» »

PayPal

PayPal

««
72 / 76
»»

Kvinta ::

pwn3rrr je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Kak se na PayPalu naredi ,da kupec plača vse komplet z carino vred ?
Al to za nas navadne ni 8-O

A si že kdaj naročal kakšno stvar s tujine, kjer si moral plačat uvozne dajatve? Če si, potem bi moral razumeti kako vse skupaj poteka... Kupcu izdaš račun za vrednost izdelka in poštnino, ko ti to plača, so tvoji "stroški" pokriti, uvozne dajatve pa vedno plača kupec naknadno, tako da se prodajalca ne tičejo.


Ti očitno mene nisi razumel in še nisi videl ,da majo eni prodajalci spodaj pod poštnino napisane carinske dajatve torej plačaš vse na Ebayu preko Paypala in se tak izogneš carini katere postopek zavleče zadevo in ti naredi dodatne stroške pa ne glede kje si al v Usa al na v Indiji.

Grem raje na Reddit vprašat.
A.C.A.B

Machete ::

Pomirite se. Dajte se malo lepše pogovarjat, ne takoj lajat in napadat.

To kar si ti videl, da so pristojbine že vključene v ceno je t.i. GLOBAL SHIPPING PROGRAM (https://www.ebay.com/help/selling/shipp...

Podobno omogočajo tudi drugi globalni dostavljalci ala DHL express itd..

Da boš sam to pričaral, pa je skoraj nemogoče.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ales ::

Kvinta je izjavil:

Kak se na PayPalu naredi ,da kupec plača vse komplet z carino vred ?
Al to za nas navadne ni 8-O

To nima blage veze s PayPalom, oni samo zaračunajo tolikšno vsoto denarja, kot jim prodajalec reče.

Če kupec želi, da se mu že ob nakupu vse uredi, mora to zrihtati prodajalec, kupcu pa samo zaračuna skupno vsoto, z vsemi stroški vred. Kako kupec potem plača (PayPal ali kaj čisto tretjega) nima nobene veze.

pwn3rrr ::

@Kvinta, res te nisem razumel, ker si se zelo potrudil obrazložiti zadevo in zaradi tega sem podal tudi temu primeren odgovor.
Drugače pa good luck na Reddit-u s takim skropucalom, kot si ga napisal tukaj. Peace.

toplakd ::

igi82m je izjavil:


Enako , če vam bo kako uspelo uredit , se priporočam za rešitev.


Paypal support:
Post reviewing, I see that your card ending in **** is removed from your account since 3DS Authentication Started. In this case, you have to try after 72 hours to add the card again.

igi82m ::

Še vedno mi ne uspe dodati kartice. Ima še kdo kakšno rešitev?

igi82m ::

Re-enable your card with PayPal

You have reached the limit of attempts allowed to confirm your card. If you'd still like to use this disabled card with PayPal, we need you to send us some documents.

Please upload the following documents:A valid photo ID (front/back copy)A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account

Mi lahko kdo pomaga pri tem. Prvo verjetno rabim osebno z sliko. Kje pa najdem recent card statement in številke. Lahko najdem to v banka net aplikaciji?

matobeli ::

Ponavad imaš nekje opcijo da potegneš dol mesečni izpisek, torej rabiš marčevski izpisek.

Machete ::

ALi kdo ve če obstaja način, da avtomatska plačila ne porabljajo najprej stanja v paypalu in šele nato dodeljen vir financiranja?

We'll use your balance first. Then we'll use:
xxxx MASTERCARD
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Obstaja, sem si enkrat to nastavil, sam kam točno so to skril pa ne vem na pamet.

Machete ::

Aja saj mogoče pa je to v bistvu primarna nastavitev za običajna plačila, ki jo uporablja. Bi bilo logično. Si pomagal na ta miselni preskok :p
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Fino :)
Po nekem čudežu pa paypal že leta pusti moje nastavitve pri miru, se pa spomnem da sem takrat moral poguglat in razkopat vse možno da mi je končno nehal težit vsakič sproti (še v starem UIju)

d4vid ::

Nujno bi rabil pomoč. Rad bi poslal denar prek paypala, iz mojega bančnega računa, ki sem ga linkal v paypal in lahko z njim placujem na ebayu.

V aplikaciji od paypala pa mi te opcije ne pokaze?

Mare2 ::

d4vid je izjavil:

Nujno bi rabil pomoč. Rad bi poslal denar prek paypala, iz mojega bančnega računa, ki sem ga linkal v paypal in lahko z njim placujem na ebayu.

V aplikaciji od paypala pa mi te opcije ne pokaze?


Poslal denar. Komu? Kam?

Sicer pa enostavno plačaš, pa je. :) Če imaš linkan edini račun, bo paypal sam izbral vir. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

d4vid ::

Recimo da prijatelju v tujini.

V aplikaciji mi ponudi samo mastercard, kar pa ni opcija.

fireX88 ::

Ce bi rad iz bancnega racuna prenesl na paypal ne bo slo. V slo tega ne ponujajo. Potrebujes kreditno ali pa banko kot je revolut, n26. Tam si nalozis denar in nato iz te banke placas preko paypala.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

jocoj ::

Seveda bo šlo, saj je napisal, da ima povezan osebni račun in plačuje na ebayu npr. Tudi sam imam povezan račun od delavske hranilnice.
Zakaj ni opcije v aplikaciji ne vem, probaj preko spletne strani

fireX88 ::

Prav, pa bo slo...samo ne vem, zakaj meni ne gre.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

celje ::

za posiljanje poisci: friends and family. vendar: kar posljes je dokoncno. ne mores se nikamor in nikakor kasneje pritoziti za to nakazilo. ni moznosti vracila,....

jocoj ::

fireX88 je izjavil:

Prav, pa bo slo...samo ne vem, zakaj meni ne gre.

Možno, da so ukinili, kot precej ostalih stvari. Jaz sem povezal osebni račun nekaj let nazaj.

d4vid ::

Niti ni dolgo nazaj, kar sem povezal paypal s osebnim računom na NLB, in kot sem rekel, plačevanje na ebayu dela, pri nakazovanju pa mi možnosti TRRja ne ponuja.

 NLB

NLB

ETI3n ::

Danes sem fotru zrihtal PayPal, vse šlo naprej bp, edino mi gre na kurac pod "notifications" kjer stalno piše, da naj linkam debetno ali kreditno kartico, ki pa je že dodana.Drugo, opravili smo malo transakcijo vredno euro, in kot grom iz neba dobil obvestilo o pending paymentu, ki pa takole izgleda oz piše:

Pending 1,00 EUR payment
On 18 May 2021, you authorized a payment of 1,00 EUR on your card xx-7458. If the payment is voided for any reason, the pending amount won't be charged. It may take a few days for this to show on your card statement.

Mare2 ::

Tole naredi vsakič, ko prvič vneseš novo kartico, da preveri, ali je kartica prava in če je aktivna. :) Včasih smo morali vpisat še štiri črke, ki so bile napisane. Pogledal si na izpis v aplikaciji. :) Tisti en EUR ti v kratkem stornira. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

polozweii ::

Nekaj kupim od fizične osebe in mu plačam kot Paying for an item or service. Zanima me če si PayPal vzame delež za garancijo od zneska ki sem ga nakazal prodajalcu, ali dodatno iz mojega računa.
Če si vzame od zneska poslanega prodajalcu me zanima koliko bo prodajalec dejansko dobil če mu nakažem 100€ ali 200€.

celje ::

1000 eur nakazila za prodajalca pomeni cca 965 eur. cca 35 eur gre pp.

25 eur nakazila: dobi cca 1.5 eur manj.

polozweii ::

Glede na 1,5€/25€ izračunam da je za 200€ potrebno nakazati 212€.

Ales ::

Načeloma PayPal provizije s kupcem nimajo blage veze, to je strošek prodajalca.

Sicer pa odpri njihovo stran in si poglej cenik, ane!

polozweii ::

Ales je izjavil:

Načeloma PayPal provizije s kupcem nimajo blage veze, to je strošek prodajalca.

Sicer pa odpri njihovo stran in si poglej cenik, ane!


Njihovo? Ne gre za podjetje ampak fizično osebo.

destroyer2k ::

tschuss

208,35EUR da dobi 200EUR, ampak to je izračun za europe 1 cono. Če poveš od kod je prodajalec ti lahko bolj natančno povem.

3,5% je provizija (europe 1)
0,35EUR je provizija nakazila
0,5% je provizija za čezmejno plačilo

Zgodovina sprememb…

polozweii ::

Prodajalec je iz Avstrije.
Nemčija spada v isto cono?

fertighaus ::

Če imaš na paypal balance denar, kaj se najbolj splača z njim narediti, da plačam čim manj provizij?

Plačam preko paypala nakup v trgovini ali nakažem na banko ali kakšna 3. možnost?

destroyer2k ::

polozweii je izjavil:

Prodajalec je iz Avstrije.
Nemčija spada v isto cono?


Potem je zgoraj naveden znesek pravilen. Nemčija pa tudi spada v isto cono.

Ales ::

polozweii je izjavil:

Ales je izjavil:

Načeloma PayPal provizije s kupcem nimajo blage veze, to je strošek prodajalca.

Sicer pa odpri njihovo stran in si poglej cenik, ane!


Njihovo? Ne gre za podjetje ampak fizično osebo.

Luba duša, PayPalov cenik te zanima, ane... V petih minutah bi lahko vse glede stroškov sam zvedel, sicer pa so ti zdaj že vse povedali. Če je točno, seveda, kar pa, spet, lahko sam takoj preveriš.

jocoj ::

fertighaus je izjavil:

Če imaš na paypal balance denar, kaj se najbolj splača z njim narediti, da plačam čim manj provizij?

Plačam preko paypala nakup v trgovini ali nakažem na banko ali kakšna 3. možnost?

Kakšnih provizij? Kot kupec nimaš provizij, prav tako ne, če si nakažeš na svoj povezani bančni račun.

MTB ::

Eno vprašanje, če ima kdo izkušnje.
Preko https://www.bergsports.de/ sem avgusta naročil neko opremo, ki sem jo plačal s paypalom. Ker nekaj dni ni bilo nikakršne spremembe statusa, sem kontaktiral prodajalca, od katerega ni bilo odgovora. Odprl sem case na paypalu, po enem tednu ni bilo odziva od prodajalca, zato sem odprl claim.
Paypal da prodajalcu možnost, da v 10 dneh odgovori, potem pa traja še 5 dni za odločitev paypala.
Ker je bil nakup predviden za darilo in so postavljeni roki predaleč, bi kupil zadevo drugje. Kakšna je možnost, da mi paypal zavrne vračilo denarja, oziroma mi prodajalec še vedno pošlje naročilo?
Blaga namreč nisem dobil, status na spletni strani tudi kaže, da naročilo še ni bilo obdelano?

bastadu ::

Načeloma s to trgovino nimam slabih izkušenj. Če prodajalec nima potrdila o oddaji pošiljke (tracking number), potem ti bo skoraj sigurno PP razrešil v tvojo korist. Če vmes prodajalec odpošlje pa imaš itak pravico odstopa od nakupa in dobiti denar nazaj ...

MTB ::

Sistem mi sporoča, da naročilo sploh še ni bilo obdelano (Bestellung wurde noch nicht bearbeitet).

bastadu ::

Očitno zadeve nimajo na zalogi, sedaj je vsepovsod problem z (pravočasno) dobavo blaga ... Pokliči jih, saj imajo hotline ...

polozweii ::

Nekomu sem dal e-mail da mi je nakazal na Paypal. Zatem sem od NKBM dobil obvestilo da sem na račun prejel znesek.
Kakšna je provizija ki jo vzame NKBM in ali ni bolje da bi ostalo na PayPal kjer bi slej ko prej zapravil za nek nakup?

bastadu ::

A si siguren, da ti je poslal na Paypal in ne preko Flik-a na tvoj bančni račun? Namreč če ti nakaže na Paypal kolikor vem ni avtomatske možnosti, da bi denar priletel direktno na tvoj bančni račun ...

Samael ::

Zakaj bi pa NKBM vzel provizijo za polog?

Kaksno si je vzel paypal si pa itak videl, pri withdrawu - ti je izpisalo dve opciji.
Ena opcija, po spominu, te pride fiksno 2 eur al nekaj v tem smislu. Pri drugi so procenti v sklopu nekega okvira.
Samo od sebe brez tvoje intervencije se pa, kot pravi @bastadu zgoraj, to pri paypalu ni izvrsilo
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

polozweii ::

Tisto na NKBM je bil refund iz Aliexpresa.

5€ ki sem dobil na PayPal je ostalo gor. Če se prav spomnim mi ni treba nič ker najprej pobere kar je na paypalu in šele potem iz kartice.

...mislim v primeru nakupa na ebayu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

Robert ::

Tole obvestilo sem prejel danes 2x, ali je nateg ali SPAM, zadeve ne poznam (sporočilo je iz SK, neznan naslov), nikoli nisem obiskal spletnega igralnišva:

Ta dejavnost se nanaša na polog za spletno igralniško podjetje, ki uporablja vašo kartico, povezano z vašim računom.
Za nadaljnjo preiskavo smo morali začasno ustaviti vašo zahtevo za plačilo in temu plačilu dodati 48-urno zadržanje.
Če ste bili lastnik te zahteve za plačilo, ne storite ničesar in prezrite to sporočilo.
PayPal bo potrdil transakcijo v denarnici za spletne igre na srečo, zato vas ne bi smelo skrbeti
V nasprotnem primeru sledite spodnjim korakom, da prekličete transakcijo in takoj zahtevate vračilo kupnine
Prosimo, upoštevajte: na vašo telefonsko številko bomo poslali samodejno kratko sporočilo s kodo za preklic
Ta koda zaključi sumljiv postopek preklica plačila, ne da bi koda zaključila postopek preklica
Če želite preklicati to plačilo, vrnite denar tako, da kliknete naslednjo povezavo


Prijavite se v svoj račun PayPal

bastadu ::

Klasičen phishing.

Furbo ::

Linki v tem sporočilu verjetno vodijo na fake paypal stran, pošiljatelj pa upa, da boš tako neumen, da boš tja vnesel svoje geslo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Route66 ::

Mene pa zanima če obstaja kakršnakoli možnost da bi si denar naložil na Paypal ne da bi zato uporabil svoj bančni račun? Sem probal changebuz pa čakam že 6 dni da mi odgovorijo saj gre za 10€. Na Skrillu imam 10€ pa jih želim prenesti na Paypal vendar čakam že celo večnost, saj je pri njih minimalni znesek 65€, jaz pa želim prenesti pičlih 10€ in zato potrebujem njihovo potrdilo preko maila vendar odgovora še nisem prejel. Zdaj me pa me zdaj zanima če obstaja še kakšna druga možnost.

Pa še eno vprašanje ki sicer ni povezano s Paypalom: Zakaj moram pri Skrillu, če želim nekomu poslati denar na njegov Skrill zato uporabiti svojo bančno, če imam denar že gor??? Se pravi na Skrillu imam trenutno 10€ in jih želim poslati nekomu drugemu na skrill. Zakaj zahteva številko kartice in vse podatke? Razumel bi če denarja na moje Skrill računu nebi bilo vendar ga imam. Sem misli mda gre vse skupaj preko maila podobno kot pri Paypalu, se pravi vtipkaš Paypalov mail tistega, ki mu želiš poslati denar in je zadeva rešena, ali se motim?

Resnično ne vem kaj storiti. Potrebujem denar na Paypalu vendar zaenkrat še nočem vezati svoje bančne na Paypal saj zato resnično ni potrebe, saj gre enostavno za majhen znesek.

Machete ::

Saj ti ne bojo nič vzeli, daj poveži račun. Za davčno 'optimizacijo', pa ugibam, da se tudi nimaš kaj sekirat .. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

celje ::

simpl. kakega znanca z paypalom prosi da ti nakaze 10 eur kot frends and family. ti pa njemu 10ko v roke.

scipascapa ::

hey people

kaj je že una nastavitev, kjer določiš kdo ti dela konverzijo, banka ali paypaal.

kixs ::

Navadno to dolocis ob nakupu. In sele takrat, ko izberes placilo preko Mastercarda, ki je povezan s PayPal racunom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()
««
72 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134700 (14664) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106848 (33895) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311238 (9955) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329212 (7063) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120274 (17351) Kwizlord

Več podobnih tem