» »

PayPal

PayPal

««
54 / 76
»»

amacar ::

F&F je family & friends.

jimyboy ::

Evo končno našel tabela je pod Transaction Fees for Cross-Border Payments - Slovenia. Ja HK ima 5,2 + 0,35 k nam v EUR.

Pa jaz imam nek čudn PP polno opcij manjka na začetni strani, fees sploh nimam spodaj, moram v iskalnik napisat fees potem me preusmeri na PP stran kjer so fees.

anthony1337 ::

ja, fee-ji so različni glede na določene države in valute (tako za goods and services kot friends and family). 29ga marca se fee-ji še dodatno malce povečajo...

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Predplacniska (Prepaid) kartica, konkretno Banke Koper (oz. Intesa san paolo bank) je zelo varna na spletu in v povezavi PP ce jo uporabljas tako, da nanjo nakazes le toliko koliko rabis za nakup.

To velja za popolnoma vsako debetno kartico. Zloraba je možna samo v višini razpoložljivih sredstev.

Eeemm ... morda v Sloveniji. Vsaj na Irskem temu ni tako, verjetno pa tudi v UK ne, glede na to, da Irska posnema bancni sistem UK.

Zato je tale "popolnoma vsako" napacen ali pa nepopolno kvalificiran, ce se nanasa zgolj na Slovenijo.

St235 ::

Ne razumem kaj točno hočeš povedat.

Da ti na irskem/UK z zlorabo debetne lahko porabijo več kot imaš sredstev/limita na računu?

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Ne razumem kaj točno hočeš povedat.

Da ti na irskem/UK z zlorabo debetne lahko porabijo več kot imaš sredstev/limita na računu?

Da, tocno to.

sift ::

kje lahko sprejmaš menjavo $ v EUR paypala? Če dam 'currencies' mam samo 'payment conversion' opcijo da mi prikaže menjavo katera je manj kot 'balance conversion'. za prikaz balance conversion pa rabiš met dolarje na računu in jih nimam vedno. plz help

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

St235 ::

AndrejO je izjavil:

St235 je izjavil:

Ne razumem kaj točno hočeš povedat.

Da ti na irskem/UK z zlorabo debetne lahko porabijo več kot imaš sredstev/limita na računu?

Da, tocno to.


Kako točno to deluje?

AndrejO ::

Duh! Preprosto tako, da porabis vec denarja, kot ga pa imas. Ce ne verjames, so tukaj T&C za mojo kartico. Gl. tc. 19.

Ce te pa zanima zakaj to banke dopuscajo ... pojma nimam. Ampak 12% obresti + 5,50 EUR stroska za vsak dvig preko limita je verjetno cisto lep vir dohodkov.

Ali banke dopuscajo, da gres neomejeno v minus? Ugibam, da ne. Ampak kaj, kako in zakaj, se vedno nimam pojma in ne morem vedeti.

Ali se to res dogaja? Da, seveda se dogaja. Forumi so polni vprasanj tipa "kaj storiti" in "koliko me bo to stalo" na temo teh prekoracitev.

St235 ::

A ta tocka:
19. Where the Account is in joint names, the liability of the account holders shall be joint and several. Where the Account is in joint names, if the signing instructions governing the operation of the Account cease to be 'any to sign', we may cancel the Card(s) on the Account. See the Account Conditions for further particulars on joint accounts.

Ne vidim povezave. Dodatno je eksplicitno zapisano da je uporabnik v primeru zlorabe odgovoren za max 75 funtov (pa je to neodvisno od nekih limitov in ne vem cesa)

AndrejO ::

St235 je izjavil:

A ta tocka:
19. Where the Account is in joint names, the liability of the account holders shall be joint and several. Where the Account is in joint names, if the signing instructions governing the operation of the Account cease to be 'any to sign', we may cancel the Card(s) on the Account. See the Account Conditions for further particulars on joint accounts.


Ooops. Off-by-one error. 18. tocka:
"18. The Card must not be used by you to create an overdraft on the general balance of the Account where no overdraft facility exists, and/or to extend an overdraft beyond that Account’s then approved limit. We may debit your Account with all amounts and charges for which the Account Holder is liable as payer. Any amount or charge which the Account Holder is liable to pay as payee may be deducted from the payment amount or debited separately to the Account. We may debit the Account even if it causes it to be overdrawn. All our charges that may be payable by the Account Holder are available on our website www.aib.ie, or at any AIB branch."

St235 je izjavil:

Ne vidim povezave. Dodatno je eksplicitno zapisano da je uporabnik v primeru zlorabe odgovoren za max 75 funtov (pa je to neodvisno od nekih limitov in ne vem cesa)

75 funtov je morda za UK, Irska mislim, da ima 150 EUR ali nekaj taksnega in to je relevanten znesek sele potem, ko se ugotovi, da je prislo do zlorabe.

Kar ti ne pomaga ravno veliko, ce pomislis, da moras banki naprej dokazati, da nisi naredil napake, temvec si bil zrtev zlorabe, kar lahko traja tudi nekaj tednov, ce ne se celo vec. Sicer v tem casu ne bos rabil placati obresti, ker si v sporu, ampak denarja, da bi prisel ven iz minusa, pa tudi ne bos videl do konca postopka.

sift ::

Lakotnik, bi bil tako prijazen da mi odgovoriš na par hitrih vprašanj , če ti pošljem sporočilo?

St235 ::

Kar ti ne pomaga ravno veliko, ce pomislis, da moras banki naprej dokazati, da nisi naredil napake, temvec si bil zrtev zlorabe,

Ravno obratno. Banka mora dokazovat, da je prišlo do malomarnosti na tvoji strani.

Je pa zgoraj navedeno varovalka in ne bussiness as usual. Sem notri ponavadi pade max ena transakcija (med dovoljenim in nedovoljenim stanjem). Je pa to stvar pogojev banke. To pa ne pomeni, da lahko prosto prekoračiš limit kadar se ti zazdi. A ima tvoja banka predplačniške kartice? Sem gledal in nisem našel, je pa dosti verjetno da ima podobne varovalke.

sift je izjavil:

Lakotnik, bi bil tako prijazen da mi odgovoriš na par hitrih vprašanj , če ti pošljem sporočilo?

odvisno od vprašanj. Sicilijo bolj slabo poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Kar ti ne pomaga ravno veliko, ce pomislis, da moras banki naprej dokazati, da nisi naredil napake, temvec si bil zrtev zlorabe,

Ravno obratno. Banka mora dokazovat, da je prišlo do malomarnosti na tvoji strani.

Da se ne bova zapletala v nepomemben detajl kdo komu dokazuje ... v casu obravnave tega denarja pac nimas in zloraba te lahko privede do nedovoljenega minusa (unautohorised overdraft). Obravnava pa lahko traja tudi teden ali dva, ce banka ne pride na idejo o kaksni odgovornosti. Potem lahko pristejes se nekaj tednov za pritozbeni postopek.

Anyway ... v splosnem zato ne mores trditi, da je poraba na vsaki debetni kartici lahko najvec toliko, kolikor imas "nalozeno" oziroma kolikor imas razpolozljivi sredtev. Morda to velja pri "prepay karticah", zagotovo pa to ne velja pri debetnih, ki so vezane na znano osebo in njen TRR.

V najboljsem primeru tvoja izjava morda velja v Sloveniji, izven Slovenije pa zagotovo ne in govora je o IE/UK in ne neki culukafriji na afriskem rogu.

St235 je izjavil:

Je pa zgoraj navedeno varovalka in ne bussiness as usual. Sem notri ponavadi pade max ena transakcija (med dovoljenim in nedovoljenim stanjem).

To je samo in zgolj tvoje ugibanje, ker ne ti, ne jaz ne veva zakaj banka odobri transakcijo za katero ni pokritja v sredstvih na racunu, vkljucno z dogovorjenim kreditom v obliki limita ("allowed overdraft").

St235 je izjavil:

Je pa to stvar pogojev banke. To pa ne pomeni, da lahko prosto prekoračiš limit kadar se ti zazdi.

Ne vem, ce ima to kaj posebnega s pogoji banke in tudi ne vidim na podlagi cesa trdis, da bi to lahko bila stvar pogojev banke. Morda je pa to omejitev placilnega instrumenta. Morda je razlog nekje cisto drugje. Morda pa lahko prosto prekoracim limit, kadar se mi zazdi in za to seveda placal obresti in penale.

Ni isto, je pa podobno tudi s kreditno kartico. Tudi pri tej lahko prekoracim limit na kreditni kartici (klasicna Visa, ravno tako pri AIB). Kar se mi je enkrat ponesreci ze zgodilo, ker sem slepo sem verjel temu, da mi bo transakcija zavrnjena, ce bi slucajno prekoracil znesek kredita. In preden omenis ocitno ... ne, rocni slip ni bil v uporabo. Vse transakcije so bile v EU in s preverbo kartice (bodisi PIN na POS, bodisi "Verified by Visa" pri spletnih nakupih). Pa sem se vedno cofnil preko omejitve. Sicer ne za veliko ampak po spominu mislim, da st bili celo dve transakciji. Prva preko meje, druga pa se globje preko meje. Pa mi je sel kreditni rating ... :(

St235 je izjavil:

A ima tvoja banka predplačniške kartice? Sem gledal in nisem našel, je pa dosti verjetno da ima podobne varovalke.

Nima predplacniskih kartic. Pri nas prepay kartice ponujajo Skrill, Swirl, Payzone in 3Money. Med njimi ni niti ene irske banke.

Kaj ::

https://medium.com/@iDemonix/paypal-is-...

Tole zgoraj je sicer nek članek o blokiranju računa zaradi nedoseganja starostne meje ob odprtju računa, ampak vpičil sem se bolj v tele vrstice:
"Everyone knows PayPal is a joke, but sadly it's PayPal that are laughing. /.../ and I don't know a client that doesn't have some level of disdain for PayPal anyway."

So s paypalom res kakšne težave? Men osebno delujejo kot super enostavna, široko podprta, varna in odzivna storitev. Je imel še kdo težave s čim?

lopov ::

Na PayPal sem poleg MC polinkal še TRR, verifikacija uspešna, račun je viden.

Kar ne morem ugotoviti je način, kako s TRR nakazati sredstva na PayPal.

Pričakoval sem nek IBAN (najbrž isti kot tisti, s katerega so preverili veljavnost TRR) in pa sklic, ki je (najbrž) bistven.

Lepo prosim razjasnite mi, kakšen je postopek, da si s TRR "napolnim" PayPal :)

Thx,
b.

PS: ideja je tudi, da se naredi devizno nakazilo v tujino, valuta USD in valuta kritja EUR (se pravi da banka naredi konverzijo).

Je to tudi možno?

lopov ::

https://www.paypal.com/us/selfhelp/arti...

Tu piše:

1. Log in to your PayPal account.
2. Click Add money under your PayPal balance.
3. Select your bank account (if you have more than one), enter the amount to transfer and click Add.


Na žalost nimam izbire bančnega računa, imam pa opcijo "Add funds using Trustly".

Je to prava pot? Kdo uporablja?

amacar ::

Ne moreš s TRR na Paypal, samo v obratno smer gre.

BuDi79 ::

amacar je izjavil:

Ne moreš s TRR na Paypal, samo v obratno smer gre.

A si zihr? https://www.paypal-topup.si/

In ne, ni nateg.

lopov ::

Sem uporabil Trustly. Zvečer preverim, če bo na računu :)

Mare2 ::

Tisto je bila "fake" stran. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

amacar ::

BuDi79 je izjavil:

amacar je izjavil:

Ne moreš s TRR na Paypal, samo v obratno smer gre.

A si zihr? https://www.paypal-topup.si/

In ne, ni nateg.

Ni nateg ne, ampak to nima veze s tem, ce imas potrjen TRR racun na paypalu. V nekaterih drugih drzavah trga preko TRRja, ce imas potrjenega.

Apofis ::

A pol je ta Trustly namesto bivšega Topupa?

amacar ::

Ja, zamenjava za topup.

Mare2 ::

A je možno kje izklopit reklamna sporočila paypala?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Racunalnik ::

kupil sem ocala iz nemske strani, dobil pravi racun potem pa gledam v paypalu da je vmes postavka gbp to eur in so me na konc olupl se za 6 eur dodatnih. Zakaj je bila vmes postavka za pretvorbo iz gbp to eur?
Enkrat sem nastvil tam v meniju da ti vedno zaracunava v eur, nevem kako ze tocno ampak navodila so bila tukaj prilepljena
Denar nakazujem na revolut kartico seveda v eur

Zgodovina sprememb…

stalker ::

Settings->Payments->Manage pre-approved payments->set available funding sources->conversion options

Snail ::

zdaj moreš vedno sam ročno spremenit konverzijo pri vsakem plačilu.

darkolord ::

Včasih "drži" malo dlje, ampak prej ali slej moraš to spet spremeniti.

Racunalnik ::

Sem se pritozil da kaj se grejo da kupujem in nalagam v eur in so mi vrnl 6eur ker sem dobra stranka iz leta 2013 :) potem me je Nasiri zacel prepricevat da je revolut kartica iz GBP in da zato postavka. No sedaj je reseno ampak sem mu da nes poslal nazaj da v letu 2016 je bilo vec nakupov narejeno in nikoli problemov da je bilo to sedaj prvic tko da nevem kako da prej ni motilo paypala da je revolut iz GBP. Bom videl kaj bo odpisal.

Sicer sem preveril da je moje primar valuta v EUR, gbp sploh nimam na listi, samo se usd katerega pa rabim za placevanje po kitajskem.

stalker je izjavil:

Settings->Payments->Manage pre-approved payments->set available funding sources->conversion options


Please select your option below:
Mel sem oznaceno prvo.
Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.

Zgleda bo treba pa to drugo da mi racuna po valuti prodajalca.
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.


Sicer do sedaj od elta 2016 nisem imel problemov niti se ne ukvarjam s paypalom.

Zgodovina sprememb…

Snail ::

darkolord je izjavil:

Včasih "drži" malo dlje, ampak prej ali slej moraš to spet spremeniti.

Uh, prav maš, šel spet preverit, in očitno mi je resetiralo, spet, enkrat mesec dni nazaj ... (nazadnje sem spreminjal enkrat začetek leta)
To prav namerno delajo :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snail ()

delfinus ::

Sam imam sedaj bookmarkano stran Settings->Payments->Manage pre-approved payments->set available funding sources->conversion options in pred vsako transakcijo preverim, da je izbrana nastavitev: Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Tudi sam menim, da te settingse namerno resetirajo zaradi njihovih pohlepnih interesov. Ta nastavitev je tako globoko skrita, da jo je izjemno tezko najti brez, da bi jo imel kje zapisano oz. shranjeno. V glavnem zelo netransparentno. Upam, da jih dobijo po prstih.
lp, d.

kriko1 ::

To vem da sem pred nekaj leti nastavil na "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" in sedaj vidim povrnjeno na privzeto.
Dobra opazka, zlobni PayPal.

Racunalnik ::

Zdej mam kr naenkrat probleme z revolut kartico linkano v paypal, se do prekratkim sem placeval na tak nacin sedaj mi paypal izpise
We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard. This happened because it has been denied by the card issuer.
Torej moram povprasati revolut kaj se grejo. Denar je gor , kaksne razloge bi se imeli da jo ukinejo pa neve,Cudno glih po paypal problemu.

stara mama ::

Zanimivo, mogoce paypalu njihova srednja pretvorba gre na organ :))
Imam to povezamo, ampak še nisem nič kupoval, pa ravno sem že razmišljal da skinem mastercard od banke.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Na paypal so mi vrnil 7eur in na kartici imam se par evrov. skupaj glih za nakup ene zadeve ampak mi ne gre skoz, ceprav pise na paypalu ce imas gor sredstva se ponuca prvo te potem gre denar se iz kartice, kako torej lahko zdej hkrati placam iz paypala in kartice?

Zgodovina sprememb…

Snail ::

če je vse v isti valuti. Če na primer plačuješ v usd, in maš na PP v €, ne gre skozi, dokler ne upelješ PPjevo konverzijo.

Racunalnik ::

na paypalu in kartici so eur placujem pa $. Na tisti listi oz nastavitvah od PP imam eur in $ oznacene.
Kako torej anredim konverzijo ali pa ce se mi bolj splaca na kartico denar potegnt?

Snail ::

Pri postopku plačila se izbere, da PP naredi konverzijo (ali spremeni v nastavitvah, nekaj postov višje) - sam spet, si vzima svojo provizijo :/
Kaj se bol splača pa ne vem. Bi moral na njihovi strani pobrskat njihve % provizij.

Sem bil v podobni dilemi ena 2 mesca nazaj, pa sem raje dodatno naložil na kartico lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snail ()

Racunalnik ::

Hvala je slo kot si napisal

Miptrip ::

Kurčev paypal krade ko sraka. Sem nastavil, da mi banka obračuna pretvorbo valute. Shranil in plačal na ebayu. Paypal je kar na svojo nazaj prestavil in mi obračunal dodatnih 157€ za kvazi pretvorbo, ki je nisem želel. Kaka možnost, da se kam pritožim? ali slučajno kdo ve če prekličem naročilo dobim ves denar nazaj ali paypal vseeno vzame denar za pretvorbo?

OvCa77 ::

Miptrip je izjavil:

Kurčev paypal krade ko sraka. Sem nastavil, da mi banka obračuna pretvorbo valute. Shranil in plačal na ebayu. Paypal je kar na svojo nazaj prestavil in mi obračunal dodatnih 157€ za kvazi pretvorbo, ki je nisem želel. Kaka možnost, da se kam pritožim? ali slučajno kdo ve če prekličem naročilo dobim ves denar nazaj ali paypal vseeno vzame denar za pretvorbo?

Če prekličeš dobiš celoten znesek nazaj, jaz sem se že velikokrat pritožil preko message centra.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Miptrip ::

Sem jim napisal mail, hvala za informacijo. Preklical bom samo če bo edina možnost, ker mi je prodajalec res šel na roke in nočem, da ima zdaj probleme. Samo če ne bo šlo drugače bom pa tudi preklical.

stara mama ::

Tale paypal je ratal drag ko svinja.
Edina njegova prednost je še tista možnost reklamacij, niti jemljejo ga ne povsod, ponekod celo doplačaš provizije če izbereš paypal.
Dost več uporabljam revolutov mastercard, po paypalu niti nimam več neke potrebe.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Miptrip je izjavil:

Paypal je kar na svojo nazaj prestavil in mi obračunal dodatnih 157€ za kvazi pretvorbo,



157€? Ali si se zmotil?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Snail ::

stara mama je izjavil:

Tale paypal je ratal drag ko svinja.
Edina njegova prednost je še tista možnost reklamacij, niti jemljejo ga ne povsod, ponekod celo doplačaš provizije če izbereš paypal.

Za provizije je za krivit prodajalca, ki vse prenese na končnega kupca.
Če pametno uporabljaš PP te stane točno 0 centov :D

Miptrip ::

157€ si je paypal vzel ko je menjal valute iz eur v dolar, čeprav sem nastavil naj naredi to banka. Vzel si je v takem smislu da je uporabil svoj kvazi tečaj za preračunavanje, ki je oderuštvo.

shmandi ::

Snail je izjavil:


Če pametno uporabljaš PP te stane točno 0 centov :D

In od česa potem po tvoje PayPal služi? Nobena storitev ni brezplačna, pamet gor ali dol.

Snail ::

shmandi je izjavil:

Snail je izjavil:


Če pametno uporabljaš PP te stane točno 0 centov :D

In od česa potem po tvoje PayPal služi? Nobena storitev ni brezplačna, pamet gor ali dol.
služi od prodajalcev, ki uporabljajo to, ker se vse provizije prenesejo nanje. Mene še vedno stane 0 centov ...

Matevz96 ::

Miptrip je izjavil:

157€ si je paypal vzel ko je menjal valute iz eur v dolar, čeprav sem nastavil naj naredi to banka. Vzel si je v takem smislu da je uporabil svoj kvazi tečaj za preračunavanje, ki je oderuštvo.


Koliko si pa menjal da je bila provizija 157€?
#hooldthedoor
««
54 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134708 (14672) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106881 (33928) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311241 (9958) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329214 (7065) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120278 (17355) Kwizlord

Več podobnih tem