» »

IPV6 Irc serverji ?

IPV6 Irc serverji ?

«
1
2 3

Sydk ::

tkole je, naredu sm si tunel, skonfuguriral Asybo, vse lepo deluje, samo na ircnet ne morm pridet, pridem ze a na sama neka cudna omrezja kjer ni našega folka:D
baje je ql server irc.linz.at kjer sm izpolnil tudi nek obrazec registracije, a mi bodo to kao odobrili sele cez 10 dni?! wtf.
a kdo ve za kak ipv6 server, kjer se ne komplicira na veliko ?
pa lep pozdrav

kihc ::

Mene tud za nima za kak server na katerega se da prklopit. :D

Gandalfar ::

google a bit?

Sydk ::

Gandalfar: guglam ze 4 ure in je kot bi iskal šivanko v senu, najdem kak uporaben server pa je max. connections reached:))
naj kdo prišepne kakega, ne držite jih samo zase :P>:D

kihc ::

Hm ja no jaz sem tud že davno našel veliko serverjev, vendar se mi na nobenega ne uspe connectat, me zanima če kdo ve kaj točno za kater server moram nardit.

Drgač pa najdit serverje ni problem - Uradna stran od IRCneta.

Brane2 ::

V cem je stos IPV6 IRC serverjev ?

Mislim, kje je prednost dela na njemu ?

BigWhale ::

Pa kaj hudica nucas IPv6? Zato da bos leet?

kihc ::

Ubistvu ni hudih razlik. :\

Na IPV6 so BNC-ji torej če hočeš imeti doma posavljen bnc rabiš takšen server. Sicer je to za vsakdanjo uporabo zamudno, če pa imaš doma kakšen server lahko bncje prodajaš. :D

AirBladE ::

Pubeci,
poznate http://www.xs26.net/,če ne si tu naredite svoj ipv6 tunnel ker imete ::/48 pa še lag je zelo majhen. Če neveste kaj pomeni ::/48 nemorete uporabljat IPv6 protokola ker ne poznate IP osnov. Torej nazaj za dokumentacijo. Sedaj ko veste kaj pomeni ta prefix lahko greste na http://linz.irc.at/ipv6/ in vnesete zahtevo za I-line na linz.irc.at . Seveda je potrebno znat angleško in dobro lagat, ker je potrebno napisat komentar, če želite super I-line.

Obstaja še varjanta na xs4all vendar za to je potrebn nic-handle, to se bomo pa naučili, ko vam bo xs26 in linz delal.
Če nism bil dovolj jasn to seveda ni moj problem. Ampak vaš.

Pa lep pozdrav!

Sydk ::

AirBladE: poznam xs26, tam sem tudi naredil tunel, kjer je lag res majhen
a potem ni nobenega drugega serverja kot pa linz.irc.at ? tam v onem obrazcu sploh ne vem kaj bi nalagal ceprav ang. govorim tekoce...

AirBladE ::

Če te zanima: linz.irc.at ---> boljšega ipv6 NI

@Sydk
Torej ne znaš doro lagat!

:D

Sydk ::

kaj pa naj napisem da sem rocket scientist in rabim v raziskovalne namene?:D
pa se 10 dni je treba cakat na reply od njih, k*** jih gleda, jaz rabim server zdaj, a ma kdo kakega drugega se?
vsake pol ure prilezem na kakega, a noben ni IRCNet;((

AirBladE ::

Na žalost je to to!

Sydk ::

YIIIIIIHA

AirBladE: motiš se to ni to!:D
zdej se mi je zgleda usral in sm le najdu en server IRCNET ipv6
deluje, cist free niti registracija ni potrebna

2001:7d0::6666 irc.ipv6.estpak.ee

če kdo rabi:D

AirBladE ::

Na žalost ta server meni ne dela. Niti do njega ne morem. Pa si prepričan, da ni restricted +r.

@Sydk
Čes čas boš uvidel, kaj sem govoril.

Mejte se fantje in dekleta, koliko pač jih je na tem forumu.

Tilen ::

Na zalost je tale .ee restricked na ircnetu ce se ne motim. Drugi serverji pa niso mozni prek x26 kr ce ti zaprosis za I-LINE na irc.linz.at ne vem kak bi se potem lahk na estpak konektal in potem se za "nagrado" dobil +i connection ... mora bit +R še :P poglej bolje :)
Mogoce si pa post prehitro napisal.... ali pa se motim... v vsakem primeru ce si najdel ustrezno resitev zase po lje ql :)

Sydk ::

Res je šele zdej vidim da je restricted, kaj to pomeni v praksi niti ne vem, vem npr. da ne morem menjat nika ampak se moram diskonektat spremenit nik in se konektat nazaj pa je ql :D
v IPV6 sm se spustil ker mi je sla na jetra mularija ki je takoj zagledala moj siol IP in pol kao frajerji gremo mi zdej nukat...zdej s tole ipv6 hosto je ql>:D in ker bom vso zadevo imel izključno samo za čvek mi je ql , pa tudi če je restricted
LP
pa hvala za pomoc in mnenja

Tilen ::

LOL and LOL again ..... aja pa btw restricked omeni da si kao omejen .. ne mors menjavat nicka... ne mors opat,deopat folka, ne mors regainat @ prek splita itd...

Myth ::

Za to so ravno ta IPV6 misljeni. Kot varnost na. IPV4 bo kmalu iz mode vidim, bom moral tudi jaz najti kaksen takle server.
Pa en lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Myth ::

pa kaj je oz. kje dobim tole Asibo? :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Jakka ::

Sydk: ker razlog. :D :D :D :D :D

Nukanje dons sploh ni več aktualno, ker ali dela in ne dela, pa še vsak najbolj glup FW te bo obvaroval prej njim.
Če se pa neznaš sam zavarovat pred njim in ti to dela problem, da morš menjat I protokol za ircanje, pa se raje nehaj ukvarjat z IPV6.
Preberi si kej o firewallih. Unim frockom na ircu pa lepo povej kej nazaj in ne pusti se jim provocirat.

Uni k uporabljajo IPV6 za ircanje da zakrijejo svoj IPV4 IP so navadni lamerji k hočjo bit leet. Dol z njimi! >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Tilen ::

sicer se pa da ipv6 tudi resolvat z mal vec znanja =)

Sydk ::

Hundey: Firewalla ne uporabljam izkljucno zaradi P2P programov, ala mula in overnet, ki se po mojih izkusnjah ne pocutita dobro s temi pozarnimi zidovi, no ja ce znas pravilno konfigurirat potem ze, a je spet cel kup zajebancije
in ko sem tako veselo tankal z mule nazaščiten, sem parkrat letel dol z irca...en mulc me je celo vprašal..pazi zdej to: če bi rad še 1 x poletu >:D
zdej sm s tole ipv6 hosto dosegu res vse kar sm hotu, to da je +r nima zame nobene vloge, itak samo cvekam:))

btw. Hundey zakaj je nekdo z ipv6 hosto kao nek tezek frajer, krneki, to ima lahko vsak in konec koncev zakaj ne bi imel?
LP

Tilen ::

Ipv6 na ircu menda sploh ni legalen, zato s otudi ukinili tb.ngnet.it "slaven" ipv6 italjanski provider :)

Gandalfar ::

ReXi: 'legalen' ?

BigWhale ::

Jaz pa imam doma irc server in mi laufa na IPv6... Torej sem ilegalen? ;>

Tilen ::

Ce bi bil ipv6 legalen tko kot je bil legalen tb.ngnet.it ki je omogocal komurkoli kadarkoli ipv6 dostop preko irc6.ngnet.it in pa irc6.edisontel.it ga nebi "skinli" v italiji. Ipv6 kot protokol je legalen ce pa se abusa kar je v primeru tbneta blo pa je seveda ilegalen.

Gandalfar ::

protokol ti ne more biti nelegalen, samo dejanja uporabnikov so lahko v nasprotju z dobro prakso

Eagle ::

najboljse da si narejis tunnel pri bt exact-u(british telecom) si nastavis lepo prefix /64, si še nabaviš kako domeno pri www.godaddy.com za jurja pa pau,si narejis dns server pa bind-a gor pokneš in si lepo delaš svoje hoste.Das request za linz.irc.at pa nea rabis nič lagat,lagat moreš če bi rad dobo more connections,samo jih je 5 čist dovolj,pa ne čakaš 10dni ampak kaka dva, tri dni ..

AirBladE ::

@Eagle
Brez zamere pa ti veš kaj je LAG? Če hočeš bit 4 sekunde za kolegi pol maš tunnel pri bt-ju.

Pa za irc.at request čakaš minimalno 5 dni. Sem poslal že x requestov. Na irc.ipv6.xs4all.nl pa čakaš min 10 dni. S tem da dobiš I-line na 2 ipv6 NL serverja. Problem je da si ljudje neznajo naredit NIC-handla. Aja pa še IPv6 podprt browser moreš met. Da oddaš zahtevo.

@ReXi
Kje si pa to pobral da je IPv6 protokol nelegalen? IPv6 protokol je prihodnost to kaj sedaj uporabljamo je samo beta testing. Ipv4 je že zafilan in počasi zmankuje Ip-jov dočim IPv6 je pa poglavje zasebe. Vprašanje časa je kdaj bodo začeli ISP-ji šibat IPv6 v komercialo.

Eagle ::

AirBladE brez zamere,ampak nea vem kaj si ti zajebo da si meu 4sec lag-a,ker jaz ga nijam nikol več kot sekundo.. drugač pa ma toti *.nl server tudi connections limit tak ko ma linz ?

Jakka ::

Sydk: da nimaš fw samo zarad p2p programov, ki delujejo dobr z njim...
Samo pravega morš imet in ga znat skonfigurirat, kar sploh ni težko.
Težje je v delovanje spravt IPV6 kot pa en enostaven fw. Če mene vprašaš in gotovo so tudi drugi tega mnenja, da je fw v današnjih časih že kar nuja.

fiction ::

Uporablat IPv6 zato da te potem kiddiji ne morjo DoSat (nukat..) je bullshit.
IPv4 je svoj protokol in IPv6 tud. Vse skupaj ni nic ilegalno ampak samo v fazi testiranja.
Vecina ponudnikov tunnelov ima pac neke vrste whois db z raznimi administritivnimi
podatki o tunnelu in med drugim je tam naveden tudi IPv4
naslov drugega konca povezave.

In ker preko IPv6 t.i. DoS-anje ne deluje dobro - ker recimo abuserji niso sposobni
popraviti njihovih "pripomockov" ali pa ker se ni velikoljudi, ki bi uporabljali IPv6 in
je tako stevilo okuzenih racunalnikov od koder bi se lahko izvajali napadi razmeroma
majhno jih vecina poskusa "resolvati IPv4" (to mi nekak disi po DNS-u samo ne vem kaj
ima to veze) in napade lepo izvajati kar preko IPv4 (tako kot prej).

Ko smo ravno pri domenah. Veliko ljudi ima IPv6 tudi samo zaradi "leet hostov".
Clovek sam postane odgovoren za dolocen range IP-jev s tem
tudi dobi moznost postvitve IN PTR zapisa, ki kaze z IP-ja na domeno (reverz).

Sam uporabljam malo za zajebancijo 6to4, ki je pomoje najbolsa resitev za prehodni cas.
IPv6 naslov je oblike 2002:ipv4..
Standarden gateway pa je 2002:c058:6301:: -
"magicni" najblizji relay-router "anycast" naslov.
Za uporabo ni potrebna nobena registracija.

To, da traja do odobritve I:lina nekaj casa je logicno.
Sicer je vse skupaj zelo avtomatizirano, ampak se zmeraj je za vsem clovek, ki
mora stvar odobriti. In I:line requestov je kar nekaj.
Ravno zato obstajajo tudi i:lini, ki omogocajo da se na IRC streznik priklopimo
brez "registracije" in normalno govorimo, ne moremo pa spreminjati nicka
oz. biti operater na kanalu (razen na lokalnih - &kanalih). To je funkcija +r
(restricted) user moda, ki se ce imamo na strezniku i:line (mali I) avtomaticno
postavi.

kihc: ircnet.com NI uradna stran od ircneta! Dejansko ni nobene cisto uradne strani.
Spisek serverjev na ircnet.com je sicer dokaj dinamicen, ampak bolje je
pogledati na http://irc.tu-ilmenau.de/all_servers/
(se hitreje obnavlja in nudi vec informacij).

S tb.ngnet.it je bilo veliko problemov. Poleg tega je mela vecina ljudi
domeno ala blah.blah.blah.blah.tb.ngnet.it (ni bilo nobenega checka).
Ne vem pa kaj je trenutno na stvari.
FYI: Edisontel se je preimenoval v eutelia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

Gandalfar ::

fiction: preveri ZS

NetCom ::

kako nardis NIC-handle ?

fiction ::

nuclear ::

da nabom nove teme ofniru... a je mogoče met ipv6 na win 98? če je naj mi pove en dobr skript like asybov6, ker mi ta v win98 zahteva neke dll fajle...

hvala
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

sgdjkdlsugi4 ::

Link

za povezavo na win98 poglej tukaj ... nisn pa se nikoli testiral :) (nastavljal samo na 2k, XP, linux, fbsd)

nuclear ::

ok zj sm si dau oba not... sam neznam delat z njima... kai tale trumpethov.. kai morš sploh narest? pa un od hitachija tut niam pojma.. k morš napisat ipv6 pa ipv4 naslov... kwa?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Gandalfar ::

nuclear: zakaj sploh hoces met ipv6?

nuclear ::

zato k mislim met server...

a je že kdo delu v win 98 to? a mi lahko pove postopek z enim od teh od hitaćija al pa winsockom 5.0

hvala
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Gandalfar ::

Za server ne rabis ipv6. Kaj ti bo ipv6 na serverju?

nuclear ::

no pach zato, da neb nben drug(& pač določeni) kot jst vedu mojga IPja...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Jakka ::

Brezvezne skrivalnice... |O

In zakaj pol rabš server da drugi ne bojo znal do njega pridt? Samo zase?
Pa ne mislt da se ne da ugotovit IPV4 IP-ja če veš IPV6 naslov, tut to se dons da. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Tilen ::

se strinjam ;) in to ze kr dolgo casa >:D

sgdjkdlsugi4 ::

kaki server te je to na win98 :) :)

Sydk ::

brezvezne skrivalnice pravite? kakor komu ugaja...
sam pravim zakaj je pa ne bi skril, če jo lahko:D
long live ipv6

Jakka ::

Če ti bo kdo hotu kej narest ti tut IPV6 ne pomaga. Pa ne mislt, da si se skril.
;)

Sydk ::

Hundey: taki ki ti znajo resolvat ipv6 je na ircu mogoče...5% folka in s takimi ponavadi nimas opravka
če pa imaš pa j**** ga! se zmer se je bolje zakrit pred tistih 95% lamerjev:))

Gandalfar ::

Sydk: vredu, bomo naslednji teden objavl na s-t clanek kako resolvas ipv6. Se bo procent malo zvisal.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I:Line Request

Oddelek: Omrežja in internet
141533 (1252) r5r
»

ipv6 for g33k`s (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7712562 (9118) Kami
»

psybnc ipv6 linux

Oddelek: Programska oprema
61107 (1004) haha
»

IPv6 on Linux RH9

Oddelek: Omrežja in internet
182221 (1770) Gandalfar
»

IPV6 in WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
252459 (1751) Tarzan

Več podobnih tem