» »

PayPal

PayPal

««
53 / 76
»»

pojci ::

Vprašanje,

če si denar iz paypala nakažem na trr, kako je s temi zadevami (Furs/Durs), čisto laično vprašanje,
ker nimam želje po nepotrebnih problemih.
Torej ker se mi ne da več igračarit, sem prodal nekaj itemov iz igre za $, denar imam na paypalu,
na osebni račun pa sem si nakazal 500e.

Hvala za odgovor/e.

krepki ::

Pozdravljeni,samo eno vprašanje in sicer prodajam ene pnevmatike preko bolhe in me je kontaktiral nekdo iz druge države v angleškem jeziku,ker sem bolj bogi v tem sem malo čaral z google translate in se z kupcem dogovarjava o prodaji.
Zdaj na koncu mi je poslal mail,ki ga bom prilepil ampak jaz z tovrstno prodajo še nikoli nisem imel nič tako,da tudi ne zastopim kako naj mu prodam pnevmatike.

Ok give me your paypal email i will paying you directly into your PayPal account without any delay. Get back to me with the details below :


Name:
PayPal Email address
Total Cost of the item
Phone Number
Home Address for pick-up :

Or you can send me a paypal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for it to be Picked Up by the Shipping Company..
Lp

PARTyZAN ::

Čestitam, padaš na očiten nateg. Pripravil bi te rad do tega, da boš poslal reč ki jo prodajaš, denarja pa ne boš videl. Če ceniš svoj čas lahko od tega trenutka dalje ignoriraš vse tovrstne maile.

krepki ::

Hvala za odgovor,saj zato sem pa zastavil tukaj vprašanje,da mi nekdo odgovori,ki se spozna na zadeve,še enkrat hvala.

PARTyZAN ::

Če prodajaš na bolhi lahko gladko ignoriraš vsa sporočila, ki pridejo v tujem jeziku ali očitno polomljeni slovenščini (uporaba raznih prevajalnih orodij kot je google translate).

Če kupec želi, da mu zadevo pošlješ je pogoj denar na tekoči račun ali v kakšni drugi obliki, ki ne omogoča storniranja, PayPal ni OK, ker so naklonjeni reševanju konfliktov kupcu v prid, tako da lahko izgubiš denar, ki misliš, da ga imaš pri sebi.

Okapi ::

V resnici je stvar čisto preprosta, v takih primerih pač uporabiš priljubljeno orodje goljufov - Western Union. Kupcu sporoči, da sprejemaš samo plačilo z WU, in da robo pošlješ takoj, ko imaš denar v rokah.

sift ::

VEDNO ko kaj prodajam na bolhi dobim takšno sporočilo v angleščini. Ne razumem pa kako je lahko kdo tako naiven da misli da je pristno oz. da ni scam.

Machete ::

Jah lej. Saj folk še vedno voli Erjavca in ostali šoder. Pa je takisto očiten scam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

V resnici ni nujno prevara, odvisno od tega, kaj prodajaš. Dovolj iznajdljivi zbiratelji vedo, da se da marsikaj zanimivega najceneje dobiti na različnih lokalnih "bolhah".

Machete ::

Drži, tudi sam sem kupil že par redkih zadev na obskurnih tujih oglasnikih. Ampak že od pristopa 'kupca' v prvem stavku vidiš koliko je ura.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jimyboy ::

Jaz bi prašal na kaj je bolje da dvigneš sredtva ki jih imaš na PP, na kartico Visa ali bančni račun, sicer imam oba na isti kartici. Je možno da si dvigneš dnevni dvig iz 500, pri meni ni kjukice zato, samo skupni letni promet. Pri tem sem dal vse podatke, da so obkljukane vse štiri kljukice, samo ni nobenih sprememb, tam piše da se bodo javli v nekaj dneh pa se že 2 meseca nič ne zgodi.

gusto ::

Situacija: Na Paypalu imam recimo 50€ in na predplačniški MasterCard 50€ (privzeta za Paypal) in hočem kupiti nekaj za 70€.

Mi avtomatsko vzame 50€ s Paypala in 20€ iz kartice ali kako? Imam možnost kakšne izbire?

chucki ::

Tako
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

amacar ::

jimyboy: Boljše na bančni račun, ni provizije.

gusto: Nimaš možnosti izbire.

pikachu004 ::

Rad bi nakazal denar na Facebook ads račun iz Paypala.

1. Na Fcebooku kliknem: Add a payment method
2. Izberem Paypal
3. Vpišem Paypal username in pass
4. Dobim sporočilo:
Return to Merchant
Error Message"
We are unable to complete your request at this time. Please try again later. We apologize for the inconvenience.

uporabljam personal account na Paypalu.

Ima kdo kakšno idejo?

Zgodovina sprememb…

sift ::

A JE KAKŠNA PROVIZIJA ,RAZEN 2EUR NA TRANSAKCIJO ČE SI NAKAŽEŠ DENAR IZ PP NA VISO? in kolko je?
menjava $ v EUR je isto kot če bi nakazal na trr?
In kolko lahko max nakažeš ? Na dan, na enkrat itd. ..

prosim če mi kdo odgovori

pikachu004 je izjavil:

Rad bi nakazal denar na Facebook ads račun iz Paypala.

1. Na Fcebooku kliknem: Add a payment method
2. Izberem Paypal
3. Vpišem Paypal username in pass
4. Dobim sporočilo:
Return to Merchant
Error Message"
We are unable to complete your request at this time. Please try again later. We apologize for the inconvenience.

uporabljam personal account na Paypalu.

Ima kdo kakšno idejo?


mogoče ker je personal? Al pa kak temporary error. poskusi znova kak drug dan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

sift ::

ne morem popravit posta še eno vprašanje. A je to res da je limit 500€ na mesec dviga na bankomatu z to viso za pp?

next3steps ::

Povprašaj na banki in tam nastavi ustrezen limit.

Dr-4Skull ::

Ali bi mi lahko prosim nekdo nakazal 8 EUR na PayPal in mu kasneje vrnem?

sift ::

Dr-4Skull je izjavil:

Ali bi mi lahko prosim nekdo nakazal 8 EUR na PayPal in mu kasneje vrnem?


kdaj bi vrnil?

Dr-4Skull ::

sift je izjavil:

Dr-4Skull je izjavil:

Ali bi mi lahko prosim nekdo nakazal 8 EUR na PayPal in mu kasneje vrnem?


kdaj bi vrnil?


Čez približno 10 dni.

gregorinho ::

Kreiral sem si Paypal račun. Prej sem vedno plačeval kar direktno s svojo VISO. Na Paypal sem dodal kartico (brez tistih 3 številk), nisem pa še uredil "link to bank account".

Metod za prenos denarja je očitno več. Katera je najvarnejša?

Imam pa VISO Electron pri Abanki.

Zgodovina sprememb…

sift ::

gregorinho je izjavil:

Kreiral sem si Paypal račun. Prej sem vedno plačeval kar direktno s svojo VISO. Na Paypal sem dodal kartico (brez tistih 3 številk), nisem pa še uredil "link to bank account".

Metod za prenos denarja je očitno več. Katera je najvarnejša?

Imam pa VISO Electron pri Abanki.


iz paypala na račun, je edina luknja da ti vdre kdo v paypal.

iz paypala na kartico, je ta dodatna luknja da ti lahko kdo zlorabi kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

St235 ::

Ker TRR in kreditna nista povezani? jao, še nisi v italiji?

sift ::

St235 je izjavil:

Ker TRR in kreditna nista povezani? jao, še nisi v italiji?


kje je napisal da je kreditna? visa electron ni kreditna

sicer sm pa sklepal da misli predplačniško visa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

St235 ::

Aja, ker Visa Elektron je pa vezana na burek namesto na TRR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gregorinho ::

sift ::

St235 je izjavil:

Aja, ker Visa Elektron je pa vezana na burek namesto na TRR?


sm mislu da ma predplačniško, očitno od abanke je debetna. še vedno je moj post na mestu, če misli nakazovat na predplačniško. sicer pa je njegovo vprašanje krneki.. zjoči se dej

St235 ::

In kaj če bi bla predplačniška? A te pa nimajo TRR zadaj? jao....

Z vidika varnosti je popolnoma vseeno, razlika, ki jo moraš preverit je v provizijah in stroških, ki jih imaš v enem in drugem primeru.

sift ::

St235 je izjavil:

In kaj če bi bla predplačniška? A te pa nimajo TRR zadaj? jao....

Z vidika varnosti je popolnoma vseeno, razlika, ki jo moraš preverit je v provizijah in stroških, ki jih imaš v enem in drugem primeru.


a ti lahko TRR zlorabijo kot kartico? lol.

St235 ::

Zlorabe debetne kartice se odražajo neposredno v stanju na TRR. Tako je isti denar popolnoma enako izpostavljen tveganju, če je nakazan preko TRR ali preko Vise saj bo končal na popolnoma istem mestu. In sicer na TRR.

Večjo varnost bi teoretično dosegel, če bi uporabi TRR na katerega ni vezana nobena kartica (posledično ne more priti do zlorabe kartice). Ampak funkcionalno pismeni smo razumeli, da o tem ni govora v danem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sift ::

St235 je izjavil:

Zlorabe debetne kartice se odražajo neposredno v stanju na TRR. Tako je isti denar popolnoma enako izpostavljen tveganju, če je nakazan preko TRR ali preko Vise saj bo končal na popolnoma istem mestu. In sicer na TRR.

Večjo varnost bi teoretično dosegel, če bi uporabi TRR na katerega ni vezana nobena kartica (posledično ne more priti do zlorabe kartice). Ampak funkcionalno pismeni smo razumeli, da o tem ni govora v danem primeru.


predplačniška, ni vezana na trr. če nakažeš gor dnar, nima veze s trr. če ti jo zlorabijo zlorabijo kolko je pač gor.

sift ::

.. preberi kaj piše spodaj. očitno ti ni jasno

gregorinho ::

Imam Maestro in Visa Electron obe vezani na isti TRR.

http://www.abanka.si/kartice/kartica-ba...

http://www.abanka.si/kartice/debetna-ka...

Sedaj si pač ustvarjam Paypal in me zanima par stvari. Prej sem plačeval kar direktno z debetno kartico Visa Electron.

St235 ::

sift je izjavil:

St235 je izjavil:

Zlorabe debetne kartice se odražajo neposredno v stanju na TRR. Tako je isti denar popolnoma enako izpostavljen tveganju, če je nakazan preko TRR ali preko Vise saj bo končal na popolnoma istem mestu. In sicer na TRR.

Večjo varnost bi teoretično dosegel, če bi uporabi TRR na katerega ni vezana nobena kartica (posledično ne more priti do zlorabe kartice). Ampak funkcionalno pismeni smo razumeli, da o tem ni govora v danem primeru.


predplačniška, ni vezana na trr. če nakažeš gor dnar, nima veze s trr. če ti jo zlorabijo zlorabijo kolko je pač gor.


Ker denar gre kam? Ga fizično prilimaš na kartico? Jao, ko se nekateri lotite razlagat stvari o katerih nimate pojma.

Tudi na Visi Elektron ti lahko zlorabijo točno toliko kot "imaš gor". Na taistem "gor" kot na predplačniški, pač na TRR, na katerega je vezana kartica. Upam, pa da veš da je možno imet tudi več kot en TRR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Snail ::

Predplačniške so načeloma vezan na en velik TRR v lasti banke, kjer je tudi več uporabnikov/kartic, ločenih s svojo kodo ter referenčno številko (ko polagaš na njih).
Ja, TRR je še vedno, sam ni nikakor povezan s tvojim osebnim TRR.

sift ::

gregorinho je izjavil:

Imam Maestro in Visa Electron obe vezani na isti TRR.

http://www.abanka.si/kartice/kartica-ba...

http://www.abanka.si/kartice/debetna-ka...

Sedaj si pač ustvarjam Paypal in me zanima par stvari. Prej sem plačeval kar direktno z debetno kartico Visa Electron.


najbolj varna je predplačniška visa. na katero lahko tudi nakazuješ iz pp.. čeprav se ne spoznam ne debetne in kreditne, mislim da je bolj varna predplačniška. mogoče me bo kdo (lakotnik) popravu spet.

Snail je izjavil:

Predplačniške so načeloma vezan na en velik TRR v lasti banke, kjer je tudi več uporabnikov/kartic, ločenih s svojo kodo ter referenčno številko (ko polagaš na njih).
Ja, TRR je še vedno, sam ni nikakor povezan s tvojim osebnim TRR.


točno tako.

St235 ::

Še nisi v italiji? Daj se vsaj prepričaj preden kimaš v tri dni. Predplačniške so lahko vezane na skupni TRR in potem ločene po referencah, ampak je to precej redka praksa (predvsem zaradi nepotrebnih zapletov pri administraciji). V večini primerov tudi za predpačniškimi stoji TRR (ki je ponavadi tudi napisan za kartici). Je pa TRR vedno zadaj pri debetnih in kreditnih. Vprašanje je samo ali lahko uporabnik z njim upravlja neposredno ali ne.

najbolj varna je predplačniška visa. na katero lahko tudi nakazuješ iz pp.. čeprav se ne spoznam ne debetne in kreditne, mislim da je bolj varna predplačniška. mogoče me bo kdo (lakotnik) popravu spet.

Z veseljem, ker spet neumnosti govoriš. Kot smo že prej povedal je najvarnejše direktno na TRR, ki nima kartice.

Med samo varnostjo kartic (glede možnosti zlorabe) ni nikakršne razlike glede na tip. Razlika je samo v tem da pri predlačniških (pa teh v pravem pomenu pri nas praktično ne boš našel) in debetni "odgovarjaš" neposredno z denarjem, ki je naložen zadaj, pri "kreditnih" (oziroma karticah z odloženim plačilom) pa z limitom, ki ga imaš določnega.

Pri vsem pa seveda ni za pozabit, da te pred zlorabami varuje tudi zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

stara mama ::

Mogoč majo pa v italiji kaj drugače, kaj pa veš :))
Ekologija™ in Trajnost™

bosmla ::

Predplacniska (Prepaid) kartica, konkretno Banke Koper (oz. Intesa san paolo bank) je zelo varna na spletu in v povezavi PP ce jo uporabljas tako, da nanjo nakazes le toliko koliko rabis za nakup. Na taksni nacin je verjetnost, da bi jo kdorkoli lahko zlorabi, nicna. Seveda ni povezana na tvoj TRR ampak skupni bancni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

St235 ::

Predplacniska (Prepaid) kartica, konkretno Banke Koper (oz. Intesa san paolo bank) je zelo varna na spletu in v povezavi PP ce jo uporabljas tako, da nanjo nakazes le toliko koliko rabis za nakup.

To velja za popolnoma vsako debetno kartico. Zloraba je možna samo v višini razpoložljivih sredstev.

bosmla ::

Seveda... ampak s to razliko, da imas na debetni kartici zadaj svoj TRR + morebitni odobren minus + se bolj v minus lahko gres z nakupi, ki gredo preko zbirnika. Torej je pri debetni mimogrede vsaj 1K zlorabe, pri predplacniski pa ce sproti nalagas prakticno 0.

Dr-4Skull ::

Nujno potrebujem 10 EUR na PayPal-u. Vrnem čez 2 dni.

St235 ::

bosmla je izjavil:

Seveda... ampak s to razliko, da imas na debetni kartici zadaj svoj TRR + morebitni odobren minus + se bolj v minus lahko gres z nakupi, ki gredo preko zbirnika. Torej je pri debetni mimogrede vsaj 1K zlorabe, pri predplacniski pa ce sproti nalagas prakticno 0.


Zakaj bi imel pri debetni zadaj svoj primarni trr in limit? Zakaj ne bi na debatno nalagal sredstev po potrebi? Oziroma zakaj ne bi imel na trr iz katerega se napaja predplacniska vezan osebni dohodek?

Znova brezvezna posplosevanja, ki potem pripeljejo do neumnih sklepov. Primerno za šank debate ne pa za resno razpravo.

bosmla ::

St235 je izjavil:

bosmla je izjavil:

Seveda... ampak s to razliko, da imas na debetni kartici zadaj svoj TRR + morebitni odobren minus + se bolj v minus lahko gres z nakupi, ki gredo preko zbirnika. Torej je pri debetni mimogrede vsaj 1K zlorabe, pri predplacniski pa ce sproti nalagas prakticno 0.


Zakaj bi imel pri debetni zadaj svoj primarni trr in limit? Zakaj ne bi na debatno nalagal sredstev po potrebi? Oziroma zakaj ne bi imel na trr iz katerega se napaja predplacniska vezan osebni dohodek?


Mozno je tudi to kar pravis, vendar ce govorimo za Slovenijo ima 99.9% uporabnikov debetne kartice nanjo vezan svoj primarni TRR (placo + limit) in je za spletne nakupe smiselno uporabit prav predplacnisko...
Ce pa zelis pa lahko naredis obratno in bos ob sanku faca in pol;)

Mare2 ::

bosmla, več možnosti je, imaš prav. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jimyboy ::

Imam en problem na PP sem imel nakazilo 75.90 EUR im ni je trgalo 4.30 fee, namesto 3 EUR kar bi bilo 0.35 EUR + 3,4% glede na vsoto je pa bilo iz Hong Konga nakazilo, do zdaj sem imel vedno točno samo je bilo iz Evrope vedno.

jimyboy ::

No ali gdo ve če so fees odvisne kje se nahaja kupec, ker do zdaj so mi vedno trgali 3,4% + 0,35 EUR od nakazane vsote, tokrat pa več kupec je pa iz HK.

Pa kako kontaktirati najžaje PP jaz sem jim pisal na FB pa še po pol dneva nič ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

amacar ::

Ja včasih je dodaten fee, če je oseba v drugi coni (vsaj pri pošiljanju preko F&F). Kontaktiraš jih pa na paypal strani, imaš spodaj help.

jimyboy ::

Kaj je to F&F ? Nevem zakaj bi bile dodatne meni piše pod fees, da imam 3,4% + 0.35 mam pa tako naštimano da mi pošlje EUR druga ne sprejemam.
««
53 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134831 (14795) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107022 (34069) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311285 (10002) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329233 (7084) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120315 (17392) Kwizlord

Več podobnih tem