» »

Piskajoč disk

Piskajoč disk

Nutcracker ::

Mam povsem nov disk WD 80gb 7200 8mb cache. Dela ful v redu, sam mi gre pa komad na jetra k kr skoz piska (in to zelo neenakomerno). Zanima me, če je to normalno (ne recte, da vam ne piska, če mate zraven še zlo glasen ventilator - jest mam namreč Zalman 6000 Cu pa se disk v bistvu sliš, če je vse tiho). Če to je normalno, je naslednje vprašanje, če obstaja kakšna zadeva da bi to utišala. Pa še neki: k sm dobu disk je bil uzad en pin skrivljen (za IDE kabel), med dvema je bila pa zabasana tista kroglica proti vlagi.

Skankulja ::

isto se dogaja meni... isti disk... isti zvoki. visok rezek svok. js sm se delno resil problema tako, da sm ga v kletko (chieftec) fiksiro s silikon-plastiko (beri: pistola). se vedno ni tako tih kot bi clovek hotel... pa vendarle. najbolj cudno pri vsem tem je, da se disk sprva ni tako "nemarno" oglasal... sem pa zvok diska posnel in ga poslav na wd support center kjer so mi lahko povedali samo, da je tak zvok vse prej kot "normaln" in da lahko naznanja zacetek okvare diska. vendar ga zaradi zvoka diska nekak mislim/upam posliljat v garancijo... ni dvakrat za reci, da mi znajo zaracunat za testiranje diska (zalaufajo diagnostics in mislijo da je problem resen). ah ja... nase firme. :\
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Nutcracker ::

Sej, če ga imaš v garanciji, ti pa valjda ne bojo zaračunal?

hominis ::

Isti problem WD 40GB 7200rpm ... ob nakupu neslisen, po 4 mesecih konstantno oddaja cvilec rezek zvok visoke frekvence ... sicer pa se mi nekako ne da delat backupa pa disk na servis ... pa cakat in cakat ... ceprav bi blo to zagotovo najbolj pametno.

Paramedic ::

Pri IBM-ju škrtanje, pri WD-ju piskanje >:D>:D.

ali3n ::

IBMu in WDjem se pridružuje tudi Maxtor (40GB, 7200rpm) - spušča zvok podoben motorju od reaktivca>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113847 (7744) e-marko
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310412 (7597) Keyser Soze
»

Kateri TIH trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281593 (1323) wishmaster
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311339 (6967) ChiefThunder
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312303 (1648) Andor

Več podobnih tem