» »

PayPal

PayPal

««
70 / 76
»»

pwn3rrr ::

Tudi opcija remove number je zgleda izginila... če ne drugače, dodaj še svojo mobilno številko kot home number in jo označi kot primary, potem boš pa verjetno lahko odstranil svojo staro domačo.

GRT ::

Ganon je izjavil:

Saj bi, ampak na en odgovor čakam že peti dan. :8)

Piši in malo pojokaj še v temi opozori moderatorja, mogoče ti bodo tam pomagali.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

desamo ::

Ima kdo izkušnjo z Inteso? Povezan imam račun s Paypalom, opravil sem naročilo, ampak sem dobil sledeče odgovore.

Banka:
Obveščamo vas, da je Banka na podlagi "Okvirne pogodbe o plačilnih storitvah in Splošnih pogojih za opravljanje plačilnih storitev za potrošnike" dne 10.11.2020 zavrnila izvršitev naslednjih plačilnih transakcij na podlagi vaših pooblastil za trajne naloge in soglasij za SEPA direktne obremenitve:

Paypal:
We've opened a case for a payment reversal you made with your bank.
To help us understand this, you'll need to provide the reason for this reversal on or before 24 November 2020. If we don't receive a response from you by this date, we'll recover the funds from your PayPal balance and close this case.

pwn3rrr ::

Premalo podatkov, da bi znal karkoli sklepati iz tega... Si pred tem že plačeval z isto kartico preko Paypala? Mogoče je problem dnevni limit, prenizko stanje na računu,... najhitreje boš dobil odgovor, če pokličeš na banko.

w0mbat ::

desamo je izjavil:

Ima kdo izkušnjo z Inteso? Povezan imam račun s Paypalom, opravil sem naročilo, ampak sem dobil sledeče odgovore.

Banka:
Obveščamo vas, da je Banka na podlagi "Okvirne pogodbe o plačilnih storitvah in Splošnih pogojih za opravljanje plačilnih storitev za potrošnike" dne 10.11.2020 zavrnila izvršitev naslednjih plačilnih transakcij na podlagi vaših pooblastil za trajne naloge in soglasij za SEPA direktne obremenitve:

Paypal:
We've opened a case for a payment reversal you made with your bank.
To help us understand this, you'll need to provide the reason for this reversal on or before 24 November 2020. If we don't receive a response from you by this date, we'll recover the funds from your PayPal balance and close this case.

moreš jim rečt da odobrijo sepa bremenitve paypala.. klic al obisk banke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: w0mbat ()

Gregor5816 ::

V petek sem iz Gearbest naročil en izdelek, plačal s Paypalom. Izdelek je bil X €, poštnina Y € in shipping insurance Z€.
S Paypalom je bilo izvedeno plačilo v višini X+Y+Z €.
Na računu je en odliv v višini X+Y+Z €, drugi pa Y+Z €.

Vem da ponavadi traja kakšen dan za refund. Naj še malce počakam če se reši "samo od sebe" ali je bolje čimprej kontaktirat banko/Paypal/Gearbest?

Ales ::

Zna biti, da je na banki vidna rezervacija sredstev in potem še dejansko plačilo. Rezervacija sredstev se bo sama sprostila sčasoma.

Kaj pa vidiš v samem PayPalu?

Gregor5816 ::

Na Paypalu je ena sama transakcija v skupnem (pravilnem) znesku, 23€. Na banki je ena -23€ in druga -6€. Prej sem pozabil omenit: v petek po nakupu je bila na banki prva -17€ (= cena izdelka), šele danes sem opazil, da se je spremenila iz -17 na -23.

bosmla ::

Vprasanje za tiste, ki imate kartico MOJA Activa Visa (banka Koper oz. intesa nekaj)se kaj ve kaj je to "nadomestilo za vplačila na druge plačilne inštrumente"? Ali to pomeni da ce imam to kartico vpisano na Paypalu mi bodo za vsako placilo preko Paypala zaracunali evro?

Rias Gremory ::

Bi znalo biti to. Čeprav dvomim, da bodo cel euro zaračunali.
Najbolj gotovo boš vedel tako, da pišeš direktno na Inteso SanPaolo in jih vprašaš.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Snail ::

bosmla je izjavil:

"nadomestilo za vplačila na druge plačilne inštrumente"?


1EUR provizije za vsako transakcijo na paypal, revolut in n26

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snail ()

bosmla ::

^ ja taksen odgovor sem dobil po mailu in klicu (tu so bili zmedeni, kot, da sami ne vedo kaj)... zato sprasujem ce kdo ve kaj bolj tocno:
Ali to pomeni da ce imam to kartico vpisano na Paypalu mi bodo za vsako placilo preko Paypala zaracunali evro?

Snail ::

kaj pa je tukaj nerazumljivega? Vsakič ko plačaš s PP, in nimaš prednaloženega dnarja na njem - torej trže iz kartice - plačaš to usrano provizijo.

ideep ::

kdo še pa uporablja inteso, najdražja banka sploh.. to morš dol it.. nič jih ne izuči.. že itak so vidli, da je večina zamenjala banko za n26 ali revolut..potem pa še kreteni uvedejo provizijo na paypal.. kaj vse si ne bojo še zmislili..

Vuli ::

wow, to pa je oderuštvo. neverjetno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Kvinta ::

Torej že ene tri dni mi ne dela Two Factor Authentication tak da ne morem v svoj paypal nikakor nikjer ni dobene cifre da bi človek klical ali poslal mail za vse se moreš logirat kar pa seveda jaz ne morem ker pač za Two Factor Authentication ne dobim na telefon kode .... sem vprašal na Us PayPalu na webchat oni majo to zelo fino pa so rekli da se morem obrnit na Eu stran tu pa kontaktov ni če se ne logiraš lol ..... Kaj bi človek sploh naredo še ne em sem probal na 3 različnih računalnikih doma in tudi pri dveh kolegih ne gre tak da zaj ne vem kaj še naj :D
A.C.A.B

Kvinta ::

Kvinta je izjavil:

Torej že ene tri dni mi ne dela Two Factor Authentication tak da ne morem v svoj paypal nikakor nikjer ni dobene cifre da bi človek klical ali poslal mail za vse se moreš logirat kar pa seveda jaz ne morem ker pač za Two Factor Authentication ne dobim na telefon kode .... sem vprašal na Us PayPalu na webchat oni majo to zelo fino pa so rekli da se morem obrnit na Eu stran tu pa kontaktov ni če se ne logiraš lol ..... Kaj bi človek sploh naredo še ne em sem probal na 3 različnih računalnikih doma in tudi pri dveh kolegih ne gre tak da zaj ne vem kaj še naj :D


Niti novega računa i nemrem ustvarit ker ne dobim tiste prve kode na telef torej po tem takem nekaj jebe na Bobu a kak ;((
A.C.A.B

Kvinta ::

Evo tak rešeno sicer pa da odgovorim sam sebi.

Edina cifra katero sem našo za kontakt PayPal je ta 1-402-935-2050 plus spredaj naša 00386 sem klical čakal 20min dobil vezo stisneš 2 te veže na operaterja poveš kaj je narobe te preverijo 3x so pol odstranli Two Factor Authentication ter hvala lepa nasvidenje .... Polj sem se normalno logiral in si spet nastavo Two Factor Authentication zdaj spet dela.

Paypal trdi da to ni njihova napaka da moj operater občasno blokira kode katere ti pošljejo za Two Factor Authentication Bob pa pravi da to ni res ,da je pri njih nekaj narobe pravzaprav se ne ve kdo pije kdo plača.

Kolko bom dobo račun za 25min ne vem vrjetno ne malo :D ampak vseeno zdaj dela kolkor pa vidim nekteri čakajo da dobijo vezo tud po 2 ure lol
A.C.A.B

Ales ::

Kvinta je izjavil:

... kontakt PayPal je ta 1-402-935-2050 plus spredaj naša 00386 ...
Kaj?! "Ena" je pozivna koda za ZDA. Pred to se ne daje še pozivno kodo za Slovenijo.

Nazadnje ko sem jih klical so imeli tudi cifre v EU, sam sem govoril z neko gospo/dično v VB. Par let je že tega, morda se je to spremenilo.

Kvinta ::

Zmoto sem se ker sem klical v Ameriko v življenju zdaj drugič mi je pa moja pametna žena to predlagala :)) pač kaj morem.

Zdaj ni več nobenih cifer samo tista gori in pa tisti webchat do katerega lahko prideš samo ,če si na youtube pogledaš par posnetkov ,ker drugače jaz ne bi znal totalno tumasto.

Plus tega sem jih moral skoraj na kolenih prosit da so uredili ker tega ne delajo so rekli da majo ločeno EU je EU Usa je Usa pa plus tega ,da sem jaz onemu tipu na chatu dopovedal kaj je sploh problem je minlo pol ure....bolj jaz njemu trdim da je problem Two Factor Authentication kateri se pojavi za tem ko vpišeš geslo bolj je on mene prepričeval ,da za težave z loginom ne rabim telefona lahko izberem še 3 dodatne možnosti ja res je samo ,ko si geslo spremeniš pride spet na vrsto Two Factor Authentication in če te kode nimaš ne moreš v profil to je bil problem. Oni drugi v klicnem centru je skapiral v 1 sekundi.

Tud za Ebay so včasih pred leti ble cifre pol so bli obrazci zdaj ne najdem več nič.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

vinkop ::

prvič problem v osmih letih, da ne gre placilo cez? kaj lahko naredim? kartica je od N26, ampak sem že 3 nakupe opravljal brez problemov....sedaj 4. pa ne gre....
 screen

screen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

Ales ::

Vprašaj PayPal in N26 podporo v čem je problem.

tomazhin ::

Snail je izjavil:

kaj pa je tukaj nerazumljivega? Vsakič ko plačaš s PP, in nimaš prednaloženega dnarja na njem - torej trže iz kartice - plačaš to usrano provizijo.


Tole naj bi ne drzalo, preverjeno v banking, imas morda drugacne informacije?

Za kartico vezano na PayPal ostane kot je bilo, velja v primeru, da neposredno prenakazes, nalozis dobroimetje

mailer ::

Če je to nova politika spletnih nakupov s strani naših bank zaradi neke nove uredbe s strani EU se nam slabo piše. Probleme bomo očitno imeli vsi, ki ne želimo uporabljat dodatne aplikacije, ki nam jih vsiljujejo praktično vse banke pri nas. Kako je pa v primeru novih kartic ne vem. Imam kartico potrjeno že kar nekaj časa, poteče čez leto ali dve pa upam, da ne bo težav. Je možno na amazonu plačevati tudi preko UPN nakazila? Za paypal lahko nakažeš sredstva direktno preko banke v kolikor nimaš povezane kartice z nakazilom. In potem opraviš nakup, če ne bo po novem spet komplikacij.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

bosmla ::

^zaenkrat v decembru mi niso zaracunali provizij (placilo PP preko vezane predplacniske kartice).

jocoj ::

Če si imel prej nastavljeno za kartico, da ti je banka pretvorila, potem ostane. Če pa si vezal kartico zadnje recimo leto, potem tega več ni možno nastaviti, ker so ukinili to nastavitev. Pri vsakem plačilo preko paypala s kartico, moraš sam ročno izbrati, da ti banka pretvori valuto. Če pa imaš vezan osebni bančni račun na paypal in plačuješ preko njega, pa sploh ni možno izbrati te opcije, ampak je privzeto samo paypalov tečaj pretvorb valute.

Skratke vse napore so vložili, da poberejo svojo oderuško provizijo pri kar se da vseh svojih strankah. Čim več kupčij poiščite v EUR valuti, pa je stvar rešena.

sloxl8 ::

Ali je že komu uspelo prek Xooma denar iz Paypala prenesti na TRR v Sloveniji? Kaj ste vnesli pod Routing in Account number? Routing number mora biti 9-mestno, Account number pa 6-mestno število, torej sklepam, da ga ne moreš izluščiti iz IBANa.

Bertishe1 ::

Kdo ve kaj je s tem POSTCODE ali POSTAL CODE... napisem postno st. mi ne prime pol se pozanimam malo in baje da rabim ZIP Code, ce mogoce kdo ve kaj tocno je ta stevilka in kje se jo dobi

Ales ::

Kaj in kje ti ne prime? V kristalni krogli je malo megleno.

Drugače pa to je poštna številka. V ZDA se imenuje ZIP code. Mogoče naročaš kaj, kar je mišljeno samo za ZDA, od kod naj vemo.

Bertishe1 ::

Ko delam Acc. tam kjer pise "We'll help find your address", na okvircku "postcode". Kar napisem mi z rdecim napise "please check the postcode format". ZIP code sem nasu na spletnih straneh ma itak ze vem to od prej. Slisal sem, da se mora vpisali BILLING zip code. To pa semizdi da ima neke veze z bancno kartico.

Vuli ::

prilimaj sliko. drgač pa probii dal SI-odspredi. recimo SI-1000
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Bertishe1 ::

Sliko česa pa?
Ja sm probal z SI pa negre niti to

Ales ::

Bertishe1 je izjavil:

Sliko česa pa?

Ja sliko ekrana kjer se ti pojavi napaka, halo. :D

Če te prime navdih lahko narediš kolaž s kakim Mondrianom.... ampak že zgolj posnetek ekrana bo čisto dovolj.

Furbo ::

Bertishe1 je izjavil:

Ko delam Acc. tam kjer pise "We'll help find your address", na okvircku "postcode". Kar napisem mi z rdecim napise "please check the postcode format". ZIP code sem nasu na spletnih straneh ma itak ze vem to od prej. Slisal sem, da se mora vpisali BILLING zip code. To pa semizdi da ima neke veze z bancno kartico.

A imaš izbrano Slovenijo? Druge države imajo drugačne poštne številke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

perci ::

pwn3rrr je izjavil:

"Paypal REMOVED an option to allow ALL currency conversions to be done by the card issuer by DEFAULT"
Na žalost je PayPal v začetku leta odstranil to možnost in je ni več možno nastaviti... sem precej časa iskal kakšno rešitev, vendar nisem ničesar našel. Tako da, kdor je pred tem nastavil za svojo kartico, da konverzijo opravi banka, ima tako nastavljeno tudi sedaj, za novo dodane kartice pa te opcije ni več. To lahko spremeniš edino pred vsakim nakupom posebej predno le-tega potrdiš - nekje mora pisat "Currency conversion options" ali pa "Convert currency with PayPal" in potem tam spremeniš na "Card issuer".

Nateguni, pizdunski. Vse bolj spominjajo na Euronet bankomate.

mailer ::

Ustvarite si plačevanje z različnimi valutami. Če kupuješ v € izberi €, če plačuješ v $ izberi kot primarno valuto $. Meni je parkrat delovalo in je bila provizija enaka banki na kateri sem.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Ales ::

Kako to misliš, "ustvarite"? Kje?

perci ::

ni druge kot pri vsakem nakupu izbrati...

MrStein ::

Mimogrede, a plačilo preko paypal-a s kreditno kartico a brez logina deluje?

Nekatere spletne trgovine imajo vsa plačila oziroma nakupe preko PayPal, in zraven imajo pripombo "just select "pay with card" and you don't need a paypal account". To je včasih delalo, zdaj pa več ne. En čas je opcija bila tam, samo malo skrita, zadnje čase pa nikakor ne najdem več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fireX88 ::

Ali ima kdo izkušnje, če imam na PayPal računu x vrednost, y vrednost pa podpira kreditna kratica, artikel pa z (sprašujem zato, ker je artikel skoraj 3k€). Ali bo plačilo preko PayPal-a mogoča z x+y=z, ali bo kje kaj zajamralo?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Boggs ::

MrStein, ja je možno. Se pa malo praskam po glavi zdajle ker sem šel preverit v svojem browserju in imam pod textfieldom za e-mail in password lepo gumb "Pay with a Bank Account or Credit Card". Če pa v drugem brskalniku to odprem, ali pa v istem samo v "private/incognito" mode, pa te opcije nimam več. Vidim samo e-mail/pass prompt oz. "Checkout as Guest". Ni mi čist jasno ...

fireX88, najprej ti bo izpraznilo PayPal balance, ostanek pa ti bo vzelo iz kartice. Če je to oboje skupaj dosti za "Z" potem bo šlo skozi brez jamranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

fireX88 ::

Boggs je izjavil:



fireX88, najprej ti bo izpraznilo PayPal balance, ostanek pa ti bo vzelo iz kartice. Če je to oboje skupaj dosti za "Z" potem bo šlo skozi brez jamranja.


Hvala.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Terminathor ::

Je kdo zadnji čas zahteval refund?

Meni nonstop javlja napako
Let's try that again

Looks like something went wrong on our end.

krneki ::

Jebiga, PayPal je rop sredi belega dne za določene stvari. Mene najbolj bolijo mikrotransakcije. Na 1$ pobere 0.3c + 2.9%. se pravi ena tretjina!!! Ma sicer neko opcijo, da se osebno zmenis, da računajo samo 5c + 2.9% na transakcijo, sam še vedno je to ful visoka tarifa.

jocoj ::

Nauči se izbrati, da ti pri plačilu konverzijo valute dela banka in ne paypal. Sedaj moraš pri vsakem plačilu to izbrati, saj sicer vsilijo svoj tečaj. Grdo, ampak od nečesa pač morajo živeti.

kixs ::

A od svoje provizije (cca 5%) pa ne morejo zivet?

jocoj ::

To je provizija za prodajalce. Nekaj morajo tudi od kupcev potegniti.:D

Ales ::

jocoj je izjavil:

Nauči se izbrati, da ti pri plačilu konverzijo valute dela banka in ne paypal. Sedaj moraš pri vsakem plačilu to izbrati, saj sicer vsilijo svoj tečaj. Grdo, ampak od nečesa pač morajo živeti.

Tokrat gre za primer prodaje, na svoj PayPal je dobil USD od kupca.

Ima PayPal kar konkretne provizije za nekatere vrste transakcij. So kar dragi, sploh za mikrotransakcije ali kadar kupec ni iz iste regije, kot prodajalec. Če pa še ne plača v isti valuti, pa še to za povrh.

Na koncu vzamejo kot bi ti bili partner v podjetju, ne pa izvajalec plačila... :P

jocoj ::

Nisem pozorno prebral. Pri prodaji pa je normalno, da je provizija. Treba se je zmeniti za friends&family plačilo, če hočeš brez provizije.

fireX88 ::

fireX88 je izjavil:

Boggs je izjavil:



fireX88, najprej ti bo izpraznilo PayPal balance, ostanek pa ti bo vzelo iz kartice. Če je to oboje skupaj dosti za "Z" potem bo šlo skozi brez jamranja.


Hvala.


Ni mi dalo miru, pa sem vseeno vprašal na PayPalu..odgovor je bil sledeč:

I understand that you'd like to use your credit card if the price of the item is more than the PayPal balance. I'd like to inform you that split payment option is not available at this moment. You need to complete the transaction either by PayPal balance or credit card.
If you're sending a PayPal payment, we'll always use any available money in your PayPal balance to fund the payment. If you don't have enough money in your balance, we'll try to take the money from your bank account. If you haven't added a bank account to your PayPal account, we'll try to take the money from a linked card instead.


Ima kdo izkušnje iz prve roke?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!
««
70 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106387 (33434) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329175 (7026) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120174 (17251) Kwizlord

Več podobnih tem