» »

Moški so za Android, ženske pa iOS

Moški so za Android, ženske pa iOS

PC Magazine - John Gray je imel prav, ugotavlja analiza prodanih pametnih telefonov v letošnjem oktobru. Moški prisegajo na androidne, ženskam bolj ugajajo jabolčni.

Oktobra 2010 je namreč 31 odstotkov žensk želelo kupiti napravo z Apple iOS, medtem ko bi se jih za tako z Androidom odločilo 22,8 odstotka. Pri moških je vrstni red zamenjan, saj bi jih 32,6 odstotka kupilo Android in 28,6 odstotka takega z iOS.

Kar ste tiče tržnega deleža, imajo iphoni in blackberryji oboji 27-odstotni tržni delež. Na tretjem mestu sledijo androidi z 22 odstotki, četrti je Windows Mobile s 14 odstotki. Symbian, Linux in Palm skupno obvladujejo manj kot osem odstotkov trga. Zanimiva je tudi razčlemba po željah, saj si 35 odstotkov vprašanih za naslednji telefon želi takega z iOS in 28 odstotkov androidnega.

32 komentarjev

ShowDown ::

Evo pa ga imamo. iPhone je za pi**e. :))

(I'd still have it)

mtosev ::

hehe: i love the droid:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jazbec ::

android povozi iOS
govorim iz lastnih izkušenj:)

MedusasPath ::

Oh, not again..

zli vesoljc ::

Ja pa kaj??

alessio2 ::

MedusasPath je izjavil:

Oh, not again..

Z mojo Nokio pa lahko kličem!
:D

js osebno ::

Zakaj si taka statistika, narejena na majhnem trgu, sploh zasluži omembo oziroma posebno novico?

Mipe ::

Moški smo praktični, ženske pa... "Honey, do I look fat with this?"

P.S.: Hecam se, don't tase me, sis!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

shock ::

Kot lastnik androida moram priznat, da je iOS uporabniku bolj prijazen in hitrejši. Samo zaradi "zaprtega" sistema sem se odločil raje za "odprti" OS kot je Android.

Khamul ::

Mislm, da so take novice in predvsem potem debate pod njimi izredno produktivne in močno uplivajo na razvoj industrije mobilnih naprav.
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo si Linux!

opeter ::

Kja pa Windows Phone 7?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bor H ::

Se šele pojavlja.

blackbfm ::

Ne bi menju iphona za genericen telefon z androidom. Naj bo se tolk odprt in vse gor dol ampak vmesnik je pa res grozno obupen. Je prav zanimivo gledat kolegico kak se matra za vsako stvar na androidu da jo nastavi, nardi. Jebes tako ne-intuitivnost. In pol ti hitro postane jasn zakaj je iphone pac drazji tel.

_Enterprise_ ::

bravo slo-tech, po stopinjah 24ur greste

narodno ::

Jaz sem s svojim iphonom čisto zadovoljen. Ne rečem, da so Androidi slabi, menjal ne bi.

Seljak ::

Kaj pa točno določena oseba,ki ima blond lase in ji pravimo pi*ka ve kaj je dober OS in kaj ne!!Njej je "samo" všeč,ker je všeč tudi njeni razvajeni kolegici :))

smash ::

trenutno si lastim telefon z androidom, a moj naslednji phone bo imel definitivno gor iOS ali pa windows 7

matejdro ::

Ne bi menju iphona za genericen telefon z androidom


In zakaj bi naj Androidi bili generični?

jype ::

Android _je_ linux.

Pa Symbian ima še vedno 35% tržnega deleža, ker so nokije očitno šodrfrej.

JaVonTech ::

Saj ne, da ze spet Apple fani zacenjajo Flamewar.

stuff ::

Sej vedno in povsod hvalijo svoje polizdelke ..... no za pingvine bi lahka enako rekel, ampak oni vsaj spravjo neki na vsako napravo :)

__Devil__ ::

Android je kul, iOS je zakon!!
Uporabljam oboje :D. iOS pač ima uporabniku prijazen vmesnik in lep pregled. Android pa malo čudn sicer, ampak si ga nastaviš po svojih željah itd :D. Drugače vstrajam pri iPhone 4.

Če bi imel na izbiro Samsung Galaxy S in iPhone 3GS pa bi izbral SGS. :)

LordPero ::

stuff je izjavil:

..... no za pingvine bi lahka enako rekel, ampak oni vsaj spravjo neki na vsako napravo :)


Kaki pingvini zdej to? Debian/Maemo/MeeGo? Drugo je mesanca med pingvini chicken nuggetsi :).
LordPero

LuGi ::

__Devil__ je izjavil:



Če bi imel na izbiro Samsung Galaxy S in iPhone 3GS pa bi izbral SGS. :)


Naredi se kontra, obučtna razlika :))

Edini dober Android aparat in od Samsunga bo Nexus S.. vse ostale kar prihaja od Samsung supporta je jajc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

MrStein ::

Symbian, Linux in Palm skupno obvladujejo manj kot osem odstotkov trga.

Kaj Android ni Linux?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

filip2222 ::

Glejte tisti ki mislijo da je android boljši imajo majhne zahteve ali pa živijo v zgodbi
sam sem lastnik SGS-a samo bom ga v kratkem zamenjal zaradi napakah na sistemu in na samem telefonu
imate na androidu tolko aplikacij kot na iosu ne
deluje sandroid tako tekoče kot ios ne
......................................
imel sem že dva android telefon in oba sta imela veliko napak in tudi oba sta bila že enkart na servisu
Morete se sprijaznit da je android še v plenicah in se mora še razvit

matejdro ::

Lahko na iOS sideloadaš aplikacije brez jailbreaka? ne
Lahko na iOS naložiš aplikacije, ki jih ni požegnal Apple?
Imaš widgete na iOS? ne
Imaš live walpapers na iOS? ne
Lahko naložiš iOS na ne-apple naprave? ne
Imaš Flash na iOS? ne

Ne obstaja boljši sistem. Oba imata svoje prednosti in slabosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

blackbfm ::

No no, da ne bomo še o androidovih pomankljivostih začel :)

filip2222 ::

matejdro je izjavil:

Lahko na iOS sideloadaš aplikacije brez jailbreaka? ne
Lahko na iOS naložiš aplikacije, ki jih ni požegnal Apple?
Imaš widgete na iOS? ne
Imaš live walpapers na iOS? ne
Lahko naložiš iOS na ne-apple naprave? ne
Imaš Flash na iOS? ne

Ne obstaja boljši sistem. Oba imata svoje prednosti in slabosti.

na app storu je tolko applikacij da se vse najde kar rabiš
to je tudi vredu da je apple vsako applikacijo pregledal zato tudi ni toliko možnosti virusov na telefon naložit
rabiš widgete?ne brezveze so odprti in ti žrejo baterijo+rame+CPU
iphone je mobitel ki je boljši kot vsi mobiteli skup zato nerabiš da bi dal na drug telefon ios
če si rekel da nima flasha se motiš jaz sem imel na iphonu browser ki je potpiral flash ta browser sem pa tudi našel na app storu
za vse drugo pa priznam da ima pomanjklivosti samo je ios dosti bolj razvit kot android

jest10 ::

iphone je mobitel ki je boljši kot vsi mobiteli skup

Razmišljam, a naj se neham smejati čez 20 ali 30min

CaqKa ::

filip2222 je izjavil:

Glejte tisti ki mislijo da je android boljši imajo majhne zahteve ali pa živijo v zgodbi
sam sem lastnik SGS-a samo bom ga v kratkem zamenjal zaradi napakah na sistemu in na samem telefonu
imate na androidu tolko aplikacij kot na iosu ne
deluje sandroid tako tekoče kot ios ne
......................................
imel sem že dva android telefon in oba sta imela veliko napak in tudi oba sta bila že enkart na servisu
Morete se sprijaznit da je android še v plenicah in se mora še razvit

Naštej te napake.

filip2222 je izjavil:

matejdro je izjavil:

.
.
.

na app storu je tolko applikacij da se vse najde kar rabiš
to je tudi vredu da je apple vsako applikacijo pregledal zato tudi ni toliko možnosti virusov na telefon naložit
rabiš widgete?ne brezveze so odprti in ti žrejo baterijo+rame+CPU
iphone je mobitel ki je boljši kot vsi mobiteli skup zato nerabiš da bi dal na drug telefon ios
če si rekel da nima flasha se motiš jaz sem imel na iphonu browser ki je potpiral flash ta browser sem pa tudi našel na app storu
za vse drugo pa priznam da ima pomanjklivosti samo je ios dosti bolj razvit kot android

kako je kdo uspešen pri pregledu aplikacije za virusi/trojanci ne bom komentiral. bo pa to pokazal čas. pri androidu imaš na marketu med komenatrji live feedback, ofnam vse komentarje in iščem tiste z najnižjimi ocenami da vidim če je kdo opazil kaj sumljivega.
žrejo baterijo, rame in cpu. hmm. dokler telefon dela tekoče se ne sekiram. te zadeve sem si dal tja ker jih potrebujem. pametni telefon namesto feature telefona imam zato ker mi v določenih primerih lajša življenje.
z mojega stališča je vse kar razvijemo od štedilnika do računalnika, tehnologija s katero si lajšamo življenje in opravila. in tako je treba dojemat tudi telefone in si pogledam kaj nucam.
o tem ali je iphone hardversko najboljši telefon bi se dalo debatirat. mislim da trenutno več ni in ga je eden izmed androidov posekal po tehničnih karakteristikah. kar se designa tiče... je subjektivna stvar. o tem alhko debatiramo ure in ure, ampak objektivnega mnenja ne bomo dobli.
zaenkrat nisem videl težnje po tem da bi nevem kak rabil flash. niti ne vem če ga moj android podpira ali ne.

Kar rabim je gmail, ter googlov koledar. finta je da sem se nanj navadil in sinhronizacija ko sem v wifi dometu je pač super. zraven imam pa še mobisle notes za todo listo, nakupovalno listo ipd. pa napravo ki mi na všečen način ponuja predvajanje muzike.

tako sem se odločil za htc legend, ki mi je te potrebe zadovoljil. za iphone bi rabil še 400€ več, pa še garancije nebi imel...

kar pa mu blazno zamerim, je pa pošiljanje kontaktnih kartic (vCard) preko sms in prepoznavanje njih, ter odsotnost pošiljanja datotek preko bluetooth. oboje bi po mojem mnenju moralo spadat v default konfiguracijo androida, saj je to funkcionalnost vsakega feature phona. nevem kako se sicer iphone drži v tej kategoriji, ampak mislim da mu pri kontaknih karticah gre enako.

nekikr ::

Za iPhone imaš servis tudi v Sloveniji. Garancijo lahko uveljavljaš na najmanj treh mestih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostala le Android in iOS, zbogom konkurenca

Oddelek: Novice / Rezultati
4418478 (14784) andromedar
»

Android 6 zgolj na odstotku naprav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5319359 (14006) Vajenc
»

Windows Phone prehitel BlackBerry, Android še povečal naskok

Oddelek: Novice / Android
4715249 (12372) Gregor P
»

Symbian je mrtev, Nokia izplavala iz rdečih številk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5316866 (12726) Hayabusa
»

Intel presegel pričakovanja, skrb vzbujajo le Atomi

Oddelek: Novice / Rezultati
94449 (3000) Key Quest

Več podobnih tem