» »

internet

internet

«
1
2

GiGaBaJt ::

js mam en problem in sicer ,internetni kabel imam vključen v računalnik in na računalniku mi piše da je ''cabel unplugged'' in pri kablu mi gori samo rumena lučka,oranžna pa ne utripa :) kaj je to :)????
M.S Gigabyte 280x
  • zaklenil: bluefish ()

Diesel ::

na drugi strani je vkljucen?

GiGaBaJt ::

kko to mislš ??
M.S Gigabyte 280x

Diesel ::

kabel ima 2 konca

GiGaBaJt ::

ne,ne ni to ker imam ta kabel že dolgo časa in mi je prej delal :)nisem nič menjal strani zagootovo
M.S Gigabyte 280x

Diesel ::

ja pa poglej kaj se na drugi strani dogaja a ne?

GiGaBaJt ::

vključen je v ruter in poteka po podstrešju do mojega računalnika,ker ruter in modem imam v drugi sobi kot računalnik:)
M.S Gigabyte 280x

Diesel ::

je z routerjem in modemom vse ok?

GiGaBaJt ::

ja je use ,k js sm probu že moj prenosnik vklopt tm kjer mam js še svoj računalnik in mi je delu internet na prenosniku :)
M.S Gigabyte 280x

Sc0ut ::

Meni se je to dogajalo ko mi je mrežna riknila.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Diesel ::

ja no potem ej nekaj z kablomm narobe

GiGaBaJt ::

js mislm da je kr mrežna kartica crknla :)ker na routerju se ne odziva lučka za internetni kabel 1 :)
M.S Gigabyte 280x

GiGaBaJt ::

lahko še kakšnio mnenje :)

s kablom ni nič narobe ker sem probal vklopiti prenosniku in je na prenosniku delal internet :)na kablu :)
M.S Gigabyte 280x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GiGaBaJt ()

Architect ::

ma če ti na prenosniku dela imaš očitno probleme z mrežno a?
bejži kupit mrežno kartico za pci, če pa imaš brezžični router pa lhako kupiš tudi brezžično mrežno kartico (cca 20 eur) in se na ta način rešiš enega kabla. Seveda brezžična mrežna ne bo delovala, če imaš predebele zidove in preveč oddaljen router.

Zgodovina sprememb…

Diesel ::

Architect je izjavil:

ma če ti na prenosniku dela imaš očitno probleme z mrežno a?
bejži kupit mrežno kartico za pci, če pa imaš brezžični router pa lhako kupiš tudi brezžično mrežno kartico (cca 20 eur) in se na ta način rešiš enega kabla. Seveda brezžična mrežna ne bo delovala, če imaš predebele zidove in preveč oddaljen router.

PCIE-EKSPRES, ker je PCI ze zastrel.

Xserces ::

dela pa popolnoma isto...PCIE/PCI zakaj potem kupovat pcie k je drazje...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

novejse plsoce ga nimajo.

Xserces ::

nekatere imajo...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Frenckie ::

Pa si siguren, da ti na prenosniku dela internet preko kabla in ne brezžično.
Če imač kabel speljan prosto po podstrešju, je možnost, da so ti kabel pregrizli glodalci - nekatere plastične mase so prava poslastica za nekatere glodalce. Pri svojem delu sem videl že kar veliko pogrizenih kablov po podstrešjih.

GiGaBaJt ::

kupil sem nov mrežno kartico in zdaj kaže klicaj pri internetu :)ne more se vspostaviti ,aliu moram mogoče nastaviti router,modem ali ip naslov ???
M.S Gigabyte 280x

Janac ::

nalozi gonilnike

boogie_xlr ::

Pa staro odklop oziroma onemogoči v biosu, če je integrirana.

amigo_no1 ::

Imam občutek da nimaš pojma, kje je težava.

GiGaBaJt ::

naložil sem gonilnike,staro imam vgrajeno na plato..
M.S Gigabyte 280x

GiGaBaJt ::

modem sem priklopil v drugo internetno vtičnico in zdej kr dela internet na obeh računalnikih haha :)
M.S Gigabyte 280x

Diesel ::

?

kako lahko modem v drugo priklopis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Diesel ()

Architect ::

GiGaBaJt je izjavil:

modem sem priklopil v drugo internetno vtičnico in zdej kr dela internet na obeh računalnikih haha :)


torej zato ker si nesposoben in ne znaš kabla vtaknit v pravo luknjo, si zapravil denar za mrežno kartico. bravo.

ja admini, bil sem nesramen, prilimajte mi persona rudis. itak grem dol s foruma, OP pa je vseeno nesposoben.

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Architect je izjavil:

ja admini, bil sem nesramen, prilimajte mi persona rudis. itak grem dol s foruma, OP pa je vseeno nesposoben.

Ne gre to tko enostavno. Boš mogu še prec Čokolinota popapcat, da si boš prislušil avatar.
Commodore 64

IL DIAVOLO ::

Ker imaš kabel napeljan preko podstrešja, je možno, dati ga je miš pregriznila :D

GiGaBaJt ::

lej architect,nism kupu za brez veze kartico zato ker ta stara tako ali tako ne dela in ne bodi pameten ker ti škodi vse do kolen :) lejte usak ima seveda svojega ''upravitelja'' televizije in interneta in moj ''signalni kabel'' poteka od glavne omarice do moje hiše kjer je še ena omarica kabel vodi do podstrešja kjer je še en razdelilec ki razdeli razdelilnike za televizijo in internet,imamo 4 televizije in te 4 televizije so povezane v razdelilnik za televizijo in internet (s televizijskim kablom),na temu razdelilniku je pa še kabel za modem ki ga priviješ v razdelilnik in drugo stran kabla v modem,iz modema daš internetni kabel v ruter ki prenese signal na moja dva računalnika,eden je pronosnik drugi pa 'pc' in zdaj sem jaz kabel za modem premaknil v drugo sobo kjer je drugi razdelilnik za tv in internet in zdaj dela :)to je to-kristalno jasno zdej :)
M.S Gigabyte 280x

Janac ::

se osnove ne razumes, prvic pa slisim za televizijski kabel?

Wox ::

Za t.i. kabelski internet še nisi slišal? Zadeva pač gre po coax-u.
Commodore 64

Xserces ::

ce ne razume osnov...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Gapi ::

Pač nekateri niso toliko tehnično podkovani. Zato pa so tukaj ljudje da pomagajo ne pa da zasmehujejo druge ljudi.
No person is rich enough,to buy back his past.

Diesel ::

Gapi je izjavil:

Pač nekateri niso toliko tehnično podkovani. Zato pa so tukaj ljudje da pomagajo ne pa da zasmehujejo druge ljudi.

poklice se usposobljenega delavca.

Xserces ::

ki racuna 50€ samo zato da pogleda? ne hvala
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

amigo_no1 ::

Končnike/zavorne diske na avtu tudi sam menjaš s pomočjo foruma (tudi če nimaš blage veze kaj to sploh je) ?
Good luck.

Zgodovina sprememb…

Gapi ::

Xserces je izjavil:

ki racuna 50€ samo zato da pogleda? ne hvala



50€ računa samo da telefon dvigne.
No person is rich enough,to buy back his past.

bluefish ::

Hudimana, vzemi v roke fotoaparat, poslikaj zadnjo stran modema ter routerja (če ga imaš) in njuno povezavo, da se folk ne bo še naslednjih nekaj strani prepiral o tem, kak priključek sploh imaš.

IL DIAVOLO ::

Točno tako...če bi že v prvem postu nalimal slike, bi že verjetno bil bližje odgovoru.

GiGaBaJt ::

prav imate ne razumem osnov, zato bi pa rad da mi pomagate in na vsa uprašanja ki sem jih dal še nisem dobil točnega odgovora, nasploh pa sem težavo rešil,poklical sem računalničarja in je rešil zadevo v nekaj minutah mi se pa tukaj že prepiramo 2 dni :) hvala vem tistim k ste pomagali in ne pametovali :)
M.S Gigabyte 280x

Janac ::

lepo, res me veseli da si resil problemcek.

st0jko ::

Povej kaj je bilo...?
keks?

huek111 ::

50€ pa vam pove! Drugače pa računalničarja pokličite!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

GiGaBaJt ::

uglaunm pregoru je eden od razdelilnikov in signal ni biu dost močen za dva računalnika :)
M.S Gigabyte 280x

Janac ::

pregoru??? Tega pa se resnicno nisem videl.

NeMeTko ::

To ni pa nič omenil, da se mu je pokadilo iz routerja.... :|

GiGaBaJt ::

pa ne iz routerja iz razdelilnika za telefizijo in internet :)
M.S Gigabyte 280x

Janac ::

wtf? kak maš ti to sploh povezano?

BullDozer ::

Janac je izjavil:

wtf? kak maš ti to sploh povezano?


Predvidevam, da ima skupni kabel za televizijo in internet. Nato gre ta kabel v razdelilnik, kjer razdeli signale za TV, ter na UTP kabel, ki gre do routerja. Od tam pa naprej v računalnik ... Vsaj tako imam jaz urejeno.
"The madman is a dreamer awake"
- Sigmund Freud
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548358 (549) Lonsarg
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214962 (4904) DennisDee
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224403 (8562) slitkx
»

prosim pomoc - internet povezava

Oddelek: Omrežja in internet
252399 (1992) BorutK-73
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472996 (2547) RuskiSnajper

Več podobnih tem