» »

PayPal

PayPal

««
6 / 76
»»

Berserker ::

Danes sem si probal ustvarit paypal račun, pa se mi pri vpisu številke kartice izpiše, da mi je moja banka zavrnila vpis in potrditev te kartice. Imam pa koprsko viso electron. Dobil sem jo pred kakšnim tednom. Kakšna ideja ?

Magic1 ::

Probaj še enkrat, potem pa pokliči na Banko.
Jaz sem ravno par dni nazaj normalno povezal paypal s koprsko viso.

Ps. Paypal trga 1.5€, tako da moraš imeti sredstva na visi, če imaš predplačniško vatianto.
Magic

Tilen ::

Jaz sem svojo kodo pogledal kar v online bančništvu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

connel ::

Jp, jaz tudi, ni bilo treba hodit na banko oz. čakat izpiska po pošti (ki ga tako ali tako ne dobim in ga tudi ne rabim).

Desty ::

Hja, vidva sta najbrž komitenta te banke in imata spletno bančništvo. Nekateri pa imamo pri njih samo to kartico in nič drugega in e-bančništva ni.

Berserker ::

Torej je potrebno za prvi vpis kartice imet določen znesek na tem visa računu, ker si paypal trga "provizijo" in praznega računa ne sprejme.

bluefish ::

Da.
Ta znesek se ti potem pojavi na PayPal računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Berserker ::

Težavo sem rešil, problem je bila zgolj ena napaka pri datumu, ampak vseeno hvala.

BlueBerry ::

Zdravo!

Morda kdo ve kako poslat $ prek paypala? Na valutnem računu imam $ in bi jih rad poslal vendar pp pretvarja in mi hoče vzet €, kako ga prepričat da naj vzame direktno dolarje?

Tam sta dve opciji, da uporabiš pp pretvornik ali pa pretvornik, ki ga navede prejemnik denarja na računu te opcije na razumem najbolje, jaz nočem pretvarjat, ker sem to že storil v SLO in bi zdaj rad samo poslal denar?


$ sem nastavil kot privzeto valuto.

St235 ::

Kako točno si že pretvoril denar? malce dvomim, da imaš kreditno kartico vezano na dolar.

BlueBerry ::

Pri banki sem zaprosil za valutni račun in sem na spletni banki pretvoril v $, sedaj mi kaže na računu da imam x€ in x$.

Kaj rabim še kaj narest, da bom lahko prek pp pošiljal $?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Kot vem ni možno plačat neposredno v dolarjih z kreditno kartico. Pač preprosto nastaviš v paypalu pri plačilu naj ti valute pretvarja po lokalnem tečaju banke in je to to.

BlueBerry ::

Dobro zdaj kot kaže bo vzel $ bom pretestiral in pogledal kaj je dejansko vzel.

Zdaj čakam da mi trgajo 1.5 € in potrdim kartico, ker se mi pa že malo mudi me zanima, če je kaka razlika če plačam kar z nepotrjeno, kar sem našel je edino da prejemnik vidi več tvojih informacij o stanju?

BlueBerry ::

Ja maš prav ne da se sploh $ prenest kr neki, kje pa nastavim tečaj moje banke.

The PayPal currency conversion process
The MasterCard and Visa currency conversion process

Prva je tista draga, druga pa:

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.


Kakšna nikjer ne omenja lokalne valute, ker tista lokalna je lahko še slabša pod pp?
V profilu pa tud ne najdem.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Lokalno valuto ti doloci banka, ko ti trga denar. Tudi po par procentov nizja tipicno.

BlueBerry ::

Aha hvala, zdaj sem jih kontaktiral in mi spreminjajo račun v $ da bom lahko pošiljal neposredno $.

mihec87 ::

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.

če izbereš tole ti bo pretvorila banka ki ima bolj ugoden tečaj kot pa paypal..

St235 ::

BlueBerry je izjavil:

Aha hvala, zdaj sem jih kontaktiral in mi spreminjajo račun v $ da bom lahko pošiljal neposredno $.

brezveze. Lepo nastavi Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

In bo lepo prišel račun v lokalni valuti do tvoje banke, ki ti bo potem zadevo menjala po svojem tečaju.

BlueBerry ::

Ok, bom še toliko bolje manj komplikacij, hvala.


Edino kar mi ni jasno pri tem prevodu piše da se uporabi tečaj, ki je naveden na računu a to pomeni moja banka, ker račun je lahko nekje z dežele kjer uporabljajo meni neprijazen tečaj.

St235 ::

Lej, kreditno kartico ti lahko bremenijo v katerikoli valuti, potem pa TVOJA banka pretvori to v € in to je to. Važno je, da pretvorbo naredi tvoja banka, ne pa da paypal ali kateri drugi ponudnik naredi pretvorbo in potem bremeni kreditno kartico v €.

Ne vem kje si ti prevedel, da se uporabi tečaj, ki je naveden na računu. Prevod namreč pravi, da se kartica bremeni v VALUTI, ki je navedena na računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bajsibajsi ::

Ceprav ze imam in uporabljam druge kreditne kartice, sem si vseeno nabavil predplacnisko VISA; je pac free. :) Sem bil prijetno presenecen, ko sem prejel kartico se v istem tednu, kot sem jo narocil.

btw, katero stevilko (poleg reference seveda) uporabim pri nakazovanju na to kartico? Stevilko racuna, ki je napisana na zadnji strani ali stevilko kartice belezeno na sprednji strani? Predvidevam da zadnjo - st. racuna, a ne?

gregyk ::

bajsibajsi je izjavil:

Ceprav ze imam in uporabljam druge kreditne kartice, sem si vseeno nabavil predplacnisko VISA; je pac free. :) Sem bil prijetno presenecen, ko sem prejel kartico se v istem tednu, kot sem jo narocil.

btw, katero stevilko (poleg reference seveda) uporabim pri nakazovanju na to kartico? Stevilko racuna, ki je napisana na zadnji strani ali stevilko kartice belezeno na sprednji strani? Predvidevam da zadnjo - st. racuna, a ne?


Številko računa in sklic ki sta oba na zadnji strani kartice.

bajsibajsi ::

Sem si mislil, thx. :)

TRIROG ::

bajsibajsi je izjavil:

Ceprav ze imam in uporabljam druge kreditne kartice, sem si vseeno nabavil predplacnisko VISA; je pac free. :) Sem bil prijetno presenecen, ko sem prejel kartico se v istem tednu, kot sem jo narocil.

Kje pa si jo naročil?

So kakšni stroški povezani z njo?

Hvala!

bluefish ::

Banka Koper trenutno ponuja.
Stroškov zaenkrat ni, od septembra naprej 10€ za izdelavo.

vorantz ::

več informacij: http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

mi pa res ni jasno da je kr zastonj brez nobenih provizij pa to :P
mogoče je mišljeno, da pritegnejo folk k sebi pa da pol mogoče preselijo stvari k njim

amigo_no1 ::

http://slo-tech.com/forum/t450878/p3619...
in naslednji 2 sporočili...

misek ::

amigo_no1, kaj to pomeni za kupca (mene)? Me nakup stane dražje?

bluefish ::

Ne.

vorantz ::

amigo_no1 je izjavil:

http://slo-tech.com/forum/t450878/p3619...
in naslednji 2 sporočili...


ah makes sense...nisem sledil temi prej pa nisem opazil :>

bajsibajsi ::

TRIROG je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Ceprav ze imam in uporabljam druge kreditne kartice, sem si vseeno nabavil predplacnisko VISA; je pac free. :) Sem bil prijetno presenecen, ko sem prejel kartico se v istem tednu, kot sem jo narocil.

Kje pa si jo naročil?

So kakšni stroški povezani z njo?

Hvala!


Izpolnil online vlogo na njihovi strani (ki btw sploh ni vloga, ampak kr neki). Na podlagi tega sem dobil, mislim da, auto email nazaj oz. canned response. Torej itak moras iti fizicno v banko, da pokazes osebni dokument in davcno. Pocakas da uredi podatke, podpises in nato te cez par dni po telefonu poklicejo, ko te caka kartica pri njih.

Tudi sam ne vem, ce je mesecni izpisek na email ze po defoltu vkljucen? In pa je tisti zastonj varnostni paket (SMS za transakcije iz tujine in preko spleta) vkljucen, ali je treba to poseben urediti?

edit/
Stroskov ni, ce jo imas zgolj v namen spletnega kupovanja/placevanja in na POS terminalih. Kartica mesecne oz. letne clanarine nima. Dobis jo lahko kot nekomitent in mladoletna oseba. Placas dvig na bankomatih drugih bank in v tujini. Sam bom naceloma imel le strosek transakcije oz. pologa (par deset centov), ko bom z druge banke online prilival denar na to kartico; npr. pred kaksnih spletnim nakupom. Ali pa gres do Banke Koper in nakazes (to je tudi uporabno ker ti naceloma prikaze denar takoj gor, ce zelis kaj kupiti v istem dnevu). V bistvu jo lahko spravim v predal in pozabim nanjo in ne bom placeval nicesar. Seveda v kolikor kdaj v prihodnosti ne spremenijo pogojev, kar pa naceloma itak obvestijo stranko.

Zgodovina sprememb…

djforever ::

lp,zadnic sem vam pisal da sem narocil eno maticno plosco preko buymotherboard,in smo resili problem, denar so mi nakazali nazaj samo kaj ce na bankomatu ni nikjer videt da bi blo kaj nakazano?

EWO SLIKA nakazila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djforever ()

Magic1 ::

Kot vem je paypal bolj počasen pri nakazilu na kartico, zna trajat do enega tedna.
Magic

amigo_no1 ::

3 delovne dni.

djforever ::

so mi nakazali ja, zdj pa me nekaj zanima, zdaj bom narocil raje preko ebaya,vendar mi javi tole napako

Unfortunately, the funding source within your PayPal account was declined.

ne vem v cem je problem,imam dovolj denarja na kartici,samo ne vem ce je v tem problem ker se nimam
one 4mestne stevilke s katerim potrdim verifikacijo

Please confirm your debit or credit card to complete verification and remove the pre-set limits on your account.


?? prosim za odgovor

amigo_no1 ::

Katera kartica, kje ?

St235 ::

ne vem v cem je problem,imam dovolj denarja na kartici,samo ne vem ce je v tem problem ker se nimam one 4mestne stevilke s katerim potrdim verifikacijo

Please confirm your debit or credit card to complete verification and remove the pre-set limits on your account.

si si že sam odgovoril.

djforever ::

mastercard

ewo link:

ebay.com

hp proobok 4710s motherboards (tisto za 119 dolarof)

djforever ::

ewo sliko problema

Unfortunately, the funding source within your PayPal account was declined.

To start a new checkout session on eBay, click Continue. You'll be able to change your funding source or add another one within PayPal.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ti je že Lakotnik29 odgovoril.

djforever ::

aja pardon,zakaj pa mi je slo pred kakima dvema tednoma poslati denar za eno maticno,pa ker niso meli na zalogi so mi poslali nazaj denar,pa je bila transakcija uspesna??

samo je slo preko ene druge strani

Zgodovina sprememb…

djforever ::

ewo moj status paypal

Tilen ::

Kako ti še naj povemo, da moraš verificirati račun? Nekateri prodajalci to namreč brezpogojno zahtevajo, drugi ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

djforever ::

ok nisem vedel,sem se zacetnik pri placevanju preko spleta, 4mestni pin pa dobim preko mesecnea izpiska ali pa grem na banko kolko sem si prebral

hvala

GrimReaper ::

Men je isto tole rdeče napisalo pred kratkim, naj bi mi nekaj trgalo iz Paypala, ampak ker ni blo dost, še 4€ iz kreditne, kjer pa je 100% še 6€ do limita.
Seveda sem verified, ker sem že prej normalno 40 nakupov opravil. Ampak dobro, če si blizu limita, se ni več za igrat.
Sicer sem potem zrihtal da sem dal še nekaj denarja na Paypal.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

djforever ::

pa si imel verifikacijo kartice?

GrimReaper ::

Jest sm mel ja.
Za tole 4-mesto kodo in še za veliko drugih stvari si je pa najbolj pametno omislit internetno bančništvo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Pokliči na banko, povej svoje podatke in ti bodo povedali to kodo.

amigo_no1 ::

Osebni podatki ne sodijo na forum:
slika v sporočilu
https://slo-tech.com/forum/t450878/p366...

Tilen ::

amigo_no1 je izjavil:

Osebni podatki ne sodijo na forum:
slika v sporočilu
https://slo-tech.com/forum/t450878/p366...


V čem vidiš problem, če jih avtor želi sam objaviti?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
6 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134703 (14667) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106853 (33900) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311238 (9955) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329213 (7064) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120277 (17354) Kwizlord

Več podobnih tem