» »

Izbira pnevmatik help

Izbira pnevmatik help

1
2
»

WarpedGone ::

Sam kot sem reku, jz nisem cestni dirkač. Vozim počas in gre več al manj za lokalne vožnje, avto pa je itak star in ne morem računat na dolgo življensko dobo.

Če se mi boš zalimal v rit, ker mi bojo gume pri zaviranju bol zagrable kot tebi, vedi da ti jih bom naložu okrog kepe. Sam ne se pol jokat ...

Slaba guma je odločitev za katero sprejmeš odgovornost. Celoletna guma pa ni ne tič ne miš, zanič polet in zanič pozim in zanič vmes.
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

Pa ne zdi se mi taka kriza z temi celoletnimi...

Goodyear standardne letne, Duragrip (te so tudi najbolj pogoste ki jin na netu prodajajo kot letne):

mokra cesta- 4 zvezdice
suha cesta- 3 zvezdice
zima- 0

http://eu.goodyear.com/si_si/tires/repo...


Goodyear 4 seasons celoletne:

mokra cesta- 5 zvezdic
suha cesta- 4 zvezdice
zima- 4 zvezdice

http://eu.goodyear.com/si_si/tires/repo...



Tko, te dražje celoletne so boljše od običnih letnih v vseh razmerah. Nevem no, ne zdi se mi tak bav bav.

joze28 ::

Trenutno se ti ne zdi kriza, ko boš pa imel v nezgodi škode za 10 kompletov pnevmatik bo prepozno.
Kdaj so bili testi proizvajalca merodajni, pa kvaliteta pnevmatik je tudi pri enakem modelu, različna med dimenzijami.

guest #44 ::

Ni od proizvajalca, je od nemškega ADAC, ki je največji avtomobilski klub v EU. Gre pa za primerjavo istih dimenzij.

Poanta je da te dražje goodyear se obnesejo bolje kot marsikatere cenejše letne...glede na ocene.

te 4 seasons, so namenjene bolj za dež kot sneg to je res ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

joze28 ::

Celoletne ti močno odsvetujem,
še alternative, nakup rabljenih pnevmatik(stare do 2 leti),
v skrajnem primeru premontaža pnevmatik z zadnje osi spredaj ter zadaj potem nove pnevmatike.

WarpedGone ::

Sej ti ni treba kupt cenejših letnih, kup enako drage letne pa bo več oprijema.

Letne so problem ko je drek na cesti (plundra, sneg, mehko blato), ker se relatvno droban profl hitro zafila in imaš umazano "slick" gumbo. Ko je cesta samo mokra letna prime bolj, kot pa zimska ali zimsko/letna zaradi "več gume" na asfaltu.

Zavedaj se, da ko boš res nucal oprijem, ga ne bo nikoli dovolj. Takrat ti dejstvo, da ga je blo 99,99% časa čist dost, ne bo nič pomagalo. 10 cm je lahko razlike med življenjem in smrtjo. Tut ob tvoji maksimalno defenzivni in preudarni vožnji. Prej ko si iz glave izbiješ idejo, da si ful dobr voznik, bolje bo.
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

Te razumem Warped. Ne trdim, da sem dober voznik (po statistiki mogože ja) ampak, itak da obstajajo dost boljš od mene. Še več obstaja pa takih, ki divjajo in so slabi vozniki...te se strinjam, da rabijo met tehniko 1A porihtano, ker jo bodo sigurno izkoristili.


Pol pa dobre letne za po mokrem...se strinjam, ampak jih ne najdem. Ironično najboljše letne pnevmatike mojih dimenzij (iz strani gume-direkt) so Michelin ENERGY E3B 1, ki so po ocenah slabše od Goodyear 4 seasons. Go figure!? Goodyear tudi reklamira 4 seasons kot letne za po dežju.

4 seazons so najdražje od vseh na tisti strani od mojih dimenzij. Dejansko ni boljše letne kot te celoletne goodyearke (glede na ocene). Če mi lahko kdo to razloži oz najde boljše letne kot te?

WarpedGone ::

Ironično najboljše letne pnevmatike mojih dimenzij (iz strani gume-direkt) so Michelin ENERGY E3B 1, ki so po ocenah slabše od Goodyear 4 seasons.

Tega ne kupim. Kak test je bil to???
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

Čekiraj sam:

Goodyear

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d...


Michelin

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d...


Godyear ima mnogo testov, michelin samo enega...in še to user based. Povejte vi, če se jaz motim...ocene so take. Mogoče je celo kaj na tem, da imajo tolk testov...mogoče so res dobre gume in jim oznaka "celoletne" kvari ime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

WarpedGone ::

Že samo na osnovi videza dezena obeh linkanih pnevmatik ti GARANTIRAM da mata obe slabši oprijem od večine spodobnih letnih gum. Več praznega prostora in globji profil, ki se pod resno obremenitvijo zvija. Zraven pride še mehkejša zmes, ker mora stvar funkcionirat pri nižjih temperaturah in je konc veselja.

Tisti testi so klinc, ker nikjer ne piše kaj točno pomeni ocena npr. 1,7. Ocene odlično, dobro ipd. so pogono primerljive dokler primerjaš rezultate enega in istega testa.

Primerljivo bi blo naprimer dolžina zavorne razdalje na suhi cesti, na mokri cesti, maks hitrost skozi nek ovinek z danim radijem brez da te odnese ipd - neke konkretne cifre.

Samo na podlagi "štirih zvezdic" nimaš kej sklepat.
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

Poglej kako jih kategorizira sam goodyear. Bodisi kot "vsi letni časi" oz kot "letne->dež/zmogljivost".

http://eu.goodyear.com/si_si/index_flas...

Meni se zdi oznaka dokaj primerno, letne ki žrtvujejo nekaj oprijema na suhem za oprijem na mokrem. Z čistokrvnimi zimskimi po snegu se ne morejo dajat...ampak za občasni sneg bodo pa ja zdržale. Oznake M+S si vrjetno res ne zaslužijo, zato raje ko si na snegu delaj se da maš letne pa si na varni strani.


Ej nevem kaj točno so te oznake, ne znam nemško, da bi točno preveru kako jih je ADAC testiral, če pa ti znaš lahk čekiraš

http://www.adac.de/

mogoče je celo kej napisano konkretneje.

Tu sem neki najdu, ampak ne štekam preveč

http://www.oeamtc.at/netautor/html_seit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

guest #44 ::

To si poglej...neki sem šlatal, pa sem naletel tu

http://www.adac.de/infotestrat/tests/re...

guest #44 ::

Ta opis še poglej, in kolk mi je uspel z najdi.si slovarjem, niso ravno navdušeni

http://www.focus.de/auto/ratgeber/siche...


Sej pravim...odločitev ni še padla. Če najdem boljše gume za dež vzamem une.


No, če je menjava gum na iste feltne pocen, pol ni panike...niti ne rabim kupovat novih, kupim zimske in vržem gor. Bom povprašal kolk pride menjava/centriranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

M-XXXX ::

Bo google translate lažji kot slovar^^:

http://translate.google.com/translate?j...

guest #44 ::

O fak, čist pozabu an google translate. Tnx!

Pa še odlično je prevedlo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

dolenc ::

Celoletne so čisto ok. Odvisno kje se voziš, kdaj in kako.

Moja mama je do sedaj vozila celoletne in ni imela nikoli težav. Res pa da dela krajše relacije, kuča-poso.
Prav tako druga žlahtnica, ki je vozila ko šumaher(ženska za volanom), 40k+ na leto, pa tudi brez problema. Jaz sem šel z tistimi gumami še na bivšo pisto, niso ble popolne, ma so držale :)

Tko da bluzit, da celoletne niso gume je čist zgrešeno, za primorsko so sigurno dobra izbira. Poglej malo po testih katere so dobre, pa natagni gor in gas.

Treba je pa vozit previdno in se prilagodit razmeram na cesti, ne glede na pnevmatiko. Pa na 3 sezone menjat pnevmatike.

WarpedGone ::

>> Moja mama je do sedaj vozila celoletne in ni imela nikoli težav.
Še en, ki misli da ubija statistika ...
Tudi zate velja opozorilo, da če se mi zalimaš v rit jih dobiš okol kepe.
Zbogom in hvala za vse ribe

whatever ::

Pa ti si cel Rambo, da nas boš vse pretepel.:))
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

WarpedGone ::

Kdorkoli se mi zalima v rit, bo fasal, če bo mel zanič gume. Jasno? Kaj je zanič bom presodu jaz sam.
Dost vas mam prepotentnih pametnjakovičev, pametnih ko 100 mater, kako da je vsaka plasitka na kolesih čist ok, saj se mama že ful dolg tko vozi...
Zbogom in hvala za vse ribe

dolenc ::

Sprobej gume, potem pa komentiraj.

huelz ::

Sej to je vsa poanta. Sam sem imel 3 nesrece v "koloni", ok, priznam, da sem bil tud nepazljiv mal pri voznji, ampak ce bi imel ok gume gor (in ne par sezon starih in zvozenih), bi se komot ustavil tiste pol metra prej, tako pa sem ravno tolk butnil, da je bla skoda na odbijacih.
Kar pa se tice voznje za ritjo, pri visjih hitrostih, je pa sploh recept za katastrofo, in pride takoj do izraza krajsa zavorna pot, ce imas dobre gume (govorimo pa tukaj o razliki vec 10 m).

amigo_no1 ::

WarpedGone je izjavil:

Kdorkoli se mi zalima v rit, bo fasal, če bo mel zanič gume. Jasno? Kaj je zanič bom presodu jaz sam.
Dost vas mam prepotentnih pametnjakovičev, pametnih ko 100 mater, kako da je vsaka plasitka na kolesih čist ok, saj se mama že ful dolg tko vozi...

Prepotentni pametnjakovič si v prvi vrsti sam.Boš tudi ti naletel na slo Chuck Norris-a, brez skrbi.
Imaš drugače avto parkiran v dnevni sobi namesto oltarja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

innerspace ::

Jverne, moj nasvet..
Kupi gume za dez, tipo Uniroyal Rallye 550 ali 680...so mehkejse, kar se pozna pri obrabi a tudi drzijo bolje na hladni podlagi. Za sneg niso lih idealne, a nobena guma ni idealna za sneg(razen spikes).
Dobis jih lahko pri lokalnih vulkanizerjih, zelo verjetno po narocilu, niso lih popularne.

Na obalnih cestah se obnesejo zelo dobro, tudi ob priliki na brozgi in snegu.
A takrat velja totalna previdnost, neglede na tip gum.

Ce si z obale, vprasaj na Axlu ali Tirosu(raje) za nasvet, the guys have experience.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

WarpedGone ::

No, tut "guma za dež" ne obstaja, obstaja le letna guma, ki se relativno dobro obnese na mokri podlagi.
Kupš pa gumo, ki je relativno dobra v vseh pogojih tvoje vožnje.
Zbogom in hvala za vse ribe

innerspace ::

tut "guma za dež" ne obstaja

Ja, ok. Gre se za 'prilagojen' profil in material. Kao.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

koyotee ::

sploh tako zelo priznanega proizvajalca kot je uniroyal, NOT!
Sej pri nas je tak klasika, da se špara na pnevmatikah. Treba pa je met u avtu za 1000EUR ozvočenja, ter pragove, spojlerje itd...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

joze28 ::

Kaj vas drži na cesti? Denarnica? Ego? Volan?
Pnevmatike so edin stik s cesto!!

M-XXXX ::

joze28 je izjavil:

Kaj vas drži na cesti? Denarnica? Ego? Volan?
Pnevmatike so edin stik s cesto!!

Podpis pod tole. Imaš lahko avto za 5000€, za 10 000€, za 100 000€ pa se bo z zanič gumami slabše držal na cesti kot en avto za 500€ in dobrimi gumami!

jazbec ::

ko kupiš avto veš da boš imel z njim stroške-s tem se je treba sprijaznit
sam imam in letne in zimske
in mi ni škoda denarja za njih
celoletne so K***C od gum
in nimam jih na dodatnih feltnah
rajši 400 evrov za 4 gume kot stroške plačevat ko pride do nesrece
je ap res da vsak si jih ne more privoščit
vseeno pa rajši kupi letne in zimske
glej znamke kot so michelin,goodyear,dunlop,bridgestone in pirelli
vsi top proizvajalci gum

guest #44 ::

Te uniroyal sploh ne najdem mojih dimenzij. Več al manj vse firme ponujajo isto izbiro.

innerspace ::

Tele sem nasel:
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d...

Zgleda, da ponudba 13"(155) ni lih velika, od 14" dalje pa najdes skoraj vse.

Ce si z obale, vprasaj pri TomiPress(Skofije) ali Tiros.
In ja, ni za sparat pri gumah...sicer cena ni merilo za dober stik, testi so. A kaj ko testirajo vecinoma vecje dimenzije od tvojih.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

guest #44 ::

Ja tisto sem tud jz našu, ocene ma dobre ja...je za razmislit.

Aston_11 ::

Ne ga zafkravat tolko, za tisto, kar on rabi, je vsaka guma dobra. In za to kar rabi, so celotne slabša izbira kot letne.

huelz ::

Ma ne vem ce, sem imel Kio Pride in Twingota, oba 13-tke gor, ampak z novimi gumami je cist druga zadeva. Ok, vozit po dezju, snegu, poledici!, dnevno delat 100+ km, pa hitro opazis razliko.
Obala verjamem da nima takih voznih razmer na dnevnem redu, ampak je obcutek za volanom vsekakor boljsi z dobrimi gumami, kakor pa da vozis kot po jajcih.
Pa tud ne verjamem, da je kdo lahko tolk "dober" voznik, da je nonstop zbran in previden, sej vsa poanta je ravno v tem, da z avtom v dobrem stanju se lahko izognes nepredvidenim situacijam na cesti, in zlo pomemben del so prav pnevmatike.

Aston_11 ::

Itak, da je razlika, samo enim ne dopoveš. Pri gumah (in čevljih) se ne špara. Poišče se take gume, ki najbolj ustrezajo voznim potrebam ali pa nekaj, kar pelje, je pa bolje ostati doma.

guest #44 ::

Sej to je to...zimske so pomojem overkill za obalo, ker jih sigurno ne izkoristiš. Letne z poudarkom na dež...za to sem zagret trenutno.

C_maniak ::

zadnjih nekaj strani nisem bral, tako da ne vem kaj ste dorekli. verjetno sam najbolj veš koliko časa boš vozil po zimskih razmerah, prilagam pa en link za primerjavo med letnimi, celoletnimi in zimskimi na ledu, kjer se vidi, da so celoletne zgleda celo leto bolj v k* :):

mr1two ::

nimaš kaj pri nas, pozimi rabiš zimske, poleti pa letne. Lahko pa furaš nonstop z zimskimi(jih pa res fejst pobere čez poletje, tako da se to ne splača). Rešitev za neprestano plačevanje za premontažo sta dva kompleta platišč z pnevmatikami- enkrat montiraš, enkrat centriraš.
LP

Gregor P ::

Mar jaz prav berem, da se ljudje sprašujete, če sredi takšne zime kot je imamo recimo sedaj, resnično potrebujte "prave" zimske pnevmatike?!?8-O Je to šala? Ker meni ni smešno;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

M-XXXX ::

Gregor P je izjavil:

Mar jaz prav berem, da se ljudje sprašujete, če sredi takšne zime kot je imamo recimo sedaj, resnično potrebujte "prave" zimske pnevmatike?!?8-O Je to šala? Ker meni ni smešno;((

Prvoten spraševalec je iz Primorske in če se situacija od nazadnje ni spremenila, kolikor vem ni ravno pol metra snega dol^^

Gregor P ::

Ravno gledam temperature in sedaj imajo tam doli nekje okoli 5-6°C in to sredi dneva; verjetno ni treba zopet ponavljati, kakšna je razlika (npr. v zavorni poti, obvladljivosti itd.) v takšnih temperaturah med zimskimi, letnimi in celoletnimi pnevmatikami:| Verjetno pa se, kdaj zapelje tudi v Ljubljano ipd. mar ne?

V bistvu sploh nimaš izbire!



P.S.: evo recimo "pametnega Italijana", ki je tudi mislil da za enodnevni izlet ne rabi zimskih gum na Gorenjskem;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

balocom ::

Klik
Komplet zimskih te pride 160€, drugi komplet jeklenih feltn pa ~50€ in ti greš reskirat pleh, živlenje, pleh drugih ter življenje drugih za ta denar, ob tem da imaš namen imet nekaj izletov v celinsko slovenijo ko bo sneg?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Gregor P ::

... snegec pada:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LordTado ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158487477 (18774) Leko
»

Celoletne gume 165 65 15

Oddelek: Na cesti
416094 (4890) KAVINSKY
»

Pnevmatike 195/60/R15 nasveti

Oddelek: Na cesti
131378 (1124) rosomah
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16833872 (28769) m0LN4r

Več podobnih tem