» »

CES 2011: Motorola pokazala vrsto mobilnih naprav

CES 2011: Motorola pokazala vrsto mobilnih naprav

Slo-Tech - Motorola se je pred kratkim razdelila na Motorola Solutions in Motorola Mobility. Slednji del že deluje s polno paro, saj so na CES-u pokazali kar nekaj mobilnih naprav.

Prvi je novi tablični računalnik Xoom, ki je neposredna konkurenca Applovemu iPadu. Motorola pravi, da gre za v vseh ozirih boljši izdelek, ki bo kmalu nadomestil iPad. Res ni slab, saj ima dve kameri (ena ima celo podporo za HD), večji zaslon, večjo ločljivost in podporo za Flash. Poganjal ga bo Android, in sicer čisto sveža verzija Honeycomb. Na voljo bo še v tem četrtletju s podporo 3G in Wi-Fi, bo pa v drugem kvartalu nadgradljiv na 4G LTE. Cene niso razkrili.

Poleg tega so predstavili še tri pametne telefone, ki imajo nekoliko eksotična imena: Atrix 4G, Droid Bionic in Cliq 2. Atrix 4G je pametni telefon z Androidom 2.2, 1 GB pomnilnika in gigaherčni dvojedrni procesor. Posebna lastnost je docking, saj ga lahko priključimo na računalnik prek aplikacije Motorola Webtop in uporabljamo večji zaslon in tipkovnico.

Droid Bionic je še en pametni telefon, ki ima podporo za 4G LTE. Ima 4,3-palčni zaslon, dve kameri, dvojedrni gigaherčni procesor in HDMI-izhod. Podpira ločljivost 960x540 in bo na voljo v drugem četrtletju. Cliq 2 bo na voljo že 19. januarja. Enojedrni gigaherčni procesor poganja Android 2.2, ima pa 3,7-palčni zaslon.

16 komentarjev

SasoP ::

Tale xoom obljublja veliko... kakšna bo pa realnost, pa bomo videli ;)

Mogoče bo pa apple prej izdal iPad 2

CWIZO ::

Ne razumem zakaj najavijo telefon, ki ga že v štartu poganja "stara" verzija androida. A je tok težko 2.3 gor vržt, sploh če bo čez pol leta zunej šele. Porkamadona no.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

ozbolt ::

Mogoče sem v manjšini, ampak telefoni, ki imajo 4 palčni zaslon pa še plastiko okoli zaslona so preveliki. Tu pa vse stavijo na te velike mašince.

phong ::

CWIZO: isto vprašanje muči tudi mene.

Testman42 ::

Imam Motorolo Dext (v hamburgerlandiji mu pravijo Cliq) in tuki v Evropi smo kar se podpore tiče zelo na suhem.
Če bodo Cliq 2 tako hitro nehali podpirato kot so prvo verzijo se ne bo splačalo kupit.
Pa še zgleda kot da so ga delali za Spiderman-a.

smash ::

ehh..sem mislu da bo motorola dale ven res kaj novega, tako pa zadeva laufa na androidu - škoda

CWIZO ::

ehh..sem mislu da bo motorola dale ven res kaj novega, tako pa zadeva laufa na androidu - škoda

Lahko malo arugmentiraš tole?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

RedZo ::

CWIZO je izjavil:

ehh..sem mislu da bo motorola dale ven res kaj novega, tako pa zadeva laufa na androidu - škoda

Lahko malo arugmentiraš tole?


Ma ti ne more, ker je se eden tisth, ki so ga v mladosti cepili z M$ ;)

smash ::

CWIZO je izjavil:

ehh..sem mislu da bo motorola dale ven res kaj novega, tako pa zadeva laufa na androidu - škoda

Lahko malo arugmentiraš tole?


Govorim o Xoom napravi, torej tej, ki naj bi nekako konkurirala iPadu...

Pričakoval sem namreč, da bo motorola dale ven napravo z nekim novim, mogoče svojim os-om, ker android ima veliko težav z različnimi zasloni, pravtako aplikacije, ki na njem tečejo. Poleg tega je odzivnost slabša kot pri iosu ter kakor sem videl, je ogromno laga. Jaz sem pa občutljiv na lag. Vsakemu nekaj.

narodno ::

Čemu takšna hvala tega pada?

CWIZO ::

Gor bo laufal Android 3.0 ki je prilagojen posebej za tablete. Ne bo tko kot galaxy k je samo "napihnjen" telefon. Seveda bo treba počakat da zadeva dejansko vn pride, da bomo lahko sodili kako se obnese in če jim je uspelo.
Sem pa vesel da niso šli razvijat svoje platforme, že zdej jih je preveč.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Bor H ::

Točno tako, trenutno je Android najboljša alternativa za tablete, webos bomo pa še vidl kako bo, od BB sem pa skeptičen glede aplikacij.

smash ::

CWIZO je izjavil:

Gor bo laufal Android 3.0 ki je prilagojen posebej za tablete. Ne bo tko kot galaxy k je samo "napihnjen" telefon. Seveda bo treba počakat da zadeva dejansko vn pride, da bomo lahko sodili kako se obnese in če jim je uspelo.
Sem pa vesel da niso šli razvijat svoje platforme, že zdej jih je preveč.


no potem bomo pa vidli..sem sklepal po tem ko sem videl galaxy-ja, in mi ni blo všeč

fiore ::

Atrix 4G je pametni telefon z Androidom 2.2, 1 GB pomnilnika in gigaherčni dvojedrni procesor. Posebna lastnost je docking, saj ga lahko priključimo na računalnik prek aplikacije Motorola Webtop in uporabljamo večji zaslon in tipkovnico.

Aha! Pa smo dobili linux na namizju. Pa naj zdaj še kdo reče da se ne bliža leto linuxa na namizju ;-)

PrimozR ::

Glede na to da gre Windows na ARM... ARM je bil the promise land za Linux. Not anymore apparently.

buneech ::

Atrix 4G je pametni telefon z Androidom 2.2, 1 GB pomnilnika in gigaherčni dvojedrni procesor. Posebna lastnost je docking, saj ga lahko priključimo na računalnik prek aplikacije Motorola Webtop in uporabljamo večji zaslon in tipkovnico.

1GB DDR2 pomnilnika, kar je očitno novost pri telefonih. Poleg tega se ne priključi na računalnik, ampak na HD dock, na katerega se priključi tipkovnico, miš in ekran. Tako, da je dejansko telefon = računalnik. Poleg tega obstaja tudi laptop dock, kjer dobimo kombinacijo prenosljivosti in zmogljivosti tega telefona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632878 (21799) Furbo
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7227510 (22906) Keyser Soze
»

Tablet PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
589187 (5984) kmetek
»

Toshiba predstavila tablični računalnik Thrive

Oddelek: Novice / Android
145751 (4886) lurker
»

CES 2011: Motorola pokazala vrsto mobilnih naprav

Oddelek: Novice / Android
165849 (4629) buneech

Več podobnih tem