» »

lučki na LAN kartici ne gorita

lučki na LAN kartici ne gorita

marko21 ::

Lep pozdrav!
Sicer ni nevem kaj in se tudi ne sekiram veliko, vendarle ali mogoče kdo ve, zakaj mi lučki na lan kartici ne gorita ? Kartica dela drugače popolnoma normalno, razen tega da lučki ne gorita ?


Hvala ter lep pozdrav!

Duhec ::

Pojdi za kablom na drug konec in poglej, če tam gori kaka ledica kamor je vtaknjen. :)

marko21 ::

To bom znav povedat v soboto, ko pridem domov :):). Zdaj sem preko wlana connectan.

techfreak :) ::

Duhec je izjavil:

Pojdi za kablom na drug konec in poglej, če tam gori kaka ledica kamor je vtaknjen. :)

Zakaj že? LEDice so tako odvisne od mrežne kartice in s kablom nimajo veze. Če mu povezava vseeno deluje potem ni razloga za skrb.

marko21 ::

No pozabil sem povedati, da se včasih prižge leva (zelena lulčka), vendar v večini ne gori. Desna se pa nikoli ni prižgala.

Duhec ::

Ledica (navadno zelena) gori, če je s kablažo ok.

marko21 ::

Naj povem da mi je zdaj začelo neki j****. Ali je možno da bi bilo to na kak način povezano. Občasno (1:5) ko vklopim računalnik in ko imam računalnik povezan preko kabla mi internet ne dela, oz. ko odprem neko spletno stran se spodaj desno, ko kaže koliko je naložlo stran tisti svetleči drsnik ustavi na polovici in ne naloži strani. Če kabel izklopim začne internet delati(wireless vklopjen)...ko kabel vklopim neha :D.

Ko resiteram računalnik, internet dela normalno preko kabla (wireless tedaj izklopim).......

miranpozar ::

Ali ti crkuje mrežni adapter ali pa router/switch, na katerega si povezan.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

marko21 ::

Torej verjetno mrežna, ker cimrom dela normalno..... jaoo :S

miranpozar ::

Pa saj praviš, da si preko wirelessa povezan.
Če je to prenosnik in rabiš ethernet povezavo, potem si obsojen na nakup zunanjega USB mrežnega adapterja.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

IvoJan ::

Ali je pa kabel fuč. Se mi je ze zgodilo da sem nabavil novo mrezno, na koncu pa sem ugotovil da je sel kabel v rit.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

marko21 ::

miranpozar je izjavil:

Pa saj praviš, da si preko wirelessa povezan.
Če je to prenosnik in rabiš ethernet povezavo, potem si obsojen na nakup zunanjega USB mrežnega adapterja.


Saj imam oboje, vendar mi preko kabla hitreje dela in če kaj vlečem dol preklopim na kabel.
No danes lučka začuda utipa že ves dan. Vendar samo leva.

marko21 ::

Zamenjaj mrežno kartico.

http://fre-programi.net


Se mrežna kartica lahko menja, če imam leptopa ? Mislim..... ali ni ta integrerana na plato in v primeru menjave je potrebno menjati celotno plato ?

heker ::

Posebej kupiš PCMCIA card in samo vtakneš ter naložiš driverje,če sam ne najde.to te stane okrog 14EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564019 (848) c23po

Hitrost povezave 200 Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525417 (4131) Tilen
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224762 (8921) slitkx
»

2 PC-ja, 1 IP

Oddelek: Omrežja in internet
121332 (1100) maxipin

internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
503838 (3143) GiGaBaJt

Več podobnih tem