» »

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki

1
2
3

Okapi ::

Ker sdanes sem v comshopu vprašal glede dvb-c sprejemnika in mi je rekel prodajalec, da se ga ne da kupit, ker ga tako in tako ponudi operater kabelske.
Sprejemnik DVB-C ti sicer res ponudi tudi operater kabelske, lahko ga pa kupiš tudi sam. Večina sprejemnikov zna tudi snemati na USB. Stanje s snemalniki DVD , ki bi podpirali DVB-C, je pa pri nas verjetno bolj žalostno.
Tale članek te bo gotovo zanimal.
http://www.monitor.si/clanek/id_3534/

O.

proinstal ::

Mislim, da je vsem jasno za kaj gre siolu najprej ponuditi storitev po nespremenjeni ceni, da si folk nabavi sprejemnike potem pa v kratkem narediti razne pakete in jih seveda po dosti višji ceni prodajati se pravi gre jim samo za profit in ne za kakovost vaše slike. Bistvo vsega je da se zadeva podraži. Hvala bogu za možnost izbire operaterja in se mi smilijo tisti, ki so odvisni od siola od teh oderuhov. Takoj ko bodo uvedli pakete grem stran od siola pa čeprav sem na njihovi optiki, grem raje h konkurenci na cox. če je treba.

Okapi ::

Ja, res pametno, greš stran, pa magari na slabše in dražje;((

O.

Bias ::

@proinstal, to boš naredil res najboljši korak, za manj plačal več, pa če se fsi na glavo postavijo.

sokel ::

Res je proinstal. Briga njih, kakšno maš sliko, sam da oni kasirajo. Meni so že 2 modema menjal v enem letu. Pa še sedaj ni tako kot bi moral bit.

Okapi, hvala za članek. Sam mi ni jasno glede te kartice. Je to mišljeno za iptv al tud za kabelsko optika? Ker jaz ne mislm kupovat kartic in odklepat kanale. Dvd potrebujem tud za druge vire in priklope drugih naprav, da lahko presnamem na dvd. Zato moram kupit nov dvd, ker stari bo počas šel.
Po moje nimam kaj zgubit, če kupm dvd snemalnik z dvb-T/C.

Okapi ::

Za iptv ne potrebuješ nobenih kartic. Kartice so samo za digitalno kabelsko, ker so lahko nekateri programi sicer zaklenjeni. Na siolovi kabelski so zaenkrat vsi odklenjeni, ampak vprašanje, če bo tako vedno.

O.

Veron ::

za vedno 100% ne bo, verjetno bo kaj kmalu že prišlo do kartic in zaklepanja, že zaradi tega, da lahko tudi na DVB-C ponudijo HBO in ostale pakete

Okapi ::

Samo vprašanje, če Siol sploh hoče na kabelski tržit HBO in ostale pakete. Mogoče raje vidi, da uporabniki, ki bi to radi imeli, vzamejo njihov iptv.

O.

sokel ::

Jaz sem isto reku kolegu, ko sma se pogovarjala o siol kabelski. Da vprašanje, če se ne bojo premislil in uvedl kartice, da bojo lahko še bolj kasiral. Še dober, da niso uvedl tako foro, da bi moral plačat za opremo, da bi sploh lahko gledal. Naj delajo po svoje, samo stranke bojo pa šle. Danes se lih ne morejo kaj dost igrat in spreminjat, ker ljudje nimajo denarja in si ne bojo morali privošt. Tako da bojo moral začel mal mislt, kako in kaj.

JK007 ::

Tudi predhodnik Telemach-a je imel lep časa skoraj celo digitalno shemo brezplačno - pogoj je bil samo, da si bil naročnik na analogno kabelsko !
....... www.kabelska.net .........

RejZoR ::

Jao ta siol je tud butast. Zdele imamo že 1 teden navale folka, ki se pizdi zakaj jim nič ne dela. Tazga vprašaš če ima siol kabelsko so še vsi pritrdili. Ni mi jasno kako lahko skinejo nekaj brez da bi obvestili svoje uporabnike. Weird...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Saj so obveščali, samo ljudje morajo tudi prebrati tisto, kar dobijo zraven računa v kuverti.

O.

JK007 ::

Žal smo tak razvajeni, da bi moral Telekom vsakega posebaj po telefonu poklicat in mu to razložit !

Isto je bilo pri Telemach-u ( recimo glede DHCP-ja ).
....... www.kabelska.net .........

fosil ::

Zdele imamo že 1 teden navale folka, ki se pizdi zakaj jim nič ne dela

A delaš na siol helpdesku? Ker so ravno zaradi supporta prehod premaknil iz srede na ponedeljek :)
So sicer obveščal ja, ampak glede na to da so pri položnici vedno še kakšne reklame zraven, večina ljudi tisto ignorira.

Žal smo tak razvajeni, da bi moral Telekom vsakega posebaj po telefonu poklicat in mu to razložit !

No mene so iz siola pred kratkim klical da še nisem izkoristil nekih bonus pik, ki se ti naberejo če si naročnik in da jih lahko izkoristim tudi za znižanje naročnine. Sem bil prav šokiran :D
Tako je!

Okapi ::

To je pa tudi ena leva finta. Če si dovolj dolgo pri siolu, dobiš 10% popusta pri naročnini, kar je sicer lepo, ampak moraš to vsake 3 mesece posebej potrditi (odklikati na spletni strani). In se mi je že ene parkrat zgodilo, da tega nisem naredil pravočasno in je šel popust en mesec v nič;(

O.

Dr_M ::

Ok wtf je ta popust? Gledam neki na siol strani, ampak mi ni nic jasno... :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

Program zvestobe al kaj je že...

P.S.: na servisnih staneh.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

roCkY ::

Okapi je izjavil:

To je pa tudi ena leva finta. Če si dovolj dolgo pri siolu, dobiš 10% popusta pri naročnini, kar je sicer lepo, ampak moraš to vsake 3 mesece posebej potrditi (odklikati na spletni strani). In se mi je že ene parkrat zgodilo, da tega nisem naredil pravočasno in je šel popust en mesec v nič;(

O.

Ko so to uvedli so utemeljevali s tem, da vsakih nekaj mesecev se je treba seznanit z novostmi in obiskat njihovo stran...

Popust pa je ob trenutnih cenah vsekakor več kot dobrodošel. No tudi cene so na to naravnane. Sem pa še na stari varianti z permanentnim popustom. Ponujajo pa prek telefona nekajkrat letno ugodnosti iz "programa zvestobe". Očitno stavijo na pozabljivost...

proinstal ::

Naj mi samo en pove v čem je fora da so pustili samo 48 analognih programov? komot bi pustili vse analogne in vse dodali tudi v digitalni obliki ampak jim gre sam za keš ki ga bodo kasiral, ko bodo naredil pakete in ji podražili tako da če boš hotel kaj gledat boš plačal in bo.

JK007 ::

Točno tak.
....... www.kabelska.net .........

roCkY ::

Na tistih parih optičnih priklopih kaj dosti EUR ne bo.
Največ od tega bomo dobili še uporabniki IPTV, ki bomo upam tudi na bakru (neuradno) lahko gledali signale take kot pridejo. Zadeva tehnično sicer ni neposredno povezana a z uvedbo DVB-C se je končno pojavil tudi komplet nekomprimiranih IPTV streamov.

Veron ::

mpeg4 je v končni vazi namenjen xdsl, nekompresiran pa optiki. pomoje bo tako tudi ostalo

roCkY ::

take so info
So pa Discovery-ji med 7,7 in 10,5 mbps pravi balzam za oči glede na tisto kar smo do sedaj gledali. Skratka upam da bo zadeva "dostopna" tudi prek bakra.

proinstal ::

A kdo ve za napravo, ki bi imela vgrajen DBV-C cprejemnik rabim jo za kabelsko na siolovi optiki, ampak nebi nabavil klasičnega sprejemnika ampak bol mislim v smislu multimedijske naprave ali dvd ali podobnega snemalnika, da je več zadev v eni.Morda je tole ena takšna stvarca če je komu poznano: http://www.mimovrste.com/artikel/426001...
Prosim za nasvet
Hvala

Zgodovina sprememb…

Grozd ::

obstaja kakršnakoli možnost da bi videl vse tiste nemške kanale, kot sem jih prej (sat 1, rtl, rt2, kabel1, pro7...) brez da bi za vsak televizot posebej moral kupovat dodatno risiverje, uporabljat dodatne daljinske upravljalce...?

za siol kablsko sem se odločil ravno iz tega razloga, da sem lahko imel priklopljenih več katodnih televizorjev...

zakaj zaboga so zdaj ta del svoje ponudbe totalno uničili???


ali pa obstaja vsaj kakšna varianta converterja ki bi digitalni signal spreminjal v analognega in bi lahko na njega imel priklopljenih več televizorjev hkrat in uporabljal samo njihove daljince... ?

proinstal ::

Grozd je izjavil:

obstaja kakršnakoli možnost da bi videl vse tiste nemške kanale, kot sem jih prej (sat 1, rtl, rt2, kabel1, pro7...) brez da bi za vsak televizot posebej moral kupovat dodatno risiverje, uporabljat dodatne daljinske upravljalce...?

za siol kablsko sem se odločil ravno iz tega razloga, da sem lahko imel priklopljenih več katodnih televizorjev...

zakaj zaboga so zdaj ta del svoje ponudbe totalno uničili???


ali pa obstaja vsaj kakšna varianta converterja ki bi digitalni signal spreminjal v analognega in bi lahko na njega imel priklopljenih več televizorjev hkrat in uporabljal samo njihove daljince... ?


Tole tud mene zanima samo kokr se jst spoznam na stvar to ni možno, če se motim naj me kdo popravi in hkrati razveseli.

Okapi ::

Teoretično se vse da, praktično pa je nemogoče. Moral bi imeti 100 dvb-c sprejemnikov, za vsak kanal svojega, ki bi signal pretvarjali v analognega.

Drugače je pa tako, da je to pač cena napredka, ki jo plačujemo samo zdaj na začetku, ker pač starejši televizorji nimajo vgrajenega sprejemnika dbv-c.

O.

Pesimist ::

roCkY je izjavil:

take so info
So pa Discovery-ji med 7,7 in 10,5 mbps pravi balzam za oči glede na tisto kar smo do sedaj gledali. Skratka upam da bo zadeva "dostopna" tudi prek bakra.


Temu se rece placebo effekt. Teh 10.5Mbit ko ima uradno discovery na siolu so kompletno fejk. Ce imas moznost primerjaj sliko od T2 in Siol na racunalniko in bos opazil da T2 pri istem kodeku, istem kanalu in 50% majn bandwitha zmore identicno sliko. Po domace povedano. Siol ga spet nekaj serje. To je pri 90% kanalah ista zgodba. Samo Nemske kanale ima enako nastavlene kot T2 z variabilnim pretokom. Vse ostalo ima fixirano over the top. Nocna mora za stremanje.

Kaj se pa kvalitete slike tice so identicne. SIOL DVBC= SIOL IPTV Optika = T2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

laguna ::

Glede popustov pri Siolu pa mislim, da če imaš naročen trojček in si član AMZS lahko tudi uveljavljaš popust v višini 5 EUR, pogoj pa je da imaš trojček. Vsaj zdi se mi tako.

LP
lagunaaaa

Tasha1 ::

Če ni možno priklopiti več televizorjev na DVB-C sprejemnik, potem očitno tudi ni možno preko DVB-c sprejemnika snemati en program in istočasno gledati drugega?

A to velja vedno, ko gre za diditalni signal? Torej, peljem signal iz TV sprejemnika, ki sprejema DVB-c, v DVD snemalnik?

Hvala za odgovor,
T.

Okapi ::

Za vsak program, ki bi ga rad sočasno gledal ali snemal, potrebuješ en sprejemnik. Kolikor vem nekateri sprejemniki sicer omogočajo, da gledaš in snemaš dva različna programa, ki pa morata biti v istem multipleksu (na istem kanalu pri dvb-c). V nekaterih dražjih digitalnih sprejemnikih sta vgrajena dva sprejemnika, v večini pa ne.

Če pelješ signal iz tv v DVD-snemalnik, ki nima svojega digitalnega sprejemnika, potem lahko snemaš samo tisto, kar vidiš na zaslonu televizorja.

O.

tabasco ::

Po neuradnih podatkih naj bi Siol prekodiral vse digitalne kanale v MPEG2

Bias ::

tabasco je izjavil:

Po neuradnih podatkih naj bi Siol prekodiral vse digitalne kanale v MPEG2


Kaj natančno naj bi to pomenilo?

JK007 ::

Da bo HD programe oddajal tudi v Mpeg2 ?
....... www.kabelska.net .........

proinstal ::

Kaj to pomeni kateri sprejemnik bom sedaj potreboval še vedno DVB-C ?
Hvala

JK007 ::

Standard se ne spremeni - ostaja DVB-C.
....... www.kabelska.net .........

Bias ::

In trenutno ima Siol kateri standard, da gre sedaj (neuradno) na MPEG2?

Pesimist ::

mpeg2 ima lol. Nevem kaj ovi bluzi. Samo HDji pa pinksi so mpeg4 h264

All ::

Siol digitalna kabelska ima na prvih treh kanalih(muxih) delujoč EPG... slučajno sem to odkril, ko sem dal ponoven pregled kanalov......je tud neki več digitalnega radia..mogoče kšn program več....

fosil ::

Kateri programi pa so to konkretno?
Tako je!

Pesimist ::

EPG deluje na vseh kanalih. Mogoce kakih treh ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

JK007 ::

So " DVB-C " programi zakodirani al prosto dostopni ?
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

JK007 je izjavil:

So " DVB-C " programi zakodirani al prosto dostopni ?

Naj nekdo naskenira programe z transeditom.
 

Okapi ::

So " DVB-C " programi zakodirani al prosto dostopni
Prosto dostopni.

O.

All ::

Pesimist je izjavil:

EPG deluje na vseh kanalih. Mogoce kakih treh ne.


gre se za digitalno kabelsko, ne za ip-tv. men dela epg sam na prvih 20 programih.

tintorel ::

EPG ima večina programov. Zgleda, da se spet niso držali standardov. Zelo odvisno je kaj uporabljaš za gledanje programov. Meni v VLC-ju pokaže največ EPG-jev. Pol manj v ME-TV. V ProgDVB-ju tudi pol. Po forumih berem, da je na LCD-jih in plazmah tudi zelo različno. Nekdo je pohvalu Phillips.
Tudi pri podnapisih so neke razlike med programi. Discovery v VLC-ju mi noče pokazat podnapise. V Kaffeinu pa so.

Pesimist ::

Nekaj kanalov je kodiranih. Vecina ki so meli testni v imenu in vecina pay ter boljsih. Je pa fora da ni mozno jih odkodirati, ker paketi sploh ne obstajajo. Ta kablska je pravi pankrat od telekoma. Vse kaj nareidjo je polovičarsko, včasih še pa niti to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Okapi ::

Je pa vsaj poceni;)

O.

Rasho ::

Da ne bom odpiral nove teme. Glede na to, da imam tudi jaz vprašanje glede telekomove optike, na novo odpiram tega. Zanima pa me sledeče. Pri prijateljici so končno potegnili optično omrežje(financirano iz strani evropskih sredstev), pa je sedaj, ko je želela priklopiti kabelsko tv izvedela, da na to omrežje to ni mogoče priključiti?! Iščem po netu, kje, kaj, zakaj in kako? Pa ne najdem nobenega odgovora, ki bi podpiral to trditev helpdeska pri SIOLu. Ali kdo kaj ve o tem? Zakaj je edina možnost SIOL TV?
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

Okapi ::

Kako točno je tehnično narejeno sicer ne vem, in ali je to vzrok, ampak pri Siolu kabelska tv pride po ločenem optičnem vlaknu, siol tv (iptv) pa po istem kot internet.

O.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833434671 (74199) zavajon
»

Sprejemnik DVB-C

Oddelek: Kaj kupiti
225194 (4668) Okapi
»

IP ali kabelska TV

Oddelek: Zvok in slika
196135 (4424) Konlov
»

Siol digitalna kabelska na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
153006 (2651) janezJ
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399325 (6233) Alexius Heristalski

Več podobnih tem