» »

PayPal

PayPal

««
29 / 76
»»

kixs ::

Od NKBM pa nima noben izkusenj? Meni je naceloma vseeno, samo da dela. Imam pa BK malo blizje.

[ecstazy] ::

Jaz uporabljam predplačniško Viso od NKBM malo manj kot leto dni. Imam tudi vpogledni Bank@net za pregled plačil, ki je 0,4€/mesec (za dijake, študente, osnovnošolce je brezplačen).

kixs ::

Sem sel kar na NKBM, je cca 200m dlje od BK in si uredil potrebno za Predplacnisko Viso. Strosek 9€ ob prevzemu. Receno je bilo v cca 5 dneh. Vpogled na stanje kartice preko Spletne banke je pa zastonj. To je vse kar potrebujem. Marca pa adijo Mastercard >:D

Ce bi hotel polno Spletno banko za moj TRR, pa pride potem mesecni strosek 0,4€. Pri BK je ta strosek 1,05€.

lp

kixs ::

Ko ti nekdo nakaze denar na PayPal in stisnes DENY. Kaksne stroske naredis s tem tistemu, ki je nakazal oz. ali mu vrnejo provizijo?

Namrec, nekdo mi je poslal prevec in imam zdaj moznost DENY ali ACCEPT ta znesek. Gledam pa kako to najbolj elegantno resit. Dati Deny in potem naj poslje pravi znesek?

lp

Alamar ::

Zavrneš in mu pošlješ sporočilo, naj ti nakaže pravi znesek. Ali pa sprejmeš in daš nazaj delni refund. Glede provizije je pa odvisno, na kakšen način je bil denar poslan. Recimo, če je s paypal dobroimetja in z opcijo friends or family, potem ni provizije.

GTX970 ::

Daš alllow in nato narediš partial refund.

btw, s predplačilno od BK, NKBM in virtualno https://slo-tech.com/forum/t450878/p463... withdraw iz PP ne bo uspel, boš potreboval kaj takega http://www.abanka.si/kartice/debetna-ka... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

kixs ::

GTX970 je izjavil:

Daš alllow in nato narediš partial refund.

btw, s predplačilno od BK, NKBM in virtualno https://slo-tech.com/forum/t450878/p463... withdraw iz PP ne bo uspel, boš potreboval kaj takega http://www.abanka.si/kartice/debetna-ka... .


Zakaj ne bi uspel? Na NKBM in BK so mi rekli, da predplacniska to omogoca. Virtualna pri NKBM pa samo placevanje (nakupovanje).

lp

GTX970 ::

Npr. da hočeš na svojo kartico naložiti 100 eur preko ebanke, vpišeš trr banke (glavni račun), nato sklic (tvoja unikatna številka), da vedo, da si nakazal tebi 100 eur.
Ta kartica je vezana na glavni račun banke, ne na tvoj lastni, ker ga v tem primeru nimaš.
Vsaj pri BK http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe... je tako, vem ker to kartiico.

Ta IBAN je napisan na zadnji strani kartice, skupaj s sklicem.


Če ima kdo od NKBM predplacniško, naj se prijavi na https://edavki.durs.si/ in pogleda (Vpogledi -> Podatki o zavezancu -> Računi), če ima pri NKBM glede tega trr.Pri BK ga pri prej omenjeni Visi ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

kixs ::

Ne razumem te cisto tocno...

Sel sem na NKBM. Pri njih sem zelel le Predplacnisko VISA kartico, a mi je pred tem odprla transakcijski racun. Ce hocem nakazat na kartico, bom moral na UPN obrazec vpisat moj TRR in sklic na to kartico. Ce bom hotel kaj kupovat s to kartico, pa vpisem le stevilko kartice. In pri PayPalu potrebujes le to stevilko kartice, da ti nakazejo.

Ker kartice se nimam, ti lahko povem le to, kakor mi je bilo razlozeno.

lp

GTX970 ::

Potem imajo drugače kot pri BK in bo PP withdraw delal.

Če tvoj trr seveda ni SI56 0100 0000 0400 014 ali kaj podobnega, kar se začne z SI56 0100 0000.


In pri PayPalu potrebujes le to stevilko kartice, da ti nakazejo.

Ob predpostavki, da je kartica povezana na svoj lasten trr, ne na skupnega, ki se po uporabnih loči samo po sklicu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

kixs ::

Ker imam Banko Koper pred nosom, sem sel vprasat. Po nekaj klicih... pravijo, da deluje prenos iz PayPala. Zdej pa ne vem komu verjet?

Pravtako sem poslal mail se na NKBM z samo enim vprasanjem: Ali je mozen prenos sredstev iz PayPala?

Odgovor je bil:

Na predplačniško Visa kartico lahko prejemate sredstva iz omenjenega naslova.

Ce ima pa kdo drugacne izkusnje...

lp

bosmla ::

Na predplacnisko kartico "Moja" Visa Banke Koper 100% deluje prenos denarja v katerokoli smer.

GTX970 ::

In kako naj bi PP vedel, komu mora nakazati, če je kartica povezana na glavni račun banke ? Sklica v PP ne moreš vpisati.

kixs ::

Ti vpises stevilko kartice, ne racuna.

Mi je pa pri BK omenila, da je omejitev 499EUR prenosa/nakazila in v roku 48 ur naj bi bilo preneseno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

GTX970 ::

Abanka:
nekaj plačaš preko pp:
prvo naložiš 100 eur, daš kartico uslužbencu za šalterjem oz si nakažeš, potrebuješ številko trr
osebni trr -> kartica -> pp

withdraw:
pp -> kartica -> osebni trr


BK
nekaj plačaš preko pp:
prvo naložiš 100 eur, daš kartico uslužbencu za šalterjem oz si nakažeš, potrebuješ številko trr+sklic
glavni račun banke trr +sklic [tvoj trr] -> kartica -> pp

withdraw:
pp -> kartica -> glavni račun banke trr
kdo potem zabeleži, da si ti naredil withdraw ter označi, da je denar tvoj ? PP ne, ker niti nima tvojega sklica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

gregyk ::

GTX970 je izjavil:

Abanka:
nekaj plačaš preko pp:
prvo naložiš 100 eur, daš kartico uslužbencu za šalterjem oz si nakažeš, potrebuješ številko trr
osebni trr -> kartica -> pp

withdraw:
pp -> kartica -> osebni trr


BK
nekaj plačaš preko pp:
prvo naložiš 100 eur, daš kartico uslužbencu za šalterjem oz si nakažeš, potrebuješ številko trr+sklic
glavni račun banke trr +sklic [tvoj trr] -> kartica -> pp

withdraw:
pp -> kartica -> glavni račun banke trr
kdo potem zabeleži, da si ti naredil withdraw ter označi, da je denar tvoj ? PP ne, ker niti nima tvojega sklica.


Najbrž se ve po številki kartice, kako pa?

Stvar preizkušeno deluje NKBM predplačniška kartica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

kixs ::

Seveda gre po stevilki kartice. Ta stevilka je le tvoja in banka tocno ve komu gre.

forest_guy ::

Živjo,

upam, da tega vprašanja že ni postavil kdo pred mano (sem pobrskal in nisem našel):

Ustvaril sem si paypal račun in potrdil kartico, kar je bilo potrebno za uspešno izvedbo ustvarjanja računa.

Dan za tem sem prejel e-mail z zadevo: "You have successfully lifted your PayPal withdrawal limit" z naslova "service@intl.paypal.com"

vsebina sporočila:

Congratulations! Your withdrawal limit has now been lifted. You can now withdraw unlimited funds from your PayPal account.

Please keep in mind that there is a minimum withdrawal amount. For more information, go to https://www.paypal.com/si

To withdraw funds, log in to your account, go to the "Withdraw" subtab of the "My Account" tab and follow the instructions.

Yours sincerely,
PayPal

GTX970 ::

Vprašanje ?

forest_guy ::

Opala, nisem vpisal celotnega "posta", zanima me ali je to normalno, ker nisem "zaprosil" za nikakršno zvišanje limita ali karkoli? Je to mogoče avtomatsko sporočilo, ki ga dobijo vsi, ki se registrirajo (ga je še kdo dobil?)

Hvala GTX970!!

WaterBoy ::

Ker dolgo nisem imel problemov z nakupovanjem sem že malo pozabil. Koliko je že tisti rok za odprje dispute če ne dobiš izdelka

Hvala

c0ck4m0u53 ::

45 dni od plačila

WaterBoy ::

Hvala.

darkolord ::

Ne, 30 dni od dostave oz. zadnjega dneva predvidene dostave.

c0ck4m0u53 ::

darkolord je izjavil:

Ne, 30 dni od dostave oz. zadnjega dneva predvidene dostave.

A si prepričan, da je tko?

Namreč Paypal Policy Updates navaja naslednje spremembe, ki že veljajo od 28. 11. 2014;

Dispute Filing Window

We’re increasing the time for buyers to file a merchandise dispute (Item Not Received and Significantly Not as Described) from 45 days to 180 days. All references in the User Agreement to “Opening a Dispute within 45 days” have been updated to reflect “Opening a Dispute within 180 days.” The Sections these changes appear include the Introduction, 3.15, 13.2 and 13.5.


Poglavje 13. 5 User agreementa pa pravi;

13.5 Dispute Resolution. If you are unable to resolve a problem directly with a Seller, you can go to the Resolution Center and follow this process:

Open a Dispute. Open a Dispute within 180 Days of the date you made the payment (or the date of the transaction if using Pay After Delivery) for the item you would like to dispute to negotiate with the Seller for resolution of the Dispute. We will place a hold on all funds related to the transaction in the Seller's Account until the Dispute is resolved or closed.

Alamar ::

darkolord je izjavil:

Ne, 30 dni od dostave oz. zadnjega dneva predvidene dostave.
To je samo za nakupe preko ebaya in plačila s paypalom.

darkolord ::

Drži, sem spregledal, da smo v Paypal temi.

korenje3 ::

Če hočem nakazati denar na paypal račun, kaj vpišem pod naziv za prejemnika?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

thunderace ::

Meni pa 12/2014 poteče MasterCard in sem dobil novo, sedaj sem hotel v paypal-u podaljšati veljavnost kartice,spremenil sem datum veljavnosti in vpisal 3 mestno številko, ki je na zadnji strani kartice. Ko sem pritisnil gumb Shrani, mi napiše opozorilo da dejanje ni bilo končano, tako da se mi veljavnost ne podaljša. Zdaj ne vem a nova kartica že velja ali je treba počakati do 1.1.2015 in bom to lahko storil takrat. Ali je problem kje drugje, kako ste vi podaljšali veljavnost MasterCard v Paypal-u, ko vam je le ta potekla. Kaj naj storim?

toplakd ::

Mislim da ko sem jaz nazadnje menjal tudi ni šlo prej spremeniti ko je stara potekla, ker nova še ni bila uradno veljavna.

Machete ::

Lahko tudi preprosto dodaš novo kartico. Saj jih imaš v računu lahko več. Nisem pa 100% če enake, ker imam sam viso in MC. Ampak pomoje nebi smel bit problem.
Potem pa pač staro izbrišeš ko 100% poteče.

korenje3 ::

a kdo ve kako poteka transakcija nakupa na ebay s paypalom?
torej kupiš neko stvar, potem prodajalcu direktno nakažeš s paypalom preden pošlje?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GTX970 ::

Ne, med samim nakupom se moraš prijaviti v paypal in potem dokončno potrditi plačilo.

korenje3 ::

Torej prek ebaya potrdiš naročilo s paypalom? in paypal mora biti povezan z ebay računom?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Alamar ::

Ne potrdiš, ampak plačaš naročilo s paypalom, če to prodajalec omogoča. Paypal=Ebay. Računa povežeš v ebay nastavitvah (account - paypal account). Nekateri prodajalci imajo tudi druge možnosti plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

alpha1 ::

Ko sem hotel kupiti izdelek preko paypala sem imel premalo denarja na računu, sedaj me pa zanima kje v paypalu lahko ponovno aktiviram plačilo tega izdelka?

thunderace ::

thunderace je izjavil:

Meni pa 12/2014 poteče MasterCard in sem dobil novo, sedaj sem hotel v paypal-u podaljšati veljavnost kartice,spremenil sem datum veljavnosti in vpisal 3 mestno številko, ki je na zadnji strani kartice. Ko sem pritisnil gumb Shrani, mi napiše opozorilo da dejanje ni bilo končano, tako da se mi veljavnost ne podaljša. Zdaj ne vem a nova kartica že velja ali je treba počakati do 1.1.2015 in bom to lahko storil takrat. Ali je problem kje drugje, kako ste vi podaljšali veljavnost MasterCard v Paypal-u, ko vam je le ta potekla. Kaj naj storim?


Če bo še kdo imel tak problem, sem zadevo uredil tako, ker nisem mogel podaljšati datuma veljavnosti kartice na paypal-u, sem potem šel na dodajanje nove kartice in vpisal podatke in mi je potem ostala samo ena kartica z podaljšanim datumom veljavnosti (ker je bila št. kartice ista).

nooby ::

Zdravo.

Eno vprašanje imam za vas.


Zakaj mi na mojem Paypal računu kaže Country-Slovakia? Drugače State / Province / Region - Slovenia, City - Ljubljana. Country - Slovakia???

Kaj mori z to Slovaško? Kje lahko spremenim Country v Slovenia?


Sedaj tudi na Steamu nemorem nič kupiti in mi meče: Your billing address doesn't look like it matches up with your current country. Please contact support for assistance or use a payment method registered to your current address.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

milivanilli ::

Zanima me, je že kdo delal PP withdrawal na predplačniško Viso od NKBM? Na katero, plastično ali virtualno? Na katero deluje?

Aston_11 ::

milivanilli je izjavil:

Zanima me, je že kdo delal PP withdrawal na predplačniško Viso od NKBM? Na katero, plastično ali virtualno? Na katero deluje?

Ravno od NKBM mora biti? Jaz sem delal na Viso (BKoper) par dni nazaj, razultata na kartici pa še nimam. Jutri. Upam.

gazibo ::

Na kerokol Viso (fizicno) bo slo.

gregyk ::

milivanilli je izjavil:

Zanima me, je že kdo delal PP withdrawal na predplačniško Viso od NKBM? Na katero, plastično ali virtualno? Na katero deluje?

Dela brez težav na plastično.

toplakd ::

Banka Koper je zgleda trenutno v zaostanku (ali pa paypal) ker jaz tudi čakam ena sredstva že 7 dni

Tydek ::

Pozdravljeni! Zanima me, če imam Viso Electron + Maestro. Če dobim plačilo na paypal, je to povezano tudi na Maestro kartico in lahko potem tudi vzdignem denar?

GTX970 ::

Kartica je vezana na tvoj trr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Tydek ::

Hvala za odgovor. Imam še eno vprašanje kako je kaj z davki itd... Bral sem, da imaš lahko kakšne probleme, saj moraš prijavit kje in kaj si delal? Če bi vzel ene 40€ najbrž ne bi bilo komplikacij, mar ne?

tjaz051 ::

Mene pa zanima glede paypala ali lahko gor nakažem denar iz skrill kartice? Da lahko potem kupujem po ebayu,itd...? lp

Limona ::

zdravo, imam vprašanje.

iz abaneta sem na paypal nakazal denar, koliko časa traja, da denar dobim na paypalu?
hvala

sallyd ::

Pozdravljeni,

vem, da je bilo o tej temi predebatirano že na dolgo in počez, a vseeno me zanima, katera opcija je najboljša / najhitrejša in najcenejša za dvig denarja iz Paypala. Bral sem o raznih Visa Electron, Paysafecard, Smartpaycard - Mastercard itd. Rad bi se končno odločil za najugodnejšo izbiro, pri kateri mi bo ob vsakem prenakazilu iz Paypala pobrana najmanjša možna provizija.

Za odgovor se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem!

radmannsdorf ::

vsako nakazilo s paypala na katerokoli kartico, stane 2€. al vzameš dol 100€, alpa če vzameš 5€. vedno stane 2€. traja nekje 2 dni da vidiš denar na svojem računu/kartici.
zrihtaj si Visa Electron kartico pri eni od naših bank. sam jo imam pri banki koper, kjer sem plačal enkraten znesek 10€, in velja 4 leta.
««
29 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134839 (14803) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107027 (34074) PINki
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311288 (10005) Oktan
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329235 (7086) refosk
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120321 (17398) Kwizlord

Več podobnih tem