» »

monitor se ne prižge

monitor se ne prižge

Netboy ::

Pozdravljeni,

imam problem, ki ga sam ne znam rešiti. Po dolgem času sem poskušal prižgat računalnik z naslednjo konfiguracijo :
MSI k9n platinum
X2 5000+
7950gt
teamgroup 2gb ram (2x1gb)

Ventilator nad procesorjem se normalno zažene, prav tako čutim tresljaje na trdem disku. Monitor se pa ne prižge (lučka utripa).

Razstavil sem celoten računalnik in opazil še, da računalnika ne morem ugasnit, tako da bi držal tipko power off (na ohišju).

Probal sem: drugo grafično kartico
različne kombinacije ramov
odstranil baterijo
odstranil vse komponente razen proca, ramov in grafične.

Pri vklopu prav tako ni nobenih piskov.

Ali ima kdo idejo kako stestirat matično in procesor?

A. Smith ::

Trenutno stvari sicer bolj kažejo na problem z mamo plato ali napajalnik, ampak vseeno za vsak slučaj poskusi še z drugim monitorjem, če tvoj slučajno ni v redu, oziroma svoj monitor priključi k drugemu računalniku.

Če je monitor v redu, z voltmetrom (če ga imaš) izmeri napetosti napajalnika. Kot tretje pa poglej, če je na matični plošči kaj napihnjenih kondenzatorjev.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Netboy ::

Monitor zagotovo deluje. Sprobano na drugam računalniku. Na plošči ni vidnih napihnjenih kondenzatorjev.

Sem pa opazil še nekaj: ko računalnik ugasnem (on/off) na napajalniku, ga ne morem takoj prižgat nazaj. Potrebno je izmaknit kabel iz napajalnika in parkrat pritisnit tipko za vklop na ohišju. Potem ko ga vklopim nazaj pa spet "deluje".

A. Smith ::

Poskusi izklopit računalnik tako, da držiš gumb za izklop vsaj 5 sekund. Če se sistem ne zažene, potem enkraten kratek pritisk ni dovolj.

Če imaš inštrument, pomeri napetost na napajalniku. Sicer poskusi kje dobiti drug napajalnik, da vidiš, če je v tem problem.

Koliko časa pa že nisi prižgal računalnika? Če ga že od poletja nisi in je fasal kakšno strelo, ker je bil priključen na omrežje, je znalo crknit vse živo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535287 (4223) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317211 (13334) G_mAn
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689352 (7814) Helena123
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184302 (4055) hudychk
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312036 (11423) k0lar

Več podobnih tem