» »

Zakaj država ne časti brezplačni pretvornik?

Zakaj država ne časti brezplačni pretvornik?

jcb ::

Berem po netu in bodo v tujini vsi dobil zastonj pretvornik.

Ni mi jasno, imam net, sem naročnik, plačujem 20 evrov, ko sem sklenil pogodbo sem dobil za đabe modem, ki naj bi stal 120 evrov, enkrat mi ga je skurlo, prišli zamenal zastonj, sedaj ga merkam.

Zakaj potem tudi država tega ne stori, saj smo naročniki RTV.

Za je*ano državo, kot je Portugalska, Irska pa ma 100 milijonov. Nebi se čist nič bunil za ta pretvornik, če nebi bil naročnik, ampak halo plačujemo RTV je to še ena nateg RTV, da plačujemo za đabe.
  • spremenil: jcb ()

nurmaln ::

Tale tvoj post je neki tazga kot bi se nekdo ki ima doma samo radio, in zato plačuje RTV naročnino, pizdil zakaj mu država ne kupi televizorja. Pa saj vendar plačuje za RTV.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Okapi ::

Brezplačen sprejemnik DVB-T dobijo vsi, ki so zaradi ogroženega socialnega položaja oproščeni plačila prispevka RTV.

O.

Zeberdee ::

Okapi - kaj?!

tsh2 ::

internetni ponudniki dajo zastonj opremo zato, ker imajo konkurenco. rtv pa je nima, zato se ji ni treba truditi.

jaz sem naročil t-2 tv ampak ne vem, če nas bodo priklopil do 1. decembra. zato sem razmišljal da bi kupil dvb-t pretvornik na mimovrste in ga vrnil po enem mesecu. :) saj piše da se lahko robo vrne v 45 dneh brez vprašanj.

KoMar- ::

Berem po netu in bodo v tujini vsi dobil zastonj pretvornik

Totalna neresnica.

Začni brati tu in poklikaj vse linke, potem se pa oglasi: Digital switchover @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Okapi ::

Okapi - kaj?!
Kaj ti ni jasno?

O.

jcb ::

nurmaln je izjavil:

Tale tvoj post je neki tazga kot bi se nekdo ki ima doma samo radio, in zato plačuje RTV naročnino, pizdil zakaj mu država ne kupi televizorja. Pa saj vendar plačuje za RTV.


Kaj ti bo modem pri netu, če nimaš računalnika?
Modem časti ponudnik neta, PC si moraš zrihtat sam.

tsh2 je izjavil:

internetni ponudniki dajo zastonj opremo zato, ker imajo konkurenco. rtv pa je nima, zato se ji ni treba truditi.


Zakaj nisi napisal, da je monopol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Gandalfar ::

kaksen monopol?

jcb ::

Ja a ni rtv monopol, tako kot telekom.

Gandalfar ::

no preberi si definicijo monopola

feryz ::

V bistvu je point nekje drugje.
Kako more država (retorično vprašanje) v nekem hipu spremeniti sistem oddajanja programov in tako prisiliti svoje državljane v nakup oz. nadgradnjo izdelka, ki mu nič ne manjka in je bil še leto ali dve nazaj prodajan brez opozoril, da bo kmalu neuporaben?
Zakaj po enakem ključu torej ne prepovejo, recimo, vseh avtov, ki ne dosegajo emisij, katere so predpisane za nove avtomobile?
Ali se po enakem ključu lahko nekoč država odloči (spet retorično vprašanje), da po novem letu na črpalkah ne bo več dizla temveč le bencin ali plin?

Gandalfar ::

> Kako more država (retorično vprašanje) v nekem hipu spremeniti sistem oddajanja programov in tako prisiliti svoje državljane v nakup oz. nadgradnjo izdelka, ki mu nič ne manjka in je bil še leto ali dve nazaj prodajan brez opozoril, da bo kmalu neuporaben?

In zakaj se ne bi smela?

> Zakaj po enakem ključu torej ne prepovejo, recimo, vseh avtov, ki ne dosegajo emisij, katere so predpisane za nove avtomobile?

Saj jih?

> Ali se po enakem ključu lahko nekoč država odloči (spet retorično vprašanje), da po novem letu na črpalkah ne bo več dizla temveč le bencin ali plin?

Saj so prepovedali dolocene vrste bencina.

Zeberdee ::

O., to mi preprosto ni jasno, in tudi še nisem slišal nikjer (pa verjetno imaš prav)?

RTV oz nosilec projekta, ministrstvo za gospodarstvo bo za "socialno" ogrožene nakupilo digije?

Okapi ::

Ja. Kupili (ministrstvo za znanost in tehnologijo, če se ne motim) so 4000 sprejemnikov in jih delijo vsem, ki so oproščeni prispevka RTV. Ko jih bo zmanjkalo, bodo pa refundirali 50 evrov za nakup sprejemnika tistim, ki so "zamudili" brezplačne. Do tega so upravičeni vsi, ki so oproščeni plačila prispevka RTV in nimajo kabelske ali internetne tv.

O.

Spajky ::

Hrvati so dobili od države vrednostni bon 14EUR (100kun) za subvencijo pri nakupu, bolje kot nic ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MadMax ::

Tistih 100kun je bilo za mpeg2.
Bo za mpeg4 tudi tako? 8-O
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

keworkian ::

Ko jebe hrano/oblačila za socialno ogrožene, važno da lahko gledajo TV. Tako da lahko spremljajo, kako fuckedup vse ratuje.
Obscenities in B-Flat

kmetek ::

tsh2 je izjavil:

internetni ponudniki dajo zastonj opremo zato, ker imajo konkurenco. rtv pa je nima, zato se ji ni treba truditi.

jaz sem naročil t-2 tv ampak ne vem, če nas bodo priklopil do 1. decembra. zato sem razmišljal da bi kupil dvb-t pretvornik na mimovrste in ga vrnil po enem mesecu. :) saj piše da se lahko robo vrne v 45 dneh brez vprašanj.


15 + 15 dni pa res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

joze67 ::

feryz je izjavil:

Kako more država (retorično vprašanje) v nekem hipu spremeniti sistem oddajanja programov in tako prisiliti svoje državljane v nakup oz. nadgradnjo izdelka, ki mu nič ne manjka in je bil še leto ali dve nazaj prodajan brez opozoril, da bo kmalu neuporaben?

Ta opozorila o prehodu na digitalno omrežje so prisotna že vrsto let. Ustrezni zakon je bil sprejet leta 2007. Poleg tega TV ne bo neuporaben - samo manj uporaben.

kmetek ::

pa se vi ljudje sploh zadevate, kdo in kaj je država?

Avenger ::

keworkian je izjavil:

Ko jebe hrano/oblačila za socialno ogrožene, važno da lahko gledajo TV. Tako da lahko spremljajo, kako fuckedup vse ratuje.


Ljudstvo vpije: "Hrane, hrane!!" med ljudstvom pomešani od države plačani ljudje "..in iger, in iger!!" in država da igre. Televizija onesrečuje, vzpodbuja potrošnjo in jemlje čas, ki bi ga lahko porabil za kaj kreativnega.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gregor P ::

To z brezplačnimi pretvorniki bi bila lepa poteza države, ampak v bistvu jim je to treba toliko storiti kot takrat, ko so uvedli analogni TV signal in niso vsakemu podelili naprave za njegov sprejem. Imamo pač to (ne-)srečo, da živimo v prehodnem obdobju. V bližnji prihodnosti ne bo nobeden več potreboval pretvornikov, ker bodo vse nove naprave imeli standardno vgrajen sodoben sprejemnik. Dokler ne bodo nekega dne uvedli zopet kakšen nov standard, novo tehnologijo:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Blazz ::

jcb je izjavil:

Berem po netu in bodo v tujini vsi dobil zastonj pretvornik.

Ni mi jasno, imam net, sem naročnik, plačujem 20 evrov, ko sem sklenil pogodbo sem dobil za đabe modem, ki naj bi stal 120 evrov, enkrat mi ga je skurlo, prišli zamenal zastonj, sedaj ga merkam.

Zakaj potem tudi država tega ne stori, saj smo naročniki RTV.

Za je*ano državo, kot je Portugalska, Irska pa ma 100 milijonov. Nebi se čist nič bunil za ta pretvornik, če nebi bil naročnik, ampak halo plačujemo RTV je to še ena nateg RTV, da plačujemo za đabe.


Irski ne bo naša država dala zaenkrat ničesar. Si še en izmed mnogih, ki ne zastopi besede poroštvo ;)

nurmaln ::

No ja Blazz. Če je poroštvo tolk benigna zadeva pa pejdi meni za poroka ko bom jemal 100.000 EUR kredita za hišo.;)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

krho ::

Gregor P je izjavil:

To z brezplačnimi pretvorniki bi bila lepa poteza države, ampak v bistvu jim je to treba toliko storiti kot takrat, ko so uvedli analogni TV signal in niso vsakemu podelili naprave za njegov sprejem. Imamo pač to (ne-)srečo, da živimo v prehodnem obdobju. V bližnji prihodnosti ne bo nobeden več potreboval pretvornikov, ker bodo vse nove naprave imeli standardno vgrajen sodoben sprejemnik. Dokler ne bodo nekega dne uvedli zopet kakšen nov standard, novo tehnologijo:D

Oprosti, ampak v tem primeru sem pa zelo zelo prepričan, da se motiš. Sedaj bodo menjali tele DVBTje kot gate. Samo poglej recimo standarde za sliko na PCju.
DVB-T2 je dokončan, nekatere države v EU, katere so na mpeg2 ga že uporabljajo za testno oddajanje signalov..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3753367613 (2328) pangro
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27665298 (51050) RejZoR
»

rtv mesečni prispevki (položnica) in paket televizija

Oddelek: Pomoč in nasveti
447466 (6264) fosil
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10329740 (24335) St235
»

Buzoranca s prisilno RTV naročnino- je to sploh v skladu s pravicami posasmeznika ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10218866 (16333) TESKAn

Več podobnih tem