» »

PayPal

PayPal

««
48 / 76
»»

Mare2 ::

Meni se zdi ta paypal račun popolnoma nevarovan. Dostopaš samo z emailom in geslom od koderkoli, brez certifikata...

Še dobro, da ni več takih primerov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

polpo ::

Deluje dvostopenjska verifikacija (2FA) na Paypalu?
Tu pokaže, da je samo v nekaj državah prisotna: https://twofactorauth.org/

amacar ::

V sloveniji ne deluje.

Jazzie ::

OvCa77 je izjavil:

Jazzie je izjavil:

Živjo,

pravkar sem opazila, da so mi pred 10 dnevi vdrli v Paypal. Po brskanju na spletu sem na sosednjem forumu ugotovila, da gre za množični vdor. Prejemnik nakazila je WARGAMINGGR-2211.

A ima kdo kakšen email kontakt Paypala? Preko spletne strani jih ne morem kontaktirati, ker moj račun ne obstaja več. Predvsem pa, a ima kdo izkušnje s povračilom denarja v takem primeru?

Upam, da si blokirala kartico. Pojdi na banko, jim obrazloži in izpolni obrazec za chargeback.

Sem blokirala kartico (vsaj ta tlf. številka obratuje 24/7), čeprav je moj Paypal račun že zaprt. Bom šla v poslovalnico, upam pa, da bo kaj od tega.

franckranc ::

Ja, Paypal je dobro skril te nastavitve za izbiro bančne (in ne njihove) konverzije.

Takole gre:
1. prijaviš se v svoj paypal račun
2. klikneš (izbereš) "nastavitve"/"settings" (zobnik poleg ikone za logout zgoraj desno)
3. klikneš (izbereš) "plačila"/"payments" (druga vrstica v temnomodrem traku)
4. v levem stolpcu spodaj klikneš "Manage pre-approved payments"
5. v glavi tabele na desni strani sivega polja klikneš "Set Availible Funding Sources"
6. v spisku najdeš ustrezno kartico in klikneš "Conversion Options"
7. klikneš (označiš) "Bill me in the currency listed on the seller's invoice"
8. klikneš (potrdiš) na ikono "Submit"
in to je to...

Potem pa še tisto, kar je napisal dr. Akula na prejšnji strani, pa bi moralo biti OK vsaj za nekaj časa...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Jazzie je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Jazzie je izjavil:

Živjo,

pravkar sem opazila, da so mi pred 10 dnevi vdrli v Paypal. Po brskanju na spletu sem na sosednjem forumu ugotovila, da gre za množični vdor. Prejemnik nakazila je WARGAMINGGR-2211.

A ima kdo kakšen email kontakt Paypala? Preko spletne strani jih ne morem kontaktirati, ker moj račun ne obstaja več. Predvsem pa, a ima kdo izkušnje s povračilom denarja v takem primeru?

Upam, da si blokirala kartico. Pojdi na banko, jim obrazloži in izpolni obrazec za chargeback.

Sem blokirala kartico (vsaj ta tlf. številka obratuje 24/7), čeprav je moj Paypal račun že zaprt. Bom šla v poslovalnico, upam pa, da bo kaj od tega.


za kakšne zneske gre? Do 150€ načeloma krije uporabnik, nad 150€ pa je dolžna krit banka v primerih zlorab.

Jazzie ::

Na srečo gre za relativno nizek znesek, 2x18 eur. Situacijo rešujem preko bančne poslovalnice in pri Paypalu, torej po dveh kanalih, bomo videli, če bo kaj rezultata.

dr.Akula ::

Prejle sem mislil kupiti novi Humble bundle in mi je, ko sem spremenil konverzijo na ugodnejso, napisalo da s to kartico ne morem placati (v rumenem okvircku zgoraj). Ko sem spremenil nazaj na Paypal konverzijo, je obvestilo izginilo. Predvidevam, da bi v tem primeru placilo potem slo skozi, ampak ga iz principa nisem hotel izvesti.
Kartica je drugace na Abanki in je se dalec od preteka, tudi denarja je gor dovolj. Nam bodo pocasi onemogocili ugodnejso konverzijo...? Je se kdo imel kaj podobnega?
ni podatka

stara mama ::

Če je to res tako, bomo počasi morali začet na banki kupovat dolarje in funte.
Ali pa povezat na revolut.

Mastercard na Abanki mi zaenkrat še dela ok.

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Meni sploh ne ponudi neposrednega plačila s kartico! Kljub temu da imam vse tako kot piše tu. :(

IcyFox ::

Eno vprašanje, danes sem prek paypala potrdil mojo mastercard, in so mi iz kartice vzeli 1,5 EUR. Ali ta denar dobim nazaj, in če kdaj?

Mare2 ::

Seveda dobiš. Verjetno jim boš sporočil kodo, ki je napisana zraven bremenitve.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

IcyFox ::

kodo sem že dobil, in aktiviral kartico, ampak denarja še ni na paypalu. Kdaj bo denar na paypal računu?

Mare2 ::

IcyFox je izjavil:

kodo sem že dobil, in aktiviral kartico, ampak denarja še ni na paypalu. Kdaj bo denar na paypal računu?


Meni so 1x naredili samo storno.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

IcyFox ::

Storno?

amacar ::

Bo vrnjeno na kartico v roku par dni.

Klamzi ::

Naprimer meni so odtegnli 1 EUR, nato takoj stonirali, čez minuto pa zopet odtegnli 1,5 EUR. Kodo sem jim sporočil takoj, tistega 1,5 EUR pa nisem dobil vrnjenega, pa je minilo že 12 dni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

amacar ::

Preglej izpisek, se nisem dozivel (niti kolegi), da ne bi vrnili.

Klamzi ::

Hmmm, izpisov za to predplačniško kartico Visa od NKBM ne prejemam, le SMSe o dvigu in če je storitev stonirana.

Maj ::

A nima predplačniška Visa od NKBM brezplačnega vpoglednega bankaneta?

Klamzi ::

Ima, verjetno pa ga je potrebno na banki aktivirat.

Drugače pa opažam da eBay nima možnosti tega varnostnega sistema Verified by Visa, kjer ob vsakem nakupu dobiš sms z geslom, ki ga nato vpišeš da zaključiš nakup. Zahteva le CSC. Nekam zastarelo, ane?
Pravtako Paypal... prvič ko ga povežeš s kartico vpišeš CSC ter poslano kodo in fertik, v nadalnje preskočiš varnostne sisteme. Ti nekako ugotovijo mail in geslo, pa si pečen...

Racunalnik ::

Preko trustpaya se neda vec nalagat denar na pp ker ti da moznost samo ce si na banki koper ali pa nkbm to pa nisem. Kako lahko se drugace nalozim denar na pp seveda brez kreditne ker je nimam in je tole nalaganje preko trustpaya cist lepo delovalo?

Zgodovina sprememb…

polpo ::

Racunalnik je izjavil:

Preko trustpaya se neda vec nalagat denar na pp ker ti da moznost samo ce si na banki koper ali pa nkbm to pa nisem. Kako lahko se drugace nalozim denar na pp seveda brez kreditne ker je nimam in je tole nalaganje preko trustpaya cist lepo delovalo?


https://revolut.com/ -> Zastonjska virtualna/fizična debit Mastercard kartica, potrebuješ pa samo telefon z Ios ali Androidom (možno da deluje tudi na računalniku preko emulatorja?). Na njo naložiš denar iz tvojega bančnega računa preko UPN obrazca na (spletni) banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Racunalnik ::

hvala ,kdo pa stoji zatem oz kaj imajo oni od tega? Jim je zaupat 100%?

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

rabil bi si nakazati 10eur na paypal račun. kak najlažje storim?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

mtosev ::

prek paysafe-a gre naložiti denar na paypal?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

polpo ::

mtosev je izjavil:

prek paysafe-a gre naložiti denar na paypal?


Zgleda da gre z paysafecard MasterCard -> https://www.paysafecard.com/en-ie/lp-pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

s1m0n ::

A je postopek preko Trustly za TopUp ostal enak kot pri predhodniku? Torej so še vedno potrebni le znesek in banka?

mtosev ::

polpo je izjavil:

mtosev je izjavil:

prek paysafe-a gre naložiti denar na paypal?


Zgleda da gre z paysafecard MasterCard -> https://www.paysafecard.com/en-ie/lp-pr...
koliko dolgo to traja, ker bi rabil do 6.12?
probal sem na paypal dodati viso od mame pa jo ne sprejeme. a je mogoče problem, da nimava isti priimek?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

polpo ::

mtosev je izjavil:

polpo je izjavil:

mtosev je izjavil:

prek paysafe-a gre naložiti denar na paypal?


Zgleda da gre z paysafecard MasterCard -> https://www.paysafecard.com/en-ie/lp-pr...
koliko dolgo to traja, ker bi rabil do 6.12?
probal sem na paypal dodati viso od mame pa jo ne sprejeme. a je mogoče problem, da nimava isti priimek?


Ne vem, ker ne uporabljam paysafecard MasterCarda, kot vidim pa piše, da ti letno trgajo 9,90EUR, kar te pride dražje, če vzameš predplačniško Viso na NKBM ali Banki Koper. Ali pa uporabiš zgoraj omenjeno brezplačno aplikacijo Revoult.

Ne problem, je v tem, da kartica ni na tvoje ime. Dodajaš lahko samo kartice s tvojim imenom in priimkom. Najboljše je da ustvariš nov paypal z imenom tvoje mame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

mtosev ::

do zdaj sem vedno uporabljal kartice od staršev pa je vse šlo brez problema. tak, da tole ne more biti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

polpo ::

mtosev je izjavil:

do zdaj sem vedno uporabljal kartice od staršev pa je vse šlo brez problema. tak, da tole ne more biti


Možno, da nisem pravilno prebral, bančnega računa ne moreš od drugih dajat. Kartice pa lahko. :)

mtosev ::

ja to vem, ker do zdaj je vedno primilo kartico, če je bil priimek isti. zdaj pa mama ima kartico na kateri ima 2 priimka pa se mi zdi, da zaradi tega ne prime. ma kdo kakšno mnenje al ve, če je to res?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jazzie ::

Evo, da poročam: od Paypala sem po vdoru že dobila denar nazaj (tj. v 1 tednu od prijavljene zlorabe). V primeru nemožnosti dostopa v račun se jih še najlažje kontaktira preko Facebook-a (kar meni osebno sicer ni všeč, saj 1. nimajo vsi FBja, 2. ne zdi se mi ravno najbolj varno urejati Paypala preko socialnega omrežja).

hmm23 ::

Jazzie je izjavil:

Evo, da poročam: od Paypala sem po vdoru že dobila denar nazaj (tj. v 1 tednu od prijavljene zlorabe). V primeru nemožnosti dostopa v račun se jih še najlažje kontaktira preko Facebook-a (kar meni osebno sicer ni všeč, saj 1. nimajo vsi FBja, 2. ne zdi se mi ravno najbolj varno urejati Paypala preko socialnega omrežja).


Nekdo je izvedel geslo ali kako je prišel noter?

amacar ::

Ugotovili so jim geslo od gmaila, nato so ponastavili geslo od paypala in kupili neke igre, nato pa zaprli paypal račun. Se je zgodilo večim. Je bil očitno nek leak baze.

Extrem ::

Prosim za pomoč pri registraciji paypal računa. Ker imam v imenu in priimku šumnike me zanima sledeče. Izmišljeni podatki primer: Željko Čevapčić. Kako to registrirati z Zeljko Cevapcic, ker pa imam na predplačniški kartici tudi šumnike, da ne bo potem kakšnega problema z ali brez tudi naslov ima šumnike, se pravi kartica je s šumniki?

Hvala za odgovor.
Ex.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Extrem ()

dr.Akula ::

Ko sem registriral svoj Paypal račun, sem pri tem uporabil šumnike. Par let nazaj sem za foro dal zahtevo, da se moje ime spremeni v varianto brez šumnikov in so brez problema potrdili v enem dnevu.
ni podatka

Mare2 ::

Jz imam v naslovu bivališča šumnike in jih raje ne uporabljam.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Extrem ::

dr. Akula in Mare2 ali imata potem se pravi sedaj paypal brez šumnikov kot sta napisala ter kako imata napisan ime in priimek na kartici z ali brez šumnikov oziroma kaj mi priporočate da naredim račun brez šumnikov v imenu, priimku, naslovu čeprav kartica vsebuje šumnike, da ne bo tu prišlo do kakšne pomote (ker verjetno sta verficirala račun in kartico predvidevam da imata šumnike na njej takrat ko sta ga registrirala ali pa se motim.?

Varianta 1
Fisrt name: Željko
Last name : Čevapčić
Street Address: Čebula 11
City: Žalec
State/Province: Savinjska
Postal code: 3310
Mobile phone number: +386 41 xxx xxx

Bančna kartica: Željko Čevapčić

Varianta 2:
Fisrt name: Zeljko
Last name : Cevapcic
Street Address: Cebula 11
City: Zalec
State/Province: Savinjska
Postal code: 3310
Mobile phone number: +386 41 xxx xxx

Bančna kartica: Željko Čevapčić

Evo sem se malo potrudil in napisal primera in kaj izbrati, kartica pa je kot sem omenil z Željko Čevapčić torej s šumniki v obeh primerih.

connel ::

Gre brez šumnikov, jih imam povsod in sem brez na paypalu.

Extrem ::

connel je izjavil:

Gre brez šumnikov, jih imam povsod in sem brez na paypalu.

Kak pa imaš na kartici?

St235 ::

Ne uporabljam šumnikov in ni nobenih težav, četudi na kartici so. Paypal načeloma dela tudi s šumniki ampak številne strani imajo težave.

negotiator ::

Pred kakim letom sem spremenil menjalni tečaj iz paypal-ovega, na tega, ki ga ima moja banka, saj se tako kar dosti prihrani. Kmalu sem ugotovil, da je bil menjalni tečaj spet nastavljen na paypal-ovega, jaz pa nastavitev nisem spreminjal - seveda sem spet nastavil na menjalni tečaj banke. Danes sem šele opazil, da se "conversion rate" moje banke sploh ne ujema s tistim "conversion rate-om", ki je na ebay-u podan pred zaključkom nakupa - in ja, spet je bilo nastavljeno na paypal-ov conversion rate... Je to normalno? A to nalašč delajo, da poberejo nekaj denarja? Ker nimam pojma, koliko časa imam že spet na tem menjalnem tečaju nastavljeno in, koliko sem po nepotrebnem izgubil. Poleg tega sem moral menjalni tečaj izbrat na ebayu, tik pred zaključkom nakupa, ker na paypal-u ne najdem nikakor več, kje se to spremeni, zdaj ko je spet posodobljeno vse - je tudi to nalašč narejeno, da je smotano najti te nastavitve?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

St235 je izjavil:

Ne uporabljam šumnikov in ni nobenih težav, četudi na kartici so. Paypal načeloma dela tudi s šumniki ampak številne strani imajo težave.

+1

Piši brez pa je. Nima veze s kartico. Lahko napišeš tudi Jaka Racman za ime, dokler so številke kartice pravilne, bo transakcija šla čez.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

m3k ::

negotiator je izjavil:

Pred kakim letom sem spremenil menjalni tečaj iz paypal-ovega, na tega, ki ga ima moja banka, saj se tako kar dosti prihrani. Kmalu sem ugotovil, da je bil menjalni tečaj spet nastavljen na paypal-ovega.....

www.slo-tech.com/forum/t333849/p5354032...
Mirko tipka na radirko ////

Red_Mamba ::

Furbo je izjavil:

St235 je izjavil:

Ne uporabljam šumnikov in ni nobenih težav, četudi na kartici so. Paypal načeloma dela tudi s šumniki ampak številne strani imajo težave.

+1

Piši brez pa je. Nima veze s kartico. Lahko napišeš tudi Jaka Racman za ime, dokler so številke kartice pravilne, bo transakcija šla čez.


tole pa ne bo drzalo. Preverja se tudi stalni naslov lastnika kartice.
S cimer so zlorabe manj verjetne.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Mare2 ::

Red_Mamba je izjavil:

Preverja se tudi stalni naslov lastnika kartice.
S cimer so zlorabe manj verjetne.


Kako preverijo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

cortez ::

S telefonsko številko.
««
48 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134692 (14656) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106835 (33882) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311237 (9954) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329210 (7061) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120270 (17347) Kwizlord

Več podobnih tem