» »

excel avtomatsko polnjenje celic

excel avtomatsko polnjenje celic

CaqKa ::

Imam en excel v katerem imam v enem stolpcu neke vrednosti, v naslednjih pa formule ki na podlagi teh podatkov računajo.
recimo da sem trenutno na vrstici 700 do katere imam dato zapolnjeno. Vsakič ko sem naredil nov vnos sem potem na koncu še stolpce s formulami skopiral nižje.
sem pa dodal še nekaj dodatnih formul, ki mi še nekaj računajo, ki pa so se začele same polnit, takoj kakor hitro dam vnos v prvem stolpcu. Pri tem jih nisem kopiral, in če se postavim na vrstico 701 v celico v kateri je nad njo sicer formula, je ta celica prazna. kakor hitro pa vpišem v A701 neko vrednost pa se je kar avtomatsko zapolnila (recimo B701).
pri nekaterih stolpcih mi to dela avtomatko naprej pri nekaterih pa ne. zanima me kako se to nastavi, ker sam nimam pojma kaj sem naredil pri tistih stolpcih drugače. Bilo bi pa delo olajšano, če bi se tisto kar samo zafilalo z formulo ko se nova vrstica načne.

nurmaln ::

Sigurno obstaja tudi kak drugi način, ampak za sedaj naredi takole

Stolpec A - Vnesi vrednosti v prvih pet celic (A1, A2...A5)

Stolpec B:
1. V polje B1 vnesi "=A1" (ostale celice v tem stoplcu naj bodo prazne)
2. Označi celico B1
3. V desnem spodnjem kotu označene celice se ti bo pojavil mali črni kvadratek - dvoklikni nanj

Sedaj bi se ti morale zapolniti celice do B5, ostale pa se bodo zapolnile ko boš vnesel nekaj v stolpec A.

Mislim da je to to kar nucaš.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

CaqKa ::

Načeloma je to, ampak deluje na praznem dokumentu. verjetno ga matra to da ostale celice niso prazne... pa morebiti tudi to da je formula za prvo vrstico (recimo B2) drugačna od naslendjih (začne z 0), dočim je na B3 šele ta prava formula.
se bom zgleda še moral malo poigrat s kopiranjem stolpcev pa jih na novo naredit ali pa nekaj.. nevem.
Hvala za odgovor, upam da je to to :)

nurmaln ::

Od katere vrstice dalje gre niti nima tolk veze. Če se prava formula prvič pojavi v B3, potem pač v tej celici udariš dvoklik na črn kvadratek, pa ti bo delalo od tam dalje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

CaqKa ::

Še vseeno mi nekak ne dela. zdaj mi celo še one ne delajo ko so prej...
vsekakor je lažje tole dvokliknit kot pa prej ko sem kopiral :)

CaqKa ::

Alenkag iz te teme in s tem odgovorom: http://slo-tech.com/forum/t476694/p3224...
me je pripeljala do še boljše rešitve.

postaviš se v tabelo, ji daš insert > table
potem ko si to naredil se ti v spodnjem desnem naredi na zadnjem vnosu neka ikonica in se tabela sama od sebe razteguje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587650 (3227) -JM-
»

Excel iskanje podvojenih vnosov

Oddelek: Pomoč in nasveti
186322 (4948) smetko
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213995 (3639) rferrari
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314642 (4064) veteran
»

excel problem

Oddelek: Programska oprema
142053 (1892) ||_^_||

Več podobnih tem