» »

PayPal

PayPal

««
71 / 76
»»

Vuli ::

ponavadi ja, ti odbije skupno. kar je na PP Balance ostanek gre pa iz kartice.
Sej to itak vidiš na računu oz ko/preden potrdiš plačilo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

fireX88 ::

Hvala ponovno, bom videl knalu.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

d0rK ::

Lepo prosim koga ki je na tekočem s funkcionalostjo paypala, da mi pove če je še kakšna prednost da imam tako mastercard kot viso?

Bi si želel viso skenslat in obdržati samo mastercard z višjim limitom. Ena letna članarina manj in manj skrbi glede odtujitve. Ali je kakšna prednost pri dveh kreditnih ki je ni če imam samo mastercard?

Vuli ::

Kaka prednost če bit? Kartica je kartica. Boš pa sam nablj vedu katero se ti bolj splača met noter.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

d0rK ::

Pred časom si lahko prenašal prejet dnar na paypal račun k sebi samo preko visa kartice naprimer.

Malo tečno ko moram jaz poučevati, ko pa sam iščem pomoč.

matobeli ::

Če se ne motim je to nastavitev (avtomatsko poberi iz balance če je dovolj gor), da bi ti nardilo deljeno malo iz balance in malo iz kartice pa se mi zdi da res ne gre.

blackbfm ::

Ena letna članarina manj in manj skrbi glede odtujitve. Ali je kakšna prednost pri dveh kreditnih ki je ni če imam samo mastercard?


Pred casom si dobil na revolutu virtualno viso zastonj, pri fizični pa placal postnino.. Uporabljam skos oboje, bp

Vuli ::

d0rK je izjavil:

Pred časom si lahko prenašal prejet dnar na paypal račun k sebi samo preko visa kartice naprimer.

Malo tečno ko moram jaz poučevati, ko pa sam iščem pomoč.

ja, res je. Zgleda, da se še vedno da. Imaš Instant ali pa Standard, ki traja par dni. Za instant imam samo Visa navoljo...
Sej to lahko vidiš, če klikneš Transfer Founds.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Vuli ::

ma, nič mi ne piše. Da nis ti prebral, max fee 10€?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Kripto mesi ::

In kaj ti tu ni jasno. Fee je 1%. če je 1% od zneska manj kot 0.25€ ti vseeno vzamejo 0.25€ provizije, če je 1% od zneska več kot 10€ ti vzamejo največ 10€ provizije.

Samael ::

Paypal balance ni nekaj, kar bi ti naložil ampak to, kar ti že leži na Paypal računu, ker ti je nekdo plačal za kakšno storitev itd. pa nisi skeširal dol in nima neposredne veze s tem, kar ti bo pri plačilu odtegnilo s kartice.

Torej, kot so ti že povedali, če že imaš kaj denarja na Paypalu (temu se reče balance), ker ti je nekdo nekaj plačal, ti bo najprej izpraznilo PayPal balance, ostanek pa ti bo vzelo iz kartice, se pa motijo, ko pravijo, da je vedno tako. Ni - zakomplicira se oz. ne kombinirajo pri različnih valutah - se pa ne spomnim, v katerem primeru, ali ko imaš na PP balance v EUR ali USD (in plačuješ ali v EUR ali USD) - bom ob priliki bolj pozoren.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

jocoj ::

Vse kombinacije so možne in tudi ne avtomatsko pobere najprej balance. Ta trenutek imam balance v USD, EUR, vezan bančni račun in vezano Mastercard. Ko hočem nekaj plačati, lahko izberem karkoli.

fireX88 ::

Samael je izjavil:

Paypal balance ni nekaj, kar bi ti naložil ampak to, kar ti že leži na Paypal računu, ker ti je nekdo plačal za kakšno storitev itd. pa nisi skeširal dol in nima neposredne veze s tem, kar ti bo pri plačilu odtegnilo s kartice.

Torej, kot so ti že povedali, če že imaš kaj denarja na Paypalu (temu se reče balance), ker ti je nekdo nekaj plačal, ti bo najprej izpraznilo PayPal balance, ostanek pa ti bo vzelo iz kartice, se pa motijo, ko pravijo, da je vedno tako. Ni - zakomplicira se oz. ne kombinirajo pri različnih valutah - se pa ne spomnim, v katerem primeru, ali ko imaš na PP balance v EUR ali USD (in plačuješ ali v EUR ali USD) - bom ob priliki bolj pozoren.


Ni ravno tako. Pojdi pod "transfer funds" in boš videl, da je opcija, samo v Sloveniji ni omogočena.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

jocoj ::

fireX88 je izjavil:

Samael je izjavil:

Paypal balance ni nekaj, kar bi ti naložil ampak to, kar ti že leži na Paypal računu, ker ti je nekdo plačal za kakšno storitev itd. pa nisi skeširal dol in nima neposredne veze s tem, kar ti bo pri plačilu odtegnilo s kartice.

Torej, kot so ti že povedali, če že imaš kaj denarja na Paypalu (temu se reče balance), ker ti je nekdo nekaj plačal, ti bo najprej izpraznilo PayPal balance, ostanek pa ti bo vzelo iz kartice, se pa motijo, ko pravijo, da je vedno tako. Ni - zakomplicira se oz. ne kombinirajo pri različnih valutah - se pa ne spomnim, v katerem primeru, ali ko imaš na PP balance v EUR ali USD (in plačuješ ali v EUR ali USD) - bom ob priliki bolj pozoren.


Ni ravno tako. Pojdi pod "transfer funds" in boš videl, da je opcija, samo v Sloveniji ni omogočena.
Kako misliš ni omogočena? S povezanim bančnim računom lahko nalagaš ali dviguješ sredstva s paypal računa.

fireX88 ::

Ok, sedaj je potrebno nekaj razumet.

Da, deluje, če direkt plačuješ (npr. trgovini) ali nakazuješ sredstva na druge paypal račune. To vse štima.

Ne moreš pa (oz vsaj jaz ne) sam sebi naložit sredstva na PayPal (PayPal balance). Ko kliknem na "transfer funds" mi ponudi pri "funds in" samo opcijo "Instantly top up using Trustly" in tole je blokirano za Slovenijo...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

jocoj ::

Jaz ima povezan bančni račun od delavske hranilnice in lahko direktno naložim ali dvignem sredstva na paypalu. No, vsaj lansko leto sem to storil. Upam, da niso kaj spet spremenili.

jocoj ::

Če imaš verificiran račun od DH na paypalu, lahko izbereš pri plačilu artikla to opcijo. Ravnokar sem sprobal (do predzadnjega koraka) tudi dvig sredstev iz paypala na osebni račun in dela normalno.

fireX88 ::

To vse štima in dela, vendar rad bi čim več sredstev koristil iz kreditne kartice, zato sprašujem. Sej, če drugače ne gre, bom pač dal direktno bremenitev iz navadnega računa.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

jocoj ::

fireX88 je izjavil:

To vse štima in dela, vendar rad bi čim več sredstev koristil iz kreditne kartice, zato sprašujem. Sej, če drugače ne gre, bom pač dal direktno bremenitev iz navadnega računa.

Povišaš limit na kreditni kartici?

fireX88 ::

DH omogoča max 2k...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

pol3ni ::

Pozdravljeni
V Nemčiji bi kupil prenosnik.Stran ne omogoča pošiljanja v SLO.Za hec sem probal plačat z pay palom,vendar nisem upal končati postopka.
Kako je v takem primeru če bi zaključil nakup.
Hvala

matobeli ::

Če bi šlo skoz bi ti pač vrnili denar. Če majo dobro nastavljen sistem pa niti skoz ne gre.

jocoj ::

pol3ni je izjavil:

Pozdravljeni
V Nemčiji bi kupil prenosnik.Stran ne omogoča pošiljanja v SLO.Za hec sem probal plačat z pay palom,vendar nisem upal končati postopka.
Kako je v takem primeru če bi zaključil nakup.
Hvala
Poskusi s katerim od ponudnikov prepošiljanja v Slovenijo. Imajo nemški naslov, na katerega naročiš prenosnik in potem ti ga prepošljejo na tvoj naslov. Cene niso pretirane.

fireX88 je izjavil:

DH omogoča max 2k...
Veliko zapravljaš preko paypala, če ti 2k na mesec ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

fireX88 ::

Hah, bom še enkrat razložil.

Rad bi kupil kolo, ki je več kot 2k€, vendar hkrati bi rad čim več sredstev koristil iz kreditne, zato toliko sprašujem/kompliciram s PayPal balance...pravzaprav, bo nakup tako bolj varen. Trgovina sicer omogoča plačilo na podlagi UPN-ja, vendar je to tuja trgovina in se ne bi rad igral s takšno vsoto.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

NoFear85 ::

Prodajalec zeli narediti refund na moj paypal, pa pravi da mu ne uspe. Njegovi odgovori:
-No, don't open a dispute because I am going to refund you. Check that your PayPal account is working.
-No, I meant that your PayPal account is not working, check it, I am trying to refund but it says that you are not subscribed to the service.

Ni mi jasno, kako ne uspe vrniti na paypal racun, ne vem pa kaj naj bi sam preveril. Ali gre za kak nateg?

Machete ::

To nekaj muti.

Povej mu tole:
Login in to your Paypal account.
Under disputed transaction you click 'Refund this payment'.
That's it, that's all.


Če pa ti ni odveč, pa nam linkaj njegov profill.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

NoFear85 ::

Machete hvala. Poslal sem mu tudi link paypal.me, pa se vedno bztrajnonda moj paypal ne deluje. Mi je bilo sumljivo. Bom ocitno res odprl dispute in mir.

kixs ::

Ce ni odprt Dispute, potem naj gre pod Activity in najde tvoje placilo. Klikne nanj in ima potem tam "gumb" - Refund this Payment. Cist simple.

blackbfm ::

ne se sprenevedat, prodajalec dobro ve kaj dela.. malo se zavlačuje, malo dela neumnega, pozabi, in upa da čas za dispute poteče

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

8Bit ::

Ima še kdo problem, da ne more izklopit konverzije valute s strani Paypala?

Včasih je v nastavitvah obstajala opcija za trajni izklop konverzije, katero so pred časom ukinili.

Sedaj je prav tako izginil izklop konverzije pri vsakem posameznem plačilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 8Bit ()

jocoj ::

S čim plačuješ? Če s kartico, potem bi morala biti opcija za konverzijo razen, če so kaj spremenili zadnja dva tedna. Z ostalimi metodami pa žal ni mogoče že nekaj časa.

8Bit ::

S povezano debetno Viso.

Ravno danes sem opazil, da ni opcije spremenit, v kateri valuti se plača in hoče na vsak način kartico bremeniti v eur.

Ne vem mogoče je le kakšen bug, ker zadnjič je še delovalo, danes pa ne več.

Samael ::

8Bit je izjavil:

Ravno danes sem opazil, da ni opcije spremenit, v kateri valuti se plača in hoče na vsak način kartico bremeniti v eur.

Pa si prepričan, da ni že samo plačilo v EUR valuti? Preveri.
Meni, če plačujem napr. v USD še vedno ob vsaki transakciji ponudi opcijo, da pretvorbo valute izvaja banka ne (default) paypal, pri plačilu v evrih pa seveda te opcije ni, glede na to da tu tako ali tako ni nobene pretvorbe med valutami.
Samael != Samuel

profii ::

Konverzije redno ukinjajo.
Pred časom si lahko izplačilo nastavil v native valuti. Sedaj "se ne da" niti skozi support. Seveda jim bolj diši njihova oderuška konverzija, ji je včasih za 4% slabša od bančne.

8Bit ::

Ne, znesek je bil v usd.

Sicer se zgoraj izpiše pri plačilu znesek v usd, potem pa spodaj konverzija iz usd v eur.

Vem, da je obstajal spodaj poseben link, kjer si potem lahko izbral s katero valuto se plača. Ampak sedaj je link samo tista konverzija, kjer če klikneš nanjo hoče ponoven vpis v paypal (še enkrat) in potem vrže ven napako, da z izbranim plačilnim sredstvom ni mogoče plačati.

Skratka sploh ni mogoče spremeniti valute plačila.

Seveda, če pustim, da paypal izvede svojo konverzijo transakcija brez problemov steče.

EDIT: Da ne bo pomote, govorim o vmesniku preko brskalnika in ne preko mobilne aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 8Bit ()

Samael ::

profii je izjavil:

Konverzije redno ukinjajo.
Pred časom si lahko izplačilo nastavil v native valuti. Sedaj "se ne da" niti skozi support. Seveda jim bolj diši njihova oderuška konverzija, ji je včasih za 4% slabša od bančne.

No, ni povsem tako. Pred časom si lahko nastavil, da pretvorbo valut izvaja lastna banka, ne paypal, kar je znatno ceneje. Z redesignom novega paypala je ta opcija izginila in ti da ob vsaki posamični transakciji (razen te, ki potekajo v evrih seveda) opcijo, da spremeniš kdo bo izvajal pretvorbo (default je seveda paypal). Nadležno, ampak opcija pač je ob vsaki transakciji.
Zdajle sicer 8Bit poroča, da ima drugačno izkušnjo, ampak sam v teh dneh na to še nisem naletel. Razen, kadar sem kuril dobroimetje na samem paypalu.

Edit.

8Bit je izjavil:

Ampak sedaj je link samo tista konverzija, kjer če klikneš nanjo hoče ponoven vpis v paypal (še enkrat) in potem vrže ven napako, da z izbranim plačilnim sredstvom ni mogoče plačati.

Tale del je čuden - videti je, kot si rekel prej, da je bug.
Bomo videli v prihodnjih dneh :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

valdo ::

Zakaj je razlika med tem ko nekaj plačujem v $ in pogledam na njihovi tsrani,
kalkulator za preračun valut mi pokaže eno vrednost v €, potem pa plačam in je ta vrednost za ~4-5% višja?
npr. pretvorba kaže 42,72$-->34,68€,
ko pa plačam mi trgajo pri moji banki 35,95€?
Konverzija je njihova, bega me razlika med njihovim kakulatorjem in končno razliko?

Hvala!
Lp

Kayzon ::

Mi lahko kdo pove kako si zavarovan s strani Paypala,v primeru da te prodajalec zafrkne in ne dobis robe?

Trenutno je situacija taka da sem preko spleta narocil ter placal 100€,in kontaktna oseba mi ne odpise vec na emaile tako da ne vem ali so sploh poslali reci ali ne. Se je pa zalomilo ze drugi dan po placilu,saj je paypal moje placilo dal na hold ker imajo baje tak protokol,sam prodajalec pa tega ni nekako ni vedel in se bojim zdej da ne bo nic s tem.

Torej kdaj lahko zahtevam povracilo denarja,ali to paypal povrne ali moram pocakati da mine 21 dni ter potem zahtevati refund of strani s katere sem narocal reci?

Magic1 ::

Običajno si zahteval refund in če prodajalnec ni odreagiral, ti je Pajpal po določenem času avtomtično nakazal denar. Glede nedobave si verjetno še vedno ziher, da ne boš izgubil denarja.
Je pa bilo včasih tako, da si imel pol leta še tako rekoč garancijo na delujoč artikel. Zdaj sem šel gledat pogoje in je omenjeno zgolj dobavo delujočega artikla. Če ti crkne po enem mesecu je your bad.
Magic

igi82m ::

Imam problem , ko vnesem novo kartico mi napiše tole.
We couldn´t confirm that you´re the owner of this card.
Kaj to pomeni in kako naj to rešim?

LeQuack ::

Paypal nabija provizije, zato ker se jih bo eBay kmalu znebil, in hočejo iztisniti še nekaj denarja preden gredo po gobe.
https://www.imrg.org/blog/why-ebay-drop...
Quack !

matobeli ::

Paypal nabija provizije 3.6%, to je njihova standard provizija za nas, če si trgovc z veliko transakcijami verjetno manj. Ebay pobere 10% od prodanega oglasa, oziroma manj če si večji.

Je pa za kupca paypal še vedno najboljša opcija. Zaščita ki jo nudijo je kar dost dobra.

Ker pa se to prenese na prodajalca je jasno da ebay želi nekaj cenejšega ker jim bodo drugač usi všli na AE.

krneki ::

PayPal je kr tečna reč, če imaš polno 5EUR transakcij. Boli njihovih fiksnih 35 centov na transakcijo, potem pa +3.4% in potem še +2% ko gre za drugo valuto. V glavnem na koncu od 5EUR mi pobere PayPal 0.62EUR...fak. Ampak brez njega bi bilo pa precej manj prihodkov, ker je plačilo za kupca izjemno enostavno.

toplakd ::

igi82m je izjavil:

Imam problem , ko vnesem novo kartico mi napiše tole.
We couldn´t confirm that you´re the owner of this card.
Kaj to pomeni in kako naj to rešim?


Meni se isto dogaja z novo kartico od NKBM - Visa Credit.
Predvčerajšnjim jo je lepo dodalo, še izbral sem jo lahko kot preffered, potem je pa po ene 5 minutah izginila iz "wallet" in sedaj dobivam isto sporočilo :(

igi82m ::

Ja , točno to se je meni zgodilo.
Iz banke so mi odgovorili , da je potrebno najprej ustrezno aktivirati s stično transakcijo in pravilnim PIN-om, na POS terminalu ali bankomatu.
In imeti nastavljen limit za internet na izbrani kartici, ki mora biti višji od 0,00€.

Kvinta ::

Kak se na PayPalu naredi ,da kupec plača vse komplet z carino vred ?
Al to za nas navadne ni 8-O
A.C.A.B

pwn3rrr ::

Kvinta je izjavil:

Kak se na PayPalu naredi ,da kupec plača vse komplet z carino vred ?
Al to za nas navadne ni 8-O

A si že kdaj naročal kakšno stvar s tujine, kjer si moral plačat uvozne dajatve? Če si, potem bi moral razumeti kako vse skupaj poteka... Kupcu izdaš račun za vrednost izdelka in poštnino, ko ti to plača, so tvoji "stroški" pokriti, uvozne dajatve pa vedno plača kupec naknadno, tako da se prodajalca ne tičejo.

toplakd ::

igi82m je izjavil:

Ja , točno to se je meni zgodilo.
Iz banke so mi odgovorili , da je potrebno najprej ustrezno aktivirati s stično transakcijo in pravilnim PIN-om, na POS terminalu ali bankomatu.
In imeti nastavljen limit za internet na izbrani kartici, ki mora biti višji od 0,00€.


Moja je normalno aktivirana in plačujem z njo že en čas na POS terminalih brez problema.
Edino kar ne prime, je na PayPal :(
Ko potrdim v mDenarnici tisto 1$ transakcijo gre na Paypal naprej in se ustavi na tistem sporočilu.

Matevz96 ::

pwn3rrr je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Kak se na PayPalu naredi ,da kupec plača vse komplet z carino vred ?
Al to za nas navadne ni 8-O

A si že kdaj naročal kakšno stvar s tujine, kjer si moral plačat uvozne dajatve? Če si, potem bi moral razumeti kako vse skupaj poteka... Kupcu izdaš račun za vrednost izdelka in poštnino, ko ti to plača, so tvoji "stroški" pokriti, uvozne dajatve pa vedno plača kupec naknadno, tako da se prodajalca ne tičejo.


Seveda lahko dajatve plača prodajalec. Vse je odvisno od tega ali račun, ki spremlja pošiljko označi kot DAP ali DDP. Je pa res, da se prodajalci raje delajo neumne in označujejo kot DAP da stroške krije kupec.
#hooldthedoor

igi82m ::

toplakd je izjavil:

igi82m je izjavil:

Ja , točno to se je meni zgodilo.
Iz banke so mi odgovorili , da je potrebno najprej ustrezno aktivirati s stično transakcijo in pravilnim PIN-om, na POS terminalu ali bankomatu.
In imeti nastavljen limit za internet na izbrani kartici, ki mora biti višji od 0,00€.


Moja je normalno aktivirana in plačujem z njo že en čas na POS terminalih brez problema.
Edino kar ne prime, je na PayPal :(
Ko potrdim v mDenarnici tisto 1$ transakcijo gre na Paypal naprej in se ustavi na tistem sporočilu.


Enako , če vam bo kako uspelo uredit , se priporočam za rešitev.
««
71 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134689 (14653) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106823 (33870) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311225 (9942) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329208 (7059) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120264 (17341) Kwizlord

Več podobnih tem