» »

Nastavitev interneta (dom podiplomcev)

Nastavitev interneta (dom podiplomcev)

kilobajt ::

Zivjo,

mene samo zanima, ce ima se kdo kaksno idejo kaj bi lahko poskusil.

Stvar pa je taka: Sem v domu za podiplomce in imam Windows 7. Za dostop do interneta (zicni) sem dobil na listu navodila, kaj je treba vpisati v TCP/IPv4. Je cisto primitivno.. pac IP naslov, masko getway in DNS-je... Ampak mi nikakor ne dela.. Z routerjem se povezem, ampak "no internet access"...

Poskusil sem ze vse.. odinstaliral sem firewall, antivirus, anti-spy in izklopil pozarni zid od windowsov.. ampak se vedno je isto.. stevilke sem ze 100x pregledal..

Sedaj mi je zmanjkalo idej..ali ima se kdo kaksno idejo kaj bi lahko poskusil?

Hvala.

gokky ::

A si (fiksni) IP naslov/masko/DNS vpisal v računalnik ali v router?

kilobajt ::

Itaq v racunalnik, ker do routerja nimam dostopa.. je pac fiksen od doma..

NeMeTko ::

Brez da delaš veliko znanost, uporabi naslednjo 'kmečko' metodo:

Prosi kolega is sosednje sobe, da poskusi svoj prenosnik priključiti na tvojo vtičnico (s svojim kosom kabla), potem poskusita še s tvojim podaljškom....

Če mu ne dela, potem je nekaj narobe že z povezavo vtičnice.
Če mu dela z njegovim kablom, potem si pojdi kupiti novega.
Če mu dela s tvojim kablom, potem tuhtaj naprej kaj si narobe nastavil na svojem PC.

Tako boš vsaj vedel, da je res nekaj narobe na strani PC in ne na strani kablaže.

energetik ::

Potem so pač zamočili in ti dali napačne podatke. Poskusi še tako, da nastavil avtomatsko pridobivanje IP.

zee ::

V DPL-ju DHCP dela samo za wireless dostop, za katerega pa potrebujes se uporabnisko ime in geslo.

@kilobajt:
Bodi pozoren, da pravilno nastavis netmask in naslov gateway-a, ki je malo drugacen (od standardov). V vsakem primeru pa ti toplo priporocam, da si (kljub obvestilom, ki si jih morda videl) zrihtas svoj router in svoje lastno wireless omrezje. Omrezje wireless v DPL-ju je namrec boljkone hec, zato je najbolje, ce imas svojega, kjer nastavis oddajanje anten na skoraj minimum...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kilobajt ::

zee: si ti tudi v domu za podiplomce? A tebi je kar delalo, ko si vpisal podatke?

Ja... wireless je res bolj za salo.. saj med vikendom je kar delal.. sedaj pa dela nekje 15 kb/s..ne da se gledati niti youtube..

zee ::

Zivjo.
Meni je vselej delalo (Linux, OS X, Windows XP, ...), ceprav sem direkten priklop uporabil le malokrat. Kako imas nastavljen pozarni zid od Windowsov? Priporocam ti, da ga nastavis na "Home Network". Mrezni kabel, ki ga uporabljas deluje OK?

Tezave so bile pred leti, ko so ljudje (ce sta v apartmaju zivela dva) kradli IP naslove zato, da jim ne bi bilo potrebno nastavljati interneta. Tudi zato sem si omislil svoj router in lastno wireless omrezje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kilobajt ::

Mrezni kabel je pomoje ok, ker imam dva.. in je z obema isto..

Pozarni zid je nastavljen na "Public Network" in "Unidentified Network". Nikakor se ga ne da spremenit v network sharing centru.. vedno napise "windows could not set the network settings".

Uspelo mi ga je spremeniti, ce v vrstico napisem "secpol.msc" in potem spremenim rocno... samo je se vedno isto.. poveze se lokalno, samo brez interneta...pa tudi received packages imam 0...

Na googletu sem nasel, da se tole dogaja tono ljudem.. samo nobena njihova resitev mi ni delala..

zee ::

Ne sme bit na public network.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kilobajt ::

Verjetno je to problem ja.. Bom probal najti se kaksno resitev kako spremeniti na googletu..

gokky ::

Če bi bil priključen pri meni doma, bi mi moral dati še MAC svojega računalnika, da ga dovolim na usmerjevalniku, sicer bi se ti dogajalo podobno.

zee ::

V DPL-ju tega preverjeno ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kilobajt ::

Pojma nimam vec kaj naj naredim.. Preizkusil sem ze skoraj vse mozne resitve iz googleta. Nimam nobenih Bonjour servisov, na novo sem instaliral driverje, spremenil vse kar se da spremeniti, 100x resetiral racunalnik, mrezno itd itd...

zee: ali mogoce ves, ce obstaja kaksen skrbnik za omrezje v domu, da se obrnem se nanj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1766544822 (118) PrimozR
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816020 (9593) d4vid
»

SecureW2; Žična in brezžična povezava na istem laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
577349 (6695) ArchNem
»

Kako povezem dva racunalnika v mrezo

Oddelek: Omrežja in internet
121972 (1877) Redkvica
»

Zelo čuden mrežni problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91516 (1318) Self-Defence

Več podobnih tem