» »

Celoletne gume 165 65 15

Celoletne gume 165 65 15

schurda ::

Kje dobiti celoletne gume 165 65 R15
Goodyear vector ali Continental AllSeason Contact?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

t3hn0 ::

zakaj šparati z gumami?
nebi raje kupil ene kakovostne zimske gume in se tako izognil problemom?
^.^

schurda ::

Ne. So za malo km.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

starfotr ::

Očitno jih ne delajo. Boš moral pogledat druge znamke.

zobnik ::

Odvisno, eni rabjo avto samo občasno in so letne + verige OK. Če pa verig nimaš je kazen 40 evrov.
Itak, ko bo sneg ne boš rinil na cesto, če se ti ustavi in oviraš promet je pa 500 evrov kazni. Avstrija 5000 evrov. Italija min. 90 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

joze28 ::

Celoletne imel 3x prvič, zadnjič in nikoli več. Raje kupi zimske, pa še cenejše so.

t3hn0 ::

joze28 je izjavil:

Celoletne imel 3x prvič, zadnjič in nikoli več. Raje kupi zimske, pa še cenejše so.

se strinjam.
Najslabši so izgovori "saj delam malo kilometrov". S tem ko si kupiš jajc od gum, ogrožaš sebe in tudi druge na cesti, ko te bo odneslo iz ovinka, ali pa ko boš obstal na kakem klancu...
^.^

schurda ::

1. katere?
2. Koliko si se vozil in kje?
3. kaj ni bilo v redu?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

D3m ::

Mene tudi zanima kje je bil problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

starfotr ::

Na splošno so celoletne res jajc. Vendar če kupiš neko renomirano znamko gume, ki je preverjeno dobra, potem so tudi celoletne gume dobre.

Se pa strinjam, da je bolje imeti 2 kompleta, vendar tudi komplet dobrih (in dragih) celoletnih je v redu izbira.

schurda ::

Nič na splošno. A je kdo videl teste, kako se držijo na mokrem, snegu in ledu?

Kdor ima pripombo, naj bo konkretna: model, leto, vreme, stanje ceste, temperatura...

joze28 je izjavil:

Celoletne imel 3x prvič, zadnjič in nikoli več. Raje kupi zimske, pa še cenejše so.


Kaj pa poleti, ko ti jih natrga na robovih? In so v eni sezoni fuč.

Test:

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

MIHAc27 ::

Ja jaz sem imel že parkrat letne gor in so bile zanič celo po suhem, poleti kljub ne previsoki starosti (Kormoran in Barum).
Pa zimske sem tudi že imel in so bile bolj tak tak (Sava).
Sedaj imam pa letne, ki so super (Hankook)... ne moreš verjet.

Schuda ne se sekirat, za nekatere so celoletne gume pač greh, da ni večjega.
Ti priporočam da pokličeš firmo Avtomojster na 01/423-55-36 Povprašaj jih, tudi če nimajo verjetno lahko kaj naročijo. Vsaj jaz sem zase gume nazadnje tam kupil in zmontiral.

Han ::

Google: 165/65 R15 vector 4seasons

https://www.gume-direkt.com/product/Goo...

puda ::

Celoletne gume so za področje kjer ni nizkih in visokih temperatur ter snega. Kupu zimske pa se voz čez ceu let. Pozimi bo guma delala poleti pa tudi samo se bo hitreje rabila.

joze28 ::

Celoletne niso ne tič ne miš, ni podlage, kjer bi bile primerljive z letnimi ali zimskimi.

Na snegu se obnasajo kot letne gume.

ČE bi želel šparat, bi kupil samo zimske.

D3m ::

Bomo videli. Trenutno grem v 2.zimsko sezono z njimi. Če pridem vsaj do 3.sezone sem zmagal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zobnik ::

Tist k rab 6x/teden avto sploh ne bo razmišljal o tem, ali zimske ali ne, ampak jih bo zamenjal.
Ostali pa, pač tisti dan ko snei ne uporabljate avto.

louser ::

puda je izjavil:

Celoletne gume so za področje kjer ni nizkih in visokih temperatur ter snega. Kupu zimske pa se voz čez ceu let. Pozimi bo guma delala poleti pa tudi samo se bo hitreje rabila.

Novejše modele sicer delaji na osnovi zimskih.

D3m ::

Ne. Novejše delajo na osnovi letnih.

Prej so bile na osnovi zimskuh.
|HP EliteBook|R5 6650U|

facepalm ::

puda je izjavil:

Celoletne gume so za področje kjer ni nizkih in visokih temperatur ter snega. Kupu zimske pa se voz čez ceu let. Pozimi bo guma delala poleti pa tudi samo se bo hitreje rabila.


ce ni nizkih temp, so letne optimalna izbira.
celoletne so primerne za npr. obalo, kjer zapade sneg 1x na 2 leti. ceprav so, za ta del Slovenije, dovolj letne.

tudi sam sem tuhtal o nabavi celoletnih in jih menjavati vsako leto (po 40kkm), vendar sem izracunal, da me pride ceneje menjati 2 kompleta gum vsaki 2 leti.
celoletne so namrec vsaj 10% drazje od letnih/zimskih.

Han ::

Michelin CrossClimate so bolj letne, Goodyear Vector 4Seasons pa bolj zimske.

IL_DIAVOLO ::

Kupi zimske in jih vozi cez celo leto.

Netrunner ::

Sam imam enako dilemo in od vsega napisanega tu in še kje drugje, nevem kaj bi vzel. Imamo dva avta pri hiši in kupujem gume za mali avto s katerim se dela cca 3k km/leto 95% po mestu. Hitrost je povprečno 30-70kmh .. sem pa tja do 90kmh max.

Izogniti se hočem menjaci gum ob koncu sezone in zato iščem kaj imeti za celo leto. Pri glavnem avtmobilu sem imel lani enako dilemo in sem se odličil za celoletne michelin cross climate s katerimi sem zelo zadovoljen (čez celo leto). Malo so mi predrage za sekundarni avto s katerim se malo vozi. Gledal sem v ranku 50-55EUR/ gumo kot sta kumho in nexen.

Na prejšnjem sekundarnem atomobilu sem celo leto vozil z zimskimi in nisem imel nekih težav. Kakorkoli, ko bereš eni dvetujejo zimske za celo leto, drugi letne + ketne .. tretji celoletne :)

Več ko berem manj vem

Drugače mi je pomembno da se dobro obnesejo na suhem in mokrem. Snega se bom izogibal.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

GreenT ::

Lansko leto sm bil pameten in kupil najcnej HiFly zimske gume. Na AC sm se skor fental. Nikol več. Lansko leto sm sicer avto s temi gumami prodal,...tako da sem letos spet rabil nove zimske. Šel sm gledat na AMZS in vzel najbolje ocenjene: Continental ts 860,.... Dons me je dejansko strah, ker vem, da verjetno nisem bil edini, ki je mel na avtu pocen kitajske gume.

Siddh ::

Za tako dimenzijo pridejo ta bolše letne pirelli (P1 se mi zdi?) gume 55EUR po komadu. Zimske pa če res hočeš vzameš savine za 45EUR. In imaš avto obut za 5 let za 400EUR.

Pardon, cena je za 195/65/15. Sicer pa za tvojo dimenzijo tudi verjetno ni cena preveč drugačna. Če se odločiš za savine gume, še vedno lahko prideš skozi z 400EUR za komplet letnih in zimskih.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

SimplyMiha ::

Ali je res potrebno šparati pri edinem stiku s cestiščem?

facepalm ::

malokdo ceni dobro gumo, dokler ne preizkusi slabe v kocljivi situaciji.

schurda ::

Siddh je izjavil:

Za tako dimenzijo pridejo ta bolše letne pirelli (P1 se mi zdi?) gume 55EUR po komadu. Zimske pa če res hočeš vzameš savine za 45EUR. In imaš avto obut za 5 let za 400EUR.

Pardon, cena je za 195/65/15. Sicer pa za tvojo dimenzijo tudi verjetno ni cena preveč drugačna. Če se odločiš za savine gume, še vedno lahko prideš skozi z 400EUR za komplet letnih in zimskih.


Savine zimske je prijatelj poleti natrgal. Ne preide v poštev. ;(

facepalm je izjavil:

puda je izjavil:

Celoletne gume so za področje kjer ni nizkih in visokih temperatur ter snega. Kupu zimske pa se voz čez ceu let. Pozimi bo guma delala poleti pa tudi samo se bo hitreje rabila.


ce ni nizkih temp, so letne optimalna izbira.
celoletne so primerne za npr. obalo, kjer zapade sneg 1x na 2 leti. ceprav so, za ta del Slovenije, dovolj letne.

tudi sam sem tuhtal o nabavi celoletnih in jih menjavati vsako leto (po 40kkm), vendar sem izracunal, da me pride ceneje menjati 2 kompleta gum vsaki 2 leti.
celoletne so namrec vsaj 10% drazje od letnih/zimskih.


Če delaš 40 Mm, potem nimaš kej razmišljat. 2-3 sezone imaš 2 garnituri, če ti ampak res samo, če ti rata. Pa 2 garnituri platišč.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

borisk ::

za takšno malo dimenzijo je brez veze šparar, ker pridejo zelo dobre zimske za manj kot 200€

Siddh ::

schurda je izjavil:

Siddh je izjavil:

Za tako dimenzijo pridejo ta bolše letne pirelli (P1 se mi zdi?) gume 55EUR po komadu. Zimske pa če res hočeš vzameš savine za 45EUR. In imaš avto obut za 5 let za 400EUR.

Pardon, cena je za 195/65/15. Sicer pa za tvojo dimenzijo tudi verjetno ni cena preveč drugačna. Če se odločiš za savine gume, še vedno lahko prideš skozi z 400EUR za komplet letnih in zimskih.


Savine zimske je prijatelj poleti natrgal. Ne preide v poštev. ;(





Mislil sem dva kompleta - letne in zimske. Skupaj so 400€ ali manj.


t3hn0 ::

SimplyMiha je izjavil:

Ali je res potrebno šparati pri edinem stiku s cestiščem?

facepalm je izjavil:

malokdo ceni dobro gumo, dokler ne preizkusi slabe v kocljivi situaciji.


Jaz se popolnoma strinjam s tem. Znanka je pravtako imela neke čungalunga "celoletne" gume, pozimi si avta ni upala voziti ker je drselo. Mislim da tisti ki si kupi avto, ve da avto predstavlja nek strošek. Saj ne greš na bencinsko pa tankaš gorivo in potem doliješ še malce vode zraven.

Kupi si potem raje moped za 3k km/letno po mestu. Bo vse cenejše....registracija, gume in še nižja poraba.

//edit
Šoleg tega pa nihče ni napisal regije kje se vozijo. Vozinikom iz primorske morda delam krivico z zgornjim, ker tisti res ne potrebujejo zimskih gum, če ne grejo naprej od Črnega Kala.
Za druge je pa tako, kot da si kupijo celoletne hlače..grem stavit da jim bo poleti vroče, pozimi jih bo pa zeblo, ampak hej - saj so "celoletne".
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

SumTingWong ::

Malenkost bom ukradel temo. Kupujem 175/65/14 zimske gume, uporabljale se bodo pozimi in poleti (načeloma 2 zimi 2 poletji). Avto je Clio, malo km, prosim brez komentarjev glede uporabe poleti, se zavedam (se pa uporabnik ne in ne morem prepričati, probal večkrat).

Continental TS860 vs Goodyear UG9. Prva je vsesplošno najboljša, druga ima manj obrabe. Kaj vzeti?

Han ::

WhiteAngel ::

schurda je izjavil:


Savine zimske je prijatelj poleti natrgal. Ne preide v poštev. ;(


Eskimo so kar mehke gume, ja. Ampak da jih strgaš, ga moraš pa res ornk ganjati sredi poletja?! Sam vozim z Eskimo S3+ celo leto ter jih zamenjam na dve leti. Naredim 25k km na leto. Eskimo je prepoceni, da bi se jo splačalo merkati in plačevati vulkanizerjem dvakrat na leto za menjavo.

Ales ::

Nazadnje ko sem gledal nek test s Savo, je bila dobra na snegu, na ostalih podlagah pa med najslabšimi. Je še vedno tako? Če je, potem najbrž ni dobra izbira niti za vožnjo pozimi, kaj šele za celo leto. Kako, da si se odločil zanjo?

@SumTingWong, če bo res malo kilometrov in predvidena življ. doba 2 leti se jaz z obrabo ne bi toliko obremenjeval, sploh ker tudi Continental ni tako zelo slaba pri tem.

Motorevija 2018/10 test zimskih pnevmatik 175/65R14 (pdf)

Motorevija 2018/10 test zimskih pnevmatik 205/55R16 (pdf)

Zanimivo, da je pri širini 175 Goodyear UG9 precej padla po kvaliteti v primerjavi s širino 205. Pri ožjih je Continental TS860 dosti boljša izbira, vodljivost na snegu pri UG9 je precej porazna.

Gr8t ::

Testi:
https://www.adac.de/infotestrat/tests/r...
https://www.adac.de/infotestrat/tests/r...
https://www.adac.de/infotestrat/tests/r...

HP2 je bila prvo sezono top guma, brez slabosti na vseh treh podlagah. Pa ne vozim kot 99% ljudi, ampak grem tudi pozimi kar da moj 200HP avto. Seveda prilagodim podlagi, mokro na nekje 80-90% suhe, sneg max 70.
Naj bi bila slabša po mokrem, ampak ne vem kdo upa voziti povsem na polno v mokrem. Na ravninah že, čez ovinke je pa valda treba vsaj mal prilagodit.
V glavnem, ocena 2,7 po mokrem je ok, če je bila zame ok (včeraj se je en trudil in nekaj kao dirkal, to je bil daleč najhitrejši voznik kar sem ga videl, jaz sem kruzal za njim, res pa da je to normalno pri razliki 100 vs. 200HP), bo za vsakogar. 2.9 kolker ima S3 je tako tudi povsem ok.

schurda ::

WhiteAngel je izjavil:

schurda je izjavil:


Savine zimske je prijatelj poleti natrgal. Ne preide v poštev. ;(


Eskimo so kar mehke gume, ja. Ampak da jih strgaš, ga moraš pa res ornk ganjati sredi poletja?! Sam vozim z Eskimo S3+ celo leto ter jih zamenjam na dve leti. Naredim 25k km na leto. Eskimo je prepoceni, da bi se jo splačalo merkati in plačevati vulkanizerjem dvakrat na leto za menjavo.


Hecen si. :)) Za 25 Mm/leto si kupiš zimske in letne in jih imaš 4 leta, vsake na svojih platiščih. Pa si varen. Ti nisi.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

WhiteAngel ::

schurda je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

schurda je izjavil:


Savine zimske je prijatelj poleti natrgal. Ne preide v poštev. ;(


Eskimo so kar mehke gume, ja. Ampak da jih strgaš, ga moraš pa res ornk ganjati sredi poletja?! Sam vozim z Eskimo S3+ celo leto ter jih zamenjam na dve leti. Naredim 25k km na leto. Eskimo je prepoceni, da bi se jo splačalo merkati in plačevati vulkanizerjem dvakrat na leto za menjavo.


Hecen si. :)) Za 25 Mm/leto si kupiš zimske in letne in jih imaš 4 leta, vsake na svojih platiščih. Pa si varen. Ti nisi.


Nimam platisc. Na zadnje ko sem gledal, stanejo vsaj 100 eur na komad r15 195.

dukedl ::

WhiteAngel je izjavil:

schurda je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

schurda je izjavil:


Savine zimske je prijatelj poleti natrgal. Ne preide v poštev. ;(


Eskimo so kar mehke gume, ja. Ampak da jih strgaš, ga moraš pa res ornk ganjati sredi poletja?! Sam vozim z Eskimo S3+ celo leto ter jih zamenjam na dve leti. Naredim 25k km na leto. Eskimo je prepoceni, da bi se jo splačalo merkati in plačevati vulkanizerjem dvakrat na leto za menjavo.


Hecen si. :)) Za 25 Mm/leto si kupiš zimske in letne in jih imaš 4 leta, vsake na svojih platiščih. Pa si varen. Ti nisi.


Nimam platisc. Na zadnje ko sem gledal, stanejo vsaj 100 eur na komad r15 195.


uau toliko?
http://www.bolha.com/avto-moto/platisca...

4 leta nazaj sem dal 160EUR za komplet....sicer za gume 185/60 R15 ampak vseeno....se da najti

-> http://www.bolha.com/avto-moto/platisca...
lp dukedl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dukedl ()

klihk ::

Tisti, ki uporabljate celoletne: ali imate pozimi s sabo verige/nogavice v prtljažniku, za vsak primer?

D3m ::

Nope.
|HP EliteBook|R5 6650U|

KAVINSKY ::

Ne, pa do zdaj nisem imel težav v snegu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike 195/60/R15 nasveti

Oddelek: Na cesti
131393 (1139) rosomah
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16834143 (29040) m0LN4r
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10624018 (19872) Domobrancek
»

Izbira pnevmatik help (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
939137 (7914) LordTado

Več podobnih tem