» »

2 PC-ja, 1 IP

2 PC-ja, 1 IP

JesusChrist ::

Zdravo!

Sestra je v študentskem domu, kjer ima na voljo en IP naslov, ampak ima zdaj 2 pc-ja. Je kaka možnost spraviti oba pc-ja na omrežje brez routerja? V prvo kišto sem potisnil dodatno mrežno in probal z bridge-om, ampak v vsakem primeru pc-ja hočeta vsak svoj IP (v tem primeru prvi, ki pride pobere IP, drugi pa ostane brez). Sem se malo igral z nastavitvami ampak nisem uspel spraviti skupaj.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

zee ::

Router je najmanj stresna varianta, ker lahko potem prikljukas gor poljubno stevilo naprav in imajo vse en IP naslov.

"Bridge mode" se pri meni ni obnesel, zadevo sem takrat "resil" (ni delovalo stabilno) tako:

Racunalnik A dobi IP naslov preko mrezne kartice 1. Mrezno kartico 2 sem nato nastavil tako:
IP naslov: 192.168.10.1
Maska: 255.255.255.0
Prehod: IP_naslov mrezne kartice 1

Racunalnik B sem nastavil tako:
IP naslov: 192.168.10.2
Maska: 255.255.255.0
Prehod: 192.168.10.1
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JesusChrist ::

Zgleda da bo res najbolje tistih 10 al 15eur za en ruter dat. Sploh ker hodi sem in tja z laptopom in dvomim da ji bo pasalo (ne bo vedla) nastavlat ip adrese vsaki dan :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Bakunin ::

proxy/socks streznik...

bo pa "lazje" ce si nabavis usmerjevalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

zee ::

Za 10-15 EUR bos dobil samo kaksno novo cunga lunga sranje, ki ga bos moral zresetirat enkrat na dan ali se pogosteje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JesusChrist ::

zee je izjavil:

Za 10-15 EUR bos dobil samo kaksno novo cunga lunga sranje, ki ga bos moral zresetirat enkrat na dan ali se pogosteje.


Rabljeno sem mislil. Moram jo prvo vprašati kolko časa misli še bit tam,da vidim če se splača novega :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

zee ::

Nabava routerja se vedno splaca, ker ga lahko potem uporabis v novem stanovanju, doma ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

metalc ::

Kaj je pa narobe, če mašini direkt povežeš s cross over mrežnim kablom? Na tisti, ki je na internetu, nastaviš deljenje povezave in DHCP serverček, na drugi pa DHCP client in to je to. Na Windows oz. Linux je vsega skupaj nekaj klikov in dela.

Lonsarg ::

A ne zna Windows operacijski sistem(tisti računalnik z dvema mrežnima) avtomatsko se obnašati kot router, če omogočiš deljenje internetne povezave drugim računalnikom?

Tam pod mrežnimi adapterji izbereš tistega, ki je povezan na internet in greš pod zavihek sharing in omogočiš zadevo, to bi mogl bit to.

JesusChrist ::

Ne špila to. Probaj.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

amigo_no1 ::

Lonsarg je izjavil:

A ne zna Windows operacijski sistem(tisti računalnik z dvema mrežnima) avtomatsko se obnašati kot router, če omogočiš deljenje internetne povezave drugim računalnikom?

Tam pod mrežnimi adapterji izbereš tistega, ki je povezan na internet in greš pod zavihek sharing in omogočiš zadevo, to bi mogl bit to.

Itak da zna.
https://slo-tech.com/clanki/03020/03020...

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Win 7 (ne home) ima že vgrajen soft AP če imaš brezžično mrežno.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

maxipin ::

zee je izjavil:

Za 10-15 EUR bos dobil samo kaksno novo cunga lunga sranje, ki ga bos moral zresetirat enkrat na dan ali se pogosteje.


Za 15€ mogoče, ampak za dobrih 20€ pa dobiš že soliden router in sicer tp-link wr740n. Sploh ker je podprt z openwrt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VLAN za telebane

Oddelek: Omrežja in internet
408129 (6257) SeMiNeSanja
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472990 (2541) RuskiSnajper
»

1gbps mrezna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
322453 (1526) fRiK0
»

IPji in maske na routerju in ostalih računalnikih - prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
101851 (1754) mitjaj
»

problem pri postavitvi omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
151670 (1570) Meamoto

Več podobnih tem