» »

Sprejemnik DVB-C

Sprejemnik DVB-C

Okapi ::

Torej, pri Siolu so uvedli digitalno kabelsko in potrebujemen DVB-C sprejemnik. Imeti mora HDMI in podpirati HD ter biti čim cenejši (verjetno bom vzel tri;-), kakšnih drugih dodatkov (snemanje, recimo), pa ne potrebujem. Siol sicer nekaj ponuja (TechniSat DIGIT HD4 CX za 24x5,6 = 134,4 evra), ampak me zanima, ali se dobi še kaj drugega primernega (in cenejšega).

O.

neki4 ::

nepoznam tega, ampak ne kupovat kakšnih starih modelov, ker je dostikrat grafični vmesnik slab, tudi po funkcionalnosti. Recimo slaba ločljivost teleteksta ali tipka za nastavitev ločljivosti na daljincu.

itak37 ::

Jest imam tega TS HD4 CX, je zelo v redu, dober firmware in kvalitetna izdelava. Sam sem imel iste zahteve (HDMI in HD), in je bil ta najcenejši (mimovrste). Težko boš našel kaj pametnega za nižjo ceno.

mtosev ::

hehe ista cena kot v mimovrste http://www.mimovrste.com/artikel/426001...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matej_jack ::

Zakaj so ti DVB-C tako dragi, napram DVB-T? Pri nas bi že zdavnaj kupili za Teleingovo kabelsko, ampak za ta denar nočejo :D Sedaj imamo zato 40 analognih programov. Siol pa sploh več ne oddaja analogno?

Okapi ::

Pri Siolu je podobno - nek osnovni nabor okoli 40 programov je še vedno tudi analognih.

O.

Griffith ::

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Okapi ::

Očitno bo torej kar oni TehniSat, ki ga ponujajo pri Siolu, najboljša izbira.

O.

Bias ::

@Okapi, si nabavil? Predvsem me namreč zanima snemanje na usb ključ/ext.disk, ali se nanj snema tako da prednastaviš čas (za film, tekmo, ipd.) ali lahko snemaš le s stiskom tipke rec?

Okapi ::

Brat je nabavil, bom šel jutri pogledat, kako je s snemanjem, in poročam. Drugače pravi, da je v redu zadeva, na zunaj ne deluje preveč plastično, kot nekateri, pa daljinec je nadpovprečno dober, in všeč mu je, da se da dobro sortirat programe (si lahko narediš več skupin priljubljenih programov, da ti vseh sto ne dela zgage pri srfanju po kanalih:-).

O.

Bias ::

Ja to bi te prosil.

Glede videza mi ni ne vem kako pomembno ker se bo vidla samo predna stran, edino minus je ker ima usb vhod samo spredaj, pa še to ko so vratca odprta.

Ne spomnim se specifikacij, ima tudi režo za SD kartice?

Ima podporo SLO jeziku?

Skupine programov, super :)

Okapi ::

Je v slovenščini, reže za kartice menda nima, ima pa menda (berem test v Monitorju) omrežni vmesnik in ga lahko povežeš s PC-jem.

O.

Bias ::

všečno. sej sd reža ni nuja, imam sandiskov čitalec original in je zelo majhen in priročen nadomestek reži.

Preveri glede snemanja, pol pa da ga nabavim za fotra in se ga rešim (skos pozabi prevrtet vhs kaseto in pol pizdi da motodirke ni cele posnel) ja, videorekorder bo šel pa v omaro haha

Tasha1 ::

Živjo! Tudi mene zanima snemanje s TechniSatovim sprejemnikom:
1. Na Mimovrste je en uporabnik zapisal, da snemanje lahko nastaviš v naprej. Je res?
2. Ali lahko snemaš en program in istočasno gledaš drugega (tako kot to gre z normalnim DVD recorderjem pri analognem signalu kabelske tv)?? Na to vprašanje mi zanekrat še nihče ni znal odgovoriti.

Alternativa (zunanjemu) DVB-C sprejemniku je televizor, ki sprejema DVB-C. Če v tem primeru vežem DVD recorder na TV (tako da signal iz TV gre v DVD (in ne obratno, kot imam zdaj) preko scarta, ker moj DVD recorder nima MPEG4 izhoda ali vhoda) ali v tem primeru lahko istočasno gledam en kanal in snemam drugega?

Hvala za odgovor!
T.

Bias ::

@Tasha, za sotalo tudi jaz čakam odgovor glede snemanja. Vseeno pa lahko odgovorim oz. podam mnenje: res je alternativa zunanjemu dvbc sprejemniku je že integriran v tvju naprimer. sam snemanje prek scarta ne doseže kvalitete snemanju preko hdmi, in pri siol digitalni kabelski, jo snemati preko scarta prideš do slabe kvalitete (ki je baje na nivoju analogne ali še slabše)...

Okapi ::

ali v tem primeru lahko istočasno gledam en kanal in snemam drugega?
Ne, po scartu gre iz televizorja samo tisto, kar vidiš na njegovem zaslonu.

O.

Bias ::

Okapi je izjavil:

ali v tem primeru lahko istočasno gledam en kanal in snemam drugega?
Ne, po scartu gre iz televizorja samo tisto, kar vidiš na njegovem zaslonu.

O.


Seveda pri TechniSat DIGIT HD 4 CX in priklopu preko hdmi, tega problema ni (?)

P.S:si vprašal brata?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Okapi ::

Isto je, po hdmi gre samo en kanal naenkrat. Brata danes nisem dobil, grem jutri k njemu.

O.

Bias ::

čak, torej se lahko gleda samo program, katerega snemaš oz. obratno?! Ker npr. na siol box-u jaz lahko snemam eno, gledam drugo, in v kolikor TechniSat-sprejemnik nima te funkcije, ni gut.

Okapi ::

Kakšen signal na siol boxu - itpv ali dvb-c?

O.

Bias ::

Okapi je izjavil:

Kakšen signal na siol boxu - itpv ali dvb-c?

O.


aja saj res :) moja napaka (iptv seveda)

Okapi ::

Sem na hitro pogledal, kako je s snemanjem na Technisatu in lahko programiraš za naprej, ne moreš pa medtem, ko snema, gledati drugega digitalnega programa (lahko pa takrat gledaš katerega od 48 analognih programov).

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB tv snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
51093 (838) radmannsdorf
»

HDD snemalnik in predvajalnik z DVB-C

Oddelek: Zvok in slika
143479 (3103) krebs11
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418365 (9839) mysterio
»

Digitalna TV

Oddelek: Zvok in slika
122742 (2292) Alexius Heristalski
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425700 (22268) icek

Več podobnih tem