» »

IPv6 je star 15 let

IPv6 je star 15 let

vir: Heise
Heise - Čeprav se protokol IPv6 le počasi prijema in večina domačih uporabnikov niti ne ve zanj, je v teh dneh dopolnil častitljivih 15 let. Decembra 1995 je namreč izšel RFC 1883, v katerem se prvikrat omeni protokol s takim imenom, in četudi je RFC 1883 do danes že nasledil RFC 2460, štejemo december 1995 za rojstni dan IPv6. Vse najboljše, IPv6, in dobrodošel.

Prihodnje leto bodo tudi razdeljeni še zadnji prosti naslovi iz sistema IPv4. Prehod na IPv6, ki je navadnemu uporabniku neviden, zato že intenzivno poteka. Mnogo medstrežniške komunikacije že poteka izključno po IPv6, prav tako je mnogo priključkov že dvojnih IPv4/IPv6. Čeprav ima implementacija IPv6 v praksi nekaj napak in pomanjkljivosti (težave s požarnim zidom v Windows, težave z Mac OS X in iOS 4), resne alternative trenutno ni.

14 komentarjev

blackbfm ::

eh staro..to smo uporablal ze ksne 8 let nazaj na ircu:)

Izi ::

Torrenti so tudi že dolgo večinoma na IPv6, tako da se IPv4 drži samo še na domačih omrežjih in v internetnih brskalnikih.

sandmat ::

hm, a lahko kdo kako razlago pod slikco napiše? :)

antonija ::

15 let star pa se vedno ne zivi... dolga je tale porodna doba, ni kej :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Izi je izjavil:

Torrenti so tudi že dolgo večinoma na IPv6, tako da se IPv4 drži samo še na domačih omrežjih in v internetnih brskalnikih.


As na glavo padu al kaj?

IPv6 je zaenkrat se redkost. Sicer pa povej kateri slovenski ISP, ti ga ponuja. :>

ABX ::

Za Slovenijo ni panike, imamo mi še IP-jev.

Azijci jebejo ježa in bojo verjetno prvi preskočili na IP6.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jl ::

15 let, pa se zdaj ni zrel za produkcijo...

MrStein ::

Ni produkt kriv, ampak trg.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pegasus ::

BigWhale je izjavil:

Sicer pa povej kateri slovenski ISP, ti ga ponuja. :>

Če bi bil na zadnjem go6.si summitu, bi jih znal našteti :)

Tuhi ::

pegasus je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Sicer pa povej kateri slovenski ISP, ti ga ponuja. :>

Če bi bil na zadnjem go6.si summitu, bi jih znal našteti :)



Native ipv6 lahko dobiš na SIOL-lu v testne namene. Postavi se PPPoE seja in tvoj računalnik dobi normalen ipv6 naslov s katerim potem lahko pingate ipv6.google.com :)

lp

Izi ::

BigWhale je izjavil:

Izi je izjavil:

Torrenti so tudi že dolgo večinoma na IPv6, tako da se IPv4 drži samo še na domačih omrežjih in v internetnih brskalnikih.


As na glavo padu al kaj?

IPv6 je zaenkrat se redkost. Sicer pa povej kateri slovenski ISP, ti ga ponuja. :>

Nisem rekel, da imam od ISP-ja dodeljen IPv6 naslov, čeprav upam, da bo kmalu. Hotel sem reči, da je precej prometa pri meni že v IPv6 protokolu.
A za Teredo tunneling si že slišal? Microsoftova pogruntavščina, ki se po defaultu uporablja že od Viste naprej.
"Teredo is an IPv6 transition technology that allows automatic IPv6 tunneling between hosts that are located across one or more IPv4 NATs"
Cel LAN in torrent program pri meni že nekaj let uporabljajo take (2001:0:5ef5:79ed:1511:3c41:a288:a9ed) internet naslove 8-O

tony1 ::

No, uporabljajo seveda tvoj IPv4 naslov, tega imaš samo za zraven.

Jst ::

Moj bsd router je born for ip6. :) Čaka samo še T-2. Ima kdo informacije, če bi se dalo urediti, da moj modem dobi ip6 naslov?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

www.sixxs.net in drugi ponujajo tunel za IPv6.
Lasten "pravi" IPv6 naslov (in subnet).

Aja, če smo že pri temi. Routed multicast. Bomo videli to za časa svojega življenja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropi zmanjkalo naslovov IPv4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10920653 (15740) Gapi
»

IPv6 star 20 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5916196 (13072) SeMiNeSanja
»

IPv6 - Imam ga, mnogo njega

Oddelek: Omrežja in internet
243846 (2779) darkolord
»

IPv4/IPv6 - seminarska

Oddelek: Omrežja in internet
134033 (3188) JanZorz_go6
»

IPV6 Irc serverji ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10017806 (12963) UnderTaker_

Več podobnih tem