» »

3x2gb ram-a problem!!??

3x2gb ram-a problem!!??

pinctinc ::

pozdravljeni

sem amater v racunalnistvu ,zato vas vprasam.Imam asusovo m.plosco(m4a88t-m/usb3) ,procesor phenom 2 1055t x6,grafiko gts 250,pomnilnika apaccer 2x2 gb in patriot 1x2gb.Problem je da racunalnik deluje le na a2 in b2 slot(temno moder in svetlo moder)ko pa vstavim in hocem zagnat se ostalih 2gb pa se pc niti ne vzge).Ima kdo kako idejo?se zahvaljujem vnaprej


ps;v biosu sem pogledal ,ce se da kaj nastavit vendar se mi niti ne sanja kaj je narobe(tudi serviser nima pojma)!

misek ::

Morda zaradi tega, ker plošča uporabi dual-channel za delovanje ramov, ti pa imaš v enem paru samo eno ploščico.

kixs ::

Ja, po moje je tudi to krivo.

Maticna podpira naslednje kombinacije: en modul (single channel), dva modula v slotih iste barve (dual channel) in stiri module (dual channel). Trije moduli verjetno ne gredo skupaj.

lp

pinctinc ::

misek je izjavil:

Morda zaradi tega, ker plošča uporabi dual-channel za delovanje ramov, ti pa imaš v enem paru samo eno ploščico.
potemtakem bi to delovalo v vseh slotih a1,b1,a2,b2 ce bi se dodal ene iste rame ???

BaRtMaN ::

Bi, vendar ne pozabi, da rabiš za izrabo 8GB pomnilnika tudi 64-bitni operacijski sistem.

pinctinc ::

BaRtMaN je izjavil:

Bi, vendar ne pozabi, da rabiš za izrabo 8GB pomnilnika tudi 64-bitni operacijski sistem.

uf pozabil povedat da mam w 7 64-bit:)

opeter ::

Zakaj pa se računalnik ne bi zagnal s tremi moduli?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična Gigabyte 965P-S3 (Socket 775) in 800MHz RAM

Oddelek: Strojna oprema
332845 (2642) T_F_7
»

RAM DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
152219 (2062) Brias
»

RAM Dual Channel vs Single

Oddelek: Strojna oprema
152111 (1893) Janac
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202021 (1543) Hanzo
»

Qosmio F50-180 Posodobitev

Oddelek: Kaj kupiti
104492 (4356) koli99

Več podobnih tem