» »

Siol Trio 10Mb / Amis

Siol Trio 10Mb / Amis

molat ::

Zdravo

Siol ima poudbo - da imaš link 10Mb (žal pač nimam optike... :-( ), če ugasneš TV.
Kako pa to aktiviramo mi = stari naročniki.

Sicer pa: očitno je lojalnost šibka točka Siol-a. Teta je dobila laptop za 1 eur ko je šla na siol.
Sedaj dajejo TV LCD za 100eur pri podpisu - jaz sem pa pri njih že 20let pa... še tiste "toče zvestobe" so mi za 10% znižanje naročnine zbili na 0 (iz platinastega razreda - karkoli že bi to blo ugodno). PA Wii so baje talal precej ceneje.

Tako da: j... se jim očitno za obstoječe. Resno razmišljam da bio šel na Amis - iz principa; potem pa nazaj, ko bo kakšna akcija :)

Any thoughts?

mr Vragec ::

Jaz bi na tvojem ponovno prebral tisk za paket Trio 10M kjer piše, da je 10MB linija če jo lahko imaš, to kar oni zagotavljajo pa je 1MB link.
Tako, da je teh 10MB opcijskih.

Nebi rad reklamiral ISP-jev vendar zame osebno je SIOL zadnji katerega bi izbral.

Bakunin ::

molat je izjavil:

Resno razmišljam da bio šel na Amis - iz principa; potem pa nazaj, ko bo kakšna akcija :)


Folk se ocitno "pali" na te razne "akcije", ki te dolgorocno stanejo vec kot ce bi isto stvar vzel pri Bigbangu na obroke...

Pri Amisu lepo pise da je hitrost DO 10Mb/s. AMiS izbira paketov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

molat ::

Bakunin je izjavil:

molat je izjavil:

Resno razmišljam da bio šel na Amis - iz principa; potem pa nazaj, ko bo kakšna akcija :)


Folk se ocitno "pali" na te razne "akcije", ki te dolgorocno stanejo vec kot ce bi isto stvar vzel pri Bigbangu na obroke...

Pri Amisu lepo pise da je hitrost DO 10Mb/s. AMiS izbira paketov


Lahko da sem napisal nerazumljivo - ampak tudi berete obupno ;) Kakšen Bigbang si privlekel?
Torej:
Ko bo AKCIJA NA SIOLU! NE NA AMISU
Palim se ne... ampak če "nov" naročnik dobi laptop za 1 euro - to ne "smrdi", ali pač - ti ga (prepostavljam) ne bi vzel...? Zvestoba (točke?) na Siolu nikoli ne odtehtajo te "vrednosti" - ni to da se palim/o - enostavno ni fer do obstoječih naročnikov. Če sem pa že 10let++ na siolu pa tut no! Nov naročnik dobi laptop, wii, lcd za 1/4 cene...

Aja: pa Amis mam 5 mesecev za akcijsko ceno - tj. cca. pol sedanje siolove... potem grem pa na siol in poberem "darilo" = laptop (npr.)...
Vprašanje je bilo kako je s prenosom obstoječih uporabnikov na "nov" paket Trio 10Mb.

@vragec
Ma sej... siol ni nekej - vem, zagotavlja 1Mbit - samo še to ni zagotovljena hitrost, ampak maximalna če smo natnačni - ethernet dostop ima, npr., zagotovljeno hitrost. Tjah 10Mb bi verjetno dobil - če sedaj šopa tist 1Mb + 2xTV je to kr nekej - mislm, da so takrat fiksiral na 13MBit - vem, ker je bil telekomovec kolega, tako da gre... hvala vseeno!

Alternative in menjanje: cena približno ista, ampak fecljanje z šaltanjem ponudikov - ne da se mi ravno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: molat ()

Senitel ::

In zakaj za vraga bi pol tebi dal laptopa za 1EUR? Placevat jim ne bos nehal, ce ti ga ne dajo. Ce ti ga pa dajo bos pa placeval isto kot sedaj.
Kaksno korist ima torej Telekom od tega, da dajo tebi laptopa za 1EUR? Koga briga, ce si ze 10 let pri njih... Saj bos se nadaljnih 20.

molat ::

Senitel je izjavil:

In zakaj za vraga bi pol tebi dal laptopa za 1EUR? Placevat jim ne bos nehal, ce ti ga ne dajo. Ce ti ga pa dajo bos pa placeval isto kot sedaj.
Kaksno korist ima torej Telekom od tega, da dajo tebi laptopa za 1EUR? Koga briga, ce si ze 10 let pri njih... Saj bos se nadaljnih 20.


Po tvojih briljantnih postih boš ti nadalnjih 20 let očitno na Amisu. Zdej pa nehej težit, prosm.
Amis je kul - ok? In ti si genij ker ga maš, ok?

Če ma kdo kej pametnejšga povedat kot Senitel... go on.

Bakunin ::

molat je izjavil:


Lahko da sem napisal nerazumljivo - ampak tudi berete obupno ;) Kakšen Bigbang si privlekel?


Folk se ocitno "pali" na te razne "akcije", ki te dolgorocno stanejo vec kot ce bi isto stvar vzel pri Bigbangu na obroke...


Ko bo AKCIJA NA SIOLU! NE NA AMISU


"akcije" - mnozina

S tem sem mislil na VSE "akcije", ki jih imajo ISP ponudniki v Sloveniji.
Za VEZAVO na njih (ne samo PREHOD) ti nudijo "kič".

Kot nekoc prenosni radiji ipd. v skatlah za pralne praske.
Ce to morda res rabis in bos "njihov" se X-let, potem OK.

enostavno ni fer do obstoječih naročnikov. Če sem pa že 10let++ na siolu pa tut no!


Siola ni vec. "Popapcal" ga je Telekom. Vmes je sel v "pm" se T-2, ki je ponujal optiko pod ceno (kot se sedaj vidi).
Marsikaj se spremeni v desetih letih...

Aja: pa Amis mam 5 mesecev za akcijsko ceno - tj. cca. pol sedanje siolove... potem grem pa na siol in poberem "darilo" laptop (npr.)...


Kolikor vem ta "akcijska cena" velja samo, ce se VEZES na Amis za dolocen cas.

PS: bolje se bo bralo, ce bos pisal v dobro stari, kleni (10+let stari) slovenscini.

alexz ::

kolk jaz vem lahko tudi stari naročniki grejo na paket TRIO DO 10Mb.

molat ::

@cdrw:
Najprej hvala za odgovor na vprašanje, ne pa neko kvazi pametovanje; kako so naročniki siola ekstremno neumna skupina ljudi... ipd.

Ja, verjetno gredo lahko stari - konec koncev lahko pakete menjaš:
- ali to pomeni tudi novo (od začetka) vezavo na siol
- kako to narediš? (brez da bi šel v siol/mobitel/telekom center) - spletna naročila so zelo nepregledna

Je morda že kdo to naredil?

Gandalfar ::

za zacetek jih poklices na njihovo free stevilko in se pozanimas

MarkoMan ::

Men se je Siol zameril ze z vsilevanjem ISDNja, ce si hotel imeti internet edit: ADSL... jih tut povaham ne vec.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

Sc0ut ::

In pa če si želel na nove pakete iz starih, si se moral na novo vezat, menjat modem in ne vem kaj še vse. Skratka obup od obupa. Da ne omenjamo "zaračunavanje digitalnega dostopa". Samo iz principa me siol več ne vidi, nikoli, razen če je skrajna zadnja možnost.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

dwinxp ::

Vse vredu in prav...

Samo, da povem, da v primeru trojčka pri Amisu se NE da imeti interneta več kot 2Mbit... medtem kot pri Siolu ga lahko imam tudi 10Mbit ce mi to linija prenese... Za večino nas, ki smo na bakreni parici ter smo nekje do 1km od centrale ter hocemo imeti hitrejsi internet ter tudi televizijo nam ostane tako le en ponudnik. Tako, da osebno z Amisom se nimam kej pomagat...

Zanima me pa naslednje glede Trio 10M na Siolu. Namreč trenutno plačujem naročnino 64EUR nekje za Siol trio paket + mega tv + HBO paket + 4M internet... ter sedaj me zanima, če sem njihov nov paket razumel pravilno... Oni ti dajo 10M link ter z njim lahko ti delaš kar hočes? Se pravi v mojem primeru bi za enako programsko shemo, telefonom in internetom dajal na mesec 57EUR... kar je le razlika nad trenutno ceno, ki jo plačujemo... No v glavnem zagotovijo ti 10M... v mojem primeru recimo TV porabi ene 3M linka ce je vklopljena... se pravi da mi ostanejo se vedno 7M ali 6M recimo za internet kar je obcutno vec kot teh 4M, ki jih imam trenutno... kar se uplouda tiče pa nevem kolk dejansko ga potrebuje TV, vendar sklepam da bolj malo tako, da tudi v tem primeru bi mogel pridobiti dodaten bandwith...? Potem me se zanima, če v tem primeru se bo tudi dalo recimo gledat TV z enim določenim programom ter sočasno gledati TV še na računalniku z enim drugim programom... ker do sedaj se je dalo gledati televizijske programe le na enem sprejemniku, kar je tudi logično...vendar v tem novem primeru ker imaš vseh 10M na razpolago bi verjetno šla tudi taka varjanta...da bi lahko gledali TV z različnimi kanali tako na računalniku kot na TV-ju v dnevni....?

Namreč malo se mi zdi čudno... ker nekih takih ugodnosti nisem navajen od Siola... zato me zanima če vse to drži ali se zadaj skriva kak skriti stavek?

Hvala za odgovore!

ToniT ::

Gre za naslednjo zadevo:
Oni ti odprejo linijo na 10Mbit/s in potem se znotraj tega dinamično spremija hitrost servisov. Internetno brskanje je na zadnjem mestu. Če imaš vklopljeno eno TV in telefon, pobereta ona dva svoj del "pasovne" širine, preostanek uporabiš za internet. Če imaš dve TV, je pač prostora manj za internet.

Že zdaj je možno gledati eno TV na računalniku, drug program pa preko STB-ja. Če nimaš tega vklopljenega, lahko to brezplačno zahtevaš na Siol-u. S to razliko, da ti zdaj zagotavljajo 4Mbit/s za internet, ostalo pasovno širino pa imaš rezervirano za TV in telefon.
Ta nova storitev ni ravno neka ugodnost, vsaj za mene ne.

Tilen ::

dwinxp je izjavil:

Vse vredu in prav...

Samo, da povem, da v primeru trojčka pri Amisu se NE da imeti interneta več kot 2Mbit... medtem kot pri Siolu ga lahko imam tudi 10Mbit ce mi to linija prenese... Za večino nas, ki smo na bakreni parici ter smo nekje do 1km od centrale ter hocemo imeti hitrejsi internet ter tudi televizijo nam ostane tako le en ponudnik. Tako, da osebno z Amisom se nimam kej pomagat...


Slišal sem, da je po novem možno naročiti tudi DATA 4 Mbit v trojčku. Afaik je ta omejitev le pri naročnikih kateri so na Amis priklopljeni preko TS centrale. Direktno na Amis centrali/kolokaciji teh omejitev ni in lahko imaš normalno 10 Mbit + IPTV + voip v kolikor ti povezava omogoča takšne hitrosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dwinxp ::

Tilen... res je se opravičujem sem sedaj šel pogledal na njihovo stran pa res ponujajo 4M interneta tudi s trojčkom... Vseeno sem si izračunal po njihovem kalkulatorju pa pride na podobno ceno kot Siol tako, da meni se ne splača menjat, ker mi trenutno zadeva dela BP...

Toni-T ... Aha bom zahteval od Siola, da mi to vklopijo, hvala za nasvet. Kar se pa tiče 10M paketa... pa dejansko zame bi bil mogoce celo varjanta ker ponavadi pri nas se uporablja le 1 TV skozi... se pravi bi imel večjo pasovno širino za internet kot imam sedaj... predvsem pa več uplouda kar mi ogromno pomeni... ter seveda 57EUR namesto 64EUR na mesec kar pa je tudi lep prihranek... nevem bom sol kaj na telekom se pogovorit na 4 oči... bo najbolje pomojem... potem pa bom videl kaj storiti...

Hvala za odgovore!

bosmla ::

Je ze kdo presel na Siol Trio 10Mb in ce kaksne so izkusnje - predvsem na hitrosti interneta?

alexz ::

pri tem paketu lahko imaš največ 3 tv. in minimalno hitrost interneta 1Mb imaš takrat če hkrati delajo vsi 3 tv-ji. če pa uporabljaš samo internet pa imaš polno hitrost 10/1Mb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877561117 (805) ruski76
»

akcija Siol

Oddelek: Pomoč in nasveti
224153 (2990) Alessio983
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253819 (42378) Senitel
»

Katerega internetnega ponudnika oz. paket izbrati

Oddelek: Omrežja in internet
112687 (2513) Senitel
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310670 (9372) Lonsarg

Več podobnih tem