trenutno je denar, ki mi je bil poslan zadržan in ga lahko še očitno vrnem kupcu do 5 februarja. Ali bom jaz ta denar dejansko lahko dobil ali mi ga bo paypal "odtujil". Zelo sem jezen na paypal, pisal sem supportu in so mi dejali naj si nardim nov račun (bolano). Sem pa za moj naslov kjer živim uploadal vozniško in so mi na podlagi tega zablokiral account , ker naj nebi bil star 18 let!!!! Pi*** a je res ta PP gniu. Redna stranka desetletje dobim pa prst u rit..

Kaj storiti v tem primeru? Ali bom jaz ta denar ki je na holdu še videl ali ne?

xseki ::

Kako nebi bil star 18 let? A mogoče nisi bil star 18 kadar si odprl svoj račun? V tem primeru ti bodo dali možnost, da si vse kar imaš trenutno na računu nakažeš na banko potem pa odpreš nov račun.

grumpyanže ::

xseki je izjavil:

Kako nebi bil star 18 let? A mogoče nisi bil star 18 kadar si odprl svoj račun? V tem primeru ti bodo dali možnost, da si vse kar imaš trenutno na računu nakažeš na banko potem pa odpreš nov račun.


Star sem 32.. mislim da 14 let pa accounta nimam :). A si prepričan glede tega? Ker več ko berem review-e bolj so ljudje ostalih brez svojega denarja..

kixs ::

Uporabljas 10 let ali prodajas 10 let? Kako si pa prodal, preko eBaya? Ce nimas veliko prodaj ali pozitivnega feedbacka, se zascitijo dokler velja zascita ali kupec ne potrdi, da je vse OK. Tako ti lahko zadrzijo sredstva. Kar pa ni nic novega.
««
75 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134825 (14789) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107014 (34061) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311284 (10001) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329232 (7083) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120312 (17389) Kwizlord

Več podobnih tem